Autor Wątek: Practice Schedule  (Przeczytany 15674 razy)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #25 30 Sie, 2012, 12:45:35 »
dobra, już wrzucam na dropboxa. i doszedłem do wniosku, że jestem zbyt leniwym chujem i wrzuce wam tu linka, a co. bierzcie i ćwiczcie do woli :*

a, i nie wrzucam jednej, tylko trzynaście... :D
« Ostatnia zmiana: 30 Sie, 2012, 12:52:04 wysłana przez youshy »
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #26 30 Sie, 2012, 13:33:02 »
Cytuj
MusicDiscipline rozkłada równomiernie zadeklarowany czas na wszystkie rzeczy, które zaznaczyłeś a warianty ćwiczeń wybiera losowo.

No właśnie ja pozaznaczałem sobie ćwiczonka, ale gdzie tu czas zadeklarować ?
Na stronie głównej to on całkowicie losowo dobiera ćwiczenia...no gdzie ja i arpeggia jakieś :P
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Jakub0765

  • Gaduła
  • Wiadomości: 248
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #27 30 Sie, 2012, 15:28:07 »
czas jest na stronie głównej, po wybraniu instrumentu 2 krok to zadeklarowanie czasu no i tak jak pivovarit napisał, wygląda na to, że rozkłada równomiernie zadeklarowany czas na wszystkie aspekty. nie narzekaj - jesteś ambitny - napierdalaj ;p a arpeggio pomiń jak Cię wkurwiają

-----
Youshy - masz u mnie browar jak będziesz w stolicy :D

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #29 01 Wrz, 2012, 23:50:00 »
Kurde, czy jestem jedyny, który nie ćwiczy tylko gra? a jak czegoś nie umie to gra wolniej, a potem już umie?
nie lubie placki

Online Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #30 01 Wrz, 2012, 23:56:22 »
Kurde, czy jestem jedyny, który nie ćwiczy tylko gra? a jak czegoś nie umie to gra wolniej, a potem już umie?

tak
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #31 02 Wrz, 2012, 00:14:44 »
Kurde, czy jestem jedyny, który nie ćwiczy tylko gra? a jak czegoś nie umie to gra wolniej, a potem już umie?

tak

tak
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Jakub0765

  • Gaduła
  • Wiadomości: 248
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #32 02 Wrz, 2012, 10:03:33 »
a jak czegoś nie umie to gra wolniej, a potem już umie?

a to nie jest właśnie ćwiczenie? ... z resztą, nieistotne..

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #33 02 Wrz, 2012, 11:27:39 »
Chodzi o takie typowe ćwiczenie typu, alternate picking, shape 1, tempo 80, 1234,1234,1234 .. tego typu ćwiczeń nie robiłem od momentu kiedy zaczynałem się uczyć w ogóle. Teraz już tylko gram, ale tak jak spojrzę z perspektywy czasu to więcej mi daje wymyślanie własnych rzeczy sprawiających mi na początku trudności niż klepanie wszelkich ćwiczeń. W przypadku gry solowej typu szybkie przebiegi,sweepy itp. to jednak chyba bez ćwiczeń nie da się obejść, dlatego w tym temacie stoję w około miejscu od jakiegoś czasu.
nie lubie placki

Offline lopatron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
  • still a nigga
    • BoneyM
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #34 02 Wrz, 2012, 11:50:05 »
Ja za to więcej czytam o sprzęcie lub się spinam nad ustawieniem brzmienia na gt6 czy na czymś innym niż w ogóle gram.
Fekal Party

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #35 02 Wrz, 2012, 11:57:07 »
Ja za to więcej czytam o sprzęcie lub się spinam nad ustawieniem brzmienia na gt6 czy na czymś innym niż w ogóle gram.
haha już przepadłeś :D
i always go full retard

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #36 02 Wrz, 2012, 15:00:53 »
Jeśli całkowicie nie wiesz co ćwiczyć to polecam http://musicdiscipline.com/
bardzo dobry zbiór ćwiczonek, ale grafiki generuje kiepskie
Świetne to jest. Surowe, to prawda, ale jak się nie ma pomysłu na nowe ćwiczenia - gotowe rozwiązania na tacy podane. Może i podstawy, ale podstawy grane w tak wolnych tempach wymagają strasznego natężenia uwagi.
Moje muzowanie.

Online Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #37 03 Wrz, 2012, 19:38:01 »
Grafiki jak grafiki, po prostu taby :) Ale aż się zarejestrowałem. Ciekawe co uda mi się osiągnąć w miesiąc dzięki tej stronce. ;) Czuję, że brak mi techniki, no to... do roboty! :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #38 03 Wrz, 2012, 20:45:31 »
Super sprawą jest przycisk "pause" pod licznikiem czasu. Gdy muszę najpierw załapać ćwiczenie, gdzieś wyjść na sekundkę czy dwie - wciskam pauzę. I nagle się okazuje, że czyste 60 minut ćwiczenia zajmuje mi ponad półtorej godziny. Edukujące przeżycie :-)
Moje muzowanie.

Online Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #39 03 Wrz, 2012, 20:49:50 »
Super sprawą jest przycisk "pause" pod licznikiem czasu. Gdy muszę najpierw załapać ćwiczenie, gdzieś wyjść na sekundkę czy dwie - wciskam pauzę. I nagle się okazuje, że czyste 60 minut ćwiczenia zajmuje mi ponad półtorej godziny. Edukujące przeżycie :-)

Cytuj
My 30 minute practice session took me one hour, what gives?

This happens at first when you are unfamiliar with the exercises. Think of it like this - first you have to understand and absorb the exercise and only then you practice the motorics of it. If you are on tight time constraints you can do one of the two things: start the timer when you start reading the exercise so that the understanding and absorbing time is taken into account or request shorter sessions than you can actually afford time-wise.

The most important thing here is that you keep practicing regularly. You will get the hang of the exercises and will stay on time in a week or so of daily practice.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Jakub0765

  • Gaduła
  • Wiadomości: 248
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #40 04 Wrz, 2012, 10:20:59 »
ja na razie również testuję tą stronkę, na razie jest imho zajebista, zwł. ćwiczenia na legato. co do tych podstaw, owszem, w zasadzie to jedynie podstawowe formy każdego z ćwiczeń ale te najlepiej pomagają, jak na razie mam mega wyeksploatowane palce po każdej sesji - tzn. że trening był owocny.

Offline Piotrucci

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • practice makes perfect
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #41 14 Kwi, 2013, 02:54:23 »
Ja od jakiegoś czasu ćwiczę tylko i wyłączenie trudne fragmenty coverów, które chce zagrać lub swoje kawałki + improwizacja. Ogólnie staram się by jak najwięcej było w ćwiczeniu muzyki... takie " suche " ćwiczenia nic mi nie dawały, oprócz tego, że z dnia na dzien grałem je szybciej... ale jak przyszło użyć tego w graniu to była dupa, dlatego poszedłem trochę inną drogą :)

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #42 15 Kwi, 2013, 23:29:15 »
Ja od jakiegoś czasu ćwiczę tylko i wyłączenie trudne fragmenty coverów, które chce zagrać lub swoje kawałki + improwizacja. Ogólnie staram się by jak najwięcej było w ćwiczeniu muzyki... takie " suche " ćwiczenia nic mi nie dawały, oprócz tego, że z dnia na dzien grałem je szybciej... ale jak przyszło użyć tego w graniu to była dupa, dlatego poszedłem trochę inną drogą :)
Same here. Suchych ćwiczeń to ja na oczy nie widziałem od niepamiętnych czasów, a jakoś nie narzekam na brak rozwoju umiejętności, czy techniki. Może z teorią troszke gorzej, ale to z własnej woli i na własne życzenie. Kiedyś może do niej przysiąde, aczkolwiek marne na to szanse.

Offline tonal_gravity

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #43 17 Kwi, 2013, 07:38:39 »
łatwo się zapędzić w ogrywaniu samych ćwiczeń na różne aspekty techniki. poźniej często okazuje się mimo że dobrze grasz sweepa nie będziesz potrafił zastosować go w praktyce podczas regularnej gry. dlaego bardzo ważne jest zrównoważenie ćwiczeń technicznych z improwizacją i cwiczeniami na implementację technik. najważniejsze, moim zdaniem, jest granie ze słuchu nagrań, do nagrań i pomysłów z głowy.

Offline Piotrucci

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • practice makes perfect
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #44 08 Lip, 2013, 01:42:18 »
Ja osobiście lubie jeszce oglądać innych gitarzystów, nie tylko tych największych i popularnych. Mnóstwo jest świetncyh gości na YT , którzy grają rewelacyjnie i dzielą się tym. Uczę sie od nich nowych technik czy zagrywek i potem wykorzystuje to w swojej muzie lub po prostu ćwiczę gotowe licki. I jeszcze raz powtórze: naprawdę polecam ćwiczyć rzeczy, które się potem wykorzysta w grze, a nie bezsensownie tłuc do metronomu :)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Practice Schedule
« Odpowiedź #45 08 Lip, 2013, 01:51:37 »
Dokładnie, ćwiczyć co potrzeba do danego kawałka :)

Mi dobrze robią zmiany ćwiczeń. Na przykład 2-3 dni dany zestaw, potem zmiana na 2-3 dni coś innego. Inaczej mi się nudzi, a tak wydaje mi się że jest efektywniej, można odetchnąć i na nowo podejść do tematu :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1750 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2008, 21:14:01
wysłana przez Pan Sinner
4 Odpowiedzi
2184 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2010, 22:34:06
wysłana przez Zbir
Practice amp

Zaczęty przez Omlet « 1 2 3 » Wzmacniacze i kolumny

62 Odpowiedzi
23968 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2010, 08:33:01
wysłana przez Sikor
12 Odpowiedzi
2917 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2013, 15:47:00
wysłana przez Gohes