Autor Wątek: Peavey 5150 II Post Gain na 6 - WAT DA FUK?  (Przeczytany 8185 razy)

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Peavey 5150 II Post Gain na 6 - WAT DA FUK?
« 18 Lis, 2012, 20:01:07 »
Dzisiaj po dłuższej przerwie zawiozłem mojego Piłi'ego na salke gdzie gramy próby i kurełę zonk... Dotychczas rozkręcałem post gain na 3 i burzyło ściany, a dzisiaj żeby cokolwiek było słychać musiałem go rozkręcić na 6.  :-\ Na ile Wy, posiadacze 5150, rozkręcacie swoje heady? Nie wiem czy coś się zyeba0 czy jak...  :facepalm:

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Też tak miałem, u mnie to były lampy mocy na wykończeniu.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Rozkręcamy do 3 max, jak wyżej lampki mocy do wymiany
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 837
post na 3-4 w zależności od warunków;)

wg mnie lampy

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Ok, dzięki meny.  8) Mam nadzieję, że do początku grudnia pociągną, bo sztukę gramy, a póki co kasy na nowy komplet brak.

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
spodziewaj się niespodziewanego :)
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Piszesz, że musisz dać na 6, żeby było słychać i Ty chcesz na tym koncert grać?  ::)
Leweoczkomisiarysia

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 837
lepiej wyciułaj hajs, albo pozycz wzmak od kogoś. NIezbyt przyjemna opcja jak wzmak siada na koncercie. Miałem tak raz - przyczyną był bezpiecznik, a za drugim razem padła lampa i spaliła bezpiecznik. A i warto dodać że to moze negatywnie się odbić na wzmaku. Lepiej nie kombinuj.

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
pshemo dobrze nawija. Jak coś jest ze wzmakiem nie tak to se daruj jego męczenie
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2012, 13:49:01 wysłana przez xaperfly »
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 837
i jeszcze dopowiem - na koncercie jak padł mi bezpiecznik, pożyczyłem wzmak zespołowi, który grał przed nami. Potem przyszła pora na nas, zagraliśmy cztery numery i bęc..sraka..od tego czasu wożę w pedalboard bezpieczniki i staram się nie pożyczać sprzętu gdy nie muszę.

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Dobra Pany, tak więc na razie odpuszczę sobie grę na tym wzmacniaczu. Natomiast mam pytanie czy macie kogoś do polecenia (ale sprawdzone osoby, bo wuja google też umiem używać) co by wymienił lampy i ustawił bias (dolnyśląsk)?

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Ok Panowie, wzięliśmy z kumplem jego 6505 i przełożyliśmy jego 6L6 do mojego heada i dzieje się to samo. Dodam, że jego piec normalnie kurwi na moich lampach, czyli to jednak nie wina lamp mocy...   :-\ Macie jakieś inne pomysły?  Może trafo...? ???

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Tylko cicho czy, trzeszczy i pierdzi? (Sprawdź na wyższych głośnościach na cleanie)
Jak tak to ja miałem problem ze screen resistorem 400 Ohm/10W
« Ostatnia zmiana: 23 Lis, 2012, 22:39:03 wysłana przez xaperfly »
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Tylko cicho czy, trzeszczy i pierdzi? (Sprawdź na wyższych głośnościach na cleanie)
Jak tak to ja miałem problem ze screen resistororem 400 Ohm/10W
Można tak powiedzieć. Oprócz tego prawie nie słychać różnicy przy kręceniu gałami "resonance" i "presence".

Dodam, że swego czasu miałem problem z samoistnymi trzaskami, ale problem sam ustąpił (nie wiem czy to się wiąże z tym problemem).

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Ja sam wymieniłem ten rezystor, ale i tak wzmak był u magika aby oblookał sprawę.
U mnie to było przyczyną transportu przez kuriera, rzucali nim niemiłosiernie.
Pękła (zabieliła się) jedna z lamp przedwzmacniacza, jeszcze wtedy o tym nie wiedziałem, włączyłem i tylko słuszałem jak się pali ten rezystor


Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Wezmę wzmacniacz na bazę, wyjmę wszystkie bebechy i dokładnie prześledzę czy nic nie jest spalone.  ;)

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Najlepiej, bo jak widać wszystko widać
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Rozkręciłem, popatrzyłem, nic nie znalazłem  >:( Zero jakichkolwiek śladów przypalenia, nic.  :facepalm: Wymieniłem lampy na preampie też nic - wzmacniacz gra cicho, pierdzi, dzwoni... Gałki "resonance" i "presence" są dla picu - kręcenie nimi nie daje praktycznie żadnych rezultatów w brzmieniu. Dodaje foto bebechów, może uda się Wam coś wyhaczyć: LINK

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
wszystkie bezpieczniki całe?
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Nie wyglądają na przepalone, nie mam też miernika by to sprawdzić.

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Chyba Twojego Piviego czeka wizyta u doktora
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jak to czytam to trochę mi krew się mrozi, bo z tego co i jak piszesz, wnioskuję, że jesteś laikiem w kwestii budowy wzmacniaczy lampowych, a bierzesz się za rozkręcanie Twojego konia roboczego, serio, nie warto. Wyślij, wzmaka do Marka Gierszewskiego, naprawiał już takie wzmaki, załacisz 100PLN z wysyłką, albo coś koło tego, a wzmak wróci sprawny i pewnie po jakimś upgrade ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
I módl się żeby przeżył wysyłkę :)
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Wysyłka nie wchodzi w grę, dlatego szukam elektronika z okolic Wałbrzycha (chyba Wrocław najsensowniejszy), który nie spieprzy sprawy. Mam 3 elektroników na uwadze, ale 0 opinii na ich temat...  ???
Elkot (Wrocław), Laboga (Wrocław) i MRElektronik (Lubin). Miał ktoś styczność z którymś z nich lub jest w stanie polecić kogoś sprawdzonego?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Wysyłka nie wchodzi w grę

Dlaczego? Ubezpieczasz przesyłkę i masz w du*.* co się stanie ze wzmakiem, jak dobrze zakręcisz to nawet zarobisz, jak kupiec mojego MG Raven II 100.

Laboga (Wrocław)

Z tego co wiem to Puff pytał o wycenę naprawy swojego 6505, jak się nie mylę, to zawołał kwotę jakoś 13-15x wyższą od tego co wział MG. Choć mogę się mylić czy to Puff akurat dał.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
12197 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2013, 15:43:53
wysłana przez g-zs
5 Odpowiedzi
4944 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2009, 12:33:15
wysłana przez Pneumonia2
25 Odpowiedzi
14072 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2010, 21:14:32
wysłana przez daniel.iron
4 Odpowiedzi
1823 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2011, 16:02:03
wysłana przez gkoz
5 Odpowiedzi
1238 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2013, 23:15:35
wysłana przez Dmaligator