Autor Wątek: ReAmping Pod XT  (Przeczytany 5003 razy)

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
ReAmping Pod XT
« 17 Lis, 2008, 22:31:10 »
Hej!

ReAmpować poprzez poda XT umiem, ale tylko sygnał z gitary. A jak pobawić się w ReAmping mając w Cubase kilka ścieżek, różne instrumenty itd. Jedyny pomysł jaki mi przychodzi to podłączenie poda przez usb, i w cubase ustawić wyjście wszystkich ścieżek oprócz reampowanej na karte dźwiękową kompa a wyjscie ścieżki reampowanej na PODa, wyjście poda na LineIn karty w PC i... możemy słuchać. A jak nagrać wszystko do kupy ze ścieżką przetworzoną, albo co ważniejsze - da się to jakoś łatwiej i prościej bez podpinania poda dwa razy?

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Odp: ReAmping Pod XT
« Odpowiedź #1 17 Lis, 2008, 22:42:50 »
Nie czaje, coś pokombinowałeś za dużo chyba... Podpinasz PODa do usb i reampujesz każdą ścieżkę po kolei(ustawiasz w sterownikach Gearboxa 'Send reamp playback' czy jakoś tak, wyciszasz wszystkie ścieżki poza reampowaną, tworzysz pusty nowy track, zaznaczasz go i klikasz record), tak bym to widział. Kombinowanie z wyjściami i wejściami nie wiem czy zda egzamin z tego względu, że Cubase obsługuje tylko jedno urządzenie, które ustawiasz przez wybranie odpowiedniego ASIO w Device Setup.
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2008, 22:46:21 wysłana przez utarefson »

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: ReAmping Pod XT
« Odpowiedź #2 17 Lis, 2008, 22:52:58 »
No w sumie racja, trochę przekombinowałem :-)
A w takim razie mając nagrany surowy track gitarowy, można posłuchać całości tak, żeby ten track przechodził przez PODa?

W tym sensie, że nagrywam sobie "surową" gitarę a potem słucham sobie jak to brzmi (całość, razem z bębnami itd) na różnych ustawieniach PODa bez nagrywania nowej ścieżki za każdym razem?

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Odp: ReAmping Pod XT
« Odpowiedź #3 17 Lis, 2008, 23:21:37 »
Z tego co wiem to niestety nie da się. Ale zawsze możesz zapiąć w insert jakieś pluginy z symulacją preampów i impulse'y, żeby posłuchać jak to brzmi mniej więcej. Sam tak właśnie czynię ;)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: ReAmping Pod XT
« Odpowiedź #4 18 Lis, 2008, 23:16:55 »
(...) Ale zawsze możesz zapiąć w insert jakieś pluginy z symulacją preampów i impulse'y, żeby posłuchać jak to brzmi mniej więcej.
I tak to już zostawić ;) ;D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
7181 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2010, 14:50:28
wysłana przez mickthompson
Reamping

Zaczęty przez Grzysiu Hardware

12 Odpowiedzi
8515 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2010, 09:29:21
wysłana przez utarefson
11 Odpowiedzi
10766 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2013, 13:40:23
wysłana przez sinquestsound
49 Odpowiedzi
25271 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2017, 20:07:28
wysłana przez eventched
1 Odpowiedzi
3278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2018, 23:44:08
wysłana przez zerotolerance