Autor Wątek: Czego Was życie nauczyło?  (Przeczytany 179457 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #625 25 Lip, 2019, 14:41:47 »
Pierdolenie o szopenie. Jak komuś beret ryje siedzenie w papierach i pracy naukowej to zapraszam na dużą budowę np. za 100mln z odpowiedzialnością karną za majątek i ludzi.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #626 25 Lip, 2019, 14:46:55 »
Zwał jak zwał - ogólnie okolice 20-30 roku życia to okres krytyczny, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne. A wśród młodych pracowników naukowych ma się tak, że: https://www.nature.com/articles/s41556-018-0085-4
Potwierdzam :D
"jeez... co za gunwo, co ja tu robię? co się stało z moimi oczekiwaniami? czemu koledzy z roku zarabiają w przemyśle dwa razy więcej? ile jeszcze razy będę musiał włazić w dupę bez smarowania?

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #627 25 Lip, 2019, 18:57:22 »
Kurwa nigdy wiecej nie robic zlecen bez zaliczki.

Najpierw facet zamawia u mnie aplikacje za pare tysi - 2tygodnie zapierdalania po 12h dziennie (raz nawet 36 bez snu), a na koniec sie dowiaduje ze on teraz mi nie zaplaci bo ma inne wydatki i mam czekac 4 tygodnie, i to tez nie jest pewne - kurwa takim to tylko wyciac jaja lyzka i wsadzic w odbyt az po zeby motyla noga jego mac
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #628 25 Lip, 2019, 21:59:20 »
Też coś takiego kiedyś przerobiłem, ale skończyło się na tym, że po kilkunastu tygodniach olewki projekt sprzedałem konkurencji :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #629 26 Lip, 2019, 17:57:02 »
@gizmi7 - ile ludzi, tyle historii. Znam takie same i zupełnie odwrotne, mam swoją. Niczego to nie udowadnia, tylko przedstawia sumę własnych obserwacji, zapewnie całkowicie innych niż prawdziwa średnia :)
Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #630 26 Lip, 2019, 18:12:59 »
Cytat: Paulo Coelho
ile ludzi, tyle historii. Znam takie same i zupełnie odwrotne, mam swoją. Niczego to nie udowadnia, tylko przedstawia sumę własnych obserwacji, zapewnie całkowicie innych niż prawdziwa średnia :)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #631 26 Lip, 2019, 21:45:26 »
Już Ci kiedyś pisałem że sobie wszystko wygodnie tłumaczysz. Wypalenie zawodowe przed 30 też czad.


Wystarczy trafić dwa razy na idiotów, którzy wyeksploatują Cię do granic możliwości i zaczynasz się zastanawiać nad przebranżowieniem.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #632 26 Lip, 2019, 22:15:40 »
Na pewno idiotą jest ten który myśli że w ciągu całego swojego życia zawodowego nie będzie musiał się choć raz przebranżowić. ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #633 26 Lip, 2019, 22:20:18 »
Na pewno idiotą jest ten który myśli że w ciągu całego swojego życia zawodowego nie będzie musiał się choć raz przebranżowić. ;)

Kurła ja tak myślę! :P

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #634 26 Lip, 2019, 22:20:43 »
To się zgadza, ale zazwyczaj towarzyszą temu inne okoliczności niż sugestie psychiatry podczas wypisywania recepty :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #635 26 Lip, 2019, 22:33:30 »
Na pewno idiotą jest ten który myśli że w ciągu całego swojego życia zawodowego nie będzie musiał się choć raz przebranżowić. ;)

Lekarze? Prawnicy? Inżynierowie? Czym jest dla Ciebie przebranżowienie, bo jeżeli np. zmianą firmy z produkującej gitary elektryczne na produkują gitary basowe, to tak, trzeba się z tym liczyć. Natomiast jeżeli masz na myśli górnika, który wychodzi spod ziemi, żeby zawładnąć warszawską giełdą bitcoinów, dokonać epokowego odkrycia z dziedziny biologii lub po prostu zasiąść na kasie w biedronce, to veto.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #636 26 Lip, 2019, 23:59:15 »
Np. z wykonywania bezpośrednio zawodu na konsulting lub handel.
Spotykam ludków ze studiów którzy z prowadzenia budowy jako inżynier elektryk z uprawnieniami budowlanymi nagle stali się programistami.
Nigdy nie mów nigdy.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #637 27 Lip, 2019, 00:13:28 »
Ja nie mówię, że nigdy się nie przebranżowię. Sam już raz to zrobiłem :D
Niemniej jednak znam sporo osób z otoczenia, które postanowiły, że będą coś robić za wszelką cenę i trzymają się tego już kilkadziesiąt lat.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #638 27 Lip, 2019, 01:08:02 »
Spotykam ludków ze studiów którzy z prowadzenia budowy jako inżynier elektryk z uprawnieniami budowlanymi nagle stali się programistami.

Znam znanego perkusistę, który uczy się na programistę.

Paulo Pueblo
Paczki z głów!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #639 27 Lip, 2019, 08:43:55 »
Faktem jest, że większość ludzi nie lubi albo ma obawy przed zmianami. Zmiana pracy? Branży? Zachwianie finansowe? O nie.

I tym sposobem tkwią w stresie/niezadowoleniu do emerytury. Znam dużo takich przypadków. Tacy ludzie często tworzą toksyczną atmosferę w pracy. I sensowni ludzie odchodzą a takie jednostki do upadłego w jednej firmie zatruwają życie innym.

Zależy pewnienie od branży. Ale szczęśliwi Ci co z uśmiechem idą do pracy
007

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #640 27 Lip, 2019, 17:04:17 »
Zmiana pracy? Branży? Zachwianie finansowe?

Lenistwo i brak ambicji. Ale do narzekania jak to inni mają lepiej to takie osoby są pierwsze.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #641 27 Lip, 2019, 20:48:43 »
Dokładnie każda moja praca to była nowa branża :D
Paczki z głów!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #642 28 Lip, 2019, 21:40:30 »
Spotykam ludków ze studiów którzy z prowadzenia budowy jako inżynier elektryk z uprawnieniami budowlanymi nagle stali się programistami.

Znam znanego perkusistę, który uczy się na programistę.

Paulo Pueblo


Dzień dobry.
Inżynier elektrotechniki oraz student jazzu i muzyki estradowej.
W drugim zawodzie pracuję sobie w głównie w weekendy (skurwiały rynek)... Natomiast w pierwszym byłem parę razy w niemczech na wakacjach zarobić sobie jako elektromonter. Aktualnie Czekam na wyniki rozmowy na stanowisko programisty :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #643 28 Lip, 2019, 22:21:50 »
Czy już leczysz depresję, znalazłeś w którymś z członków rządu winnego tej sytuacji i co najważniejsze jak Państwo może Ci pomóc?
;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #644 28 Lip, 2019, 22:37:56 »
Czy już leczysz depresję, znalazłeś w którymś z członków rządu winnego tej sytuacji i co najważniejsze jak Państwo może Ci pomóc?
;)

A wiesz że parę osób stwierdziło u mnie depresję? XD. Ludzie nie mogą sobie uświadomić że ja po prostu pojebany i siedzenie w jednej robocie do końca życia (jeszcze kurwa w Lublinie) to jest dla mnie szczyt lenistwa i ignorancji do samego siebie. A Państwo może mi pomóc wpłacając datki pieniężne na moje konto   :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #645 28 Lip, 2019, 22:40:32 »
Absolutnie nie chcę tutaj wciskać wątku politycznego, ale jak tak dalej pójdzie to coraz więcej specjalistów po prostu spierdoli z tego kraju.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #646 28 Lip, 2019, 22:46:42 »
Czy już leczysz depresję, znalazłeś w którymś z członków rządu winnego tej sytuacji i co najważniejsze jak Państwo może Ci pomóc?
;)

A wiesz że parę osób stwierdziło u mnie depresję? XD.

Pare osób w sensie ze byłeś pod obserwacja, czy znajomi naczytali się za dużo Cosmo i Pani Domu? :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #647 28 Lip, 2019, 23:00:11 »
Czego Was życie nauczyło?

Gorzka żołądkowa figowa + sok pomarańczowy = OK
;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Zomballo

  • Gość
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #648 28 Lip, 2019, 23:11:02 »
Że papier toaletowy, nawet tysiącwarstwowy, złożony grzbietem w dół, gówno daje.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #649 28 Lip, 2019, 23:32:19 »
ignorancji do samego siebie

4string