Autor Wątek: Czego Was życie nauczyło?  (Przeczytany 178822 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #600 20 Maj, 2019, 16:42:50 »
Kiedy masz tego jednego die hard followersa, szanuj go:
Paczki z głów!

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #601 20 Maj, 2019, 20:17:08 »
Przecież sify11 to bot. Czo ten Wuj...
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #602 20 Maj, 2019, 22:22:08 »
Przecież sify11 to bot. Czo ten Wuj...

Potwierdzam. Nie ma się czym podniecać.

Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #603 16 Cze, 2019, 23:56:21 »
Uważam, że jeśli nie ścierpły Tobie nogi, to nie zrobiłeś tego porządnie! ;)
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #604 20 Lip, 2019, 23:06:48 »
Konkretnie tu powiedział:

Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #605 21 Lip, 2019, 11:41:19 »
1% vs 99%

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #606 21 Lip, 2019, 16:28:21 »
1% vs 99%


O, Austriacka "szkoła" ekonomii.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #607 22 Lip, 2019, 21:03:52 »
1% vs 99%


Na czym stanęło? :)
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #608 22 Lip, 2019, 21:26:19 »
Zależy komu ;)

Ludki nie kumają jak działają podatki, pensje i rozum bogatych.
Schiffa argumenty nie trafiają bo ludzie chcą tylko kasy.

Klasyka ;)

PS: swoją drogą chyba będę musiał założyć w wolnej chwili temacik o podejściu do inwestycji i gospodarki. Ale bez polityki :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #609 22 Lip, 2019, 21:36:51 »
Jak masz sukcesy, to jak najbardziej
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #610 22 Lip, 2019, 22:20:11 »

PS: swoją drogą chyba będę musiał założyć w wolnej chwili temacik o podejściu do inwestycji i gospodarki. Ale bez polityki :P

<zakładam jarmułkę i zacieram rączki>
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #611 22 Lip, 2019, 22:56:54 »
Jak masz sukcesy, to jak najbardziej

Oczywiscie, ze ma sukcesy. Patrz ile ma/mial LACSow.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #612 22 Lip, 2019, 23:09:16 »
Oczywiscie, ze ma sukcesy. Patrz ile ma/mial LACSow.

Upór i znajomości. Choć to podobno połowa sukcesu w czymkolwiek, za co się ludzie biorą.
Połowa gitar z tego forum kosztowała więcej niż LACS które miałem, zwłaszcza te tłuste customowe wypusty z Mayo i od Skervesena.
« Ostatnia zmiana: 22 Lip, 2019, 23:13:25 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #613 23 Lip, 2019, 00:23:33 »
Uważam, że jeśli nie ścierpły Tobie nogi, to nie zrobiłeś tego porządnie! ;)

Update:

nowy level, jeżeli to, czym ochlapałeś zdążyło zaschnąć :D :D
Paczki z głów!

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #614 23 Lip, 2019, 09:21:56 »
Ludki nie kumają jak działają podatki, pensje i rozum bogatych.
Schiffa argumenty nie trafiają bo ludzie chcą tylko kasy.

Może jego argumenty są po prostu nietrafione? ;)

Jeżeli idzie zgodnie ze swoją szkołą to lepiej - są nieempiryczne.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #615 23 Lip, 2019, 09:31:36 »
A to na pewno.
Dlatego jest w tym miejscu w który jest zawodowo i finansowo a oni na ulicy skandując "Tax the rich". ;o
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #616 23 Lip, 2019, 10:38:00 »
A to na pewno.
Dlatego jest w tym miejscu w który jest zawodowo i finansowo a oni na ulicy skandując "Tax the rich". ;o

Ech. Chciałbym to dyskutować, ale widzę że ignorujesz ważne czynniki, które doprowadziły do tej sytuacji. :facepalm:

Oraz oczywisty błąd przeżywalności, który tutaj zachodzi.

Powiem tak: przeszedłem drogę od żarcia gruzu do naprawdę przyzwoitych zarobków i jednego mnie to nauczyło: nie ma czegoś takiego jak "myślenie ludzi bogatych", bo nie ma spójnej oczywistej drogi dostępnej dla każdego, a ktoś kto tak mówi najczęściej jest albo naiwny, albo oszustem.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #617 23 Lip, 2019, 16:14:59 »
A to na pewno.
Dlatego jest w tym miejscu w który jest zawodowo i finansowo a oni na ulicy skandując "Tax the rich". ;o

Ech. Chciałbym to dyskutować, ale widzę że ignorujesz ważne czynniki, które doprowadziły do tej sytuacji. :facepalm:

Oraz oczywisty błąd przeżywalności, który tutaj zachodzi.

Powiem tak: przeszedłem drogę od żarcia gruzu do naprawdę przyzwoitych zarobków i jednego mnie to nauczyło: nie ma czegoś takiego jak "myślenie ludzi bogatych", bo nie ma spójnej oczywistej drogi dostępnej dla każdego, a ktoś kto tak mówi najczęściej jest albo naiwny, albo oszustem.

No, jak to nie ma jednej drogi? Kup książkę "Jak zostać bogatym" i będziesz bogaty. To takie proste. :D
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #618 23 Lip, 2019, 16:48:38 »
Każdy na pewno zna kogoś mało inteligentnego co jakimś cudem zarabia dużo albo nawet bardzo dużo.

I kazdy zna kogoś z ponadprzecietna inteligencja co zarabia na poziomie kasjerki z biedronki.

Inteligencja na pewno nie zaszkodzi w byciu bogatym. Ale inne czynniki pewnie będą też kluczowe. I tu bym pewnie przyczepil się do charakteru. Dużo chamow zarabia dobrze bo się wszędzie przepchaja. A inteligentny często zostaje w tyle bo się nie umie przebić.

Do tego szczęście. Odpowiedni czas i miejsce.


Psychoanaliza październikowa

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #619 23 Lip, 2019, 18:35:13 »
Dobzie dobzie
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #620 24 Lip, 2019, 23:18:14 »
Każdy wie o nadchodzącym kryzysie. Nikt nie traktuje informacji na poważnie.

Lehman Brothers 2008, 1 300 zwolnionych pracowników.
Deutsche Bank 2019, 20 000 pracowników do zwolnienia.

I do tego obecny wzrost kursu złota i srebra przy jednoczesnym wzroście kursu dolara (zazwyczaj wzrost metali przy spadku USD).
Ciekawie się zapowiada...

Jeszcze trzeba przewalutować kredyty frankowe żeby zrobić większy burdel ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #621 24 Lip, 2019, 23:28:41 »
Każdy wie o nadchodzącym kryzysie. Nikt nie traktuje informacji na poważnie.

Lehman Brothers 2008, 1 300 zwolnionych pracowników.
Deutsche Bank 2019, 20 000 pracowników do zwolnienia.

I do tego obecny wzrost kursu złota i srebra przy jednoczesnym wzroście kursu dolara (zazwyczaj wzrost metali przy spadku USD).
Ciekawie się zapowiada...

Jeszcze trzeba przewalutować kredyty frankowe żeby zrobić większy burdel ;)

Na reddit jest taki fajny dzial r/explainmelikeimfive. No wiec wlasnie, tak w prostych slowach co to znaczy?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #622 25 Lip, 2019, 01:47:04 »
Kryzys nadchodzi, bo poprzedni prawie niczego nie nauczył - monopole się tylko zwiększają, podobnie jak dysproporcje społeczne i bezrobocie/ilość "bullshit jobs".

Wracając do tematu bycia zdolnym/inteligentnym i sukcesu - ja siedzę coraz głębiej (prawdopodobnie planuję zostać, najchętniej docelowo w Polsce i swoim rodzinnym mieście, ale czas pokaże) w akademii, więc raczej patrzę z tej perspektywy. Sam miałem duże szczęście (po tym, jak wcześniej go nie miałem i byłem tak zrezygnowany, że chciałem ze sobą skończyć, ale to osobna historia), że w tym roku dostałem stypendium w ramach grantu. W stosunku do zdecydowanej większości swoich (zwykle dużo bardziej pracowitych i nawet zorganizowanych) rówieśników mam ten olbrzymi komfort, że stać mnie teraz na to, żeby nie myśleć teraz o wszystkich wydawanych pieniądzach przy w miarę rozsądnym trybie życia.

Mam dobrego znajomego, który właśnie zdobył diamentowy grant, wcześniej pracował naukowo na kilkuletnich stażach w Holandii i bodaj Grecji - co robił przez ostatnie dwa lata, żeby się utrzymać na studiach w Polsce? Robił na pełen etat w call centre. Teraz mu się udało i po podliczeniu tego grantu, płatnej pracy w innym i różnych stypendiów, ma ładnych kilka koła na rękę jeszcze przed zrobieniem doktoratu na który ma teraz kilka lat.

Ale znam jeszcze kilka innych osób, które się wypaliły zanim przetrwały ten okres albo po prostu nie miały szczęścia i żyją z miesiąca na miesiąc. Koleżanka była tak długo wodzona za nos przez przełożonych wykładowców, którzy mieli ją zatrudnić w projekcie naukowym po tym, jak się skończył poprzedni w którym była zatrudniona, że równocześnie pomagając bezpłatnie w badaniach, pracowała np. jako hostessa za śmieciówkowe grosze, żeby spłacić długi zaciągnięte "na poczekaniu" zanim w końcu załatwiła wszystkie sprawy na miejscu i zdobyła robotę na innej uczelni, gdzie ją wzięli z otwartymi ramionami. Z drugiej strony znam dosłownych przeciętniaków, prostaków i/lub matołów, którzy ustawili się bardzo dobrze. Czasem sami, zwykle z pomocą rodziców czy innych znajomych (typu synek po studiach, jak ma papierek inżyniera - obroniony na 3 - dostaje fuchę za 8-10k na rękę, a całe studia na spółę z bratem ma ogromną kawalerkę w Warszawce).

Z kolei starsze pokolenie? Często to są zupełni ignoranci i buce, którzy zarabiają krocie na tanich, podrabianych ciuchach z Ptaka z Łodzi czy kupowaniu nieruchomości/działek. Mam sporo takich przykładów w (raczej dalszej) rodzinie. Ale nawet w bliskiej (wujkowie i ciocie) widzę, że ci sami ludzie gdyby urodzili się dzisiaj, w życiu by się nie dorobili takich pieniędzy. Bo to właśnie często oni tak ustawiają rynek (chujowo płacą pracownikom, biorą krocie za wynajem), że żyć się nie da. I jeszcze pierwsi do krzyczenia o nierobach oraz dzielenia się swoimi mądrościami przy tym, że jednocześnie nie czytają żadnych książek poza sennikiem oraz wallem fejsa zawalonym profilami typu "100tyś. lików dla Jana Pawła II!!!!", Niezależna czy SokzBuraka.

Morał z tego taki, że tl;dr - młodzi zdolni ludzie muszą mieć dupska z żelaza, żeby wyjść na swoje, a wcale nie ma gwarancji, że się uda. Nic nie zmieni tego, że to kapitał (dosłowny bądź społeczny, zwykle rodziców) robi kapitał i ten efekt kuli śnieżnej jest równie okropny w teorii, co codziennej praktyce. Bycie inteligentnym nie gwarantuje sukcesu, ale jest niemal na pewno wymagane, jeśli się nie ma dostępu do kapitału po rodzicach/z innych źródeł.
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2019, 01:49:24 wysłana przez gizmi7 »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #623 25 Lip, 2019, 10:16:06 »
Już Ci kiedyś pisałem że sobie wszystko wygodnie tłumaczysz. Wypalenie zawodowe przed 30 też czad.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #624 25 Lip, 2019, 12:27:20 »
Zwał jak zwał - ogólnie okolice 20-30 roku życia to okres krytyczny, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne. A wśród młodych pracowników naukowych ma się tak, że: https://www.nature.com/articles/s41556-018-0085-4