Autor Wątek: Cabs comparison: ENGL 412 v30 PRO vs Line6 412 Valve v30  (Przeczytany 4588 razy)

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Panowie! Pilna troszkę sprawa. Są dwie paki. Engl za 3000zł używany i Line6 za połowę tej ceny. Miał ktoś obydwie? Czy możliwe żeby była kolosalna rożnica w brzmieniu pomiędzy nimi, pomimo teoretycznie tych samych głośników?
I'm back!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Głośniki to nie wszystko. ;)

Miałem ENGLa 412 v30 PRO (prostą) i to najlepsza paczka na jakiej w życiu grałem. Z całego serca mogę ją szczerze polecić. Line6 nie posiadałem. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Ja znów odwrotnie do Az'a - na tym L6 grałę (choć nie posiadałem). Kiedyś robiliśmy w próbowni porównania paczek - rzeczony Line 6, dedykowana paka do 5150 (Sheffieldy) i mój 1960BV. Po przesiadce z tego L6 na jedną z dwóch pozostałych paczek doznawaliśmy nagłego efektu "japierdolealetenwzm akkurwi" (5150II/DSL50/lampowa samoróba jakiegoś magika ze Śląska). Imo szkoda wydanych złotówek na tego Line'a.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Czy możliwe żeby była kolosalna rożnica w brzmieniu pomiędzy nimi, pomimo teoretycznie tych samych głośników?

L6 słyszałem jedynie, ale nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia. Pamiętaj, że jak Az słusznie zauważył:

Głośniki to nie wszystko. ;)

Nawet rozwinę to i powiem, że więcej do gadania może mieć sama paka jako konstrukcja, niż głośnik. Proste porównanie Harley Benton G212 Vintage vs Buzzaro 212 CV30. Niby te same głośniki, niby obie 212, a różnica kolosalna, dwa kompletnie inne brzmienia. Jeżeli dalej posiadasz Savage to mogę Ci z czystym sumieniem polecić Buzzaro, sam posiadam i uważam, że genialnie dogaduje się z ENGL'ami, potwiedzone na moim Savage oraz Puff'a Fireball'u.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Posiadam i się nie rozstaję :)

Pytam bo w miejscowym sklepie stoi paka tegoż Line6 nowa za <1700zł, wyprz. Znacznie lepiej dogaduje się niż obecny Laney, więc kusi.
« Ostatnia zmiana: 03 Sty, 2013, 16:09:56 wysłana przez Vin$ »
I'm back!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Głośniki może te same, ale miejsce produkcji inne - V30 w ENGLu są made in ENGLand, a w L6 made in China.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Głośniki może te same, ale miejsce produkcji inne - V30 w ENGLu są made in ENGLand, a w L6 made in China.

To akurat nie ma nic do rzeczy. Sam niedawno mialem okazje porownac jedne i drugie w tej samej pace. Absolutnie zero roznicy w brzmieniu. Kolejny mit ktory mozna wlozyc miedy polki. Poza tym od ladnych paru lat nie produkuja juz V30 w UK.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Głośniki może te same, ale miejsce produkcji inne - V30 w ENGLu są made in ENGLand, a w L6 made in China.

To akurat nie ma nic do rzeczy. Sam niedawno mialem okazje porownac jedne i drugie w tej samej pace. Absolutnie zero roznicy w brzmieniu. Kolejny mit ktory mozna wlozyc miedy polki. Poza tym od ladnych paru lat nie produkuja juz V30 w UK.

Produkują je cały czas i możesz kupić jedne i drugie (te UK są oczywiście droższe). Brzmienie trzeba by zarejestrować i wtedy porównywać, a nie na ucho. Co wydaję mi się jednak istotniejsze tutaj to, że trwałość i quality check może się różnić ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Głośniki może te same, ale miejsce produkcji inne - V30 w ENGLu są made in ENGLand, a w L6 made in China.

To akurat nie ma nic do rzeczy. Sam niedawno mialem okazje porownac jedne i drugie w tej samej pace. Absolutnie zero roznicy w brzmieniu. Kolejny mit ktory mozna wlozyc miedy polki. Poza tym od ladnych paru lat nie produkuja juz V30 w UK.

Produkują je cały czas i możesz kupić jedne i drugie (te UK są oczywiście droższe). Brzmienie trzeba by zarejestrować i wtedy porównywać, a nie na ucho. Co wydaję mi się jednak istotniejsze tutaj to, że trwałość i quality check może się różnić ;)

Musza, chyba jednak ich nie produkują jak dobrze pamietam w 2007 przenieśli całą produkcję do ChRL, a to co teraz możesz kupić to leżaki magazynowe, fakt są droższe.

Miałem nagrywki porównujące MiE i MiChRL w mojej Buzzaro 112 i jak odbiorę kiedyś mojego Pendrive, to prześlę Tobie, na pewno ich nie upublicznie :P Uwierz mi, nie ma żadnej różnicy, zero, null.

Co do produkcji, to głośnik jest wykonywany maszynowo, na linii produkcyjnej, myślę, że czy "fabryka" jest zasilana przez prąd z Anglii czy Chin, nie robi to. I wątpię by głośniki po 350-400PLN każdy z osobna był sprawdzany, szczerze myślę, że jak jeden z serii jest sprawdzony to dobrze.

Kiedyś sam chciałem władować MiE do swojej paki, ale po rozmowie z Tripe_XXX, który w tych sprawach orientuje się znacznie lepiej ode mnie, uznałem, że nie ma sensu. Kiedy ograłem oba, uznałem, że dobrze zrobiłem, bo poza nie co inną naklejką z tyłu głośnika i braku napisu "Made In China" z boku, niczym się nie różnią. Nie zamierzam nikogo przekonywać, piszę własne wrażenia i doświadczenia.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Głośniki może te same, ale miejsce produkcji inne - V30 w ENGLu są made in ENGLand, a w L6 made in China.

To akurat nie ma nic do rzeczy. Sam niedawno mialem okazje porownac jedne i drugie w tej samej pace. Absolutnie zero roznicy w brzmieniu. Kolejny mit ktory mozna wlozyc miedy polki. Poza tym od ladnych paru lat nie produkuja juz V30 w UK.

Sprzedaj paczkę łapiac na chwyt o lepszych głosnikach, pisz na forach że nie ma róznicy :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Mam line6 na v30 ściętą i moje wrazenie porównując np. z analogicznym orangem jest takie że Line 6 brzmi gorzej bardziej sztywno bez "oddechu"- ale kupiłem ją za 1100 więc nie narzekam bo ciężko za takie pieniądze kupić coś lepszego

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Głośniki może te same, ale miejsce produkcji inne - V30 w ENGLu są made in ENGLand, a w L6 made in China.

To akurat nie ma nic do rzeczy. Sam niedawno mialem okazje porownac jedne i drugie w tej samej pace. Absolutnie zero roznicy w brzmieniu. Kolejny mit ktory mozna wlozyc miedy polki. Poza tym od ladnych paru lat nie produkuja juz V30 w UK.

Sprzedaj paczkę łapiac na chwyt o lepszych głosnikach, pisz na forach że nie ma róznicy :D

Nigdzie nie napisałem, że są lepsze :D no, a na ss.pl jak wystawiłem, to nawet dałem wyraźnie do zrozumienia, że nie są ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Głośniki może te same, ale miejsce produkcji inne - V30 w ENGLu są made in ENGLand, a w L6 made in China.

To akurat nie ma nic do rzeczy. Sam niedawno mialem okazje porownac jedne i drugie w tej samej pace. Absolutnie zero roznicy w brzmieniu. Kolejny mit ktory mozna wlozyc miedy polki. Poza tym od ladnych paru lat nie produkuja juz V30 w UK.

Sprzedaj paczkę łapiac na chwyt o lepszych głosnikach, pisz na forach że nie ma róznicy :D

Nigdzie nie napisałem, że są lepsze :D no, a na ss.pl jak wystawiłem, to nawet dałem wyraźnie do zrozumienia, że nie są ;)

Cytuj
dziś na sprzedaż mam znaną i cenioną, głównie za rewelacyjny stosunek cena/jakość, kolumnę gitarową Harley Benton G212 Vintage. Ta konkretna zotsała poddana "tuningowi" tzn. zwykłe "chińskie" V30 zostały wymienione na V30 produkcji angielskiej, chyba nie muszę pisać które lepsze?

:D wiem, czepiam się ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Każdy sobie odpowie na to pytanie jak chce i nikogo w błąd nie wprowadzam ;) moja odpowiedź oczywista, lepsze Chinole bo masz to samo za mniej (dlatego nie wymieniłem ich na angole).
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Oczywiście że nie wprowadzasz, po prostu stawiasz pytanie sugerujące odpowiedź. I większość na to poleci. Dlatego Ty sprzedałeś paczkę wiele szybciej niż ja i za lekko lepszą kasę ;)
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
5231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2009, 12:58:52
wysłana przez Bjørn
0 Odpowiedzi
4685 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2013, 01:37:46
wysłana przez Saczhor
line6 hd pro x

Zaczęty przez y Efekty

22 Odpowiedzi
11950 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2013, 02:25:13
wysłana przez Radek M
9 Odpowiedzi
4439 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2013, 16:45:55
wysłana przez dan777
5 Odpowiedzi
2517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2022, 21:02:07
wysłana przez Orange