Autor Wątek: Improwizacja polifoniczna - Isn't she lovely  (Przeczytany 5272 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ale Ty nie rozróżniasz jednej podstawowej różnicy między Adamem a innymi, których tematy były zamykane. I wiesz co? popularność Adama nie ma tutaj NIC do rzeczy, ma to swoje korzenie zupełnie gdzie indziej. Wiec jesli nie wiesz o co chodzi, a widac że nie masz pojęcia, to sie po prostu nie odzywaj.

Ale jesli juz koniecznie chcesz drążyć to od tej strony to ok - osoby takie jak Adam przyciagają na to forum inne osoby, przez co sie popularyzuje. To z kolei przyciąga reklamodawców. Wyobraź sobie że utrzymanie tego forum kosztuje pewne osoby trochę kasy a mimo to je utrzymują.
« Ostatnia zmiana: 01 Mar, 2013, 20:39:02 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
wasze mizianie sie każdemu kto jest fajny

Przecież o to chodzi! Mam się "miziać" komuś, kogo uważam za niefajnego? Po co? :)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty


Zupełnie nie mój klimat ale robi wrażenie! :tak:

Jak sądzę autor wątki jest kimś znanym i lubianym że się taki szitstorm rozpętał?

Co to znaczy granie do kotleta?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Omlt pls ;) gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre ;D

W takim razie mnie będzie wychodzić sztucznie. Będzie bardziej wkurwiająco.

Dexa nie znam, rzadko widuję jego wypowiedzi. Może czytam nie te tematy co trzeba.

Bandit po prostu napisał to co pisze KAŻDY INNY w temacie w którym ktoś wrzuca filmik ze swoim graniem w standardzie czy na 6 strunach. I po prostu tutaj widać jak prestiż potrafi sprawić, że wszyscy stają się Twoimi przyjaciółmi. Tu nie chodzi o moje bycie jak mówisz "haterwannabe", ale o wasze mizianie sie każdemu kto jest fajny. Kiedyś napisałem Bulbowi miłego komenta pod filmikiem na YT, ale nie powiedział, że jestem fajny. Wam też nikt tego nie powie za wchodzenie w dupsko, więc...

Spoiler


Słuchoj no koleżko sympatyczny , g-zs juz to próbował Ci wyjaśnić ze problem jest głębszy, więc z łaski swojej powiem po imieniu, nie wpierdalaj sie między dupę a papier toaletowy, bo sie możesz niepotrzebnie umazać, i nierób większego zamieszania niż jest ok? A jesli nie potrafisz docenić sztuki, bo to już zaczyna być sztuka, to zamilknij na wieki ;)

Offline thornado2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
No to może mniej prowokacyjnie tym razem.

Tak jak g-zs powiedział, że "nie rozumie co sie w tym może muzycznie podobać", nie znaczy, że nie rozumiem sztuki i super wymiatania. Jeśli napisałem, że fajne do kotleta, to najwyraźniej tak to odbieram i nie ma to nic do tego czy to rozumiem czy nie. Tak samo jak nie lubię Jazzu. Nie dlatego, że nie rozumiem, chociaz to swoją drogą. Ale nie lubię, bo nie lubię. Nie wszystko trzeba lubić.

Nie upierajcie się może, że skoro Amanicie czy Jarkowi się podoba, to znaczy, że to MUSI być super. Fakt, poziom grania naprawdę na zajebistym poziomie i podziwiam takie wywijasy obiema rękami, ale sam bym się za to nie wziął z racji tego, że nie satysfakcjonowałoby mnie uprawianie takiego sportu. Dlatego podziwiam bardziej trud włożony w ćwiczenia i osiągnięcie takiego poziomu niż samą muzykę, która mimo iż jest jakoś na pewno skomplikowana, nie trafia w mój gust muzyczny.

YOLO

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To nie chodzi o to co się komu podoba, tylko jak szanuje sztukę talent i zwykłe normalne zachowanie przeciwne do głupawego zachowania bandita, który niestety zasłynął już  z tego, nie tylko tutaj ale i na pigmeju. Nie jestem fanem Adama, ale mam dla niego OGROMNY szacunek co już wczesniej napisałem. Nie za muzyke która tworzy ale jak to robi i jaki efekt wymierny to daje. Nie trawie takich zachowań jak bandita który w prosty sposób jak to Amanita stwierdził, próbuje porównać wypociny po raz enty tego samego koweru np Mety, które to w żadnym razie nie poszerzy niczyich horyzontów, do tego co robi Adam.
Nie trzeba być geniuszem,  zeby odróżnić ziarna od plew ;)  a próba sprowadzania tego do poziomu grania do kotleta ( co też trzeba umieć ) czy też 1153iej próby kower w/w kapeli, to spore nadużycie.

Offline Adam Fulara

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
  • W muzyce chodzi o styl (Davis).
    • Adam Fulara & Full-X
Dziękuję za wszystkie opinie. Dla mnie to forum "rozwoju" gitary jako instrumentu, całe jedno podforum nazywa się "stick" i to jedyne takie miejsce w Polsce, zatem chyba najbardziej odpowiednie do tych moich nagrań.

Trochę o muzyce wiem (jak każdy) ale jakimś autorytetem się nie czuję. Dziękuję za wszelkie miłe słowa. Aż się chce grać.

pozdrawiam
http://fulara.com/  <- Nowa płyta!

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
z innej beczki. przypomniało mi się kiedy pierwszy raz zetknąłem się z tym typem grania.
dawno dawno temu oglądałem sobie film pt. "Randka w ciemno" (słaby). jedna ze scen rozgrywała się w studio i w tle słychać było fajny gitarowy duecik. potem kamera najechała na pojedynczego murzynka grającego to wszystko na gitarze sztuk jedna. kopara mi opadła i musk się zagotował. murzynek jak się okazało po sprawdzeniu nazywa się Stanley Jordan.
:)
Ja miałem tak samo. Kupiłem se nawet kasetę wideo ze Jordanem.
Film z 1987

Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Zamykając szitstorm, bo widzę że nagle cały tłum ludzi ma coś do powiedzenia: Bandit od dłuższej chwili zachowuje się jakby to było jego forum i wyraża opinie w taki sposób, jakby miał prawa moderacyjne. Nie ma. Ciągle jest po drugiej stronie banshotguna. I niech pamięta, że to jest odbezpieczony gnat w jego wypadku. Tyle.

Co do muzyki Adama - nie ukrywam, że mijaliśmy się jeszcze na gitara.pl (OMYGY! KUMOTERSTWO!!!) i zawsze śledziłem jego postępy z zaciekawieniem i trzymałem za niego kciuki. Totalnie nie przemawia do mnie to co robi muzycznie, ale każda forma przesuwania granicy "co jest możliwe na gitarze" jest zajebista, a on robi to w naprawdę dobrym stylu. Cieszę się, że udziela się też u nas, rzadko bo rzadko, ale zawsze wnosi coś ciekawego. Wolałbym mieć 10ciu takich userów niż jednego Bandita. Howgh, rzekłem.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ja mam pytanie do Adama z trochę innej beczki bo mnie to ciekawi - od jak dawna grasz na gitarze i jak często (i ile czasu) ćwiczysz? :)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Adam Fulara

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
  • W muzyce chodzi o styl (Davis).
    • Adam Fulara & Full-X
Ja mam pytanie do Adama z trochę innej beczki bo mnie to ciekawi - od jak dawna grasz na gitarze i jak często (i ile czasu) ćwiczysz? :)

Zależy ;). Widzisz, bo wszystko co się robi jest wynikiem tego jak się ćwiczy. W ogóle na gitarze gram ze 20 lat, w tym trzy lata ostrego szredu po kilka godzin dziennie (nadal zapierniczam w lewo i w prawo po molowej jak mi się podoba). Potem zmieniło się na tapping (potrzeba łączenia klawiszowej idei z gitarową barwą), potem kilka razy zmieniałem kierunek rozwoju - m. in. ucząc się w pewnym sensie od nowa na dwugryfowej gitarze (inne strojenie) aż w końcu dotarłem do obszarów polifonii, gdzie już osiądę na stałe. Strasznie mi się to podoba, jest w tym potencjał nut. Moim idolem tu jest Joe Pass, którego chcę naśladować w jakości "definiowania gitary od nowa". Ten aspekt pojawił się dopiero w 2004 roku i od wtedy tak ćwiczę, wcześniej grałem różne inne rzeczy. Musiałem się wszystkiego nauczyć od nowa (np. dajmy na to Autumn Leaves śmigałem w stylu Jordana w lewo i w prawo, a potem jakby reset do zera i od nowa nauka). To co robię dalekie jest w sensie doboru dźwięków od tego co robi Stanley Jordan. On by zagrał podkład (akordy) + solo prawą ręką.

Czy dużo ćwiczę? Statysztycznie ok 2 godziny dziennie + granie przy innych okazjach, np. na zajęciach. Ale 2h to takie polifoniczne rzeczy.  Nie jest takie ważne ile, tylko co się ćwiczy, bo tym się "stajesz" IMO. Chyba każdy powinien wiedzieć kim się chce stać, aby ćwiczenie było efektywne (ważne podsumowanie tego posta).
« Ostatnia zmiana: 04 Mar, 2013, 19:09:12 wysłana przez Adam Fulara »
http://fulara.com/  <- Nowa płyta!

Offline Adam Fulara

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
  • W muzyce chodzi o styl (Davis).
    • Adam Fulara & Full-X
To fajnie. Te akcenty nie są w przypadkowych miejscach, tworzą pewien flow, ale bez perkusji konieczny wręcz. A i głośniejsze fragmenty narastają wraz z rozwojem utworu.
http://fulara.com/  <- Nowa płyta!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
7278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2011, 21:56:32
wysłana przez Omlet
19 Odpowiedzi
3891 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2012, 15:37:32
wysłana przez Adam Fulara
3 Odpowiedzi
1061 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2012, 16:37:34
wysłana przez Franq