Autor Wątek: Burny Les Paul Custom  (Przeczytany 7010 razy)

Offline Luc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • http://www.thesin.pl
Burny Les Paul Custom
« 21 Sty, 2013, 20:26:43 »
Gitara została wykonana w 1983 r. w Japonii, pickupy to Merliny PAF-y. Wiosełko jak na swój wiek prezentuje się olśniewająco, oczywiście posiada ślady użytkowania ale nie jest jakoś ponadprzeciętnie styrana.Progi były chyba wymieniane ale zostało to zrobione zawodowo bo to najlepiej strojący instrument jaki do tej pory posiadałem. Gitara na sucho brzmi świetnie, rezonuje tak że na całym ciele czuć że się gra na prawdziwym instrumencie a nie kiju od miotły  8 , jak na rasowego LP waży swoje ale szeroki skórzany pasek jakoś to rekompensuje. Po podłączeniu do wzmaka buzia sama się uśmiecha  :devil: , zawodowe wiosło. Chyba najlepsza gitara jaką do tej pory miałem i jedno z najlepszych wiosełek jakie miałem w rękach.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: Burny Les Paul Custom
« Odpowiedź #1 21 Sty, 2013, 20:41:58 »
Dosyć oszczędna ta recenzja ;) Może napiszesz coś więcej? W innym wypadku chyba ten temat powinien zostać przeniesiony.
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Burny Les Paul Custom
« Odpowiedź #2 21 Sty, 2013, 20:48:44 »
to chyba NGD bardziej ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Burny Les Paul Custom
« Odpowiedź #3 24 Sty, 2013, 11:41:32 »
A no fakt, że bardziej NGD ;) dziś miałem okazję pograć na tej gitarze, na moim domowym rigu czyli Puff TS808 - Grunthell - Buzzaro 112 CV30, muszę szczerze przyznać, że to bardzo dobry, profesjonalny instrument. Brzmi bardzo rasowo, pełne nie mulące brzmienie z tym czymś czym wyróżniają się dobre LP, choć ciekawiej brzmi pod mostem niż pod gryfem. Co do wagi mam, nieco inne wrażenia niż Luc, wydaje mi się podobnie ciężka jak PRS, ale znacząco lżejsza od PAS'a. Jest bardzo wygodna manualnie, i wygląda jak na blisko 30 letni instrument serio, bardzo, bardzo dobrze. Jedynie progi są malutkie i chyba były szlifowane, jako że jestem przyzwyczajony do "dużych prętów", to jakoś dziwnie mi się na tym grało pod tym względem.

Moje dotychczasowe doświadczenie ze wschodnimi instrumentami z wysokiej półki ograniczało się do Tokai Love Rock made in Korea i tak szczerze... nie ma porównania, to Burny to świetny instrument, z którym nie będzie wstydu ani na scenie, ani w studio, ani przy lasce (bo ładne to, to).
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Luc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • http://www.thesin.pl
Odp: Burny Les Paul Custom
« Odpowiedź #4 24 Sty, 2013, 11:57:24 »
To przenieśta to NGD  ;) Jak podreguluje Orville'a to wrzucę następne streszczenie  :headbang:

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Burny Les Paul Custom
« Odpowiedź #5 24 Sty, 2013, 18:13:21 »
Cytuj
(bo ładne to, to).
A może miałeś na myśli "i to, i to"?


Mniejsza.
Hm... co według ciebie oznacza, że pod gryfem brzmi gorzej? Kwestia pickupów?

Mam w planach wyjechać w wakacje na trzy miesiące do UK, zarobić, i kupić coś takiego plus dobry wzmacniacz.
Mówisz, że warto?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Burny Les Paul Custom
« Odpowiedź #6 25 Sty, 2013, 17:28:56 »
Lepiej czy tam gorzej to zawsze kwestia gustu. Mi najlepiej brzmial pod gryfem moj PAS z Merlin PAF Alnico II, i zawsze do niego bede sie odnosil jako idealu brzmienia przetwornika pod gryfem, teraz z Painkiller tez jest git, choc troche za mocny output jak dla mnie. Luc mowi, ze tam siedzi jakis Merlin Custom PAF, no i mi to nie gada jakmarzenie, ale dalej jest dobrze. Mysle ze sadzac jak to gada spod mostu, to jakby tam wsadzic cos innego to bylby miut
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Burny Les Paul Custom
« Odpowiedź #7 25 Sty, 2013, 17:34:10 »
gusta i guściki, ja od zawsze wolę ceramiczne przetworniki pod gryfem (wcześniej merlin legend, teraz merlin sabotage)
Generalnie z Merlinem nie ma zdrady i jak mu skrobniesz maila to doradzi i będziesz zadowolony ;)
i always go full retard

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Burny Les Paul Custom
« Odpowiedź #8 25 Sty, 2013, 17:59:12 »
No i jeszcze jedno, pewnie ze warto!!!
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Orange

  • Gość
Odp: Burny Les Paul Custom
« Odpowiedź #9 25 Sty, 2013, 21:20:48 »
gusta i guściki, ja od zawsze wolę ceramiczne przetworniki pod gryfem (wcześniej merlin legend, teraz merlin sabotage)

Plus milion. Ceramiki mają to cóś przy gryfie

Offline Luc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • http://www.thesin.pl
Odp: Burny Les Paul Custom
« Odpowiedź #10 26 Sty, 2013, 21:20:16 »

Mówisz, że warto?
Oczywiście,że warto - pickupy to kwestia gustu, niektórzy wolą aktywne, niektórzy mocne pasywne lub pasywne ze średnim poziomiem sygnału itp. Kwestia gustu. Natomiast obiektywnie - lepiej lutniczo wykonanych gitar za kaśe =- 3 tyś. nie znajdziesz. Na prawdę. To gitary z duszą, doskonale wykonane.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Burny Les Paul Custom
« Odpowiedź #11 26 Sty, 2013, 22:18:38 »
Hm... no to mam na co zbierać. Gdzieś pod koniec września powinienem już mieć... długa droga przede mną.

Offline Luc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • http://www.thesin.pl
Odp: Burny Les Paul Custom
« Odpowiedź #12 27 Sty, 2013, 17:56:12 »
Zbieraj, warto, czasami można na prawdę okazję wychaczyć  :headbang:

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Odp: Burny Les Paul Custom
« Odpowiedź #13 27 Sty, 2013, 22:20:02 »
Ograłem obie gitarki.
Co prawda nie pod moje gusta, ale dwie rzeczy, które były zajebiste w tych gitarach to długi sustain i mega tłuste brzmienie :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
15053 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2010, 14:17:59
wysłana przez Guziel
30 Odpowiedzi
14856 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2011, 14:39:06
wysłana przez primer
25 Odpowiedzi
12677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2018, 17:54:31
wysłana przez kowal9215