Autor Wątek: Line 6 pod HD PRO - Opinie  (Przeczytany 16720 razy)

Offline coreNH

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • fuCKYou
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #25 28 Sie, 2012, 19:34:59 »

to to tutaj, to jest brzmienie HD Pro + ENGL EL530 pre amp chyba, jeśli tak to jestem zaskoczony pozytywnie. btw. ich gitarzysta właśnie sprzedaje ten model, więc kupujcie, bo podobno tanio!

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #26 28 Sie, 2012, 19:51:06 »
Ja bym się próbkami od Englunda nie kierował, bo u niego wszystko brzmi podobnie ;) Generalnie, jak ja sobie analizowałem, to dla mnie przewagą Fractala nad Podami i innymi podobnymi jest możliwość ładowania sobie impulsów. Teoretycznie, do POD'a też się to da zrobić, ale trzeba kombinować z osobnym gadżetem do racku, mającym możliwość ładowania VSTeków i wtedy ładujemy sobie np Reverberate razem z interesującymi nas impulsami. Trochę roboty, ale i tak wychodzi taniej niż Fractal ;D Zadaj sobie jeszcze pytanie do czego chcesz bardziej rack, do nagrywek czy do grania live. Jakieś 2 tygodnie temu stałem przed podobnym dylematem zakupu HD Pro i się nie zdecydowałem i zostałem przy swoim Studio GX, bo darmowe ampsimy mnie osobiście wystarczają jak narazie ;) Ale oczywiście to mój osobisty pogląd ;)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #27 28 Sie, 2012, 20:18:52 »
Longboard był robiony do Vetty i starych podów, z nowymi chyba nie współpracuje jakoś wybitnie, chyba lepiej kupić shortboarda mk2 czy jak go zwał, z tego co rozumiem z materiałów Line 6, lepiej się komunikuje z podem, a najlepiej kupić rzeczywiście sterownik midi, który obsłuży Ci oprócz Poda również inne sprzęty.

Mi się w demie Oli podobają zdecydowanie bardziej brzmienia Fractala i jest z grubsza tak jak pisze Sylkis - przy podzie się trzeba napocić, żeby wyciągnąć takie soundy, a w Fractalu one są na talerzu.

Ledjent - a nie brałeś pod uwagę Poda HD 500? Brzmieniowo to samo i masz jednocześnie sterownik (i trochę kasy w kieszeni)...

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #28 28 Sie, 2012, 21:25:33 »
Nie szukam dziury w całym, tylko na wszelki wypadek sygnalizuję - sam się GASuję na HD500 ;)

BTW, skoro już o tym mowa, kiedyś już dostałem odpowiedź na to pytanie od Monda, ale się mogę jeszcze raz spytać: Czy poza dodatkowymi wejściami/wyjściami w HD PRO jest COKOLWIEK, co by dawało mu przewagę nad HD500? Co potrafi zrobić PRO, czego nie potrafi HD500? Bo jak dla mnie to jego rackowa forma jest wadą, gdy na podłogę trzeba osobno łożyć kasę... ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #29 28 Sie, 2012, 21:33:14 »
Możesz na HD PRO postawić ramkę z karteczką:

"Pierdolę na forum gitarowym zamiast grać na gitarze".

True story. :tak:
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #30 29 Sie, 2012, 07:29:13 »
Niektórzy mogą sobie odpisać VAT, wtedy wychodzi jakieś 7600 (nadal drogo jak cholera).
A oni nie powinni w takim razie wysłać tego do PL ze zdjętym VATem?

Jeszcze co do kontrolera nożnego, co myślicie o tym fbv longboardzie o którym napisałem na początku? Ma w ciul funkcji do tego pedal volume up/down i kaczora.

Może coś lepszego ?

Odnośnie kontrolerów słyszałem też coś co bardzo mnie zdziwiło, podobno warto rozejrzeć się za kontrolerem behringera, cena o wiele niższa a są podobno dobre, sam zdania nie mam bo nie miałem tego w łapach

Dziękuję za odpowiedź o jakim berhingu mówisz dokładnie ?:)
Nic lepszego do PODa od dedykowanego sterownika się nie kupi. Shortboard zresztą w zupełności wystarczy do grania live IMO, choć ja akurat używam zewnętrznej kaczki więc np drugiego pedału zwyczajnie nie potrzebuję...
A Behringer może być ostatecznie ale programowanie tego kurestwa przekracza granice mojej cierpliwości. Wolę zapłacić 200 zeta więcej za FBV
« Ostatnia zmiana: 29 Sie, 2012, 07:31:50 wysłana przez Yony »

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #31 29 Sie, 2012, 09:25:50 »
Yony - ofkors, wysyłają bez vatu, a Ty odprowadzasz vat w PL, chyba że masz nadpłatę, to odejmujesz z nadpłaty, co ze względu na przepisy w moim przypadku jest standardem.

Chciałem zwrócić uwagę na coś jeszcze - mimo pojawienia się nowej wersji i upływu czasu, używane fractale Ultra chodzą po około 6000 zł. Pamiętam, że nowy kupowałem za 2k € brutto, przy czym euro stało podobnie jak teraz, może trochę niżej. Jest to ewenement, bo cyfrowe graty dość szybko tracą na wartości...

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #32 29 Sie, 2012, 10:07:02 »
Yony - ofkors, wysyłają bez vatu, a Ty odprowadzasz vat w PL, chyba że masz nadpłatę, to odejmujesz z nadpłaty, co ze względu na przepisy w moim przypadku jest standardem.
Chyba, że wprowadzasz to jako towar na magazyn, wtedy obowiązek zapłaty VAT powstaje w momencie sprzedaży... Za to na koniec roku musisz zapłacić od tego podatek dochodowy.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #33 29 Sie, 2012, 10:11:42 »
W takie historie już nawet nie wnikam (od tego jest księgowa), od trzech lat działalności do tej pory tylko raz w życiu musiałem płacić do urzędu vat osobno, całe 300 zł.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #34 29 Sie, 2012, 10:13:42 »
Ja ciągle nie płacę dochodowego za to co miesiąc zapieprzam na pocztę i do US z kwitkami za VAT... :P
Ale Ty sprzedajesz głównie za granicę a ja jestem niestety importerem...

Offline Ledjent

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #35 31 Sie, 2012, 12:30:46 »
Ja się nie znam na tych Vatach sratach :o . Poda będe kupował na wyspach. Aktualnie znajduję się w Belfaście, tutaj sprzęcik jest nieco tańszy niż w Polsce.
Yony, jak tylko zakupię poda zostaniesz o tym poinformowany. Nagram jakiś filmik może, dodam temat i napiszę co i jak dla ciekawskich  :devil:

Dzięki za pomoc, jestem w 100% pewny tego poda  ;)

Pozdrawiam  :headbang:
Meshuggah!!!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Line 6 pod HD PRO - Opinie
« Odpowiedź #36 31 Sie, 2012, 13:02:13 »
Yony już używał HD Pro ale z lenistwa działa na XT Pro, bo nie chciało mu się kręcił gałeczkami od nowa jak na laptopie miał backup z XT Live... :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
12360 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2012, 15:08:14
wysłana przez Zomballo
7 Odpowiedzi
6001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2011, 01:48:09
wysłana przez Andy
0 Odpowiedzi
1365 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2016, 19:10:34
wysłana przez Skibodeptak
58 Odpowiedzi
26942 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2023, 08:39:46
wysłana przez maciek1b
5 Odpowiedzi
2824 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2018, 21:10:55
wysłana przez majkeln