Autor Wątek: NGD - cieśle w domu  (Przeczytany 20541 razy)

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #25 28 Gru, 2012, 20:11:33 »
Fajne wiosła.
Szczególnie SRC-7, ciekawy układ pickupów  :headbang:

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #26 28 Gru, 2012, 20:49:21 »
pikne wiosła, mahoniowa tak mi się podoba, że mimo iż jest 7 to bardzo bym kochał :D Zazdraszczam i gratuluję :D

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 357
    • CTG TV
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #27 29 Gru, 2012, 19:36:47 »
Piękności! Gratulacje!
mniut i piah

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #28 01 Mar, 2013, 14:41:23 »
Podepnę się, bo taka sama czarna cieśla do mnie dotarła. Czadowy patyk:



« Ostatnia zmiana: 01 Mar, 2013, 14:59:27 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #29 01 Mar, 2013, 14:53:46 »
O fak, ta w naturalu jest absolutnie niszcząca. Gratulacje!
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #30 01 Mar, 2013, 15:00:48 »
Musza leniu dawaj cały NGD i pisz jak Ci siedzi w porównaniu do SRC6 bo są zajebiste różnice moim zdaniem zwłaszcza w gryfach. Singiel już Ci dupe urwał czy jeszcze nie?

Po miesiącu miodowym znalazłem już kilka rzeczy których nie kumam:
- SRC7 nieblokowane klucze i brak mostu TonePros
- SC-7M brak mostu TonePros - tu zwłaszcza mnie to razi bo wiosło w Japonii chodziło za prawie 5k $. SKANDAL. Jak żyć panie premierze itd ;P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #31 01 Mar, 2013, 15:08:57 »
Gratsy Man! Twoje patyki zawsze wywoływały GAS u 3/4 wioślarzy w Polsce. Zazdroszczę!
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline danielWOLF

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Brzmienie idzie z łapy.
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #32 01 Mar, 2013, 15:16:12 »
Na wypasie! 2 pieczenie na jednym ogniu ;>

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #33 01 Mar, 2013, 15:47:10 »
Musza leniu dawaj cały NGD i pisz jak Ci siedzi w porównaniu do SRC6 bo są zajebiste różnice moim zdaniem zwłaszcza w gryfach. Singiel już Ci dupe urwał czy jeszcze nie?

Nie zakładam, bo mi znowu ktoś o włamach przypomni ;)

Faktycznie zdziwił mnie gryf. SRC6 miał okrągły i gruby gryf, a tu jest wciąż okrągły, ale spłaszczony. Wolałem grubaska, ale oba są dla mnie wygodne. Brzmienie pod mostkiem zajebiste i może to autosugestia (bo 'niby ta sama gitara' to wciąż bardzo niewiele) , ale słyszę w jej charakterze coś co wyłapuję na płytach Deftones (z SRC6 tego nie odczułem). Klucze mam nie wiedzieć czemu zmienione na ESP i to jedyny punkt gitary który na obecną chwilę mnie rozczarował, ale nie miałem jeszcze czasu dobrze rozegrać nowych strun. Wymienię pewnie na blokowane jeśli po dłuższych testach zdecyduję się ją zostawić i dam jej zająć miejsce innego keepera (bo obecnie wszystkie wiosła na stanie mają taki status :D). Cała reszta mnie rozjebała i jestem mega zadowolony, szczególnie, że lubię dostawać gitary w takiej zajebistej kondycji :)

Co do singla - przez video Aristidesa i egzaminy nie miałem czasu, żeby poeksperymentować dalej niż mostkowy pickup, ale sprawdzę go po weekendzie.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #34 01 Mar, 2013, 17:22:55 »
tu mam łobuza, jakbyś się zawahał o parę dni byłaby u mnie ;), gratuluję zakupu

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #35 01 Mar, 2013, 17:31:52 »
tu mam łobuza, jakbyś się zawahał o parę dni byłaby u mnie ;), gratuluję zakupu

Jako fanboy Deftonesów i były posiadacz SRC6 byłem w zasadzie zdecydowany od pierwszego ujrzenia, zaraz po tym jak ją Przychlast wrzucił. Kwestia była tylko, żeby kupić ją bez prowizji, a właściciel bardzo powoli odpowiada na maile (a teraz już w ogóle kiedy zapytałem o "historię gitary"...).
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #36 01 Mar, 2013, 17:34:34 »
podziel sie na PW
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #37 01 Mar, 2013, 18:04:57 »
Graty! Kochał bym takiego singla pod gryfem...
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #38 01 Mar, 2013, 18:20:24 »
ciesze sie że nie kliknąłem "kup teraz" bo trafiła do kogoś kto bardziej ją doceni :) Szczere gratulacje
B ( o ) ( o ) B S

Offline wiaderny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #39 01 Mar, 2013, 18:36:47 »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #40 01 Mar, 2013, 18:45:48 »
Singiel już Ci dupe urwał czy jeszcze nie?

Daaaaamn, ale zajebisty sound! Pomyśleć że podchodziłemdgo niego zupełnie bez entuzjazmu. Coś czuję, że przez większość czasu będę na nim właśnie napierdalać :)

ciesze sie że nie kliknąłem "kup teraz" bo trafiła do kogoś kto bardziej ją doceni :) Szczere gratulacje

Thx. btw. M->R wciąż jest nr. 1 ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Mar, 2013, 19:09:58 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #41 01 Mar, 2013, 19:01:40 »
Musza po wszystkich reckach jakie czytałem o tym modelu miałem mieszane uczucia. Ludki wymieniali pickupy skarżyli się ze olcha płasko im brzmi itd.
Siadłem kiedyś z dwie godzinki i każda pozycja po kolei na przełączniku, kręcenie gałami we wzmaku i stwierdziłem ze nie zmieniam ich bo są dobrane optymalnie. Brzmienie przy każdym przerzuceniu switcha przechodzi płynnie w kolejne ale za to zupełnie inne, w SC-7M prawie nie ma różnic, przynajmniej nie na tyle wyraźne żebym mógł się jarać że mam więcej opcji brzmieniowych. Singiel i pozycja 4 dla mnie niszczą. Takiego czystego na niczym innym jeśli chodzi o 7 strunówki nie udało mi się wyciągnąć
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #42 01 Mar, 2013, 19:18:17 »
Musza po wszystkich reckach jakie czytałem o tym modelu miałem mieszane uczucia. Ludki wymieniali pickupy skarżyli się ze olcha płasko im brzmi itd.
Siadłem kiedyś z dwie godzinki i każda pozycja po kolei na przełączniku, kręcenie gałami we wzmaku i stwierdziłem ze nie zmieniam ich bo są dobrane optymalnie. Brzmienie przy każdym przerzuceniu switcha przechodzi płynnie w kolejne ale za to zupełnie inne, w SC-7M prawie nie ma różnic, przynajmniej nie na tyle wyraźne żebym mógł się jarać że mam więcej opcji brzmieniowych. Singiel i pozycja 4 dla mnie niszczą. Takiego czystego na niczym innym jeśli chodzi o 7 strunówki nie udało mi się wyciągnąć

czystego jeszcze nie sprawdzałem :D

SD sh-4 7 w przeciwieństwie do 6stkowego mnie jeszcze nigdzie nie zawiódł. Gust w różne zakamarki wędruje, ale na obecną chwilę to mój ulubiony pup do 7. Ani przez chwilę nie rozważałem wymiany pickupów, a nie sprawdzałem jeszcze ich pod względem optymalności pozycji. Mnie środkowy pup trochę przeszkadza w graniu, więc go cofnąłem i mogę zapomnieć o zbalanowanym outpucie przy każdej pozycji. Nie przeszkadza mnie to jednak, bo live nie gram tylko brzdęczę w domu. Do nagrań pewnie zastosuję go i podwyższę, bo lubię hb w środkowej pozycji - taki tłuścioszek :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #43 01 Mar, 2013, 23:26:22 »
O kurwełe - zaaajebiste gitary. Jak gra ta w naturalu w odniesieniu do B7?

jednak ESP robi kilka fajnych patyków. Nie powiem, taką szusteczkę bym popieścił.

jakoś mi temat umknął i aż mnie to zszokowało :)
No pain No gain !

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #44 01 Mar, 2013, 23:46:22 »
O dziwo Radek gra bardzo podobnie do B7. Brzmieniowo. Może ma trochę więcej środka albo ma tez inne pickupy niż B7 bo 707. Dużo lepiej rezonuje i troszkę bardziej jest hmmm perkusyjna. Szybciej się odzywa po prostu. Trochę też lepiej jest wykonana, ale nie jakoś drastycznie.

Jakbym miał wybierać to:
SRC7 - wygrywa brzmieniowo do momentu aż nie schodzę poniżej A ze strojeniem
SC-7M - manualnie trochę bardziej mi siedzi jednak, choć myślałem że będzie na odwrót
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #45 02 Mar, 2013, 01:08:36 »
Nie ma opcji, jak już wszystko ogarnę, to biorę flaszkę, moje wszystkie graty i odwiedzam Cię konkretnie w celu ograniowo-porównawczym. Też będę mieć kilka sztuczek zastosowanych w elektronice... i zobaczymy kto ma lepsze kliny 8)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #46 02 Mar, 2013, 10:09:50 »
Serdecznie zapraszam :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #47 02 Mar, 2013, 13:41:43 »
O dziwo Radek gra bardzo podobnie do B7. Brzmieniowo. Może ma trochę więcej środka albo ma tez inne pickupy niż B7 bo 707. Dużo lepiej rezonuje i troszkę bardziej jest hmmm perkusyjna. Szybciej się odzywa po prostu. Trochę też lepiej jest wykonana, ale nie jakoś drastycznie.

Jakbym miał wybierać to:
SRC7 - wygrywa brzmieniowo do momentu aż nie schodzę poniżej A ze strojeniem
SC-7M - manualnie trochę bardziej mi siedzi jednak, choć myślałem że będzie na odwrót

No proszę. Z tym wykonaniem to aż ciężko uwierzyć bo b7 już była ekstremalnie dobrze zrobiona :) jak uda mi się wpaśc do wrocka to zapuścimy jakies piwerko a ja sobie obmacam suczki :)
No pain No gain !

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #48 21 Mar, 2013, 19:33:33 »
Panowie czytając org. trafiłem na opinie, że src7 różniły się między sobą gryfami, jedna opinia, że gryf taki zwykły: nie gruby, nie cienki, a w sam raz. Druga zupełnie odmienna. Miałem przez kawałek czasu ltd cs607b i gryf mi pasował, na pewno był cieńszy niż w schecterze

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: NGD - cieśle w domu
« Odpowiedź #49 21 Mar, 2013, 19:36:12 »
w czarnym SRC7 jest najgrubszy i najszerszy gryf ze wszystkich stefanów (ESP i LTD)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3238 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2009, 13:26:49
wysłana przez Qrczak
12 Odpowiedzi
6423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2009, 12:27:54
wysłana przez Martens_emenems
11 Odpowiedzi
4657 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2015, 11:01:01
wysłana przez OMSON
12 Odpowiedzi
4417 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2016, 12:19:02
wysłana przez lwronk
35 Odpowiedzi
10283 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2022, 12:48:32
wysłana przez Skuzii