Autor Wątek: Fallout-steampunk Epiphone "relic"  (Przeczytany 21247 razy)

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
A mi się dalej nie podoba i będę hejtować.  :evil:

Spoiler

Offline Vethuleion

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
jak dla mnie to mało stempunk... bardziej jakiś... hobopunk z tymi rurkami. Już pod fallout sie da wcisnąć.
oprócz kilku fajnych motywów to lakier jest za mało styranypowinno być wiecej odprysków, przetarć i zabrudzeń a tak to jak byś ja targał po schodach za pasek.
Trolling is a art.

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
...jest ok i niektóre rozwiązania podobają mi się...   ...moje wiosło też paru zjechało, ale około 90% było na tak

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
U mnie jest odwrotnie chyba ;] Ale przynajmniej znajomym się podoba (albo kłamią mnie, żeby mi nie było smutno :])
Że to mało steampunk, to racja, ale na starcie nie miałem żadnego planu ani spójnej wizji, a z czasem gitara ewoluowała mocno w stronę falouta. Faktem jest, że gitara typu Custom z pierdylionem zdobień, fornirami i innymi duperelami nie jest najlepszym materiałem pod takie zabawy.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Letko odgrzebię, bo po długaśnej przerwie drgnęły dalsze prace nad polepszaniem/pogorszaniem gitary.



Ojejku, co to? Dziura na wylot :/ wygodniej byłoby mieć frez, z drugiej strony, to i tak "wastelandowo-złomowo-szrotowe" modowanie, to co tam :] Od góry wejdzie tam woltomierz, od dołu zasłonię to maskownicą z kratki.




W końcu zamontowałem falloutowy wskaźnik PA. Oczywiście, okazało się po 1 zamontowaniu, że zrobił się gdzieś zimny lut - poszło trochę energicznych słów i czynów, skutkiem czego finalnie jedna lampka się nie świeci [reszta nie pali się umyślnie] i troszku są przypalone ;]









Uznałem, że grawerowanie jakieś takie mało wyraźne i za ładne, to wymyśliłem sobie elektrotrawienie. Najładniej wyszło to na coverze słicza, bo najprostszy obrazek. Zamalowałem całość akrylówką do modeli. Igłą wydrapałem miejsca, gdzie był wygrawerowany kształt. Posłużyłem się ładowarką do Nokii (8V, 0.57mA). Plus do płytki, minus do drucika na patyczku i "malujemy", nurzając patyczek w roztworze NaCl. Częściowo rysowałem też zasilaczem 12V (nie wiem, jakie natężenie miał, działał trochę szybciej).





Tutaj była makabra, bo literki małe, plus grawer się nie popisał, część musiałem drapać na ślepo :/



Czasem nie chciało mi się ręcznie trawić elementów, to trafiały do wody z solą [zazwyczaj roztwór nasycony] na parę/paręnaście minut



Tutaj popełniłem błąd - zrobiłem wanienkę dla elektrolitu i jeździłem anodą w środku, co jakiś czas zmieniając wodę. Niestety, farba nie trzymała się na tyle mocno, zwłaszcza między literkami i w ich środku, no i trochę poodpadała. Bezpieczniej postępowałem na "dzwonku".




Brzegi i otwory na śrubki - nie miałem litości, zatem zostawiałem na 10-15 min. Najfajniej wyżarło na okrągłej płytce, nie wiem, od czego to zależy, bo tam nie trzymałem jej o wiele dłużej, elektrolit i anoda też były takie same.

Efekty trawienia:








« Ostatnia zmiana: 09 Wrz, 2013, 21:53:51 wysłana przez BetoNova »

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Damn, pokaż jak to w całości wygląda!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
i teraz jestem pod wrażeniem :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Wygląda super! Byle nie przesadzić...

Wiem ile relic pracy i cierpliwości wymaga - ostatnio robiłem u siebie, dużo biedniejszy wariant, a i tak sporo pracy pochłonął. Też inspirowałem się Falloutem, ale wyszło tak pół na pół z batmanem :P
https://dl.dropboxusercontent.com/u/13715654/Fender%20Fallout%20Caster/po/po14.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/13715654/Fender%20Fallout%20Caster/po/po1.jpg

i w tym temacie zdecydowanie polecam zakup Nuca-Coli i przyklejenia kapslów na gałki ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
To je to Tele od Ludniga ?
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl


Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
aaa ,kojarzę tego telesia Muszy, fajne, choć ja bym olał Batmany :] Dzisiaj być może skończę gitę, to ją złożę i walnę fotki. Mam nadzieję, że wyjdzie mniej więcej tak, jak chciałem.
W planach mam też Fallout-boyowskiego Vaultecastera, a potem może gitarę w stylu mutantów albo BoS :D

Link do albumu jak coś:
http://imageshack.us/g/1/9857578/

Posty połączone: 11 Wrz, 2013, 11:18:51
Jeeeszcze nie. Jeeeeszcze nie!



POWER[drill] TO THE PEOPLE

Instalacja miedzianych rurek od pikapów do woltomierza będzie trochę wyzwaniem



Full vintage real foto 100% oryginał woltomierz made in CCCP


To będzie maskowało dziurę na woltomierz z tyłu


takie śmieszne artystyczne coś wyszło :]
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2013, 11:18:54 wysłana przez BetoNova »

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
No dobra, projekt można uznać za prawie skończony.

Jeszcze dłutowanie otworu na woltomierz:






I cała reszta, złożone do kupy - kwestia dokręcenia obejmy, która dociśnie rurki przy woltomierzu. No i ten gryf pewnie można zeszlifować ładniej/bardziej.



























Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
robi wrażenie :)
INTERSTELLAR

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
zajebistości!
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Krzak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 95
  • Hava Nagila
    • Ape to God
O chłopie, szacunek! Jak fan Fallouta mówię, że to rewelacja, a "Les Paul Custom Wasteland" rządzi! :D

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
dzięki za odzew ;] "Wasteland' w zasadzie wydrapałem/wytrawiłem na spontanie, w domyśle miał być sam LP Custom. pozostaje jeszcze sporo nazw i falloutowych gitar do zrobienia :]

Offline Krzak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 95
  • Hava Nagila
    • Ape to God
I dobrze, że wydrapałeś, bo to świetny smaczek.

Zrób gitarę w wersji Brotherhood of Steel ;).

Offline Crank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 122
  • 7
    • Made Of Hate - Facebook
Ekstra !!!
made of hate

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Ta jest generalnie falloutowa, choć przez długi czas była po prostu relico-zniszczono-steampunkowo-trochę falloutowa. Z każdym kolejnym modem dochodziło więcej falloutów :]
W planach (choć chyba dość odległych) mam kilka gitar, przy nich będę planował bardziej z głową :]

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Myślę, że Lone Wanderer pokusiłby się o szarpnięcie kilku riffów na tym LP. Mega robota - napracowałeś się i efekt jest niesamowity. Wielkie propsy ode mnie jako fana post-apo :D
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline vinz893

  • Gaduła
  • Wiadomości: 227
  • DJAZZ.
Miszcz. :o A jakbym Ci dał gitejrę do przeróbki to byś mi zrobił gitejrę Odyna prosto z Valhalli joł?

Zajebista robota. :headbang:

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Zrób gitarę w wersji Brotherhood of Steel ;).

O to, to! Masywny Les Paul obity fragmentami Power Armora i z gryfem zrobionym z luf od Gatlinga! Rozmarzyłem się...
It's always nice to have a penis.

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
wolę takie

:D

bandit112

  • Gość
No dobra, projekt można uznać za prawie skończony.

Jeszcze dłutowanie otworu na woltomierz:






I cała reszta, złożone do kupy - kwestia dokręcenia obejmy, która dociśnie rurki przy woltomierzu. No i ten gryf pewnie można zeszlifować ładniej/bardziej.




























Zajebista! Ja bym zerwał tylko tą żółtą wieśniacką naklejkę i byłby miód :)

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Jak wyczaję metalową płytkę odpowiednio zardzewiałą z odpowiednim symbolem, to zamienię ;]

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
24287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
0 Odpowiedzi
1824 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2011, 00:21:49
wysłana przez Andy
49 Odpowiedzi
19163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 22:43:55
wysłana przez sylkis
63 Odpowiedzi
24104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2012, 22:30:28
wysłana przez Rachet
27 Odpowiedzi
8917 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2012, 10:59:18
wysłana przez sinquestsound