Autor Wątek: DiMarzio Crunch Lab/Liquifire vs. Seymour Duncan Distortions SH-6  (Przeczytany 5816 razy)

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Ogrywałem sobie set Petrucciego w lipowej siódemce i grał dość selektywnie. Mi osobiście przypadł do gustu. Z racji tego, ze jestem aktualnie na kupnie seta pickupów najpierw oczy zostały skierowane właśnie na ten set.

Niestety JuTup niszczy ludzi i ich gusta i trafiłęm gdzieś na SD Distortions (gdzieś u Keitha Merrowa albo innego Englunda). Pickupy robią wrażenie, zwłaszcza na nagraniach Feared przeznaczonych do tego konkursu miksu (Zmiksuj se Feared Konkurs). Cena obu setów w USA jest bardzo zbliżona, stąd też moje wahania.

Moje pytania:
  • SD SH-6 przy moście będzie bardziej selektywne i nadupcające od Crunch Laba?
  • Z racji tego, że nie jestem TRV, to gram na jednej i tej samej gitarze różne rzeczy (nawet jazz :facepalm:) to zależy mi na uniwersalności. Który z tych setów da mi jej więcej?
  • Jak spisuje się SH-6n, czyli ten przy gryfie?

Wydaje mi się, że pytania nie są durnowato sformułowane i zanim zjedziecie mnie jak burą sukę, to prosiłbym wcześniej o opinie. Dzięki ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2013, 10:46:16 wysłana przez Ajbi7 »

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
SH6 jest bardziej nadupcająca, ale mniej selektywna. Łatwiej ją wpasować do grania trv metalu z gainem na 11. Crunch Lab i Lquifire nie są najlepszym wyborem do hi-gainu, na co z resztą w przypadku tej pierwszej wskazuje nazwa. DiMarzio mają więcej środka, co może nie urywa dupy podczas ogrywania w Riffie, ale za to w miksie gitarka siedzi fajnie jeszcze przed jakąkolwiek obróbką.

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Dzięki za odpowiedź.

Nie zależy mi absolutnie na gainie na 11, gram raczej progresywne, drim fieterowate rzeczy (stąd też crunch laby od Petrucciego) ale stroję gitarę w drop A i czasami lekki bździąg też się przypałęta i dlatego też skierowałem się w stronę SH6.

Z Twojej wypowiedzi chyba wynika, że w sumie ani jedne ani drugie nie zrobią mi dobrze. W takim razie, czy ktoś jest w stanie polecić coś, co mogłoby być pewnego rodzaju kompromisem w granicach 150$/set?

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Ja mam set CL/LF i też stroję w drop A - jest bździąg jak trzeba :]

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
ToneZone pod most i PAF Pro pod gryf.

Nie ma PAF-pro do 7. Jest PAF7, zupełnie inny pickup ;]
weimar guitar gently weeps

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Właściwie powinienem zmienić teraz temat na "Set pickupów do 7 do 150$", bo jeszcze bardziej mnie zdezorientowaliście ;-)

W każdym razie, czy ktoś miałby jeszcze jakieś propozycje w tym temacie (i tej cenie)? Przypomnę, że chodzi o pickupy głownie do progresywnego metalu w tradycyjnym tego słowa znaczeniu + ewentualnie do sporadycznych bździągów, siódemka strojona w drop A. Na razie na tapecie są tylko Dimarzio Crunch Lab/Liquifire i Seymour Duncan Distortions SH-6. Mówimy tylko o zestawach H-H, żadne pojedyncze pickupy, żadne single i żadne w puszkach.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Z tego co opisujesz set Crunch Lab/Liquifire powinien być idealny. Zarówno progresywę jak i bździąga uciągnie. I wbrew pozorom jest dość uniwersalny. Chyba że chcesz grać cygańskie country.  ;)

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Na szczęście cygańskie country nie wchodzi w grę. Co innego klezmerski surf rock z elementami pagan metalu oraz szantów.

Dzięki za wypowiedź, znowu mnie przychyla w stronę setu Pietruchy. I chyba przy tym już zostanę... No, chyba, że zaraz mi tu wyskoczy jakiś ziomeczek i okrzyczy, że DiMarzio "śmierdzom kupom" i "tylko ber nakle". Tak zupełnie poważnie, to właściwie czekam na kogoś, kto mógłby mi zaproponować JESZCZE coś innego. Przyznam się bez bicia (co chyba z resztą widać), że jestem w sprawie pickupów dość zielony i nie wiele z nich miałem szansę ogrywać, a już na pewno nie do siódemek. Dlatego liczę jednak na Wasze opinie.

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Podepnę się pod temat - w Crunch Lab/Liquifire można rozłączać cewki? Próbował ktoś? Jak to brzmi?

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Można. Brzmią całkiem ok, ale ma się (całkiem słuszne) wrażenie, że nie do tego zostały zaprojektowane.
 
Żytecki często gra solówki na środkowym ustawieniu switcha w swoim JP (cewki ma wtedy rozłączone) i sobie chwali. Rzecz gustu. ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
4416 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2009, 23:19:53
wysłana przez Bloo
7 Odpowiedzi
3580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2015, 15:45:33
wysłana przez selfslave
11 Odpowiedzi
5238 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2015, 00:54:54
wysłana przez ITHMW
2 Odpowiedzi
1359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2015, 19:39:42
wysłana przez Kanabion
2 Odpowiedzi
867 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2023, 09:33:32
wysłana przez Skibodeptak