Autor Wątek: Brudny clean na Fender Twin-Amp, wada czy tak ma być?  (Przeczytany 3507 razy)

Offline Markky21

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Witam, jestem tutaj nowy, więc jeżeli post nie w swoim miejscu to przepraszam ;)

W czym tkwi problem: Jest to wzmacniacz gitarowy na pełnej konstrukcji lampowej 100W. Schemat: http://support.fender.com/schematics/guitar_amplifiers/Twin-Amp_schematic.pdf

Zwykle obgrywany w domu i nie miałem okazji odkręcić go na maksa. Jednakże ostatnio przeprowadziłem go do salki prób i ku mojemu zdziwieniu odkręcając Volume na 6/10 clean zaczyna się powoli brudzić i charczeć, a jak odkręcam go na 10/10, no to o cleanie już raczej nie można mówić, tylko o brudnym crunchu. Ogółem piec według mnie gra trochę ciszej niż powinien. Czy jest to wina zużytych lamp mocy, albo preampa? Ten piec ma dodatkowo taki bajer, że kolor diod symbolizuje stan faktyczny zużycia lamp (zielony <-lampy nowe, czerwone <- lampy nie zdatne do gry/ uszkodzone) obecnie się świeci na zółto-zielony, z przewagą żółci.  Czy ktoś z Was ma Twina? Macie coś takiego podobnego, czy macie CZYSTY nawet na Volumie 10/10?

Pozdrawiam i czekam na jakieś odpowiedzi/ podpowiedzi ;)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Z tego co widzę, twój wzmak nie ma oddzielnej kontroli Master Volume, czyli można powiedzieć, że każdy volume jest niejako Masterem. W każdym wzmaku odkręcając Master Volume, końcówka mocy (power amp) ulega stopniowemu przesterowaniu i nawet najczystszy clean będzie się "brudził". Nie ukrywajmy też, że czystość cleana zależy też od różnych innych czynników jak np. poziom gainu na tym kanale, przetworniki użyte w gitarze itp itd.

Po czym wnosisz, że "piec gra trochę ciszej niż powinien"?

Nikt z takiego opisu raczej nie wywnioskuje, czy lampy są zużyte czy nie. Chcesz mieć całkowitą pewność to musisz zmierzyć miernikiem do lamp.

Offline Markky21

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Dzięki za szybką odpowiedz! ;) Jasna sprawa że jak jest mocny sygnał na wejściu to można przesterować wzmaka. Ale to nie u mnie, gram na stracie na cichych singlach. A że chyba ciszej gra to wnoszę po tym, że nawet mój twin odkręcony prawie na max w 1/3 nie był tak głośny jak Mg Vulture 100W na 4xV30 kolegi odkręcony do połowy. Fakt że ciężko porównywać heada do comba, no ale żeby aż taka różnica? Jak też podłączyłem tą samą pakę 4xV30 szeregowo to ledwo co było słychać moje granie na nich (perka pewnie by mnie zagłuszyła)... No cóż.. jestem ciekaw co posiadacze comb 100W mogą powiedzieć o ich cleanie na rozkręconych piecach.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
A że chyba ciszej gra to wnoszę po tym, że nawet mój twin odkręcony prawie na max w 1/3 nie był tak głośny jak Mg Vulture 100W na 4xV30 kolegi odkręcony do połowy. Fakt że ciężko porównywać heada do comba, no ale żeby aż taka różnica? Jak też podłączyłem tą samą pakę 4xV30 szeregowo to ledwo co było słychać moje granie na nich (perka pewnie by mnie zagłuszyła)...

A może masz wbudowanego power brake'a tylko o tym nie wiesz? :) Poza tym, skoro to jest jakaś rzemieślnicza robota, to dasz sobie dwie ręce uciąć, że to ma 100W?

Offline Markky21

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
No tak  ;D Odkręcałem kiedyś z elektronikiem combo i widać było że elektronika firmowa. Pierwszy właściciel tez nic nie wspominał żeby cokolwiek było w nim robione. Combo ma 100W mocy, przynajmniej tak podaje producent i jest na 4 lampach mocy 6L6GC

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Poza tym, skoro to jest jakaś rzemieślnicza robota, to dasz sobie dwie ręce uciąć, że to ma 100W?
Mało tego, skoro to rzemieślnicza robota to jak można mówić o brudnym clean na Fender Twin-Amp

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Poza tym, skoro to jest jakaś rzemieślnicza robota, to dasz sobie dwie ręce uciąć, że to ma 100W?
Mało tego, skoro to rzemieślnicza robota to jak można mówić o brudnym clean na Fender Twin-Amp

Mea culpa. Pierwszy post jest tak dziwnie sformułowany, że myślałem, że ten wzmak to kopia.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 861
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 We wzmacniaczach gitarowych pojęcie stricte czystego kanału nie istnieje. Każdy "czysty" będzie w pewnych okolicznosciach wykazywał tendencje do większego lub mniejszego przybrudzania dżwięku i każdy rozkręcony na full będzie kranczował. 
4string

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Fender Twin-Amp w oryginale nie przesterowuje się na czystym kanale, tylko nasyca. Wiem bo na nim grałem sobie całkiem niedawno i pokochałem bardzo. Tam nawet EMG 88181811 by się nie przesterował.

Rychło w czas odpowiadam kurde!
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
11105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2009, 22:12:02
wysłana przez Vin$
0 Odpowiedzi
1867 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2010, 07:46:34
wysłana przez Szarpidrut
8 Odpowiedzi
5777 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2011, 11:08:40
wysłana przez Grzgrz
2 Odpowiedzi
1725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2012, 23:39:55
wysłana przez Arek
14 Odpowiedzi
4411 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2012, 09:59:49
wysłana przez Aerosmith