Autor Wątek: GAS na DYI customa :<  (Przeczytany 9335 razy)

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
GAS na DYI customa :<
« 30 Lis, 2012, 15:26:57 »
Ahoj! GASuje mnie od daaaaaaawna budowa własnego wiesła, przez temat blackdahlii i inne puszkocastery z nogi od stołu (szacun :D) GAS ten sięga apogeum. A jako, że święta niedługo (=wolny czas w końcu), to zabrałbym się za to, o ile to realne w moich warunkach, jak nie, to mi ładnie wybijcie pomysł z głowy :( Z założenia 'gitara' ma mieć 7 sznurków, skalę chyba 25,5" (do drop G max), ofkors bolt on, stały most. Korpus coś a'la superstrat, cutaway bym nieco powiększył/inaczej wyprofilował, coś w stronę Rana Crushera. Korpus sam nie wiem, może mahą, gryf może klą, no i egzotyk na korpus i headstock, co bym nie musiał lakierować. I teraz milion problemów - czy jest to realne do realizacji nie dysponując u siebie prawie żadnymi narzędziami? Coś taniego mogę kupić, coś drogiego mogę u kolegi stolarza wykorzystać. Jedyne co mam to zapał i jakąś tam wizję. Najbardziej boję się profilowania gryfu, montażu pręta i podstrunnicy i nabijania/szlifowania progów. W sumie wycinania slotu na gryf też. Także jak widać, stresujące przedsiemwzięcie :facepalm: Czy osoba jak ja, bez doświadczenia przy obróbce drewna, ma szanse podołać? Od razu jak ktoś byłby tak miły, to proszę o jakieś porady gdzie rozglądać się za wysezonowanym, tanim drewnem :) Dzięki, pozdro!

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #1 30 Lis, 2012, 15:37:16 »
Jak się boisz gryfów, prętów to może kupić gotowy?  http://guitarproject.pl/c/155/gryfy-czesci-do-gitary-elektrycznej.html   wybór mały, ale może są jakieś strony gdzie jest większy?? Albo od żółtych pocisnąć, za grosze zrobią pewnie.


Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #2 30 Lis, 2012, 15:50:21 »
Mam to samo na punkcie własnego Tele. Jak tylko grosz wpadnie, to sie za to biere. Nie mam kompletnie narzędzi do tego, dlatego kupie sobie korpus i gryf gotowy, a tylko dziury na pickupy sobie sam zrobie, bo chce H-H. Nie biorę pod uwagę opcji, że nie wyjdzie. Musi wyjść.

Bez praktycznej, teoretycznej wiedzy i faktycznie dobrych narzędzi nie brałbym się za robienie tego od podstaw, tj. klocków drewna. Możesz wyszukać po sieci korpus zbliżony do tego, jaki byś to chciał i po prostu go zmodyfikować, albo zapytać sie ładnie guitarproject chociażby, czy nie są w stanie wykonać Ci takiego czegoś na zamówienie.

Ogólnie zabawe polecam, bo sam wiem ile miałem frajdy przy zwykłym naprawianiu i refiniszu akustyka. Teraz tylko czekać, aż ktoś, kto się tym faktycznie zajmuje wyrazi swoje stanowisko.

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #3 30 Lis, 2012, 15:52:27 »
@dawson
Rozważałem to, ale te ani nie są ładne, ani takie jakie chcę, poza tym większa frajda będzie spierdolić coś własnoręcznie :D Z profilu chcę coś pomiędzy LTD a Jacksonem, a główka w stylu Carapison/LTD PH600, takiego na 1000% nie znajdę :)

@CmnD
Koszta mi to strasznie wywinduje i zabierze 4/5 zabawy, także słaba opcja to.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #4 30 Lis, 2012, 16:02:26 »
Trochę photoshopa, zaprojektuj sobie co chcesz i jak to ma wyglądać i jak coś to Ci pomogę, ale jeśli inlaye na podstrunnicy nie będą w kształcie kutasów to nie wchodzę w to ;)

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #5 30 Lis, 2012, 16:03:16 »
O kurwa, dziena stary :) ODPALAM PEINTA!!!!

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #6 30 Lis, 2012, 16:05:19 »
O kurwa, dziena stary :) ODPALAM PEINTA!!!!
jeśli chcesz, to mam na dysku wektorowego Caparison'a Horusa rozłożonego na części, więc jeśli znasz sie troszke na Corel Draw'ie, czy czymkolwiek do wektorów, to swobodnie sobie go zmodujesz. Jak co, to wal na PW.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #7 30 Lis, 2012, 16:05:31 »
Spoko, dużo leci gratów więc się do paczki którejś dorzuci więc koszta przesyłki zerowe, a wykonanie to już na priv jak będziesz coś miał naszkicowane. Pozdrówki


ED: I wymyśl sobie jakieś logo / napis na główkę, ewentualnie inlaye sam sobie zaprojektuj ... a co, jak szaleć to szaleć  :), z moim kontem lojalnościowym i tak wyjdzie taniej niż to co jest na guitar project  ;D
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2012, 16:11:07 wysłana przez dawson »

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #8 30 Lis, 2012, 22:09:27 »
Mój Puszkokaster (i poprzedni) powstały głównie dlatego, że moim marzeniem jest zbudowanie własnego telecastera. A wiadomo, bez doświadczenia nic porządnie się nie zrobi, dlatego trenuję na nogach od stołu (a teraz już na specjalnie zakupionych do tego celu deskach), a jak już w końcu wynajdę sposób na zdobycie odpowiedniego drewna, to zabiorę się za tele. Nie znalazłem dotąd jeszcze miejsca, gdzie takowe można by kupić, odwiedziłem wszystkich stolarzy, kilka tartaków, poszukałem w internecie i cienko. Interesuje mnie olcha/klon/jesion, a goście na allegro zajmujący się drewnem oferują takie klocki za cenę gotowych korpusów z Guitar Project.

@Dawson, masz własnego Chińczyka, który zdobywa po taniości drewno na gitary i robi Ci je za miskę ryżu dziennie? :D

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 499
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #9 30 Lis, 2012, 22:18:07 »
Ma.
I wielu go na forum za to hejci ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #10 30 Lis, 2012, 22:23:49 »
Ma.
I wielu go na forum za to hejci ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 499
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #11 30 Lis, 2012, 22:37:45 »
Ludzie, nie hotlinkujcie funnyjunka...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #12 30 Lis, 2012, 22:46:18 »
A kwejka i besty mogę?  :D

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #13 30 Lis, 2012, 22:51:54 »
Mi tam hejty nie przeszkadzają, a osoby które je wypisują mają dużo racji, i w sumie dopiero po tym dotarł do mnie że kopiowanie znaczków towarowych jest be i nie wolno i tego nie robię, i tu się przyznaje bez bicia żem gupi był  :). Teraz gity schodzą jeszcze lepiej a ludzie sobie wstawiają swoje nazwiska, ksywki czy logotypy kapel i są jeszcze bardziej happy i to mi się podoba :)

Co do pytania ... tak mam, nawet paru ;)

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 732
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #14 30 Lis, 2012, 23:09:08 »
Co do drewna to zaglądnijcie chociażby do naszego "znajomego" Pana Adama T. Ma parę cikawych rzeczy jak podstrunnice czy materiały na korpus z różnorakich gatunków. o razu u[rzedam nie brałem i nie próbowałem :)

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1190735 ;)

Można też jeszcze zapytać u tego Pana (sympatyczny gość, szybko odpisuje na maile): http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=11387939

Ostatnio miał jesion do sprzedania.
power to a being never dies

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #15 30 Lis, 2012, 23:11:39 »
I cenowo nawet fajnie to wygląda, dasz radę ziom! :)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 499
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #16 30 Lis, 2012, 23:22:36 »
A kwejka i besty mogę?  :D
Byle się wyświetlało później ;)

Do do hejcenia @Dawson - ja tam nie hejciłem, raczej po prostu obserwowałem i starałem się obiektywnie, bezemocjonalnie analizować obie strony sporu... a przy obecnym stanie rzeczy, jeśli jest tak, jak mówisz, to już tym bardziej nie hejcę ;)

Ale od Rotera to bym niczego nie kupił (skoro potrafi traktować swoje gitary szpachlą samochodową, to ciekawe co to za drewno on tam ma...), co najwyżej z drugiej ręki jakiś jego "produkt" za jakieś grosze :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #17 30 Lis, 2012, 23:24:42 »
Życie jest coraz piękniejsze :D Dzięki Panowie za linki! A sprawa połączenia gryfu z korpusem żeby to 'działało' - ciężkio to zrobić dobrze? :facepalm:

Posty połączone: 30 Lis, 2012, 23:37:18
Póki co plan jest taki, że odnośnie gryfu to będę uśmiechał się do dawsona, a korpus sam wystrugam i wykończę, tego ostaniego się boję, no i nieszczęsnego łączenia z gryfem. Bardzo poglądowo, bo nie umiem za ch*ja rysować :-[ - http://img843.imageshack.us/img843/5450/dsc0065xc.jpg

FAJNIE, ŻE ZROBIŁEM LITERÓWKĘ W NAZWIE TEMATU :D
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2012, 23:37:18 wysłana przez davidsantana27 »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #18 30 Lis, 2012, 23:44:02 »
Właśnie DarreX z g-o.pl się w coś takiego bawi: http://gitara-online.pl/viewtopic.php?f=25&t=11129 Możesz napisać do niego i poprosić o rady.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #19 30 Lis, 2012, 23:46:57 »
Jest kutafon na podstrunnicy, wchodzę w to !!!  :D

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #20 01 Gru, 2012, 00:02:43 »

Płoszę :3

EDIT: FXD. Korpus Ci śmigne jutro.
« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2012, 00:16:58 wysłana przez CmnD »

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #21 01 Gru, 2012, 00:20:59 »
Wielkie dzięki :) To jeno wstępny projekt, ale pro poprawiona nawet nieźle wygląda ta główka :D Wyszedł mi taki mariaż Mayo z Capa, czekam na hejty 8)

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #22 01 Gru, 2012, 00:22:35 »
IMO zmiejszyłbym zaślepke na pręt do takich standardowych, logo wstawił na środek, a klucze rozsunął. Wtedy wizualnie by nie byłą taka wielgachna ta główka, tylko taka sportowo-zajebista. Mam na dysku pare swoich projektów główek, także mogę Ci podesłać, cycuś.

zrób w reversie, to będziesz miał Capa-Roter Solo style.

ED: O coś takiego:
« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2012, 00:33:12 wysłana przez CmnD »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 499
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #23 01 Gru, 2012, 00:29:42 »
Wow, super to wyszło! ;O
Nie zmieniaj :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: GAS na DYI customa :<
« Odpowiedź #24 01 Gru, 2012, 00:37:07 »
Projektów główek nie chcę, spasiba, co do rozsunięcia kluczy - chyba jestem na tak, co do zaślepki, chcę taką, bo mi taka wizja w głowie powstała, niech już będzie chociaż w planach taka ;) Jak byś jutro/w nd zajmował się korpusem, to popraw proporcje wg własnego widzimisię, będę wdzięczny, i flacha czeka w mroźnych Suwałkach :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
29 Odpowiedzi
16633 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2010, 16:25:34
wysłana przez terrormuzik
18 Odpowiedzi
7097 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2011, 18:14:06
wysłana przez michu123PL