Autor Wątek: STRATEGIA MARKETINGOWA GIBSONA... podnoszenie cen i cięcia przy pocałunku w dupę  (Przeczytany 38320 razy)

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Kupuję nowe auto w salonie, nie ważne że ma gniecioną karoserię, dopóki jeździ, "nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń."
Ja bym to raczej ujął inaczej - Kupuje samochód, a karoseria jest z kompozytów, a ja chciałem mieć ze szwedzkiej blachy!
Ssiecie.

Offline Rostek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Najśmieszniejsze w tym wątku jest to, że znakomita większość z nas w ślepym teście nie odróżni czy podstrunnica jest z mahoniu czy z kawałka Muru Berlińskiego, albo czy wiosło ma WR, chambery czy balon z helem wtopiony w dechę.

Jeśli ktoś czyta to całe marketingowe pierdolenie i się jeszcze nim przejmuje to trochę stracił kontakt z rzeczywistością. Badyl trzeba wziąć do łapy, posłuchać jak gra, zobaczyć jak nam leży w łapie i czy ładnie z nim wyglądamy przed lustrem.

Natomiast pretensje do Gibsona, że coś nazywają tak a nie inaczej to już są naprawdę problemy pierwszego świata. Nie oni pierwsi i nie ostatni. W tym temacie można ponarzekać na prawie każdą firmę produkującą wiosła / wzmacniacze / efekty etc. Zielona Budka też się spierdoliła od czasów Madalińskiego, ale nikt krucjaty z tego powodu nie przeprowadza.

Proponuję skupić się na mówieniu o rzeczach, które się lubi zamiast narzekaniu na rzeczy, których się nie lubi. To jak pieprzenie o tym, że Nickelback to pedały zamiast jarania się najnowszą płytą waszego ulubionego zespołu.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Najśmieszniejsze w tym wątku jest to, że znakomita większość z nas w ślepym teście nie odróżni czy podstrunnica jest z mahoniu czy z kawałka Muru Berlińskiego, albo czy wiosło ma WR, chambery czy balon z helem wtopiony w dechę.

uwielbiam ten argument :)

widzisz jest jeszcze coś takiego jak feel gitary i to jak odpowiada z deski na sucho + kwestie manualne
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 369
    • CTG TV
Wracamy do punktu wyjścia, co za tym idzie, po co ten wątek? :X
mniut i piah

Offline Rostek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Najśmieszniejsze w tym wątku jest to, że znakomita większość z nas w ślepym teście nie odróżni czy podstrunnica jest z mahoniu czy z kawałka Muru Berlińskiego, albo czy wiosło ma WR, chambery czy balon z helem wtopiony w dechę.

uwielbiam ten argument :)

widzisz jest jeszcze coś takiego jak feel gitary i to jak odpowiada z deski na sucho + kwestie manualne

Pewnie, że jest, ale jak na razie to głównie czytam o soundzie a nie o feelu. "Sztandarowy sound Gibsona", tak to było? :)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins


Najśmieszniejsze w tym wątku jest to, że znakomita większość z nas w ślepym teście nie odróżni czy podstrunnica jest z mahoniu czy z kawałka Muru Berlińskiego, albo czy wiosło ma WR, chambery czy balon z helem wtopiony w dechę.

uwielbiam ten argument :)

widzisz jest jeszcze coś takiego jak feel gitary i to jak odpowiada z deski na sucho + kwestie manualne

Ja za to uwielbiam ten argument. Miałem 3 gibsony, grałem na wielu więcej, w tym Reissue, VOSach etc etc a i tak najlepszy feel miałem ze Studio w Rock n Rollu ::)

Używanie takiego argumentu jest jak logika babci mojego brata. Ona też uważa, że jeśli jej jest zimno, wszystkim wokół jest zimno. I święcie w to wierzy!
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Póki brzmienie się broni, a o ile miałem okazję sprawdzić broni się, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, wręcz popieram świetny pomysł, z ekonomicznego i praktycznego punktu widzenia.

Jako osoba po technologii drewna powiem że dwa elementy drewniane zestawione koło siebie - jeden zdrowy a drugi np. sękaty, wypaczony lub po przebytej chorobie - nie są wobec siebie równe jakościowo nawet kiedy wada zostanie usunięta z danego obszaru. Pamiętajmy że drewno wcześniej było drzewem a to było żywym organizmem.

Grałem na Supreme Autumn Burst który to był swego czasu 'guitar of the week' i kosztował bodajże 7500 (nie pamiętam) ... miałem w ręku dwie i po prostu były to słabe gitary. Potem odpaliłem dla porównania jednego z moich customów i supreme został znokautowany. Gitara była głucha, miała tępe suche brzmienie pozbawione harmonicznych, mały sustain.

Ale to nie jest kwestia komór, w jednym z moich Nexusów mam komory i gitara śpiewa. To jest kwestia materiału który w normalnych okolicznościach powinien iść na sklejkę albo na parkiet.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
...
Jako osoba po technologii drewna powiem że dwa elementy drewniane zestawione koło siebie - jeden zdrowy a drugi np. sękaty, wypaczony lub po przebytej chorobie -......
 To jest kwestia materiału który w normalnych okolicznościach powinien iść na sklejkę albo na parkiet.

No kurwa już widzę jak chcesz parkiet sękaty i po przebytej chorobie :P

Sorry jakoś tak nie mogłem sobie odmówić ;D

A tak w temacie to nie szkoda wam czasu na takie gęganie ?
Chcesz grasz nie chcesz nie grasz a marketingowców jeszcze nikt nie zmienił.
Ponad to chciejcie zrozumieć pewną kwestię. Zainwestowaliście kupe kasy kochacie to co robicie a z powodu debilnej gospodarki drewnem i nie z Waszej winy tracicie  dostep do najpotrzebniejszych wam gatunków.
To co wszystko na bruk wyjebać i pozamiatane ? Ilu z Was po usłyszeniu ze sorry ale nie mamy hebanu na rozłudu czaskamy z czzego popadnie kupi np rzeczonego tu dżipsą . Więc kombinują jak koń pod górę by odnaleźć zaginione pierdolnięcie gubiąc sie czasami w swych zeznaniach pierdoląc farmazony. Ale doprawdy my nie jesteśmy zmuszani ani dosłuchania tego ani do kupowania. Ni chuja nie kumam takich krucjat, juz jakiś czas temu nauczyłem sie wykorzystywać opcję "mute" ;) . Gdybyśmy byli ubezwłasnowolnieni przez gibola jak przez ZUS no to rozumiem wkurw jest ogromny ale tak ? jest wolny rynek panowie W O L N Y  .
No to tyle ode mnie, ide se dalej pograć na wieśle a Wy tu dyskutujcie do woli ;) a Gibson sie i tak obroni.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież

No kurwa już widzę jak chcesz parkiet sękaty i po przebytej chorobie :P


To się zdziwisz, koleżka ode mnie z budy robi w ciastoramie i mówił że największe wzięcie mają materiały z sękami, że czyste drewno nie podoba się aż tak ludziom. To samo wszelkie sinizny, zgnilizny, chodniki owadzie itp.




Ni chuja nie kumam takich krucjat, juz jakiś czas temu nauczyłem sie wykorzystywać opcję "mute" ;) .


Zacznij kumać bo są Tobie jako twórcy niezależnemu na rękę a zamiast grać na gitarze patrz kilkanaście lat w przód i rób sobie zapasy drewna. Bo sam będziesz pociskał podstrunnice z wyborczej jak te prawa do nas wjadą, sądzę że to kwestia dekady.

Gęganie jest ważne, trzeba głośno mówić o tym kiedy ktoś chce Cię brać pod wała i jeszcze Ci mówi że wszystko jest pięknie.
« Ostatnia zmiana: 15 Lip, 2012, 18:14:29 wysłana przez Tomek Martyniak »

Offline Rostek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Gęganie jest ważne, trzeba głośno mówić o tym kiedy ktoś chce Cię brać pod wała i jeszcze Ci mówi że wszystko jest pięknie.

Znam jednego takiego, co podobnie gada. Też gęga.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Znam jednego takiego, co podobnie gada. Też gęga.


Tak, a dowództwo dywizjonów lotniczych Wielkiej Brytanii w trakcie pierwszej wojny uważało że spadochrony działają demoralizująco na pilotów.
Piloci więc gęgali o tym że trafiony Niemiec wracał do domu na nogach a Brytyjczycy w pudełkach.

Offline Rostek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen

No kurwa już widzę jak chcesz parkiet sękaty i po przebytej chorobie :P


To się zdziwisz, koleżka ode mnie z budy robi w ciastoramie i mówił że największe wzięcie mają materiały z sękami, że czyste drewno nie podoba się aż tak ludziom. To samo wszelkie sinizny, zgnilizny, chodniki owadzie itp.


cza to było powiedzieć moim klientom którym przez ostatnie 14 lat robiłem meble na zamówienie, .. pewnie inny target.



Ni chuja nie kumam takich krucjat, juz jakiś czas temu nauczyłem sie wykorzystywać opcję "mute" ;) .


Zacznij kumać bo są Tobie jako twórcy niezależnemu na rękę a zamiast grać na gitarze patrz kilkanaście lat w przód i rób sobie zapasy drewna. Bo sam będziesz pociskał podstrunnice z wyborczej jak te prawa do nas wjadą, sądzę że to kwestia dekady.

Gęganie jest ważne, trzeba głośno mówić o tym kiedy ktoś chce Cię brać pod wała i jeszcze Ci mówi że wszystko jest pięknie.

No tak pójdę do banku i poproszę o kredyt i kupię tyle hebanu zeby mieć zapas na nastepne 10 lat ... a potem bede wpierdalał ten heban na sniadania i kolację albo zabraknie na klon lub inne potrzebne materiały.
Chłopie chyba nigdy nie inwestowałeś własnych wiekszych pieniędzy. Wszystko musi mieć umiar. Nie stac mnie ani podejrzewam innych małych firm na magazynowanie takiego dobra.  Raz powierzchnia magazynowa która kosztuje, dwa mrożenie pieniędzy i tworzenie magazynu ponad miare.
Takie krucjaty takim firmom jak moja i dużo większym nic nie dadzą pojedziesz po jednej firmie to druga pociągnie taka krucjate i wykorzysta w swoją strone stosując swoją retorykę. IMO to niczym walka z wiatrakami.
To by surowca nie zabrakło trzeba rozwiązań "ponad podziałami" trzeba rozumu a nie portfela. To się musi zmienić, a to co dana firma mówi .... trzeba na prawde nie mieć odrobiny rozsądku by wierzyć we wszystko.
To ze trzeba myslec w przód to oczywiste ale mimo wszystko wole dzisiaj pograć niż zamartwiać sie tym jakie banialuki bedzie rozgłaszał Gibson bo ani on dla mnie, ani ja dla Niego zadna konkurencja.
Pamiętasz jak to niby było z dinozaurami gdy przyszła epoka lodowcowa ? tylko małe organizmy przetrwały ;)

A tak poważnie, spróbuj sam zacząć coś produkować ciekawy jestem jak szybko zmieni sie Twój punkt widzenia zwazywszy na dalekowzroczność i spojrzenie w przyszłą dekadę w kontekście własnej firmy.

Owszem warto obalać debilne mity, ale to nie ma nic wspólnego z walką z molochem.
« Ostatnia zmiana: 15 Lip, 2012, 19:43:36 wysłana przez commelina »

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Jedyna słuszna rada na wszystkie drzewne problemy: konflikt zbrojny z ekologami. :devil:
synkopy to guwno

Offline heartquake

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 40
Ojtam ojtam. Każdy powód jest dobry, żeby dopierdolić korporacyjnym kurwipołciom, ekologom, urzędnikom, funkcjonariuszom, lekarzom, masonom, syjonistom i dziennikarzom.
gg: 7450270

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Ekologom można dopierdalać bez powodu. Należy im się i chuj. :devil: W ramach protestu przestałę słuchać godrziry.
Spoiler
synkopy to guwno

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
A tak poważnie, spróbuj sam zacząć coś produkować ciekawy jestem jak szybko zmieni sie Twój punkt widzenia zwazywszy na dalekowzroczność i spojrzenie w przyszłą dekadę w kontekście własnej firmy.

Prowadzę działalność gospodarczą tak się składa, czyli innymi słowy płacę tym kurwom z ZUSu co miesiąc lenno.

Sami swoi ;)

Offline Rostek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Spec od technologii drewna z własną działalnością gospodarczą i Soldano za 600zł.

Narody klękajcie.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Spec od technologii drewna z własną działalnością gospodarczą i Soldano za 600zł.

Narody klękajcie.

Ziom ... jakiś problem...?
bo nie rozumiem za bardzo o co Ci biega.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.


Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No kurwa już widzę jak chcesz parkiet sękaty i po przebytej chorobie :P
Jarek, przeca Twa ulubiona i osobista gitara ma top po przebytej chorobie, a budujesz teraz jakiś sękaty i zagrzybiony bas ;D
A bo i ja zgrzybiały juz jestem i co normalne to mi się znudziło ;)
Natomiats przez 14 lat szcześliwie zaprzeszłych tylko jeden klient zarzucił mi ze to drewno jest takładne ze wygląda jak plastikowe i on chce troche zycia w tym. Natomiast ostatniej klientce ( przy źle spisanej umowie, gdyż albowiem nie zabezpieczyłem sie tak jak to robią szwedzkie firmy, pisząc o tym, iż żadne przebarwienia, seki i tp nie stanowią o podstawie do reklamacji ) 3 razy zmieniałem fronty okleinowane fornirem orzechowym czyli drożyzna bo ... bo kurwa TAK !!! Ona widziała w BRW tak ze wszystkie fronty były idealne .... sie okazało folia pcv . I chuj nic nie zrobisz, jedynie laleczka woodoo pozostaje.

Prowadzę działalność gospodarczą tak się składa, czyli innymi słowy płacę tym kurwom z ZUSu co miesiąc lenno.

Sami swoi ;)
ładnie i pięknie, tylko Jarek pisze o zapasach magazynowych, mrożeniu kapitału i produkcji. a Ty, jeżeli się nie mylę, prowadzisz studio, czyli działalność usługową poniekąd.
Wiesz Michu i to i to to działalnośc usługowa tylko o deczko innym profilu produkcji ;)
Twoim budulcem jest to co Ci przyniosą do nagrania czyli z powierzonego materiału, my musimy ten materiał zgromadzić i tu powstaje ta różnica.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Jak dla mogą być te gitary z gówna i z tektury, jeżeli grają to nie czuję się specjalnie wydymany. Ale może dlatego ja gram koncerty i o moim zespole piszą, bo koncentruję się na muzie a nie pierdołach...

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Jak dla mogą być te gitary z gówna i z tektury, jeżeli grają to nie czuję się specjalnie wydymany. Ale może dlatego ja gram koncerty i o moim zespole piszą, bo koncentruję się na muzie a nie pierdołach...

Już się tak nie chwal. Tutaj liczy się, czy pickup albo kondensator muli.
Ktoś tutaj ma zajebisty cytat w podpisie (ale nie pamiętam kto):
"Practice cures most tone issues"
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
8739 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2008, 11:24:05
wysłana przez Br-Owca
71 Odpowiedzi
38539 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2010, 15:36:18
wysłana przez Wybielacz666
5 Odpowiedzi
2120 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2010, 22:24:32
wysłana przez Leon
0 Odpowiedzi
2017 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2011, 10:07:52
wysłana przez p0ison
40 Odpowiedzi
6395 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2016, 08:09:39
wysłana przez Zomballo