Autor Wątek: Lootnick Clockwork [Work in progress...]  (Przeczytany 52393 razy)

Offline Jimmie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52


Z przyczyn róznych róznistych mechanizm jest blady i słabo widoczny  :facepalm: To jedyne co mi jak narazie do końca nie odpowiada. Następne foty zrobię osobiście w przyszłym tygodniu jak "maleństwo" do mnie przyjdzie. Czekam na NGD, a od tego czekania pierdolca powoli dostaje ;)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Dude, ten lakier z widocznymi słojami jest przezajebisty. O stary, ale świetne wykończenie.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Cos mnie ominęło chyba - dlaczego Lootnick zamiast wstawic Ci prawdziwy mechanizm naszkicował go tylko ołówkiem i zalakierował?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Tez byłem przekonany, ze ma byc prawdziwy mechanizm wlozony.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Kurde, szkoda tego wiosła - mechanizm wygląda jak brudna plama :/  Mam nadzieję, że na żywo efekt będzie lepszy i będziesz zadowolony :)

Offline Jimmie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
No to Was zawiodłem, ale pisałem, że to ma być schemat zegara. Na samym początku myślałem, ze może da radę prawdziwy wsadzić, jednak potencjalne koszty byłyby zbyt wysokie...tak to jest jak biedny student zamawia customa  :( Schemat natomiast nie jest walnięty ołówkiem tylko to taka kalkomania czy jak to tam nazwać. Ten schemat to jedyna rzecz z której nie jestem zadowolony. Pan Mirek mógłby to zlecić firmie która zrobiłaby to zajebiście, niestety zbyt dużo to by mnie kosztowało. Na szczęście cała reszta jest super.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
No to Was zawiodłem, ale pisałem, że to ma być schemat zegara. Na samym początku myślałem, ze może da radę prawdziwy wsadzić, jednak potencjalne koszty byłyby zbyt wysokie...tak to jest jak biedny student zamawia customa  :( Schemat natomiast nie jest walnięty ołówkiem tylko to taka kalkomania czy jak to tam nazwać. Ten schemat to jedyna rzecz z której nie jestem zadowolony. Pan Mirek mógłby to zlecić firmie która zrobiłaby to zajebiście, niestety zbyt dużo to by mnie kosztowało. Na szczęście cała reszta jest super.

Nauczka na przyszłość - jeśli nie stać Cię na taką fanaberie to lepiej ich w ogóle nie robić niż oszczędzać/ciąć koszty. Osobiście uważam, że na customach w ogóle nie powinno się oszczędzać czy też iść na większe kompromisy.

Gitara i tak jest cudna, a być może na żywo ten schemat będzie wyglądał fajniej. Trzymam kciuki :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Może taki subtelny rysunek na czystym drewnie na żywo będzie wyglądał OK, nie ma sie co zrażać póki co. Czekamy na NGD ;)

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
ne eee eee ... to przynajmniej powinno wyglądać tak: mayo to nie "lutnik", a dali radę na customie - aerograf - można? można :), też uważam, że nie ma co oszczędzać na Customie, jak robiłem swojego to się zapożyczyłem a było jak trzeba :) - no jednej rzeczy mi nie zrobili, ale to z mojej winy (brak bindu na główce) bo za późno dałem znać i już było po zawodach (gryf gotowy :(

tak czy inaczej czekam na pochwałkę i mam nadzieję, że będziesz zadowolony z tego co dostaniesz - wiosło wygląda zacnie (nie mówię o wykończeniu - nie cierpię tego ni to natural, ni to bejcam ni to burst), ale o gustach nie dyskutujemy :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
No nie nooo....
Paczki z głów!

Offline arvent

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Na żywo wygląda wspaniale, a kalkomania zegara jest delikatna i przejrzysta ..jest wrażenie jakby był naszkicowany  ;D Gitara robi wrażenie!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Nie wypowiadałem się do ten pory, ale jak to zobaczyłem - i przeczytałem - to...
Potencjalne koszty? Rozbierasz jakikolwiek stary zegar mechaniczny "od babci", wyciągasz kilka zębatek i mocujesz na topie. Zresztą same zębatki to nie problem, występują w mechanicmach nie tylko zegarów. Zostaje raczej kwestia techniczna czy na lakier, czy pod, czy lekko frezować pod to deskę czy nie, ale moim zdaniem komuś się tego po prostu nie chciało zrobić. Ostatecznie jakby się nie dało (w co nie wierzę jako domorosły majsterkowicz, sorry mate) to się robi porządny malunek pseudo-3d metalicznymi lakierami (mosiądz, złoto, srebro) z laserunkami itepe.

Efekt miał być przezajebiaszczy, a wygląda jak rozlana kawa na rozeschniętym stoliku.

Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline arvent

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Realnie ten motyw jest subtelny, taki duszek ;D Sądzę, że zależy to też od tego, czy owy efekt miał być postrzegany jako mechanizm widoczny z daleka, czy tylko cieszący oko gitarzysty. Bo jak trzyma się to wiosło przy sobie, to fajnie to wygląda, natomiast z oddali jest takie plamiaste ..w każdym razie zdjęcie, które wrzucił Jimmie nie oddaje prawdziwego wyglądu. Moje wiosło ze zdjęć też nie ujmuje uroku jaki jest na żywo. Nie wieszajcie kolegi ;P
Teoretycznie ta kalkomania mogłaby być bardziej wyrazista, ale wtedy trzeba by ładnych kilku godzin siedzenia i wycinania jej tła, a zapewniam, że ten wzór do łatwych nie należy...
W każdym razie, w przypadku wyrobów lutniczych radzę intensywnie współpracować z wykonawcą, bo szybko można skorygować nasze wymagania, czasami jest tak, że coś co się zaplanowało, wykonujemy i okazuje się, że plan jest trzymany, ale wychodzi inaczej niż w naszej wyobraźni. Na swojej gitarze przekonałem się, że w trakcie wykańczania detali, malowania i lakierowania zmienialiśmy koncepcję, bo co krok dalej, to powstawało więcej opcji ...miałem mocno skonkretyzowany projekt, nawet przygotowany w photoshopie, a i tak byliśmy zaskoczeni, że wyszło inaczej, czyli ciekawiej :D Tylko, że wczoraj spędziłem 10h u Lootnicka czuwając nad każdym ruchem, aby gitarę wykończyć w moim stylu ...Mirek robi fajne wiosła i mają jego styl, tutaj wchodzą gusta ...mi się podoba malowanie jakie wykonał dla Jimmiego.

Orange

  • Gość
Go to offtop i przedstaw się, man.

Spoiler

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
trzeba by ładnych kilku godzin siedzenia
przesrane

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
........
 Na swojej gitarze przekonałem się, że w trakcie wykańczania detali, malowania i lakierowania zmienialiśmy koncepcję, bo co krok dalej, to powstawało więcej opcji ....

To tylko świadczy o tym ze koncepcji tak do końca mimo wszystko nie było.

.... że wczoraj spędziłem 10h u Lootnicka czuwając nad każdym ruchem, aby gitarę wykończyć w moim stylu

;D 

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
arvent a czy możesz opowiedzieć co w tym czasie robiliście ? .. przy gitarze oczywiście :D

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
No przecież widać efekt - przyklejali kalkomanię ;D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Strasznie biednie wygląda motyw mechanizmu, myślałem że będą wmontowane w dechę prawdziwe tryby ewentualnie aerograf. Pan Mirek nie za bardzo się postarał ale dla mnie praktycznie wszystkie jego instrumenty to trochę cepeliada. Obyś był z niej zadowolony.
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2012, 21:40:29 wysłana przez wojwyk »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Tutaj musze zdecydowanie stanac po stronie Az ,czasami moglibyscie ugryźć sie w jezyk.

Offline Jimmie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Gadanie gadanie gadanie a w zasadzie pisanie pisanie pisanie..., kurwa zakochałem się w niej a mechanizm coraz bardziej mi się podoba, mimo iż na początku byłem nieco zawiedziony, zwłaszcza, że Pan Mirek podesłał mi zdjęcie zalakierowanego mechanizmu, zamiast nakleić, zapytać się czy mi się podoba czy nie i dopiero potem zalakierować, jeśli uznam że jest ok. Za kilka dni jak będę ją miał w łapskach to ocenię jak ta kalkomania wygląda na żywo. Jak na razie tylko Arvent ją widział i twierdzi, że wygląda elegancko, więc zobaczymy. btw GŁÓWKA JEST MEGA!!!!  :o






Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Fakt, główka czad :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Jakoś nie znoszę tych lootnickowych burstów.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Teraz dopiero zauważyłem że główka nie w rewersie. Syf:)
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
82 Odpowiedzi
57129 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2009, 23:10:44
wysłana przez Vin$
156 Odpowiedzi
74295 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2011, 10:03:27
wysłana przez Lothar
NGD Lootnick Clockwork

Zaczęty przez Jimmie « 1 2 3 » Custom shop

64 Odpowiedzi
39157 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2013, 18:19:49
wysłana przez wiaderny
74 Odpowiedzi
42134 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2014, 15:36:11
wysłana przez Eisteufel
9 Odpowiedzi
4334 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2014, 15:38:47
wysłana przez Mat