Autor Wątek: paczka prosta czy ścięta?  (Przeczytany 4831 razy)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
paczka prosta czy ścięta?
« 10 Cze, 2012, 22:53:23 »
Otwieram temat do luźniej dyskusji  :)
Ja preferuję paczki ścięte bo lepiej się słyszę, ale ciekawią mnie wasze opinie, wszystkie za i przeciw.  :)

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #1 10 Cze, 2012, 23:14:01 »
Po co się ograniczać? Full stack najlepiej i ścięta do góry, prosta na dół.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #2 10 Cze, 2012, 23:35:30 »
szczerze, mnie to nie robi zbytnio różnicy, u mnie ma napierdalać i tyle.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #3 10 Cze, 2012, 23:44:09 »
Jedyną różnicą dla mnie jest to, że ścięta lepiej nadaje się do odsłuchu, wszystko w uszy - wiadomo ;)
Nie widzę sensu żeby brać 4x12 prostą, jak można wziąć pół-ściętą - wtedy i my słyszymy, i nas słychać. Ale ja to tam nie widzę w ogóle sensu brać 4x12, więc co ja tam wiem :D

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #4 11 Cze, 2012, 01:23:04 »
Nie lubię ściętych bo walą siarą po uszach.
Jedyna ścięta jaką miałem ciągle leżała na boku ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #5 11 Cze, 2012, 03:12:23 »
jeśli używasz siarowatego heada i siarowatych głośników, to się nie dziw, że ci wali siarą po uszach

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #6 11 Cze, 2012, 07:26:06 »
wiosło z czystego mahoniu! i wszelka siara zostanie zniwelowana przez muł! ;D

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #7 11 Cze, 2012, 10:40:51 »
Jedyną różnicą dla mnie jest to, że ścięta lepiej nadaje się do odsłuchu, wszystko w uszy - wiadomo ;)
Nie widzę sensu żeby brać 4x12 prostą, jak można wziąć pół-ściętą - wtedy i my słyszymy, i nas słychać. Ale ja to tam nie widzę w ogóle sensu brać 4x12, więc co ja tam wiem :D
Tjaaa...
Chyba, że trafisz na taką ściętą która ma po prostu ukośnie wstawioną płytę mocującą, więc wszystkie głośniki są w nich pod kątem :)
Dwie proste. To jest idealne rozwiązanie :P

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #8 11 Cze, 2012, 10:49:19 »
jeśli używasz siarowatego heada i siarowatych głośników, to się nie dziw, że ci wali siarą po uszach

Jeszcze jedna osoba na tym forum zacznie mnie przekonywać, że Mesa siarzy i chyba w to uwierzę!
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #9 11 Cze, 2012, 10:50:36 »
MESA siarzy :D

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #10 12 Cze, 2012, 09:40:10 »
Jak się na mesie gra to jasne że wszystko inne siarzy.

Offline heartquake

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 40
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #11 15 Cze, 2012, 22:42:37 »
Na mesie się gra turami.
gg: 7450270

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #12 21 Cze, 2012, 17:43:24 »
Poruszyliśmy temat nagrywania paczek... Ktoś ma jakieś doświadczenia związane z nagrywaniem paczki łamanej/prostej? Lepiej przystawiać mikrofon do głośnika na dole czy u góry (na załamaniu)?

Offline 1962

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #13 21 Cze, 2012, 19:54:56 »
Z mojego mizernego doświadczenia wynika, że np. prosta 1960 (B) lepiej przenosi niskie pasma i sprawdziła się ciekawiej z JCM800, natomiast jeśli chodzi o A (slant) zwykle grała z bardziej "nosowym" JCM900. Kwestia doboru kolumny do konkretnej wzmacniarki. Jeśli chodzi o nagrywanie to jeśli chodzi o działanie zwykłym dynamikiem jak sm57 czy Audix i5 to bardziej kwestia samego kąta ustawienia mikrofonu w stosunku do głośnika, a nie samej paczki. Jeśli chodzi o nagrywanie dodatkowym pojemnikiem czy wstęgówką faktycznie sama kolumna ma spore znaczenie. Co ciekawe Recto 2x12 miała lepszy dół zebrany ambientem TLM 103 niż nie jedna 4x12. Sitka słyszą inaczej niż my i dlatego warto eksperymentować z dziwolągami ja np. Yamaha subkick czy D6 zwłaszcza przy bardzo niskich dźwiękach.

Offline 1962

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #14 21 Cze, 2012, 20:30:58 »
Pisałem o różnicach między kolumnami ściętymi i prostymi,a nie zupełnie innymi konstrukcyjnie ( głośnik bez dwóch zdań "plecami" reaguje z kubaturą kolumny), których próbki szanowny forumowiczu nagrałeś. To, że każdy z np. czterech V 30 w jednej kolumnie różnią się poważnie między sobą sandomierzem, nie jest dla średnio obcykanego realizatora żadną tajemnicą. BTW czy przy nagrywaniu próbek mikrofon ustawiałeś w 100% dokładnie pod identycznym kątem w stosunku do środka każdego głośnika?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #15 21 Cze, 2012, 22:49:50 »
Nie rozumiem waszego problemu.

Prosta i tyle.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« Odpowiedź #16 21 Cze, 2012, 22:53:30 »
Jutro bd grał z kapelą na mojej pierwszej prostej kolumnie. Generalnie z gry na sucho wywnioskowałem tyle że większego znaczenia co do ogólnego "odsłuchu kolumny" nie ma.

Gdy grałem na ściętej często musiałem odchodzić troszeczke na bok, ponieważ dźwięk nawalał mi prosto w uszy (raz zaliczyłem nawet przez to wtopę na koncercie bo tak rozchulałem wzmaka że schylając się do efektu miałęm dzwoneczki w uszach :D).

W prostej tego problemu nie ma - wszystko brzmi na tyle identycznie (jeżeli chodzi o odsłuch) że moim zdaniem większe znaczenie ma sama budowa paczki jako ściętej czy prostej niż sam fakt potocznie zwanego "siarowania" paczek łamanych - po prostu niektórzy nie odróżniają siary od strumienia dźwięku).

A porównywanie samego dźwięk kolumny łamanej vs ściętej to troche nie halo - moim zdaniem to tak jakby 2 różne modele i grają w nich różne pasma przez samą budowe. Idąc prostym tokiem rozumowania - W końcu prostokąt różni się od trapezu :P. I w różnych modelach firm, różne proporcje tych zmian będą zauważane w poszczególnych pasmach.

Ps. Jeżeli ktoś zrozumiał coś z tego co piszę - to gratuluje :D ( bo ten post wieje hardkorem)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
14066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2009, 01:17:13
wysłana przez DeathMaster
32 Odpowiedzi
18232 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2009, 23:08:15
wysłana przez gavoja
15 Odpowiedzi
3914 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2013, 15:25:41
wysłana przez Orange
3 Odpowiedzi
20927 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2014, 11:54:45
wysłana przez rusiu