Autor Wątek: NGD - Telecaster DIY - wiosło przywrócone do życia!  (Przeczytany 5392 razy)

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Od dłuższego czasu fascynują mnie telecastery, ale jakoś zawsze zakup takowego mnie omijał. Jakiś tydzień temu znalazłem ogłoszenie o sprzedaży starego 'gołego' tele DIY, do naprawy. To moje pierwsze wiosło ze stałym mostkiem.

Same wiosło miało tylko korpus, gryf, mostek (firmy 'sung il', czy jakoś tak), zaczepy na pasek i płytkę od gniazda jack. Jest wykonane fajnie (ale wodotrysków nie ma). Korpus jest z klonu, gryf to klon/orzech/klon, podstrunnica klon. Gryf ze wszystkiego jest zrobiony najlepiej. Niestety szerokość przy stopce ma 1 mm mniejszą niż kieszeń. Z moich obserwacji wynika, że kiedyś był tam inny gryf. Korpus bardzo fajnie się prezentuje, jest pomalowany jakimś transparentnym, czerwonym czymś. Fajnie widać fakturę drewna. Nie będę go przemalowywać.

W komplecie dostałem sfatygowany, ale sprawny pokrowiec z grubej gąbki.

Takie było w dniu przyjścia:

Spoiler

Pierwsze, co zrobiłem, to rozebrałem ją na części pierwsze. Gryf był krzywo zamontowany, to zajrzałem do kieszeni. Znalazłem tam kilka plastikowych, pozaginanych podkładek <facepalm>. Usunąłem więc lakier ze stopki gryfu i z kieszeni, wszystko ładnie wyszlifowałem, poprawiłem kąt kieszeni i teraz jest prawie idealnie.

Wczoraj zamontowałem na taśmie pickup (bo jeszcze nie mam potrzebnych części), poskręcałem i efekt jest bardzo zadowalający. Profil gryfu to takie V. Manualnie przypomina mi Blade Texas Standard Pro, które kiedyś miałem.

Wiosło fajne brzmi, jestem mega zadowolony, jak na kwotę, jaką za niego zapłaciłem. Wybrzmiewa OK, sustainu nie brakuje. Określiłbym je jako wiosło do średnich i mocnych crunchów. Mi się podoba.

Akcja strun jest ustawiona na około 1,4 mm. Progi są w bardzo dobrym stanie, po ustawieniu gryfu i akcji na 12 progu (na ostatnim też) Jazz III trzyma się sztywno, a nigdzie nie brzęczy :D

Po porobieniu z tego, co akurat miałem na stanie, wygląda tak:

Spoiler

Co mam w planach? Pierwotnie miałem zamiar zrobić z niej normalne tele, czyli wywalić ten mostek i założyć jak przystało 2 single, białą płytkę, klasyczny mostek, ale... na tym pickupie tak fajnie nadaje, że nie wiem, czy będę go zmieniał. Może jednak zostawię 2 humby i ten mostek? Zobaczy się.
« Ostatnia zmiana: 18 Mar, 2013, 12:56:21 wysłana przez Leswar »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Może czas na customowe pickupy? Gratuluję zrobienia dobrego dilu.

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Świetny kolor w ogóle, bynajmniej na fotach :)

 Gratulację, w twoich rękach napewno nic złego jej nie czeka :)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Świetny kolor w ogóle, bynajmniej przynajmniej na fotach :)

Mam uczulenie na to, wybacz.


Aaaa. I fajne wiosło. Tele coś za mną chodzi ostatnio.

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Kawał fajnej gitary. I nie ma tej fenderowskiej główki która wygląda jak dziecko z wodogłowiem po detoksie.
Fajnie by było jakieś próbkensy posłuchać. Po samym tekście czułem ten gryzący crunch jaki daje tele... nie wiem kurwa, zawsze tak wyobrażałem i to przypisuje telecasterom.
Dill jest świetny. A i jeszcze - co za pup tam siedzi?
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Wiadomo, wodotrysków nie ma, ale IMO brzmi całkiem przyzwoicie, znaczy się, nie ma wstydu. Z pewnością nie jest to głuchy szrot. Póki co nic więcej nie mogę powiedzieć, bo muszę na nim więcej pograć, żeby wyrobić sobie zdanie. Jak będę miał więcej czasu to pewnie nagram próbkę, jak ją już całkiem poskładam.

Pickup to Mighty Mite. Wersja pod gryf wsadzona pod mostem. Taki sam, ale mostkowy siedzi w Chococasterze.
« Ostatnia zmiana: 12 Sty, 2013, 00:23:21 wysłana przez Leswar »

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Ej, fajne to to, lubię takie. :D
It's always nice to have a penis.

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
gratsy - telecastery rzondzom :)

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Właśnie się dowiedziałem, że wiosło liczy sobie około 2 lat i było poskładane przez sprzedawcę, ale po jakimś upadku, których śladów za bardzo nie widać gryf się przestawił, może przesunęły się te plastiki, które były podłożone w stopce.

Ogólnie stworzyła mi się koncepcja przykręcenia pickupów do deski, żeby nie wstawiać tych wsiowych ramek do pickupów :D Poza tym do normalnego tele będzie brakować normalnego miejsca na elektronikę, więc tak czy siak nie ma co kombinować IMO.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
A już myślałem że zrobiłeś Tele z nogi od stołu :D

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Aż korci aby wstawić tam pupy który będzie brzmiał jak skurwiel jedzący suche Cornflakesy przez megafon o 2 w nocy na osiedlu.
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
59 Odpowiedzi
22398 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2010, 16:21:25
wysłana przez DeathMaster
18 Odpowiedzi
10006 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2011, 20:37:52
wysłana przez primer
58 Odpowiedzi
29921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2013, 15:05:35
wysłana przez Matt-Carnage
0 Odpowiedzi
3350 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2012, 08:21:25
wysłana przez Yony
6 Odpowiedzi
4377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2014, 19:30:21
wysłana przez frost07