Autor Wątek: Line 6 pod HD PRO - Opinie  (Przeczytany 16683 razy)

Offline Ledjent

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Line 6 pod HD PRO - Opinie
« 27 Sie, 2012, 17:18:04 »
Witam drogich forumowiczów!

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was miał może styczność z tym zacnym procesorkiem pod hd PRO?
Jeśli tak, ciekaw jestem opinii na jego temat. Jak z nagraniami, jakością dźwięku, efekty, ampy etc.

Czy jeśli miałbym już takowego to opłacałoby się inwestować w http://www.zzounds.com/item--LINFBX ? Czy może inny stopowy controller ?

Pozdrawiam serdecznie.
Meshuggah!!!

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #1 27 Sie, 2012, 22:02:02 »
HD PRO to naprawdę zajebisty procesor, jakość jak i brzmienie naprawdę cię rozpierdoli:) pewnie mnie zlinczują za to ale mam to gdzieś, HD PRO to już wielki krok w cyfrze i śmiało może konkurować z fractalem.  Odnośnie kontrolerów słyszałem też coś co bardzo mnie zdziwiło, podobno warto rozejrzeć się za kontrolerem behringera, cena o wiele niższa a są podobno dobre, sam zdania nie mam bo nie miałem tego w łapach
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #2 27 Sie, 2012, 22:25:16 »
Ja Cię zlinczuję, bo HD Pro może lizać stopy Fractalowi - brzmieniowo i pod względem możliwości. Piszę to z pewnym rozgoryczeniem, bo sprzedałem Fractala i mam nerkę HD.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #3 27 Sie, 2012, 22:39:06 »
Didejek, kurde, nie porównuj nerki do Pro. To jest jednak kompletnie inna liga.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #4 27 Sie, 2012, 22:57:52 »
Yony, w sensie funkcjonalności? HD i Pro mają dokładnie taką samą - porównywałem fejs tu fejs jak kupowałem, bo zastanawiałem się czy warto wyłożyć dodatkowe złoto i manę na wersję rackową. Pomijając większe możliwości w zakresie wejść wyjść, to brzmieniowo jest dokładnie to samo, moc obliczeniowa ta sama (tzn, pozwala na ustawienie tylu samu efektów w torze), brzmi tak samo. Bardzo fajne narzędzie jak na swoją cenę, o wiele fajniejsze niż X3, ale do Fractala (jedynki) jeszcze bardzo daleka droga pod każdym względem. Ale nie każdy potrzebuje i ogarnie możliwości Fractala. Nadal wolę Poda od Eleven Racka. Eleven Rack jest dla mnie nieintuicyjny i odnoszę wrażenie, że pod względem interfejsu cofa się do pierwszych podów. Tak więc jak jest mniej kasy to Pod HD, jak dużo, to Fractal i tyle. Jest jeszcze Kemper, niby fajny, ale pod względem efektów zasysa zupełnie, a interfejs użytkownika ma jeszcze bardziej posrany niż 11R, jest to pierwsze cyfrowe urządzenie, w którym się zgubiłem (dla odniesienia - nie miałem problemu z ogarnięciem od ręki Lexicona MPX1, TC G-Majora 1 i 2, G-Forca, G-Systemu, Podów i Fractala).

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #5 28 Sie, 2012, 02:34:42 »
Cytuj
Ja Cię zlinczuję, bo HD Pro może lizać stopy Fractalowi - brzmieniowo i pod względem możliwości.

Totalni się z Tobą nie zgodzę. Kolejny raz porównuje się sprzęty o rozpiętości cenowej 3-10k. Lepsze brzmienie? Zależy w czyich rękach. Więcej możliwości? Szczególnie brak wbudowanego interfejsu :P Pierdoły, ale jednak.
mniut i piah

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #6 28 Sie, 2012, 07:38:25 »
Elevena pomińmy w zestawieniu. Co do nieintuicyjności się nie zgodzę wprawdzie, bo Fractal o wiele bardziej pokurwiony jest od niego wg mnie ale lacha z tym. Było, minęło.
Co do funkcjonalności Fractal vs HD Pro ten pierwszy ma zdecydowanie większe, się zgodzę; choćby możliwość ustawiania "równoległych szeregów efektów" - nie wiem jak to nazwać inaczej - czy możliwość wypuszczenia jednocześnie torów bez symulacji kolumn na końcówkę mocy i z symulacjami na XLR'y. To są w urządzeniu profesjonalnym rzeczy nie do przecenienia. Czy jednak koszt zakupu AXE rekompensuje te braki w HD? Wg mnie nie, bo brzmieniowo wcale tak od siebie nie odstają. Także używany AXE FX Ultra jest pozycją wartą rozpatrzenia, nowy AXE FX II kosztuje tak chore pieniądze, że musiałbym naprawdę mieć wolne te 11 tys zł żeby go sobie kupić. Ale mając wolne 11 tys zł na bank znalazł bym kilka powodów więcej do ich wydania :)
Co do HD Pro vs HD Bean - ja ciągle twierdzę, że wersje PRO grają lepiej choć przyznam szczerze z serią HD mam najmniejsze doświadczenie. Ale wszystkie dotychczasowe wersje które miałem i mam zdecydowanie kasowały wersje Bean i Live po wgraniu dokładnie tych samych ustawień i to w zadziwiającym mnie miejscu - pogłosy. Reverby i delaye w rackowych są o wiele głębsze, bardziej przestrzenne, jak zwał tak zwał, po prostu fajniej brzmią i tyle. I nie tylko ja tak twierdzę ale znam jeszcze conajmniej dwóch użytkowników tych urządzeń, którzy mają podobne spostrzeżenia.

Ale przy pierwszej okazji aż se testa HD-ków zrobię i jakby co odszczekam :)
« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2012, 07:41:42 wysłana przez Yony »

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #7 28 Sie, 2012, 08:15:01 »
Totalni się z Tobą nie zgodzę. Kolejny raz porównuje się sprzęty o rozpiętości cenowej 3-10k. Lepsze brzmienie? Zależy w czyich rękach. Więcej możliwości? Szczególnie brak wbudowanego interfejsu :P Pierdoły, ale jednak.

Porównanie zaczął Crowley pisząc, że Pod HD może konkurować z Fractalem. Nie wiem po co pisać takie rzeczy. Pod HD jest dobrym sprzętem sam w sobie, w swojej klasie. Wybierałbym Pro tylko gdybym miał go integrować z zestawem na żywo (zwłaszcza przy łączeniu na 4 kable), jest zdecydowanie najbardziej funkcjonalny ale wymaga dodatkowych nakładów w postaci zakupu sterownika midi. HD to przede wszystkim znakomity multi, wykorzystuje bardzo dobre algorytmy efektów z serii M. Jako symulatorowi wzmacniaczy "nieco" mu brakuje do Fractala, ale piszemy o sprzętach, których cena różni się trzykrotnie, więc nie ma sensu wymagać takich samych możliwości.

A co do różnic Fractal vs. Pod, mi przychodzi oprócz braku torów równoległych (i możliwości puszczenia większej ilości efektów) tyle:
- O wiele gorsza bramka szumów w podzie
- Beznadziejne equalizery w podzie w porównaniu do Fractala - a to było moje główne narzędzie robienia swojego brzmienia w Fractalu
- O wiele mniejsza baza wzmacniaczy higainowych
- Nieporównywalnie gorsze pitch shiftery (w tym inteligentne harmonizery itd)
- O wiele słabsze możliwości sterowania parametrami efektów w czasie rzeczywistym

A argument z interfejsem audio wyciągany przy każdej takiej okazji niezmiennie mnie rozwala - ktoś kto kupuje procesor gitarowy za 10 tysięcy na pewno będzie go używał jako interfejsu w studiu... W II już jest, jak dla mnie zbędny, nigdy nie używałem żadnego symulatora jako interfejsu.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #8 28 Sie, 2012, 08:15:11 »
Co do różnych opinii , mój znajomy ogrywał spory kawał czasu Ultra , po czym zakupił II (ma gest i kasę więc wiadomo) i poprosiłem go o porównanie soundu Ultra - II. Stwierdził że jeśli chodzi o same hajgejny ( a na takowych walczył) nie widzi specjalnej różnicy. "Nie ma specjalnego przeskoku". Jego słowa , dość ciekawe. I nie upieram się że teraz , że zakup II to przesada i modowa fanaberia. Podaje po prostu jako ciekawostkę i dupę/opinie że każdy ma i może mieć swoją :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #9 28 Sie, 2012, 09:18:01 »
@Didej
Każdy ma swoje zdanie.
Z wypuszczaniem dwóch torów się zgodzę, brakuje tego w PODzie. Z całą resztą już nie do końca. Hard gate w PODzie jest zajebista, na equalizery nie narzekałem, wzmacniacze cały czas będą dodawane, także niedługo będzie ich sporo, harmonizery - whammy działa, inteligentny też nie najgorzej biorąc pod wagę że dobry PS sam w sobie kosztuje 1000 zł,
 sterowanie parametrami? Można sterować wszystkim więc nie wiem czemu za małe ;) No to tyle.
mniut i piah

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #10 28 Sie, 2012, 10:20:41 »
Dale, ale moje zdanie wynika z użytkowania obydwu urządzeń przez dłuższy czas, więc jest dość dobrze podbudowane. Czy naprawdę to coś odejmie podowi z zajebistości jeśli się przyzna, że jest gorszy od 3 razy droższego Fractala? Co do sterowania parametrami - w Fractalu jest do tego cała sekcja automatycznych (LFO, ADSR, Envelope, Pitch) i sterowanych przez użytkownika modyfikatorów parametrów - możesz ustalać zakres, rysować krzywą, ustalać opóźnienie zadziałania itd. Pitch shifter nie zbiera polifonicznie, nieco się gubi, brzmi gorzej itd. Nie chce mi się robić litanii, bo nie ma to sensu....

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #11 28 Sie, 2012, 10:37:53 »
Dobra, jako posiadacz sraktala axe-fx w wersji II czuję się zobowiązany sprostać kilka tutaj poruszonych kwestii.

HD PRO to naprawdę zajebisty procesor, jakość jak i brzmienie naprawdę cię rozpierdoli:) pewnie mnie zlinczują za to ale mam to gdzieś, HD PRO to już wielki krok w cyfrze i śmiało może konkurować z fractalem.

Na scenie oczywiście - mało którego pijanego debila interesuje czy swoje fajne brzmienie wykręcasz na sraktalu czy na podzie. Oba zabrzmią dobrze. ALE (magiczne "ale...").

1. Axe-Fx ma zajebistą dynamikę dźwięku, super się na nim CZUJE symulacje wzmacniaczy. To coś żyje. A każdy pod (w tym HD, cała seria) może mu w tej kwestii całować pięty. Jakiekolwiek będą odczucia grajków używających podów - polecam choć raz w życiu przetestować Axe-Fx II. CHOĆ RAZ dłużej posiedzieć przy nim, zamiast pisać, że można z nim porównywać cokolwiek w kwestii mitycznego, lampowego feelingu.

2.
Co do nieintuicyjności się nie zgodzę wprawdzie, bo Fractal o wiele bardziej pokurwiony jest od niego wg mnie ale lacha z tym. Było, minęło.

Nie zgodzę się z tym. Fractal (w wersji II) jest tak intuicyjny, że ciężko zrobić w nim coś źle, nawet klikając na przysłowiową "pałę". Bez instrukcji da się bez problemu w nim wszystko ogarnąć. WSZYSTKO.

3. Porównywałem Axe-Fx Ultra (firmware 11.0) z Axe-Fx II (firmware 7.0) przez kilka dłuższych chwil i generalnie różnica jest w brzmieniu taka, że Ultra jest bardziej skompresowana, a IIka ma w brzmieniu więcej powietrza, przestrzeni, mniej kompresji, więcej dynamiki, więcej... "życia"?

Czy zamieniłbym IIkę na Ultrę? No fuckin' way. IMO IIka jest naprawdę zdecydowanie lepsza od Ultry. Po prostu przyjemniej się na niej gra.

Kończąc napiszę, że nie ma sensu porównywać produktów Fractal Audio do niczego innego jak do produktów Fractal Audio. Każde inne porównanie jest co najmniej nie na miejscu i może budzić jedynie uśmiech politowania.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #12 28 Sie, 2012, 10:48:44 »
nieno, eq w podzie nie jest jakies wybitne.. whammy dziala bo dziala, ale tez bez rewelacji.
natomiast bramka imho jest gites.
ale jak już ktoś zauważył, nie ma co porównywac tych urządzeń ;) (choć ja uważam, że 2 tory sygnalowe to podstawa w symulatorach i to utrudnia troche prace :/)
i always go full retard

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #13 28 Sie, 2012, 11:06:45 »
Ale mając wolne 11 tys zł na bank znalazł bym kilka powodów więcej do ich wydania :)



Nowy Fractal z Europie nie kosztuje 11k tylko ok 9300 :)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #14 28 Sie, 2012, 11:11:41 »
U Polaka kosztował nawet 12-ście bo szpan i super gitarnik i ogólnie <robienie loda>
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #15 28 Sie, 2012, 11:15:19 »
Ale mając wolne 11 tys zł na bank znalazł bym kilka powodów więcej do ich wydania :)



Nowy Fractal z Europie nie kosztuje 11k tylko ok 9300 :)

Co nie zmienia faktu, ze jest w drogi w pizde :D
Ja poczekam z upgradem aż trochę stanieje ;) czyli jakieś 4 lata ;D
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #16 28 Sie, 2012, 11:25:27 »
Wiedziałem że rozpętam burzę:D a wię bramka w podzie jest git wiec nie wiem o co chodziło koledze, brzmienie i możliwości bean z pro są takie same można sprawdzić na stronie producenta, lecz w pro prościej i czytelniej można to ustawić w bean więcej kręcenia, ale brzmienie to samo. I na koniec jeśli miał bym kupic hd czy ultra to wybrał bym hd ze względu na to że hd kosztuje 3000 a ultra 6000 w testach brzmienia tu chce zaznaczyć brzmienia bo funkcjinalności nie mogę ocenić bo nie używam ultra, hd brzmi inaczej ale jak słucham testów to czasem ciężko mi powiedzieć który podobał mi się bardziej ale dla różnicy 3000 warto kupować sprzęt bo taka moda?:) a odnośnie axa II to już zupełnie inna bajka bije konkurencje na łeb tylko chca za niego drugie tyle co za ultra a jak bym miał 11 tysia to bym sobie życie ułożył:)
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #17 28 Sie, 2012, 13:06:37 »
Kolejna wypowiedź pt. nie grałem na fractalu, ale wiem.

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #18 28 Sie, 2012, 13:53:25 »
Didejek czytaj ze zrozumieniem- nie używam czyli nie da się w pełni sprawdzić funkcjonalności sprzętu z takimi możliwościami w ciagu godziny , a tu użytkownicy wypowiadają się odnośnie tego jak spisuje się a nie jak brzmi , mi chodzi o samo brzmienie, używam HD więc o tym mogę powiedziecć jak na codzień mi służy
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #19 28 Sie, 2012, 14:53:35 »
Ale Pod HD brzmi gorzej niż Fractal, ma mniej możliwości brzmeniowych i ustawienie dobrego brzmienia wymaga więcej wysiłku niż ma to miejsce w fractalu.

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #20 28 Sie, 2012, 15:03:47 »
U Polaka kosztował nawet 12-ście

W takim razie kolo szukał jelenia, bo wyraźnie w g66.eu jest po 2299 ojro (z vatem) co wg wujka google daje nam 9413 zł na stan z dzisiaj ;)

Co oczywiście nie zmienia faktu że drogo jak cholera ;)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #21 28 Sie, 2012, 15:06:17 »
Niektórzy mogą sobie odpisać VAT, wtedy wychodzi jakieś 7600 (nadal drogo jak cholera).
« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2012, 16:04:23 wysłana przez Didejek »

Offline Ledjent

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #22 28 Sie, 2012, 17:02:34 »
Witam!

No powiem panowie, że pojechaliście po całości  ;D
Nie spodziewałem się tylu odpowiedzi, specjalnie zostawiłem temat na dzisiejszy dzień :)

Dziękuję wszystkim za wypociny! Stawiam po browarze  :devil:

Co do różnicy w brzmieniu - większość (nie wszystkie) z symulacji w hd pro podoba mi się bardziej niż w axie..



Myślę, że to tylko i wyłącznie kwestia gustu.

Gdybym miał miliart pjencet tysioncuf złoty nie pytałbym się o opinie poda tylko axa, to raczej oczywiste, no ale niestety cena jest zbyt wysoka i z przykroscią muszę powiedzieć JESZCZE nie teraz :) Kto wie, może za kilka lat wypuszczą jeszcze lepszego poda albo axa. Na razie jestem nastawiony na poda hd pro.

Mam rozumieć, że słuszny wybór z mojej strony tak?  :devil:

Jeszcze co do kontrolera nożnego, co myślicie o tym fbv longboardzie o którym napisałem na początku? Ma w ciul funkcji do tego pedal volume up/down i kaczora.

Może coś lepszego ?

Odnośnie kontrolerów słyszałem też coś co bardzo mnie zdziwiło, podobno warto rozejrzeć się za kontrolerem behringera, cena o wiele niższa a są podobno dobre, sam zdania nie mam bo nie miałem tego w łapach

Dziękuję za odpowiedź o jakim berhingu mówisz dokładnie ?:)
Meshuggah!!!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #23 28 Sie, 2012, 17:06:17 »
fcb1010

BTW, wiesz, że na tym filmiki symulacje z PODa są ukręcane, a na fractalu są out-of-the-box? No chyba, że coś mnie się pojebało, to sory.
« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2012, 17:08:00 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #24 28 Sie, 2012, 18:09:44 »
sylkis nie szukaj dziury w całym:) ważne że brzmi i że idzie z tego ukręcić takie brzmienie za 1/3 ceny fractala:) ja za lenistwo nie chce płacić 6000:) skoro jedynie o to ci chodzi:) Ledjent jak najbardziej trafny wybór czekam na twoją recenzję jak już go kupisz i twoje wrażenia. Co do kontrolera to tak ten behringer jest o wiele tańszy i tak jak bronie line 6 tak kontrolery mają stosunkowo drogie ale wypróbuj oba
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
12271 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2012, 15:08:14
wysłana przez Zomballo
7 Odpowiedzi
5982 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2011, 01:48:09
wysłana przez Andy
0 Odpowiedzi
1363 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2016, 19:10:34
wysłana przez Skibodeptak
58 Odpowiedzi
26554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2023, 08:39:46
wysłana przez maciek1b
5 Odpowiedzi
2811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2018, 21:10:55
wysłana przez majkeln