Autor Wątek: Gibson Dark Fire - nowy wynalazek Gibsona  (Przeczytany 38387 razy)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Gibson Dark Fire - nowy wynalazek Gibsona
« 21 Gru, 2008, 21:44:56 »
Witam!!!
oto co ostatnio wyszperałem w necie:
http://www.harmony-central.com/theater/video/gibson-darkfire/gibsondarkfire_video.html
co Panowie sądzicie o takim wynalazku ???
Taki tradycjonalista jak Gibson jest jednak zmuszany do ciągłego wymyślania czegoś nowego... rynek to wymusza... czy to dobrze ???
« Ostatnia zmiana: 21 Gru, 2008, 23:23:04 wysłana przez fireboy »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
szczerze bylem znudzony faktem ze Gibson od kilku lat zajmowal sie grzebaniem w swojej historii coraz glebiej i coraz nudniej. przez kilkanascie lat od kiedy zajeli sie elektrykami stworzyli za_je_bis_ty kanon, ktory zdefiniowal niezly kawalek kolejnych lat. ta firma nie byla ani troche tradycjonalistyczna, inaczej nie wymysliliby SG, Flying V, Explorera, nie wyprodukowaliby Les Paula ani ES-335, nie wprowadziliby humbuckerow i tak dalej i tak dalej.

potem przyszedl kryzys, japonczycy wyprzedzili ich o dekade i w zasadzie do momentu kiedy firmy nie przejal Juszkiewicz z kolegami Gibson nie zaproponowal absolutnie NIC nowego i NIC innowacyjnego. i wszystko zapowiadalo ze nadal tak bedzie - na szczescie skonczyly im sie modele do wypuszczania jako Reissue ;) a probowali wypuscic chyba wszystko, nawet tak kichowy pomysl jak RD.

no i teraz widze ze podjeli temat ktory Fender zarzucil, czyli samostrojace sie wiosla, wczesniej puscili HD6fx (czy jak to tam sie zwalo), teraz wychodzi Dark Fire ktory - nie przymierzajac - jest chyba pierwszym wioslem ktore nie tylko mozna podpiac do komputera jako zwykle wioslo, ale mozna go uzywac w zupelnie inne sposoby. moze i jestem nieco zboczony, bo lubie ta firme, ale NARESZCIE ktos stara sie zrobic cos, co kopneloby w dupe swiat gitarowy. od wielu lat technologia siedzi na laurach, a moze nasze dzieciaki beda pytaly jak to bylo kiedy wlaczalismy wiosla do wzmacniaczy. to troche jak z telewizja - ciezko uwierzyc ze zanim ja wymyslili zyli na ziemi jacys ludzie ;D

z samego zalozenia - zobacz jak niesamowicie niepostepowa jest dzisiejsza moda na klonowanie konstrukcji sprzed wielu lat, dazenie do produkowania rzeczy idealnie wg. starych specyfikacji, efekty butikowe, gitary Reissue itede... moze w koncu ktos stworzy jakies nowe kanony!

PS. oczywiscie wszystko co pisze uda sie tylko jesli Gibson nie osiadzie na laurach i bedzie temat nadal rozwijal. bo jak nie, to za 20 lat czeka nas tylko Reissue LP Dark Fire  :devil:
Łe tej.

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Lubie takie zabawkowe gitary. Pewnie grubo kosztuje.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Zastanawiałem się jaki będzie odzew i widzę, że macie podobne zdanie do mojego...
Chociaż nie można powiedzieć, że na rynku nic się nie działo, bo się variaxy pojawiły... ale one brzydkie jak cholera...
Poprzedni robot od Gibsona też wyglądał jak kupa w tym niebieskim kolorze...
ale ten dark fire... pełen szacun :D ciekawie wyglądają te inlaye i pickupy w carbonowym wykończeniu... i ta czerwień :headbang:

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Variaxy w sumie to dosyc powazna sprawa, jakos udalo mi sie o nich zapomniec przy pisaniu poprzedniego posta. ale kierunek podobny - i calkiem prosty: zero i jedynka w roznych kombinacjach :)
Łe tej.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
A ja myślę, że Gibson tak długo jak będzie udawał, że nie wie do czego służy gitara, będzie oglądał plecy Japończyków, którzy nie tylko doskonale wiedzą do czego jest gitara, ale też wiedzą do czego DZISIAJ się jej używa.
Szkoda, bo gdyby Gibson zamiast bawić się w jakieś silniczki wystrugał jaką zajebista siódemkę czy ósemkę to bym popuścił w gatki...

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
oni juz probowali nadazac za trendami, wyszlo im to tak ze nikt nie pamieta (nawet ja, a w historii G siedze jako tako) ich Superstratow z Floydami i 24 progami. zdecydowanie lepiej idzie im kreowanie nowych trendow niz nadazanie za tymi, ktore ktos juz kilka lat temu wynalazl ;) chociaz siedem czy osiem od Gibsona - gdyby poszli po rozum do glowy moze zjedliby konkurencje na sniadanie. pies ci wie...
Łe tej.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Gdyby zrobili samostrojące się wiosło z floydem kupiłbym Gibola.

I olał to, że ma tylko 22 progi i 6 strun. :)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Czy ja wiem, że variaxy się nie przyjęły? Raczej bym polemizował. A tym bardziej nie porównywał tego z markami obecnymi na rynku od kilkudziesięciu lat.
IMO się przyjęły. Sprzedało się tego sporo i sprzedaje dalej. Jeżeli chodzi o brzmienia i możliwości, to prawdziwy przełom, bo idzie za tym jakość. Wygląd to subiektywna sprawa. IMO wygląda jak pp :P
Poza tym widzieliście tego Parkera Belewa? I tam upchali trochę variaxa i kupę innych rzeczy. To jest dopiero kombajn :)

Fajny ten Gibson na marginesie. Ciekawe jak z jego żywotnością, bo możliwości ma fajniutkie i jest to imo kolejny krok. Byleby z tego kejborda nie zrobić ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
A właśnie, taki Robot Guitar LP to jaka wersja LP? Standard? Ciekaw jestem ile cena rośnie dzięki tym stroikom.

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Myślę, że masakra by się przyjął taki variax ale w sensie samego komponentu który można se zamontować w każdej gitarce. Miodzio.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
A właśnie, taki Robot Guitar LP to jaka wersja LP? Standard? Ciekaw jestem ile cena rośnie dzięki tym stroikom.

Te roboty to zwykle sa jak LP Studio.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
- G jako Epiphone - np. SG Custom EX - 24 progi, stopka gryfu zaczynająca się tam gdzie w Gibsonach normalnie gryf w ogóle się kończy, wszechobecna czerń, 2x EMG,

jednym slowem kopiowanie ESP/LTD i nic wiecej. EC1000 ukradl im sporo rynku chyba :P

A właśnie, taki Robot Guitar LP to jaka wersja LP? Standard? Ciekaw jestem ile cena rośnie dzięki tym stroikom.

Studio, z tym ze to nie tylko klucze ale tez stoptail, mostek i wmontowanie tam calego komputra.
Łe tej.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
musialbym byc bardzo pijany.
Łe tej.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
musialbym byc bardzo pijany.

A ja jeszcze bardziej... :|
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Strasznie mi sie podoba ten Dusk Tiger, jestem jedyny?

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Mnie się podoba Tiger. Widziałem na żywca i bardzo ładne wiosło.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Mnie się podoba Tiger. Widziałem na żywca i bardzo ładne wiosło.

Ale śnieżnobiałe było by lepsze, co nie? :D
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Mi się ten Dark Fire podoba bardzoooooo. Gibson robi LP w takim wykończeniu seryjnie nie licząc tego? Tiger też niczego sobie, może się podobać.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Gohes Ty nie cfaniakuj tylko pamiętaj żeby bas skręcić jutro na gigu :P
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Piękny jest jak turecki sweter Kononowicza. Grałem na tych wynalazkach i o ile jestem pod wielkim wrażeniem spektrum możliwości (soft pozwalający na dowolne skonfigurowanie setu pikapów - można ukręcić singla, humba, p-90 etc., po czym jednym ruchem gałki przekonfigurować wszystko, poza tym niezłe piezo na pokładzie, przestrajanie do dziwacznych strojów trwa kilka sekund itd, itp), tak wykonawstwo jest marne i mizerne. Gitara kosztuje 12K peelenów i naprawdę chętnie dołożyłbym kolejne 2-3, ale do stu beczek zgniłych szekterów - dajcie mi REAL THING, a nie jakieś niedorobione Studio! Do Tarpana z plandeką wsadzili układ sterujący z SLR-a i się kurwa cieszą. Skutek jest taki, że "przystępna cena" 12K jest dla dzieciaków totalną abstrakcją, natomiast ludzie, którzy taką kasę na instrumenty wydają, nie chcą się na to obrzydlistwo zerzygać. Poza tym jest to najbardziej zaawansowana technologicznie gita bez dwóch zdań.

pozdro

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Dlatego Gibol wypuścił coś takiego:

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Gibson-USA/Les-Paul-Standard-2010-Limited.aspx

w sumie pomysł niegłupi, żeby zrobić standarda i robota w jednym.
No pain No gain !

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
No w końcu pomyśleli. Te pierwsze, niebieskie roboty wyglądały beznadziejnie. Czy skoro ma tyle elektroniki w sobie to od razu musi być kosmiczny lakier ?? IMO powinni roboty sprzedawać w każdym wykończeniu jakie mają.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Ja dam beznadziejnie...



Że nie wspomnę o megagejowym fiolecie i extrawintydżowym rudym:





Ten fioletowy SG... mmm... O tutaj np. jest, chociaż cena trochę zniechęca mimo wszystko (Standarda się spokojnie kupi):  http://www.rocksfera.pl/p.p/gitara-elektryczna-gibson-sg-robot-purple.bai.html - ale i tak kcem ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Maj, 2010, 11:24:15 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
gwoli scislosci ten niebieski ktorego dales to nie jest robot, to zwykle Studio. niebieski robot wygladal tak:

Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
8096 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2010, 09:42:45
wysłana przez Budzan
121 Odpowiedzi
38063 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lip, 2012, 21:52:01
wysłana przez Bjørn
8 Odpowiedzi
1549 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2014, 20:49:11
wysłana przez Zomballo
23 Odpowiedzi
9341 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2016, 23:23:23
wysłana przez Johnny
7 Odpowiedzi
5406 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2016, 21:45:33
wysłana przez Zomballo