Autor Wątek: Reamping przez piec  (Przeczytany 2614 razy)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Reamping przez piec
« 05 Paź, 2012, 09:24:34 »
Witam. Czytałem kilka tematów, między innymi uzytkownika sinquestsound z których wynika że można robić reamp przez piec. Do tej pory robiłem to tylko przez POD Farm. Jak się to robi przez piec? Mam czystą gitarę i co dalej? Wpuszczam sygnał do wzmacniacza i nagrywam go z mikrofonu? To jedyne co mi przychodzi do głowy. Zerowe doświadczenie mam w tym względzie. Pewnie to pytanie z serii najprostszych, ale może ktoś podpowie jak można nagrany już sygnał zreampować przez piec na którym się gra. Fajnie jest mieć podobny sound w nagraniach co na koncertach a robiąc to przez pod farm to nie to samo. Sprzęt jakim dysponuje to Sidewinder Dorico i Pod Studio UX2.

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
nie lubie placki

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Reamping przez piec
« Odpowiedź #2 05 Paź, 2012, 10:42:26 »
Witam. Czytałem kilka tematów, między innymi uzytkownika sinquestsound z których wynika że można robić reamp przez piec. Do tej pory robiłem to tylko przez POD Farm. Jak się to robi przez piec? Mam czystą gitarę i co dalej? Wpuszczam sygnał do wzmacniacza i nagrywam go z mikrofonu? To jedyne co mi przychodzi do głowy. Zerowe doświadczenie mam w tym względzie. Pewnie to pytanie z serii najprostszych, ale może ktoś podpowie jak można nagrany już sygnał zreampować przez piec na którym się gra. Fajnie jest mieć podobny sound w nagraniach co na koncertach a robiąc to przez pod farm to nie to samo. Sprzęt jakim dysponuje to Sidewinder Dorico i Pod Studio UX2.
to co robiłeś do tej pory to ampmodeling, kolega podał ci link gdzie na temat reampingu powiedziano praktycznie wszystko,
w skrócie:

1. Interfejs Audio z możliwością routowania sygnału na wyjścia,
2. Odpowiednie skonfigurowanie swojego DAW,
3. reampbox (wskazany)
4. wzmak + paczka,
5. mikrofon,

Pozdrawiam,


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
ReAmping Pod XT

Zaczęty przez deely Hardware

4 Odpowiedzi
4999 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2008, 23:16:55
wysłana przez lord_awesomeguy
Reamping

Zaczęty przez Grzysiu Hardware

12 Odpowiedzi
8504 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2010, 09:29:21
wysłana przez utarefson
11 Odpowiedzi
10760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2013, 13:40:23
wysłana przez sinquestsound
0 Odpowiedzi
1322 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2014, 17:59:34
wysłana przez mariaczi
49 Odpowiedzi
25268 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2017, 20:07:28
wysłana przez eventched