Autor Wątek: W jakiej formie dostarczyć nagrania do studia  (Przeczytany 5342 razy)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
W jakiej formie dostarczyć nagrania do studia
« 05 Wrz, 2012, 10:16:15 »
Witam.
Jak najlepiej dostarczać nagrania do obróbki studyjnej. Nagrywam w domu w reapraze przez POD Farm i UX2. Nie mam kasy na siedzenie w studiu i nagrywanie więc chciałbym tylko oddać ścieżki do obróbki. I jak to robić. Wavy z każdej ścieżki w osobnym pliku? Tylko skąd ktoś inny będzie wiedział jak je złożyć? Akcenty jakieś solówki czy smaczki nie zawsze są w miejscach których można się domyśleć). Czy może już złożony utwór na jednej ścieżce (bo inaczej nie mam pojęcia jak to można zrobić. Chyba, że jest możliwość przeniesienia całego projektu w reaperze. No i jeszcze jeżeli ścieżki będą dostarczane pojedynczo to powinny być już z nałożonymi FXami czy gołe do obróbki w studiu 100%. Ogólnie jak powinien wyglądać materiał dostarczony do obróbki studyjnej.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 816
Może zapytaj studia w którym chcesz to robić w jakiej formie im to dostarczyć? Bo można to zrobić na milionełłę sposobów.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Ale jesli brzmienie gitar już ci pasuje to może zrob w całości i każdą ścieżkę pokoleiwtedy podejżewam że realizator domyśli się jak to poskładać
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Witam.
Jak najlepiej dostarczać nagrania do obróbki studyjnej. Nagrywam w domu w reapraze przez POD Farm i UX2. Nie mam kasy na siedzenie w studiu i nagrywanie więc chciałbym tylko oddać ścieżki do obróbki. I jak to robić. Wavy z każdej ścieżki w osobnym pliku? Tylko skąd ktoś inny będzie wiedział jak je złożyć? Akcenty jakieś solówki czy smaczki nie zawsze są w miejscach których można się domyśleć). Czy może już złożony utwór na jednej ścieżce (bo inaczej nie mam pojęcia jak to można zrobić. Chyba, że jest możliwość przeniesienia całego projektu w reaperze. No i jeszcze jeżeli ścieżki będą dostarczane pojedynczo to powinny być już z nałożonymi FXami czy gołe do obróbki w studiu 100%. Ogólnie jak powinien wyglądać materiał dostarczony do obróbki studyjnej.

 :facepalm:
Po pierwsze: czemu nie spytasz ich w jakiej formie oczekują śladów?
Po drugie: jak masz 10minutowy kawałek i 2s solo w 8:45 to po wyeksportowaniu całej ścieżki dostajesz całe 10minut tyle, że większość to cisza.

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Ja bym to widział tak, że zrób render wszystkich tracków do równej długości to nic nie trzeba będzie ustawiać(gołe ślady) + export midi bębnów + np. jakiś poglądowy miks który tam sobie zrobiłeś.
Robisz to w ten sposób że: wyłączasz wszystkie efekty, zaznaczasz tracki do zgrania, potem File->Render i wybierasz u góry Stems, ustawiasz jako mono i format wav. Export bębnów z File-> export project midi.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
24 bit 44,1 KHz - do exportu możesz użyć OMF

Pozdrawiam,

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
To da się wyrenderować ścieżkę z solówką o długości 30 s na track o długości całego kawałka? To rzeczywiście eliminuje problem składania całości. Jest jaka opcja w renderowaniu z reapera która pozwala renderować ścieżkę na track o zadanym czasie?
Po drugie co to takiego OMF?
No i pytanie z trochę innej beczki. Jak słucham próbek nagranych przez forumowiczów to są one wręcz sterylne. Ja wiele razy próbowałem nawet najprostsze rzeczy nagrywać i nie potrafię nagrać ścieżki bez choćby minimalnych brudów (przesuwalnie palców po strunach np.). Szczególnie to widoczne jest przy palm mutingu i przy pauzach. Pytanie czy wszyscy tu na forum to tacy wirtuozi czy te ścieżki da się jakoś wyczyścić?

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Przy pauzach bramka szumów to wyczyści, podczas grania to już kwestia techniki. A ścieżki o długości całego kawałka dokładnie tak jak napisałem wcześniej

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 816
Coś mi się wydaje że zaczynasz robotę od końca, już chcesz wydać płytę zmixowaną i zmasterowaną w studio a jeszcze nie do końca potrafisz grać. Do tego zadajesz pytania na które odpowiedzi - o z grozo - są w google , a dodatkowo i na pewno na tym forum. W kwestii "położenia i wstępnej edycji śladów" też masz mizerne pojęcie - toteż reasumując :
 - Nie odbieraj mojego komentarza jak atak a raczej wzór do drogi , którą przebyło tutaj miliardpinscet osób
 - Popracuj nad techniką gry
 - poczytaj (na forum, google) jak się rejestruje tracki , jak je wstępnie edytować
 - poczytaj o eksporcie śladów

I pewnie jeszcze bym znalazł z milion myślników więc zacznij po prostu od samego początku "zabawy w nagrywanie".
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
Nie mam zamiaru wydawać płyty jeszcze bardzo długo o ile w ogóle. Potrzebne mi ze dwa kawałki w znośnym brzmieniu do celów można powiedzieć promocyjnych, żeby można było w jakiejś knajpie pokazać cokolwiek ze swojego dorobku albo wysłać jakieś przeglądy czy coś, może uda się dostać na jakąś scenę. Bez nagrań ciężko gdzieś zagrać, a nagrania z prób kapeli którymi dysponuję nie za bardzo się nadają do tego celu. Nie znam się na nagrywaniu i obróbce więc wymyśliłem sobie że ścieżki jestem w stanie nagrać a resztę chętnie zlecę komuś, kto się na tym zna. Nie potrzebuje jakiegoś majstersztyku, ale moje własne próby mi nie odpowiadają, bo się na tym nie znam. Zgadzam się, że nie jestem wirtuozem, ale ile osób na tym forum potrafi grać "do końca"? Mam mniej więcej porównanie z kolesiami z innych kapel i nie wydaje mi się żebym jakoś bardzo drzewił. Zdaję sobie sprawę ze swoich braków, wiem ze nie gram dobrze ale na moje potrzeby wystarczająco. Nie jestem żadnym młodym gniewnym, który od razu chce świat zawojować. W sumie jakby patrzeć to to kończy mi się druga dycha lat pogrywania to tu to tam (choć nigdy na poważnie) więc coś mi tam w palce weszło. Teraz zebraliśmy się w pięciu dziadków z muzyczną przeszłością za młodu i se kapele założyliśmy żeby można było fajnie czas spędzić bez konieczności łażenia na siłownie squosza czy inne nowobogackie fanaberie.
Jaki sens ma forum z podejściem, ty się nie znasz to się nie odzywaj. No to kto ma zadawać pytania ci co się znają? Oni nie muszą się pytać. Pewnie że wszystko można wygooglować ale czasem zajmuje to sporo czasu. Nikt nikogo nie zmusza do udzielania odpowiedzi na proste pytania. Nie chcesz to nie odpowiadaj a jak temat jest nieodpowiedni to admin zawsze może go usunąć.
I co ty masz z tymi milionami... denominacja była już jakiś czas temu.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 816
"milionami" razy powtarza się to samo
To co chcesz zrobić (nagrać i pokazać w przyzwoitej jakości") możesz zdziałać dzięki paru osobom które tutaj na forum zajmują się mixem i masteringiem w kwotach które są bestialsko śmieszne a jakością często nie ustępują markowym "studiom nagrań".  Źle mnie zrozumiałeś ot co. Forum jest od zadawania pytań ale i od szukania na nim informacji :)
Zagadaj do Widka - http://widekrecords.com/ , http://forum.sevenstring.pl/profile/?u=716. Pierwszy z brzegu z fajnymi produkcjami czy udzielającego się w Twoim temacie sinquestsound. Obaj bawią się w to czego potrzebujesz :) A jeste jeszcze parunastu innych na tym forum ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
No i pytanie z trochę innej beczki. Jak słucham próbek nagranych przez forumowiczów to są one wręcz sterylne. Ja wiele razy próbowałem nawet najprostsze rzeczy nagrywać i nie potrafię nagrać ścieżki bez choćby minimalnych brudów (przesuwalnie palców po strunach np.). Szczególnie to widoczne jest przy palm mutingu i przy pauzach. Pytanie czy wszyscy tu na forum to tacy wirtuozi czy te ścieżki da się jakoś wyczyścić?

Generalnie standardem w dzisiejszych czasach jest, że gitarzysta nagrywa:

GŻŻżżżżżżż GŻŻŻżż GŻŻŻżżżżżżżżżż GŻŻŻŻżżżżż

ścieżka dzielona jest na 4 elementy, z których składane jest (odpowiednio równając do siatki):

GŻGŻGŻGŻ

Eliminuje to przy okazji rzeczone "brudy". Rzecz jasna niekiedy są nawet specjalnie dogrywane i doklejane przejścia palców po strunach. Zamiast bramki szumów najlepiej po prostu ręcznie zrobić edycje. Jest to czasochłonne, ale rezultat jest jak najbardziej tego wart.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 816
... Lordzie już nie wspominając :D
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Ja niestety nie mam cierpliwości miksować siebie a co dopiero innych. A do tego jestem cienki.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Ja niestety nie mam cierpliwości miksować siebie a co dopiero innych. A do tego jestem cienki.
Miksuj, nie pjerdol. :D
synkopy to guwno

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
Dzięki. O to mi właśnie chodziło. Czyli jednak się to czyści. Robota ja ta Kopciuszka z grochem i popiołem. No to teraz będzie co robić wieczorami:-).

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Takie komercyjne sukcesy jak As I Lay Dying potrafią wejść do studia na 60 dni, aby nagrać gitary. Coś musi być zatem na rzeczy... ;)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Tutaj jest pdf z wszystkimi wymaganiami. Dla nie zorientowanych to studio Erika Rutana.

http://www.manarecording.com/mana-recordinginfo.php

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
jakiej sluchacie muzy

Zaczęty przez defkornlimp « 1 2 ... 5 6 » Muzyka

139 Odpowiedzi
52776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2012, 23:03:45
wysłana przez roqa
11 Odpowiedzi
12139 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2008, 12:59:30
wysłana przez Pan Sinner
19 Odpowiedzi
11837 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lut, 2009, 12:02:57
wysłana przez wuj Bat
2 Odpowiedzi
7597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2016, 13:24:52
wysłana przez bonedeth
0 Odpowiedzi
1464 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2019, 14:19:01
wysłana przez Mat