Autor Wątek: Bardzo tani tuner + delay + dist.  (Przeczytany 3544 razy)

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Bardzo tani tuner + delay + dist.
« 19 Lut, 2013, 14:42:07 »
Siemanko, niedługo robimy kapelą większe zamówienie z Thomanna, także sobie strzelę jakieś kostki.

Po kolei! Z tego co wyczytałem w kilku tematach na forum, to digital delay od Harleya Bentona jest fpytkę, mi to i tak tylko do lead soundy potrzebne, początkowo miałem brać analogowego Arteca, ale ponoć kupa na przesterach. Co o nim (HB) sądzicie?

Druga sprawa - tuner, na forum też znalazłem kilka chwalonych modeli od HB, ale nie są już one dostępne w ofercie sklepu, poleci ktoś coś na scenę w okolicach 100 ziko? Jeden model od HB jest na Thomannie, miał ktoś, 'grał' ktoś? Gitara mi się prawie nigdy nie rostsraja, ale chcę mieć ubezpieczenie.

I ostatni motyw - coś do poprawy przesterowanego kanału. Próby gram na tranzystorowym Randallu (tak, wiem), no i ten jego overdrive jest dla mnie nieco mało agresywny, co powinienem zanabyć, jakiś boost, czy po prostu jakiś efekt distortion (np kopię metal muffa?). Polećcie coś sprawdzonego do szatana.

Tak na marginesie, noise gate'y z HB / podobnego przedziału cenowego to raczej kiepski plan, nie?

Z góry dzięki za help :) Pozdro!

Offline puffmajster

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135


Tak na marginesie, noise gate'y z HB / podobnego przedziału cenowego to raczej kiepski plan, nie?


TAK

Offline corin94

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Jestem z Łowicza. Dżemy, mleko itp.


Tak na marginesie, noise gate'y z HB / podobnego przedziału cenowego to raczej kiepski plan, nie?


TAK

Noise gate np. behringera usuwa wszystkie niechciane szumy ;)
Spoiler

Co do tunerów to gdzieś na forum było powiedziane <odnośnie behringera> że na stroiku nie warto oszczędzać, bo najczęściej one po prostu nie stroją ;) Skoro gitara Ci się nie rozstraja, to może NA WSZELKI WYPADEK warto zastanowić się nad jakimś tunerem "z klipsem" albo niekoniecznie podłogowym.

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
A no, dobrze mówisz typie! ;D Taki przypinany na główkę se jebnę, a co mi tam, raz się żyje. No ale ten, pozostaje kwestia delaya i boosta/dista. Anyone halp pls.

Offline corin94

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Jestem z Łowicza. Dżemy, mleko itp.
Bierz HB Digital Delay, za tą kasę nic lepszego chyba nie dostaniesz. HB Vintage Overdrive też jest git, a i sprawdzony przez forumowiczów ;)

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
No właśnie ten delay zamierzałem brać, ten brzydki niebieski :D A co do tego overdrajva, nie będę ukrywał, że gram pedalskie defkory, więc potrzebuję pierdolnięcia, czy dopalanie nim tranzystora ma sens i mi to pierdolnięcie wytworzy? ;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Ty weź zagadaj z puffem to Ci zrobi delay/bramkę/drive ;)
i always go full retard

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Po ok stówie z gwarancją? Wątpię. Delay biorę z thomanna, i tak statek mam free, drive/dist też, bramkę chcę porządną, isp, dlatego na razie się wstrzymam.

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
Ten delay od hb jest naprawdę zajebisty jak na swoją cenę.Mam go już jakiś czas i żadnych problemów , brzmi naprawdę okej. Jedyne co mnie trochę irytuje to to ,że na przesterach przy włączeniu efektu słychać minimalne kliknięcie, na klinach tego nie zauważyłem.Ale jak na na stówkę to mu to wybaczam i naprawdę polecam ; )

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Daj sobie spokój z drivem, nic dobrego z tego nie wyjdzie. Lepiej zapnij dobry distortion na cleanie (jaki to już kwestia indywidualna, np metal muff). A najlepiej zmienić wzmaka, w cenie Randalla jest już kilka znośnych gratów.

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Delay od HB będzie u mnie pewnie dzisiaj, bo paczka z Thomanna ruszyła w poniedziałek :) To tak na start. Potem wezmę jakąś bramkę szumów, pewnie od Puffa, no i pozostanie kwestia przesteru, poszukam info nt kopii Metal Muffa z Thomanna :) Dzięki za info!

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Ja mam to co w linku i jezeli nie potrzebujesz odłaczania sygnału do strojenia switna opcja.

Lekki, wielki bardziej widoczny niz w kostkach wyswietlacz, stroiłem oktawe nizej na nim!?bassista nawet sie nastorił i mega tani.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCsQFjAA&url=http%3A%2F%2Fmuzyczny.pl%2F108283_Ibanez-LU10-stroik-chromatyczny.html&ei=-lA3UePhB-Le4QSn_oGgBQ&usg=AFQjCNGDPJxccxaRA-RYwM6E45s3U9j6FQ&bvm=bv.43287494,d.Yms

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2242 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2010, 09:06:33
wysłana przez Yony
2 Odpowiedzi
4673 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2010, 02:17:48
wysłana przez wuj Bat
31 Odpowiedzi
22768 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2013, 15:25:57
wysłana przez czerez
2 Odpowiedzi
2698 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2012, 17:47:44
wysłana przez Aston
12 Odpowiedzi
4954 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2013, 08:47:08
wysłana przez Br-Owca