Autor Wątek: Pickupy kryte a niekryte  (Przeczytany 2046 razy)

Offline Gonash

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Pickupy kryte a niekryte
« 15 Gru, 2012, 21:40:56 »
Panowie, pytanie może i banalne, ale nurtujące mnie już od czasu długiego (godzina). Jak zakrycie pickupów wpływa na sound? Przykładowo mam tego prsa z dragonami 2. Ładne, błyszczące ^^ . Więc, jaka różnica, a też pytanie (z typu nienajmądrzejszych, ale siem nie znom, to pytom)- pod tą płytką są normalne przystawki (znaczy się, można ją usunąć?) czy też tak są zbudowane, że nie ruszysz i koniec gadania?
Danke!  ;)
Jezus żyje!

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Pickupy kryte a niekryte
« Odpowiedź #1 15 Gru, 2012, 21:53:02 »
Pickupy w puszkach zazwyczaj są ''normalne''. Zazwyczaj montaż sprowadza się do wjebania tony wosku i zlutowaniu puchy z podstawą pickupa w dwóch miejscach. Niedobór wosku może skutkować paskudnymi sprzężeniami przez rezonującą powierzchnię puchy. Czy jest jakaś różnica? Przy prawidłowo zamocowanej puszcze można zmniejszyć udział niektórych wyższych składowych brumu(składowa elektryczna pola elektromagnetyczneg o). W skrócie puszkowane ciut mniej sieją. Brzmieniowo też jest subtelna różnica. Ciężko ją opisać, trzeba porównać.
synkopy to guwno

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Pickupy kryte a niekryte
« Odpowiedź #2 15 Gru, 2012, 22:12:15 »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Gonash

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Pickupy kryte a niekryte
« Odpowiedź #3 16 Gru, 2012, 19:46:57 »
Dziękować za dobre info  ;). Czyli płytki zostają  :D.
Jezus żyje!

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Pickupy kryte a niekryte
« Odpowiedź #4 17 Gru, 2012, 10:38:05 »
Z mojego doświadczenia (wolę puszki) brzmienie jest mniej jakby to powiedzieć przestrzenne nie rozchodzi się wszędzie gdzie tego nie lubię :), do tego chyba to co powiedziałeś ma taki metaliczny dzwonek w sobie (bardzo to lubię). Co do zdjęcia puszek nigdy tego nie robiłem i na 100% nie wiem czy tak jest, ale są m.in. filmy na YT jak koleś ściąga puchy i wszystko jest ok, ale z tą toną wosku może być prawda (tak jak pisałem nie zdejmowałem oryginalnych puszek z żadnej przystawy). Wiem, że jak mi stary Epi STD Plus sprzęgał i oddałem Merlinowi do zalania, faktycznie tona wosku wychodziła przy śrubach :), co do mocowania większość ma 2 luty z podstawą i to wystarczy odlutować :). Historycznie temat wygląda tak, że dawno, dawno temu, za górami i oceanem :) ściągali w Gibolach puchy właściciele wioseł, na początku ukazywały im się czarne plastiki, które po jakimś czasie się skończyły i z racji, że puszki i tak wsio zakrywały zaczęli wkładać czarno/kremowe maskownice pod puszkę i tak właśnie powstała moda na ZEBERKI :)

Orange

  • Gość
Odp: Pickupy kryte a niekryte
« Odpowiedź #5 17 Gru, 2012, 16:55:23 »
głowa wrzuć ten fejsbruk swój zespołowy w popis, bo nieczytelne masz posty

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
9216 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2006, 20:11:36
wysłana przez el-biczel
2 Odpowiedzi
2654 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2011, 23:07:44
wysłana przez mondomg
50 Odpowiedzi
29756 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2014, 15:10:17
wysłana przez Dareios
23 Odpowiedzi
7553 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 13:25:10
wysłana przez Mery
0 Odpowiedzi
1314 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2012, 22:21:42
wysłana przez Jimmie