Autor Wątek: Focusrite Scarlett 2i2  (Przeczytany 29906 razy)

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #25 13 Sty, 2013, 23:38:44 »
Nie zwróciłem nawet uwagi na słuchawki. Tego dzyndzla mam odkręconego do połowy max. Btw. jak chcesz to Ci jutro skrobne jakieś prupki, bo mam wolne :)
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline genius

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #26 13 Sty, 2013, 23:43:31 »
To jak jest w końcu z tą głośnością słuchawek? Dobrze napędza, czy lipne jest to wzmocnienie?

Bo dwa najczęstsze narzekania w necie są na te przesterowania i na ciche słuchawki.

Jeśli chodzi o słuchawki to chyba coś w tym jest. Sygnał jest cichszy niż np. z integry ale na tyle głośny, że rozkręconego na maxa i tak nie da się słuchać. (słuchawki AKG 272hd)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #27 14 Sty, 2013, 13:22:22 »
No to chyba nie ma dla mnie żadnego sensownego argumentu za dopłacaniem do 2i4. Z brakiem tych padów da się przeżyć, portu midi nie planuję potrzebować, ani tym bardziej dodatkowych wyjść, bez dodatkowego softu z samplami też przeżyję, a że mam zamówione właśnie SL 668b, o których mówicie, że jest spoko - no kurwa pany, kulturka wychodzi na to :D
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2013, 13:33:40 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #28 14 Sty, 2013, 13:40:51 »
to dobra karta :)

PS: wejscie instrumentalne i liniowe nie rozni sie tylko czuloscia, wiec Genius musi jeszcze poczytac :)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #29 14 Sty, 2013, 13:44:40 »
No ponoć brzmieniem się różnią, impedancją i chuj wie czym tam jeszcze i liniowe psuje trochę brzmienie instrumentów wedle internetów, za to wokal ma brzmieć uber.

Jak coś to jestem chętny na wszelkie prupki :)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline genius

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #30 14 Sty, 2013, 14:40:23 »
to dobra karta :)

PS: wejscie instrumentalne i liniowe nie rozni sie tylko czuloscia, wiec Genius musi jeszcze poczytac :)

Sugerowałem się tym co mówił facet od którego kupiłem, wybacz :)

Jeśli psuje brzmienie, to nie wiem jakie miałoby być dobre na instrumentalnym... Ale jeśli to prawda to zjebali strasznie z tą czułością.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #31 14 Sty, 2013, 14:51:40 »
Teraz wszyscy posiadacze tego interfejsu zamawiają te tłumiki, czy jak to tam nazwać :D

Ciekawe jakie one mają wpływ na brzmienie... :D

BTW, dobrze rozumuję, że to wejście "instrumental" to chodzi o Hi-Z?
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2013, 14:56:52 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #32 21 Sty, 2013, 22:44:03 »
Ej, a taką mam rozkminę, że gdybym jednak miał się skusić na ten port MIDI i fabrycznie wbudowane pady itp, to czy to będzie warte tych 760zł?

Bo w tej cenie to już jest spora konkurencja - Lexicon Lambda i Omega, Akai Eie, Presonus Audiobox, Emu 0404 no i rzecz jasna Line6 UX2 i pewnie jeszcze by się znalazło...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #33 21 Sty, 2013, 22:57:55 »
Mam scarletta 18i6 i nie narzekam :)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #34 22 Sty, 2013, 09:28:34 »
Cytuj
Bo w tej cenie to już jest spora konkurencja - Lexicon Lambda i Omega, Akai Eie, Presonus Audiobox, Emu 0404 no i rzecz jasna Line6 UX2 i pewnie jeszcze by się znalazło...
IMO dla gitarzysty najlepszym rozwiązaniem będzie coś ze stajni Line 6 z prostej przyczyny, 90% nagrań będzie to gitara, UX2 i inne interfejsy z tej rodziny maja jedną ale jakże istotną przewagę nad innymi, można zgrywać sygnał DI gitary mając w odsłuchu przester i inne fxy line6 i nie pierdolić się w uzbrajanie ścieżek w TSE 808 X50 potem jeszcze kefira i impulsa i patrzeć jak skacze nam obciążenie CPU bo latencja mała ;) na salce mam min Poda XT w domu UX8 i są oki.

Pozdrawiam,

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #35 22 Sty, 2013, 16:54:42 »
UX2 kiedyś chciałem ale jakoś się uraziłem po tym, jak się nasłuchałem o chujowej jakości, o wyciekach między kanałami o w ogóle. Prawdopodobnie i tak bym tego nigdy nie usłyszał :D no ale psychologia ;)

Tym bardziej, że tak czy siak chcę kupić z czasem HD500 ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #36 05 Lut, 2013, 12:13:21 »
2i4 potrafi przesterować 668b.

Jeszcze go nie testowałem jako interfejs jako taki, a najpierw się oswoiłem z przesiadką na w7 i jako dźwiękówka jest zajebisty :) Trochę inaczej brzmi, niż mój dotychczasowy Zoom C5.1t, nie do końca umiem określić różnicy poza tym, że jaśniej. Tak czy siak póki co jestem jak najbardziej zadowolony z zakupu, teraz kwestia oswoić się z recordingiem :)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #37 10 Lut, 2013, 17:41:38 »
Cytuj
Bo w tej cenie to już jest spora konkurencja - Lexicon Lambda i Omega, Akai Eie, Presonus Audiobox, Emu 0404 no i rzecz jasna Line6 UX2 i pewnie jeszcze by się znalazło...
IMO dla gitarzysty najlepszym rozwiązaniem będzie coś ze stajni Line 6 z prostej przyczyny, 90% nagrań będzie to gitara, UX2 i inne interfejsy z tej rodziny maja jedną ale jakże istotną przewagę nad innymi, można zgrywać sygnał DI gitary mając w odsłuchu przester i inne fxy line6 i nie pierdolić się w uzbrajanie ścieżek w TSE 808 X50 potem jeszcze kefira i impulsa i patrzeć jak skacze nam obciążenie CPU bo latencja mała ;) na salce mam min Poda XT w domu UX8 i są oki.

Pozdrawiam,

No niby tak, ale UX2 wieszał, mi się na Win 7, a teraz na macu podczas nagrywania czy też, graniu z odsłuchem tak raz na 30 min przesterowywuje sygnał nie wiadomo z jakiej paczki. Jak się nagrywa jakąś dłuższą partię to potrafi wkurzyć :/ Ogólnie spoczko jest i nie narzekam, tylko ja mam akurat jakiegoś pecha. W każdym razie szukam czegoś z wejściem na mikrofon i samą gitarę na zmianę.

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #38 18 Sie, 2013, 22:08:57 »
Rozumiem, ze ta jedna polska recka vs. ogrom anglofonicznego internetu wchodzi w ramy statystycznego "zawsze znajdzie się ktoś, kto doszuka się dziury w całym"? :D

Jak się tu na forum umościłem, to się zamelduję w tym archiwalnym wątku jako autor wspomnianego w pierwszym poście (i powyższej wypowiedzi) testu. Jeżeli macie jakieś uwagi, wątpliwości albo pytania o różnice między wejściem instrumentalnym i liniowym ;) to chętnie odpowiem.
--
http://nagrywamy.com/

Posty połączone: 18 Sie, 2013, 22:51:24
Na prośbę rozszerzam wypowiedź.

Bardzo dobry interfejs za takie pieniądze, z uwagami, które uwzględniłem w teście dla Muzyka, postaram się wyjaśnić dokładniej:

1. Czułość wejść instrumentalnych.
Nieporozumienie. Focusrite daje tu plamę, nie tylko w przypadku tego interfejsu, po prostu ta firma chyba nie bardzo kuma co to jest gitara. W tym interfejsie wejście instrumentalne przesterowuje się single note stratocastera, nawet nie powerchordem. Tak, wejście liniowe ma mniejszą czułość, ale też i dużo niższą impedancję wejściową - może w przypadku gitary wygląda to na:

Cytuj
DI jest żywe, jasne i nie zamula jak pody.

ale to oznacza, że po prostu tnie dół - proponuję spróbować z basem. Rozwiązaniem połowicznym jest tłumik albo sciszanie gitary - chyba na tym forum nie muszę tłumaczyć, czym to skutkuje. Do testów używam różnych gitar, akurat tego Focusrite spróbowałem z normalnym japońskim stratem, i wyszło jak wyszło - między nami, prupki są tu: http://nagrywamy.com/2012/08/09/reamping-czesc-9/ i jak widać, fajnie to nie wygląda.

2. Sciszanie wyjścia przy aktywacji odsłuchu bezpośredniego, odsłuch bezpośredni tylko mono.
To, że direct monitor jest mono, to dla mnie żaden problem, ale warto o tym wiedzieć - był nawet wątek na forum eis, jak gość nie mógł tego przeboleć. Sciszanie wyjścia - normalnie, jak jest pokrętło, to w pozycji środkowej mamy trochę sygnału z wejścia i trochę z wyjścia, jest to taki mikser, a więc faktycznie naturalne jest, że dla zachowania poziomów oba sygnały, tak z DAW jak z wejścia, są sciszone o połowę. Ale przecież nie musi tak być, ten pstryczek mógłby po prostu dodawać do wyjścia sygnał z wejścia, nie ruszając sygnału z DAW. Teraz jest tak, że przy włączonym direct monitoringu na wyjściu jest ciszej, niż przy wyłączonym - po co? Czepiam się? Może tak, ale np bardzo podobny interfejs Avid Fast Track Duo, z identycznie rozwiązanym direct monitoringiem nie scisza sygnału bezpośredniego. Czyli można, a firma przecież bliźniacza prawie ;)

3. Moc wzmacniacza słuchawkowego.
Ja może głuchy jestem, ale mi nie wystarcza. Co innego słuchanie muzyki, gry czy filmy, a co innego nagrywanie. Podczas nagrywania poziom na wyjściu DAW oscyluje w okolicy -12dBFS i wzmacniacz słuchawkowy ma nie tyle za małą moc, co za małą czułość, żeby to wszystko dobrze działało. To jest jednak bolączka wszystkich interfejsów, nawet jak wystarcza mocy, to wzmacniacza nie daje się wysterować.

Poza tym albo i razem z tym - BARDZO DOBRY INTERFEJS. Stabilny i sensowny, w dodatku niedrogi. Nobody's perfect ;) Polecam.
--
http://nagrywamy.com/
« Ostatnia zmiana: 18 Sie, 2013, 22:51:25 wysłana przez przemak »

Offline Sali

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #39 22 Sie, 2013, 18:35:39 »
Focus to dobry wybór. Mi jeszcze z nowszych opcji przypasował Akai nowe patenty, które wyglądają kozacznie (no i trzeba od razu update na sterowniki bo latencja jest). Ale sam preampy kozak - i w Focusie i Akai. Line 6 zawsze mi brzmi jak plastik - nie mam do niego cierpliwości, żeby to ustawić.
"Wujku, jeżeli Ty masz 7 strunę niższą od 6 to 12-strunowa gitara musi grać jak bas"

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #40 25 Sie, 2013, 16:30:57 »
Chwilowo nie mam kompa przez wakacje, a w roku akademickim/szkolnym nie miałem czasu sie za wiele bawić i uczyć realizatorstwa... Jednak do grania na kompie zamiast wzmaku na VST w Abletonie nie stwierdziłem żadnych przesterowań na 2i4 nawet z wyłączonym padem, chyba że na pełnych, mocno pieprniętych, otwartych akordach. A nam co prawda pasywne, ale jednak high-outputowe merliny (humbuckery).

No ale to 2i4, a nie 2i2.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #41 25 Sie, 2013, 17:34:02 »
nie stwierdziłem żadnych przesterowań na 2i4 nawet z wyłączonym padem, chyba że na pełnych, mocno pieprniętych, otwartych akordach. A nam co prawda pasywne, ale jednak high-outputowe merliny (humbuckery).

No ale to 2i4, a nie 2i2.

Nic dziwnego, wystarczy zerknąć do specyfikacji. 2i2 ma na wejściu instrumentalnym Max Input Level    -3dBu, a 2i4 +3dBu  (+13dBu pad in).
http://global.focusrite.com/usb-audio-interfaces/scarlett-2i2/specifications
http://global.focusrite.com/usb-audio-interfaces/scarlett-2i4/specifications
Nawet bez pada jest to 6dB różnicy, czyli dwukrotnie. Podobne różnice są na wejściu mikrofonowym. To po co ten PAD? ;)

Offline dziubekbm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #42 11 Maj, 2015, 10:23:38 »
Kto ma ten pad do sprzedania? Albo podeślijcie jakiś link do sklepu z tym cudem
Dziubek

Offline muzycom

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #43 24 Maj, 2015, 08:43:53 »
W każdym dobrym sklepie muzycznym znajdziesz ;)




Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #44 15 Cze, 2015, 07:46:59 »
ludziska co uzywaja scarlett, poza majkelem, czy ktos z was pracowal z tym interfejsem na Windowsie Vista??

Chce kupic scarlett solo i motam sie z decyzja bo oficjalnie supportu na viste nie ma.

Jako alternatywe znalazlem steiberga CI1 ktory ma przedostatnia wersje sterownikow z supportem visty, ale wolalbym focusrite'a ze wzgledu na preamp.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #45 15 Cze, 2015, 09:56:49 »
Ale... ale... :(
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #46 15 Cze, 2015, 10:09:09 »
Ja powiem tylko, że koleś miał z tym interfejsem straszne jaja. Na jakieś najnowszej płycie MSI po prostu nie chciał działać jak należy. Wieszał się na YT, lepiej chodził na ASIO4ALL niż na swoim sterowniku...wyjeba ł go w pizdu. Ma jakiś inny, fajniejszy :) Ale to tylko tak dla informacji.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #47 15 Cze, 2015, 10:09:56 »
Ale... ale... :(

@majkelk
e?

wiesz, mam jeszcze opcje w postaci interfejsu od behringera :D ale nie potrafie sie do tego przekonac, win7 najszybciej sobie w lipcu/sierpniu sprawdze:P
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #48 15 Cze, 2015, 10:15:00 »
nie wię jak na 2i2 ale na 6i6 czy jakos tak i blaki i frank maja przebitki na ścieżkę z metronomu, i nie są jedyni.

Franq

  • Gość
Odp: Focusrite Scarlett 2i2
« Odpowiedź #49 15 Cze, 2015, 11:18:57 »
Ja już nie mam bo odesłałem ten szajs do niemców. Jeśli jest ktoś komu Scarlet (obojętnie który) działa poprawnie* na Windowsie niech podniesie rękę ;)


*u mnie spdif, wejścia liniowe działały ok. Same stery też są stabilne itd. Ale.... wejścia instrumentalne nie. Nie mam na myśli powszechnego problemu ze starszą wersją mniejszych scarletów - czyli klipowania sygnału. Mam na myśli poziom szumu/hałasu w tle. Nie do opanowania. Jakimś cudem odkryłem, że przy odpowiednim "zgięciu" kabla usb szum znika... ale w zamian mamy cross-talk ;) Co ciekawe na Macu nie ma problemu. Szczerze odradzam Scarlett jeśli zamierzasz nagrywać instrumenty w linię (DI.) Wypytałem trochę znajomych, którzy używają Scarlet i są również przypadki, że do wokalu przebija się metronom itd. Znajomi narzekali również na jakość używając mikrofonów pojemnościowych ("jak by napięcie fantomowe było za słabe"). Oczywiście pisałem do Focusrite Help (FB) i po wielu tłumaczeniach dostałem taką odpowiedź:

"First I would like to address the cross talk issue. As you may know, smaller audio interfaces are designed to be easily portable which means that there is limited space inside the hardware. This means that components are closer together and therefore there is more chance of hostile signals being picked up by sensitive receptors. We fully understand if this doesn't meet your exceptions and if you need to return the product.
One work around is to adjust the volume of the click in mix control and turn the volume pot to maximum on the hardware to lower the impedance source and eliminate the cross talk. This workaround is possible due to the analogue output level controls on the Scarlett having a lower impedance source when set at either minimum volume or maximum volume.  There is a much higher impedance in between, hence why slight cross talk occurs in the middle values of the volume pot."


Dodam, że miałem dwa egzemplarze 6i6 i testowałem na 2 kompach (oba win7), z różnymi gniazdkami, kablami itd. Sprawdziłem chyba wszystko co mogłem i w końcu się poddałem.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2011, 08:30:10
wysłana przez lord_awesomeguy
6 Odpowiedzi
5704 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2011, 13:43:48
wysłana przez Marc!n
26 Odpowiedzi
12240 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2015, 05:20:30
wysłana przez headcharge
2 Odpowiedzi
1769 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2013, 14:50:13
wysłana przez majkelk
3 Odpowiedzi
2708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2022, 15:26:29
wysłana przez Intruz_PL