Autor Wątek: POD HD Pro / Eleven Rack / co jeszcze? (okolice 3k zł)  (Przeczytany 3588 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Siema  :)

Powoli rozglądam się za czymś co by mi mogło zastąpić PODa Studio GX  ;D Na celownik biorę POD HD Pro (nie interesuje mnie HD 500 - za duży, a chciałbym rack) no i Eleven Rack Avida. Z tego co się orientuje są w podobnej cenie (11r widziałem w necie za około 3k, a HD Pro w RNR za ok 2800). Bardziej skaniam skłaniam się do HD Pro , z racji cenowej (o ile mi wiadomo do 11r jest jeszcze opcja dokupienia jeszcze jakiegoś dodatku z symulacjami i miał on oprócz tego jakieś ograniczenia tylko do Pro Toolsa). Z kolei, HD Pro wszystko spoko, ale wkurza mnie (z tego co czytałem przynajmniej  :( ) problem z reampingiem - fajna jest opcja w Toneporcie teraz - słysze to co ustawie, a nagrywa się czysty sygnał. Potem mogę sobie ponakładać darmowe ampsimy. Nie wiem jak to dokładnie wygląda, coś tak gdzieś czytałem że jest problem przez USB z jednoczesnym nagrywaniem wet i dry (szczerze trochę się w tym gubię  :facepalm: ). Nie ukrywam, że mistrzostwem byłby dla mnie sprzęt do którego dałoby się ładować VSTki w postaci darmowych ampsimów i własnych impulsów (ale to chyba tylko marzenia  :D )

Moje pytanie brzmi, czy są jakieś inne alternatywy dla Fractala, w podobnych pieniążkach co wspomniane wyżej dwa gadżety?  ;)

Dzięki  8)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Nie ukrywam, że mistrzostwem byłby dla mnie sprzęt do którego dałoby się ładować VSTki w postaci darmowych ampsimów i własnych impulsów
peavey chyba cos takeigo wypuscił
http://www.peavey.com/products/proaudio/processing/musebox/
i always go full retard

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Nie ukrywam, że mistrzostwem byłby dla mnie sprzęt do którego dałoby się ładować VSTki w postaci darmowych ampsimów i własnych impulsów
peavey chyba cos takeigo wypuscił
http://www.peavey.com/products/proaudio/processing/musebox/

Pewnie kosztuje miliard  ;D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
o ile mi wiadomo do 11r jest jeszcze opcja dokupienia jeszcze jakiegoś dodatku z symulacjami i miał on oprócz tego jakieś ograniczenia tylko do Pro Toolsa

O żadnych ogarniczeniach nie wiem? Mi wszystko działało z Pro Tools zarówno z jak i bez dodatku. A dodatek jest według mnie rzeczą konieczną, zresztą nówki teraz i tak chyba od razu z nim sprzedają, ale warto się upewnić u sprzedawcy. Z 11R można bez problemu nagrywać wszystkie wejścia naraz, sam zawsze nagrywam przetworzony sygnał i sygnał czysty na dwie oddzielne ścieżki.

Koniecznie chcesz kupić nówkę?

Nie ukrywam, że mistrzostwem byłby dla mnie sprzęt do którego dałoby się ładować VSTki w postaci darmowych ampsimów i własnych impulsów
peavey chyba cos takeigo wypuscił
http://www.peavey.com/products/proaudio/processing/musebox/

Czytam, że ten host w środku działa na Linuxie, teraz pytanie, czy wszystkie wtyczki VST, których chcemy użyć z tym OSem się dogadają. Raczej skłaniałbym się do grania laptop + interfejs, na jedno wychodzi, a pewnie.

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Cytuj
O żadnych ogarniczeniach nie wiem? Mi wszystko działało z Pro Tools

Źle się wyraziłem. Chodziło mi oto, że podobno niektóre z opcji przy nagrywaniu w 11r, działają właśnie tylko w Pro Tools. (nie mogę sobie przypomnieć o co to chodziło  :-\ ). Co do tego dodatku to też tak uważam, zwłaszcza że z tego co widziałem to fajnie się zapowiadały niektóre symulację.

Czy chcę kupić nówkę? W zasadzie niekoniecznie, ale przymierzam się powoli ogólnie do czegoś wygodniejszego w użytku i lepszego brzmieniowo niż Toneport (bardzo cenię sobie ergonomie). Gdzieś jeszcze na forum got dżent straszyli, że 11r, ma tą przypadłość, że rzekomo trudno z niego wykrzesać ddżentowe brzmienia - i że niby na HD Pro jest to łatwiejsze (nie wiem ile w tym prawdy, ale ogólnie staram się dzielić przez 2 takie opinie  ;D ).

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Cytuj
O żadnych ogarniczeniach nie wiem? Mi wszystko działało z Pro Tools

Źle się wyraziłem. Chodziło mi oto, że podobno niektóre z opcji przy nagrywaniu w 11r, działają właśnie tylko w Pro Tools. (nie mogę sobie przypomnieć o co to chodziło  :-\ ).

Nie wiem, o jakie opcje może chodzić. W Ableton Live, czy Reaperze wszystkie opcje nagrywania są dostępne, więc to, co czytałeś to nieprawda widocznie.

Gdzieś jeszcze na forum got dżent straszyli, że 11r, ma tą przypadłość, że rzekomo trudno z niego wykrzesać ddżentowe brzmienia - i że niby na HD Pro jest to łatwiejsze (nie wiem ile w tym prawdy, ale ogólnie staram się dzielić przez 2 takie opinie  ;D ).

Nie wiem, czy to djent, ale gitara została przepuszczona ino przez Eleven Rack:

Wlacz osadzony player soundcloud




Nie jest trudno uzyskać typowe djentowe brzmienia, tak samo jak nie jest trudno to zrobić na PODzie, czy Fractalu, a nawet darmowych VST. Ograwszy wszystkie cztery przypadki - kwestia odpowiedniego ataku z ręki, ustawienia wzmacniacza i paki oraz post-EQ i można dżjęcić :)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
No jest fajnie ;) To co mi się podoba w 11r, i to zauważyłem chociażby po pierwszych lepszych próbkach z YT, to wrażenie, że jest on mniej cyfrowy niż konkurenci, i ma jakby więcej tej lampowej charakterystyki ;) A takie pytanie, ile tam można maksymalnie załadować efektów naraz? Nie ma problemu np z załadowaniem 3 bramek szumów w różnej kolejności w chainie do danego presetu który tworzymy w danym momencie?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Cóż, tę "lampowość" można mu łatwo ukrócić zjeżdżając master volume na wzmaku a podbijając gain, to też ma swój urok :) Bramka szumów niestety jest tylko jedna, ale za to skuteczna, od razu po wzmacniaczu i nie ma opcji przesunięcia jej gdziekolwiek indziej. Do tego masz ograniczenie ilości niektórych efektów, np. delay może być tylko jeden, to samo z reverbem czy dopałką, ale już modulacyjne, kompresory i equalizery mogą być mnogie. Mimo to, nie mam problemu z uzyskaniem pożądanego brzmienia, nieważne jak dziwne by było, choć wydaje mi się, że na PODzie mogłem bardziej poszaleć, nie mówiąc już o kosmosie na Axe. W sumie to jedyna opcja, jakiej mi brakuje brzmieniowo to Dual Tone i może pitch-shifter.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
26413 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
NGD: Eleven Rack

Zaczęty przez pivo Efekty

6 Odpowiedzi
3770 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2011, 15:43:07
wysłana przez nonPresident
5 Odpowiedzi
1351 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2018, 22:07:49
wysłana przez Zomballo
2 Odpowiedzi
1809 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2020, 20:37:39
wysłana przez wuj Bat