Autor Wątek: #MayonesDuncan Solo Competition  (Przeczytany 32789 razy)

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
#MayonesDuncan Solo Competition
« 01 Sty, 2013, 23:18:28 »
Siema,
 żeby nie zaśmiecać to może zróbmy zbiorówkę na temat tego konkursu? Z forum pare osób też pewnie pociśnie :)

Oto moja solófka:


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Siema,
 żeby nie zaśmiecać to może zróbmy zbiorówkę na temat tego konkursu? Z forum pare osób też pewnie pociśnie :)

Oto moja solófka:



A można komentować? Bo jak tak to nieczysto grasz bendy :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Przyjdzie Lord i popsuje zabawę swoją solówką ;D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Oby, mam nadzieje ze Lord wygra tego regiusa.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Siema,
 żeby nie zaśmiecać to może zróbmy zbiorówkę na temat tego konkursu? Z forum pare osób też pewnie pociśnie :)

Oto moja solófka:



A można komentować? Bo jak tak to nieczysto grasz bendy :D

Pewnie, że można :) Po to wrzucone

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
No to chyba trzeba wziąć udziała. Pocieszam się że nie trzeba być szrederem jak to SD pisze. Ale i tak znając życie wygra jakiś sweepowy wypierdalacz.
« Ostatnia zmiana: 02 Sty, 2013, 16:29:28 wysłana przez matisq »

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Ale czy w tych solówkach to tylko o technike chodzi? To jest tak istotne?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Oby, mam nadzieje ze Lord wygra tego regiusa.

Musiałby najpierw znaleźć czas by ją nagrać do końca :P ;D

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Tak, zaraz Ci wytłumaczę dlaczego. Rozważmy 2 sytuacje:

1. Świetny gitarzysta, gra z feelingiem, melodią jednak nie potrafi grać szybko - nagrywa solo na konkurs MayonesDuncan

2. Świetny gitarzysta, gra z feelingiem, melodią i potrafi grać szybko (ważne żeby nie było to przypadkowe dźwięki tylko miały coś na celu oprócz pokazania techniki) - wygrywa konkurs MayonesDuncan
 
Która solówka będzie lepsza? Wiadomo.

Powiesz, że nie ma takich jak w przykładzie 2? Darek Wawrzyniak (który zapewne to wygra, bo jak na razie obiektywnie patrząc nie ma konkurencji w tym konkursie), Vai, Satriani, Petrucci itd.

Technika powoduje, że nie masz barier, które często się zdarzają jak w głowie coś masz, ale nie przełożysz na gitarę, bo nie umiesz tego zagrać.

Tak btw. tłumaczenie się brakiem techniki, bo granie szybko jest fee, shred jest fee i dużo dźwięków nic nie przekazuje (i wiele, wiele innych powodów, ale nie chce mi się wypisywać, niektóre z nich są prawdą oczywiście), bo po prostu się komuś nie chce się ćwiczyć jest tak samo żenujące jak nie uczenie się skal, dlatego że one tylko ograniczają. Nie prościej po prostu wiedzieć, że jeśli mam plan, że w tym miejscu mojego odjazdowego numeru fajnie, żeby zabrzmiało tak idyllicznie i niebiańsko zagrać lidyjską, a jak jestem wkurzony i interesuje się arabskimi dziećmi trzymającymi AK-47 zagrać frygijską dominantową, a jak chcesz zabrzmieć jazzowo to graj na dominancie chromatykę bez opamiętania i udawaj, że wszystko Ci ładnie pasuje i krzyw morde, że rozdzierają Cię emocje (wątek humorystyczny oczywiście), a nie szukać po omacku tego co chce się osiągnąć?

Dobra, to pohejtowałem, starczy na dzisiaj :D

Może jestem staromodny, może niedouczony, może mało potrafie, ale obecne solówkowe, screamowe, brzmieniowe wypusty zespolów są po prostu takie same. I nie mówie tutaj o tym, że ktoś nie potrafi grać, drzeć się czy coś innego związane z muzyką po prostu brzmi tak samo i jest nudne jak flaki z olejem.
A każdy mówił łał jaki słiiip, albo tapping, albo w 125 takcie wskoczył na skale chujolską, poprzez wykgwizdowską z lekką nutą gejowskiej. I nie mam tutaj nic do skal, tappingów i różnego rodzaju wygibasów. Bo są goście, którzy właśnie wykorzystując te techniki poruszają niebiosa, ale są tacy, którzy wrzucają to w utwór bo potrafią i jadą to do upadłego. Większość właśnie w tym konkursie tego typu wrzuca sola...
Granie wszystkimi technikami z niezwykłą prędkością bardzo rzadko idzie w parze z twórczością, chociaż są wyjątki. Takie jest moje zdanie.

Tych twoich 2 typu jest niestety bardzo mało.

Ja jestem chujowym gitarzystą solowym, ponieważ od zawsze byłem bardziej riffowy i temu nie zaprzeczam. Dopiero od września wziąłem się za granie czyichś solówe, aby wypracować przemyślaną prędkość, inne schematy myśleniowe oraz dyscyplinę.

Przeważnie nie ilość, a to "coś" w dźwiękach porusza (przynajmniej mnie).
« Ostatnia zmiana: 02 Sty, 2013, 21:48:57 wysłana przez SiaraRB »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Darek Wawrzyniak (który zapewne to wygra, bo jak na razie obiektywnie patrząc nie ma konkurencji w tym konkursie)

FKN tr00!
Paczki z głów!

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Siara, jako, że lajków nie ma to staromodnie:

+1 :D

Niedługo i ja swoje dopracuję i wrzucę, a co, niech się ludzie pośmiejo :D

Spoiler

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Zaraz zaraz!!!
Czy to tak ładnie?? Juror, czyli Merrow, wkleja na FB wideo tego gościa:


Pisze, że to syn Kenny'ego G, że ma lajki od Chrisa Brodericka, Dave'a Mustaine'a, Alexa Skolnicka... No, kurde, koniec konkursu 20.01, a tu takie jaja! Pewnie se liżą, zasrańcy! Wkurzyłem się!
Paczki z głów!

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Tak, zaraz Ci wytłumaczę dlaczego. Rozważmy 2 sytuacje:

1. Świetny gitarzysta, gra z feelingiem, melodią jednak nie potrafi grać szybko - nagrywa solo na konkurs MayonesDuncan

2. Świetny gitarzysta, gra z feelingiem, melodią i potrafi grać szybko (ważne żeby nie było to przypadkowe dźwięki tylko miały coś na celu oprócz pokazania techniki) - wygrywa konkurs MayonesDuncan
 
Która solówka będzie lepsza? Wiadomo.

Powiesz, że nie ma takich jak w przykładzie 2? Darek Wawrzyniak (który zapewne to wygra, bo jak na razie obiektywnie patrząc nie ma konkurencji w tym konkursie), Vai, Satriani, Petrucci itd.

Technika powoduje, że nie masz barier, które często się zdarzają jak w głowie coś masz, ale nie przełożysz na gitarę, bo nie umiesz tego zagrać.

Tak btw. tłumaczenie się brakiem techniki, bo granie szybko jest fee, shred jest fee i dużo dźwięków nic nie przekazuje (i wiele, wiele innych powodów, ale nie chce mi się wypisywać, niektóre z nich są prawdą oczywiście), bo po prostu się komuś nie chce się ćwiczyć jest tak samo żenujące jak nie uczenie się skal, dlatego że one tylko ograniczają. Nie prościej po prostu wiedzieć, że jeśli mam plan, że w tym miejscu mojego odjazdowego numeru fajnie, żeby zabrzmiało tak idyllicznie i niebiańsko zagrać lidyjską, a jak jestem wkurzony i interesuje się arabskimi dziećmi trzymającymi AK-47 zagrać frygijską dominantową, a jak chcesz zabrzmieć jazzowo to graj na dominancie chromatykę bez opamiętania i udawaj, że wszystko Ci ładnie pasuje i krzyw morde, że rozdzierają Cię emocje (wątek humorystyczny oczywiście), a nie szukać po omacku tego co chce się osiągnąć?

Dobra, to pohejtowałem, starczy na dzisiaj :D


Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Pivo - epic win tym filmem idealne podsumowanie ;D

Offtopując - to jedno z nagrań które nigdy mie sie nie znudzi :D

Offline Darkened

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
  • Death Metal to styl życia.
Pivo - Gra z kciukiem nad gryfem, nie ma szans w konkursie mayo z takimi technicznymi brakami.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
A tak offtopując dalej to uważam, że kolega Pentatonik ma oczywiście trochę racji, ale cała wypowiedź utrzymana jest w rozpaczliwym tonie "ale przecież ja napierdalam" i to przesłania sensowność wytoczonych argumentów.

Imo szybkie granie jest tak samo chujowe jak chujowe jest chujowe wolne granie i vice versa. I że fajnie by było kiedyś napierdalać jakiekolwiek zajebiste granie.
« Ostatnia zmiana: 02 Sty, 2013, 22:02:27 wysłana przez pivovarit »

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Co do opinii na temat gry, to Pentatonik, strasznie fajne solo, tylko końcówka chujowa. :c Nie pasuje mi całkowicie do całej solówki. Ten moment od 1:15 bodaj.

Offline samuraj_jack

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
w ogóle zaczynają się spore zawody z tego robić ;)  Nick z Ever Forthright też będzie od siebie coś wrzucał :D
"Poznał też mowę zwierząt i posiadł umiejętność czytania w ludzkich myślach, ale jedno i drugie okazało się gówno warte"

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Zaraz zaraz!!!
Czy to tak ładnie?? Juror, czyli Merrow, wkleja na FB wideo tego gościa:


Pisze, że to syn Kenny'ego G, że ma lajki od Chrisa Brodericka, Dave'a Mustaine'a, Alexa Skolnicka... No, kurde, koniec konkursu 20.01, a tu takie jaja! Pewnie se liżą, zasrańcy! Wkurzyłem się!

Spoko, spoko, jeszcze nie widzieli/słyszeli Lorda ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Spoko, spoko, jeszcze nie widzieli/słyszeli Lorda ;)

Ja widziałem.
Spoiler

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Jest tylko jeden gość mający większe szanse od Lorda. Nie, nie jestem to ja, mam w dupie ten konkurs ;)



ON!!!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Spoko, spoko, jeszcze nie widzieli/słyszeli Lorda ;)

Ja widziałem.
Spoiler

LEJE.

Posty połączone: 03 Sty, 2013, 17:09:51
Spoko, spoko, jeszcze nie widzieli/słyszeli Lorda ;)

Ja widziałem.
Spoiler

LEJE.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
A tak ostatnio siedze na fb rozkminiam ten utwór i potem myśle

fhu de F**K is Mateusz Gręba :P I skąd się wziął u mnie na fb :P

Nie wiem co wy myślicie ale solo siary jest troche inne - większość nagrań jest jakaś taka w hooj nudna i słodka że aż się rzygać chce. Mate nagrał coś innego i co jak co - ja bym go brał pod uwage winnerów <tyle że faktycznie - bendy troche nieczysto ale i tak 100x lepsze od moich :P >
« Ostatnia zmiana: 03 Sty, 2013, 18:45:52 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Ten koleś to mój faworyt:


bandit112

  • Gość
A tak ostatnio siedze na fb rozkminiam ten utwór i potem myśle

fhu de F**K is Mateusz Gręba :P I skąd się wziął u mnie na fb :P

no właśnie ja też go mam i mu już na fb skomentowałem :D i też nie wiem skąd XD

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1579 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Cze, 2013, 12:09:07
wysłana przez atk570
1 Odpowiedzi
1145 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2013, 08:39:02
wysłana przez Aremenius
0 Odpowiedzi
3169 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2013, 09:31:55
wysłana przez sinquestsound
6 Odpowiedzi
1683 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2014, 22:33:33
wysłana przez Piotrucci
0 Odpowiedzi
736 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2014, 10:46:40
wysłana przez glassprison