Autor Wątek: Line 6 pod HD PRO - Opinie  (Przeczytany 16692 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« 28 Sie, 2012, 10:37:53 »
Dobra, jako posiadacz sraktala axe-fx w wersji II czuję się zobowiązany sprostać kilka tutaj poruszonych kwestii.

HD PRO to naprawdę zajebisty procesor, jakość jak i brzmienie naprawdę cię rozpierdoli:) pewnie mnie zlinczują za to ale mam to gdzieś, HD PRO to już wielki krok w cyfrze i śmiało może konkurować z fractalem.

Na scenie oczywiście - mało którego pijanego debila interesuje czy swoje fajne brzmienie wykręcasz na sraktalu czy na podzie. Oba zabrzmią dobrze. ALE (magiczne "ale...").

1. Axe-Fx ma zajebistą dynamikę dźwięku, super się na nim CZUJE symulacje wzmacniaczy. To coś żyje. A każdy pod (w tym HD, cała seria) może mu w tej kwestii całować pięty. Jakiekolwiek będą odczucia grajków używających podów - polecam choć raz w życiu przetestować Axe-Fx II. CHOĆ RAZ dłużej posiedzieć przy nim, zamiast pisać, że można z nim porównywać cokolwiek w kwestii mitycznego, lampowego feelingu.

2.
Co do nieintuicyjności się nie zgodzę wprawdzie, bo Fractal o wiele bardziej pokurwiony jest od niego wg mnie ale lacha z tym. Było, minęło.

Nie zgodzę się z tym. Fractal (w wersji II) jest tak intuicyjny, że ciężko zrobić w nim coś źle, nawet klikając na przysłowiową "pałę". Bez instrukcji da się bez problemu w nim wszystko ogarnąć. WSZYSTKO.

3. Porównywałem Axe-Fx Ultra (firmware 11.0) z Axe-Fx II (firmware 7.0) przez kilka dłuższych chwil i generalnie różnica jest w brzmieniu taka, że Ultra jest bardziej skompresowana, a IIka ma w brzmieniu więcej powietrza, przestrzeni, mniej kompresji, więcej dynamiki, więcej... "życia"?

Czy zamieniłbym IIkę na Ultrę? No fuckin' way. IMO IIka jest naprawdę zdecydowanie lepsza od Ultry. Po prostu przyjemniej się na niej gra.

Kończąc napiszę, że nie ma sensu porównywać produktów Fractal Audio do niczego innego jak do produktów Fractal Audio. Każde inne porównanie jest co najmniej nie na miejscu i może budzić jedynie uśmiech politowania.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
12290 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2012, 15:08:14
wysłana przez Zomballo
7 Odpowiedzi
5984 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2011, 01:48:09
wysłana przez Andy
0 Odpowiedzi
1364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2016, 19:10:34
wysłana przez Skibodeptak
58 Odpowiedzi
26718 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2023, 08:39:46
wysłana przez maciek1b
5 Odpowiedzi
2813 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2018, 21:10:55
wysłana przez majkeln