Autor Wątek: Aktualny G.A.S.  (Przeczytany 2502330 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3025 13 Sie, 2010, 12:11:36 »
Draiman69 radze najpierw ograc jakiegokolwiek LP na stockowych przystawkach i dobrym wzmacniaczu, a potem zastanowic sie jaka glupote przywaliles ;)

Bullshit.....ogrywa łem 3 oryginalne les paule w ten sam dzień (studio, supreme i standard-znajomi przyniesli na jammik)....jak sie gra pedał music to spoko można cisnać na tych pickupach. A jak chcesz pograć coś mocniejszego niż rock który słyszysz w radiu to te pickupy sie nadają do tarcia chrzanu. Mulą jak gitara za 500zł. Także nie czepiajcie się go że chciałby gibona z emg połaczyć bo chyba w ręku gibsona nie trzymaliście. To świetne wiosła ale pierwsza rzecz po zakupie to imo zmienianie pickupów.

Double bullshit :)

Wró też marudził jak mu sprzedawałem Les Paula, że te Classic 57 jakiś lichy sygnał mają, że może by je wsadził do Joe Passa, a do Giba wrzucił jakieś mocniejsze pupy. Miesiąc później odszczekał. Stockowe pickupy Les Paula potrafią zabrzmieć z pizdą, tylko trza popracować. EMG mają swoje zalety, ale nie wymieniłbym stockowych HB z Giba na nie.

Short story:

Jak zacząłem grać w pewnej thrash metalowej kapeli, to od razu wymieniłem DiMarzio Paf w swoim San Dimasie na ceramicznego Lawrence L500XL, bo myślalem, że będzie pizda grać hajgejny na low outputowym pickupie. I wydawało mi się, że wszystko jest cacy dopóki eksperymentalnie nie przyniosłem na próbę innego wiosła z Duncanem 59 pod mostem. Po przepięciu wioseł nagle okazało się, że na 59-tce lepiej słychać moją artykulację, że mam jakiś sound z łapy... Wsadziłem Duncana do Charvela i więcej nie wróciłem do opcji haj outputowej.

Wszystko kwestia gustu, ale gwarantuję Ci Loki, że na nisko outputowych pickupach można zapiedalać taki gruz, że gacie spadają, a nie tylko "pedał music". Cza umić ;)

To tak jak z samochodami - jak amatorowi dasz Ferrari i powyłączasz wszystkie systemy wspomagania i kontroli trakcji, to się zabije na pierwszym zakręcie, albo będzie marudził, że samochód się chujowo prowadzi. Jak zrobisz to samo zawodowcowi, to wyciśnie z tego auta ostatnie soki i będzie miał banana na twarzy. Ja jestem chujowym kierowcą i jeżdżę z włączonym wszystkim co mi fabryka do bryki zainstalowała, ale podziwiam kolesi, którzy potrafią "bawić" się podsterownością i tym podobnymi historiami.

Oczywiście to nic osobistego, nie twierdzę, że nie potrafisz grać i stąd Twoja opinia. Wprost przeciwnie, słyszałem SC i jest szacun, tylko nie stawiaj tak radykalnych tez, bo (powtórzę się) prawda jest jak dupa - każdy ma własną.


No cóż, podzielam zdanie Art'iego. Pikapy w Gibach zapierdalają i robią mega dobra robotę. Ja się w sałndzie swojego standarda z classic 57 zakochałem na zabój - mimo wszystko to chyba moja najlepiej brzmiąca gitara. Grają inaczej, mają bardziej gumowy atak, ale zapierdalają takim pięknym pełnym pasmem że ojojoj. A mam wrażenie że nie gram pedał-music, no chyba że pedał music to wszystko poza defmetalem czy tam blakmetalem, to rzeczywiście gram :) Także też bym był Loki ostrożny na Twoim miejscu wygłaszając tego typu opinię :) oczywiście wszystko kwestią gustu ale....
Gdybym grał coś bardziej technicznego, jakieś lambofgdgody czy coś, gdzie potrzebował bym "brzytwowatego charakterku" pikapa, to pewnie brał bym EMG, ale grając wszystko inne nie ma takiej potrzeby. Oczywiście wszystko zależy od reszty Rigu, bo żeby to zabrzmiało z pizdą musi byc hajgejn jakiś fajny, ale jak wszystko jest na swoim miejscu to hula aż miło.

odkopałem próbkę classic 57 którą nagrałem jakiś czas temu i nawet wrzucałem do jednego tematu o pikapach do lp. nagranie domowe, więc nie zachwyca, ale wydaje mi się że w jakimś tam stopniu pokazuje na co stać te pikapy ;) plej it faking lałd.

http://w673.wrzuta.pl/audio/6cDheRRGE02/reverselan
« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2010, 12:20:48 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3026 13 Sie, 2010, 12:21:53 »
Zawsze użyje jednego słowa w moich postach które potem sie na mnie znęca= pedął music ;d

JAKBY TO NIE BYŁ KOMPLEMENT  ;D ;D

Btw. za mocno przyzwyczaiłem się że na tym forum raczej sami wyznawca szatana w niskim A

A próbka fajna....ale przypuszczam że moc tego pickupa by poszła do domu gdybyś zagrał to samo triolami  ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2010, 12:32:36 wysłana przez lokibalboa »

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3027 13 Sie, 2010, 12:23:44 »
O! Moja suczka! :)
Luz. Martens ma gas na każde wiosło, które się pojawia w giełdzie ;)
Przynajmniej każde lutnicze :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3028 13 Sie, 2010, 12:35:19 »
Koniec jebania, przepraszam wszystkich których udało mi sie urazić moim ukrytym komplementem pod zwrotem pedał-music ;d


Dałem ogłoszenie w dziale kupie i bardzo bardzo chętnie przytulę

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3029 13 Sie, 2010, 12:40:40 »
Cytuj
z checia bym zgranal okragla sumke za puszczanie mojego kawalka w radiu

Okrągłą sumkę, to chwilowo trzeba dać żeby cię puścili.

Zorro, (jak zwykle) mądrze prawi. Nie wymieniłbym piksów w LP teraz za chuja. Za to w drugim wsadziłbym EMG :D Powaga...


A od MOJEJ siódemki, to się proszę odpierdolić.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3030 13 Sie, 2010, 12:48:15 »
A próbka fajna....ale przypuszczam że moc tego pickupa by poszła do domu gdybyś zagrał to samo triolami  ;)

a całkiem możliwe, dlatego wtedy pewnie bym władował Iemdżi :) ale do wszystkiego innego niż triole w moim mniemaniu jest mega :)

a co do komplementu, to mnie nie musisz przepraszać bo się nie czuję urażony ;)
No pain No gain !

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3031 13 Sie, 2010, 12:56:29 »
O czym wy pierdolicie? To są też pikapy do grania szesnastek albo ósemek z kropką?

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3032 13 Sie, 2010, 13:28:23 »
ja mam do półnut tylko :(
ore ore na traktore

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3033 13 Sie, 2010, 13:38:25 »
Imo najlepiej sie gra pauzy  ;D

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3034 13 Sie, 2010, 13:49:54 »
Cytuj
Imo najlepiej sie gra pauzy  ;D
A cipo wiem, że to jest najtrudniejsze :)

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3035 13 Sie, 2010, 13:56:11 »
Imo najlepiej sie gra pauzy  ;D
A do tego to ja mam pr0 gitare!
Wrzuce nawet zdjęcie zrobione na szybko...dla bezpieczeństwa osób postronnych w spoiler
Spoiler
ore ore na traktore

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3036 13 Sie, 2010, 15:17:37 »
Cytuj
Gdybym grał coś bardziej technicznego, jakieś lambofgdgody czy coś
http://www.jacksonguitars.com/products/specSheet.php?product=2910515316
SD '59 to chyba nie jest najbardziej hioutputowy pickup na świecie. Z moich doświadczeń wynika, że jak jest zajebista decha, to EMG (zresztą, Eclipse, które miałem też) tylko przeszkadzają. Na moje ucho z każdym pasywnym brzmi to bardziej selektywnie i żywo, a większy output wcale nie sprawia, że brzmi to lepiej. Wiem, że to wszystko kwestia gustu i niektórzy po prostu zawsze wolą aktywne pickupy, ale to nie prawda że hajgejn nie lubi lowoutputowych pickupów.
« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2010, 15:36:51 wysłana przez sei.tahn »

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3037 13 Sie, 2010, 15:45:23 »
SD '59 to chyba nie jest najbardziej hioutputowy pickup na świecie. Z moich doświadczeń wynika, że jak jest zajebista decha, to EMG (zresztą, Eclipse, które miałem też) tylko przeszkadzają. Na moje ucho z każdym pasywnym brzmi to bardziej selektywnie i żywo, a większy output wcale nie sprawia, że brzmi to lepiej. Wiem, że to wszystko kwestia gustu i niektórzy po prostu zawsze wolą aktywne pickupy, ale to nie prawda że hajgejn nie lubi lowoutputowych pickupów.
Nawet bardzo nie "hioutputowy". SD 59 to sa PAF-y przeca :)
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3038 13 Sie, 2010, 16:21:55 »


Potworny GAS, Uberschall, najlepiej z metalowym grillem

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3039 13 Sie, 2010, 17:37:27 »
A od MOJEJ siódemki, to się proszę odpierdolić.

Nie.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline MarkMorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3040 13 Sie, 2010, 17:40:59 »
Cytuj
Gdybym grał coś bardziej technicznego, jakieś lambofgdgody czy coś
http://www.jacksonguitars.com/products/specSheet.php?product=2910515316
SD '59 to chyba nie jest najbardziej hioutputowy pickup na świecie. Z moich doświadczeń wynika, że jak jest zajebista decha, to EMG (zresztą, Eclipse, które miałem też) tylko przeszkadzają. Na moje ucho z każdym pasywnym brzmi to bardziej selektywnie i żywo, a większy output wcale nie sprawia, że brzmi to lepiej. Wiem, że to wszystko kwestia gustu i niektórzy po prostu zawsze wolą aktywne pickupy, ale to nie prawda że hajgejn nie lubi lowoutputowych pickupów.




Prosze bardzo. Prawy kanał to Morton z SD 59 co jest trochę podkręconym pafem a lewy to Adler z SH-4. Choć w studiu widziałem na wideo nagrywają na gibsonach a nie gitarach "na scene"
I'm Jesus Christ, whether you accept it or not, I don't care. HEVY METYL HOBBYT

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3041 14 Sie, 2010, 15:35:37 »
Bo tylko Gibson ist gut inaf (w studiu), pirjod.
wearehelp.bandcamp. com

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3042 14 Sie, 2010, 16:31:11 »
Lamb of god grają w drop D....nie wiem jak wy ale ja zauważam tendencje do tego że im wyższy strój tym lepsze brzmienie gitar. Pokaz video gdzie te przystawki nakurwiają w drop A lepiej niż emg to bedzie miarodajniej.

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 14 Sie, 2010, 16:35:42 wysłana przez lokibalboa »

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3043 14 Sie, 2010, 22:42:45 »
Cytuj
Gdybym grał coś bardziej technicznego, jakieś lambofgdgody czy coś
http://www.jacksonguitars.com/products/specSheet.php?product=2910515316
SD '59 to chyba nie jest najbardziej hioutputowy pickup na świecie. Z moich doświadczeń wynika, że jak jest zajebista decha, to EMG (zresztą, Eclipse, które miałem też) tylko przeszkadzają. Na moje ucho z każdym pasywnym brzmi to bardziej selektywnie i żywo, a większy output wcale nie sprawia, że brzmi to lepiej. Wiem, że to wszystko kwestia gustu i niektórzy po prostu zawsze wolą aktywne pickupy, ale to nie prawda że hajgejn nie lubi lowoutputowych pickupów.

Wiem na czym cisnął chłopaki z LoG, ale chuj mnie to obchodzi :) napisałem tylko o tym co sam bym wziął do tego typu spraw. Nie chodzi nawet o brzmienie, chodzi o odpowiedź pikapa na to co nasze łapki wyprawiają. Osobiście lubię brzmienie lołołtputowych pikapów oraz aktywnych EMG. Mam obecnie 2 gitary ze skrajnie różnymi pup'ami, i obie się sprawdzają. Także ja stoję twardo i za aktywnymi EMG i za pasywnymi pikapami od Giba :)
No pain No gain !

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3044 15 Sie, 2010, 17:03:21 »

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3045 15 Sie, 2010, 20:19:42 »
ale boberek :D

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3046 16 Sie, 2010, 20:20:15 »
Chłopaki nie srajcie tak żarem ;) takie mam widzi mi się i kiedyś kupie sobie tego gibsona i wsadzę te emg i nie mówcie tu o profanacji bo każdy ma swoje widzi mi się ;) gorzej jak bym chciał do niego 2 single wstawić.... :facepalm:
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3047 16 Sie, 2010, 20:22:24 »
Domin, łerarju? ;)
do widzenia.

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3048 16 Sie, 2010, 20:23:25 »
mam na myśli single single a nie P-90 ;)
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3049 16 Sie, 2010, 23:16:11 »
mam na myśli single single a nie P-90 ;)



spoko, ale musisz zainstalować też takie wąsy.
Łe tej.