Ankieta

Twoje odczucia co do reklam na Youtube?

Nie mam nic przeciwko reklamom w ogóle :D
7 (10.4%)
Jestem w stanie tolerować banery.
26 (38.8%)
Jestem w stanie tolerować spoty reklamowe.
6 (9%)
Jestem przeciw reklamom, wszystkim :[
28 (41.8%)

Głosów w sumie: 62

Autor Wątek: Zarabianie na reklamach w filmikach na Youtube  (Przeczytany 31983 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Zarabianie na reklamach w filmikach na Youtube
« 30 Maj, 2012, 23:54:29 »
Nie bardzo wiedziałem, w którym dziale to umieścić, a ten wydał mi się najodpowiedniejszy, bo być może inni mają również pytania odnośnie tej materii, a bali się spytać ;)

Jakie są Wasze doświadczenia z AdSense i Youtube? Wiem, że są tutaj dumni posiadacze popularnych kanałów, na których widywałem różne formy reklam, od pojawiającego się po 10 sekundach małego banera u dołu ekranu, po pełną reklamę puszczaną przed video, którą można pominąć po 5 sekundach lub należy obejrzeć w całości (wariant do wyboru). Która forma wydaje się Wam najbardziej odpowiednia/wygodna? Czy mieliście jakieś problemy z Youtube jeśli chodzi o naliczanie wyświetleń/kliknięć? Dobrze myślę, że te ostatnie są bardziej dochodowe?

Podobne pytanie mogę w sumie też skierować do widzów - czy bardzo irytują Was reklamy na Youtube? Czy mały baner zniechęci Was w mniejszym stopniu, niż konieczność obejrzenia 20-sekundowej reklamy, która to może dać większy zysk posiadaczowi kanału?

Powyższe rozterki naszły mnie po tym, jak Youtube zaproponowało mi "monetyzację" jednego z moich filmików po tym jak osiągnął bodajże 500 wyświetleń, a jako że planuję wrzucać materiał regularnie, to nie zaszkodziłoby, gdyby wpadło przy tym nieco grosza.

TL;DR ? Proszę, zagłosuj przynajmniej w ankiecie :)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Z mojej perspektywy: wyskakujące bannery to najbardziej wkurwiająca rzecz. Nie spotkałem jednak reklamy, której nie da się pominąć, myślę, że wkurwiałaby mnie nawet bardziej.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Mnie niemiłosiernie wkurwiają reklamy na YT. A wyskakujące reklamy na innych stronach... Jebany Live Jasmin!
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Z mojej perspektywy: wyskakujące bannery to najbardziej wkurwiająca rzecz. Nie spotkałem jednak reklamy, której nie da się pominąć, myślę, że wkurwiałaby mnie nawet bardziej.

To ja może sprecyzuję, jakie reklamy miałem na myśli:

1. Spot trwa około 20 sekund, nie możesz kliknąć Skip/Pomiń, musi przelecieć zanim będziesz mógł obejrzeć filmik.

2. Spot trwa od 30 sekund do nawet kilku minut, ale po 5 sekundach pojawia się opcja pominięcia.

3. Spot pojawia się NA KOŃCU oglądanego filmiku, w miejscu, gdzie zazwyczaj wyskakiwały "podobne/polecane filmiki".

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
AdBlock = nie ma reklam :P

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Z mojej perspektywy: wyskakujące bannery to najbardziej wkurwiająca rzecz. Nie spotkałem jednak reklamy, której nie da się pominąć, myślę, że wkurwiałaby mnie nawet bardziej.

To ja może sprecyzuję, jakie reklamy miałem na myśli:

1. Spot trwa około 20 sekund, nie możesz kliknąć Skip/Pomiń, musi przelecieć zanim będziesz mógł obejrzeć filmik.

2. Spot trwa od 30 sekund do nawet kilku minut, ale po 5 sekundach pojawia się opcja pominięcia.

3. Spot pojawia się NA KOŃCU oglądanego filmiku, w miejscu, gdzie zazwyczaj wyskakiwały "podobne/polecane filmiki".

1. Pół biedy

2. OK

3. nie spotkałem, ale chyba też OK

Może jestem dziwny, ale to właśnie wyskakujące bannery podczas filmiku doprowadzają mnie do furii.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
AdBlock = nie ma reklam :P

Ale ja nie pytałem o sposoby na ominięcie reklam, nie o to chodzi. Czy chciałbyś, żeby użytkownicy Twojego forum używali AdBlocka i tym samym blokowali reklamy, na których zarabiasz? No właśnie, czy wtedy reklama się nie nalicza, czy mimo wszystko się nalicza? (słyszałem obie wersje).

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
nie lubię reklam. bardzo. U mnie na koncie jak pojawił się komunikat o możliwości zarabiania na reklamach po prostu go zignorowałem, bo jak nie prowadzi się kanału w stylu ray william johnson albo miss hannah minx to i tak nie ma większego sensu się w to bawić, przynajmniej takie jest moje zdanie.

z innej paki- zauważyłem że jak jestem zalogowany na swoim koncie to nie ma reklam przed filmami różnych ludzi, też tak macie?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
Cytuj
Czy chciałbyś, żeby użytkownicy Twojego forum używali AdBlocka i tym samym blokowali reklamy, na których zarabiasz?

Używałem AdSense. Wyłączyli mi go po miesiącu za "oszukiwanie". A reklamy na jutubie to tragedia w każdej postaci. I taki wydźwięk miał mieć mój post, sorry za niesprecyzowanie.
mniut i piah

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Jestem partnerem YT , niestety umowa zabrania mi zdradzenia ile dokładnie zarabiam, ale powiem wam szczerze, że aktualnie najszybsza opcja zarobienia na YT to reklamy in-stream (czyli takie które użytkownik musi oglądać zanim włączy się właściwy materiał ) Bardzo rzadko zdarza się, że użytkownicy klikają sami w graficzne reklamy (no chyba ze chcą wspomóc artystów lub naprawdę coś ich zainteresuje)

Za około 25 000 odsłon z reklamami instream dostaniecie od 15 do 20 dolarów na dzień :) (a i tak reklamy są losowe - raz graficzne, raz multimedialne itp)

Trzeba mieć naprawdę bardzo popularny kanał YT zeby móc na tym zarabiać dobrą kasę i z tego żyć (kanał Niekryty Krytyk przykładowo) Kolejna sprawa ze musicie przekroczyć próg 70 euro zeby wam wypłacili kase - a niestety w takim wypadku sobie poczekacie 3-4 miesiące przy takiej se oglądalności (500-1000 odsłon na dzień).

Ja mam niecałe 5000 widzów, a powiem wam, że to i tak za mało :D Ogólnie trzeba to traktować jako dobrą zabawę i możliwość ewentualnego zarobienia na browarka :) No chyba ze ogladalnosc skoczy drastycznie - wtedy tylko siedzieć na tyłku i się cieszyć.

Oczywiście nie polecam pod żadnym pozorem kliknąć we własną reklamę bo na 99.99% dostaniecie dożywotniego bana ;) W takim wypadku od razu instalować ad-block, bo nie raz tak miałem, że prawie przypadkowo kliknąłem.

Podsumowując - dopóki nie macie minimum 1000 wyświetleń na dzień - nie będzie nawet miesięcznie starczyć na dobry film w 3D w multikinie :D
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2012, 02:12:31 wysłana przez Widek »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Żeby chociaż na te struny raz w miesiącu wystarczyło ;) Dzięki za wypowiedź, czekałem na nią.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Paczki z głów!

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Cytuj
0,15 €
Bieżący miesiąc do tej chwili
Niestety większość klipów u mnie na kanale się nie kwalifikuje pod zarabianie ze względu na to, że nie mam praw autorskich do większości rzeczy...ale w wakacje zamierzam popracować nad tym. Trzymajcie kciuki ;)
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2012, 09:34:49 wysłana przez pivovarit »

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
banery pół biedy, nauczyłem się je wyłączać odruchowo, ale od reklam przed filmem (tych pomijalnych i nie) dostaję białej gorączki. prędzej zajebałbym cegłą w taki reklamowany samochód, niż go kupił.
do widzenia.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Bat, siejesz zamęt. Ja wiem, że najpopularniejsze portale kiedyś były fajne, a teraz są do niczego, ale mimo wszystko dalej trzymamy się Facebooka i Youtube zamiast Google+ i Vimeo, sam sobie odpowiedz dlaczego.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Ino komęt. ;)
Paczki z głów!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Zawsze podziwiałem ludzi, którzy lubią dostać coś za darmo, ale jeżeli niemal bezinwazyjnie(reklama) dostawca chce na tym zarobić to już wkurwia tym wszystkich i chuj.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Zaobacz ile zarabiają stremerzy http://i.imgur.com/YHROX.jpg
Oczywiście to profesjonalni gracze, ale siedzą, kamerka i grają...masakra...a mówią: nie graj w gry, nie trać czasu  :o
A to oczywiście nie są największe, bo są większe miszcze.
« Ostatnia zmiana: 01 Cze, 2012, 09:19:45 wysłana przez Semedi »
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Faktycznie, nigdy nie spodziewałem się, że kilka tysięcy naraz siądzie przed komputerem i będzie oglądać jak ktoś gra. Z drugiej strony, to taki sport (e-sport ;)), więc dlaczego nie miałby przyciągać widowni? Sam oglądam tylko streamy z mistrzostw np. Starcraft 2, czy instruktażowe typu Day9, ale niestety, gdyby chcieć streamować jak się gra na gitarze, nikt by chyba tego nie oglądał dłużej niż kilka minut, choć taki Ola streamował ostatnio proces nagrywania gitar i jakieś zainteresowanie było. Hmm.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Sorry że odświeżam ale może kogoś zainteresuje - tu właśnie mówi o zarobkach na YT, zresztą lubię jego kanał :)


Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A ja go nie lubię.

A co do tematu - w końcu zrezygnowałem z jakichkolwiek reklam, nie chce mi się w to bawić za tak marne pieniądze. W ogóle najchętniej przeniósłbym się na Vimeo z powodu lepszej jakości i mniejszej kompresji.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
*nie chciało mi się czytać wątku poza pierwsyzm postem*

Jako widz:
Jeśli chodzi o youtube, to mi tamtejsze reklamy w ogóle nie przeszkadzają, są zorganizowane w bardzo akceptowalny, mało denerwujący sposób. Zdaje się po chyba 5 sekundach da się je przecież wyłączyć, a nawet jak nie to drzwi do kibla znajdują się około metra od drzwi do mojego pokoju, więc jak się zepnę to zdążę się akurat przez te 30sek odlać. Co do bannerów, to denerwujące jest to, że się odpalają po jakimś czasie w filmiku, zamiast od razu, ale też nie sa czymś strasznym.
Jeśli to ma być koszt tego, że mam dostęp do czyjejś pracy za darmo, to count me in :) Jestem ZA wszelkim modelom biznesowym w dystrybucji rozrywki i informacji opierającym sie o reklamę, o ile te reklamy nie są zbyt nachalne.

Nienawidzę natomiast wszelkiego rodzaju pop-upów i flashowych (i nie tylko) zasłaniaczy treści, do których próbuję dotrzeć i nie mogę, zwłaszcza jeśli ich wyłączenie jest utrudnione. Nie rozumiem co to w ogóle za typ reklamy, bo tak naprawdę to działa jak antyreklama, zniechęca jedynie do tego, co jest reklamowane :/
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline KiloCyny

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?


Spoiler
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Poniżej 5 znaczy złota - bardzo dobrze Kamilu, bardzo dobrze

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
4673 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2012, 00:03:15
wysłana przez kabe666
9 Odpowiedzi
3058 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Maj, 2014, 12:01:22
wysłana przez Drozd
8 Odpowiedzi
7346 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2014, 15:04:58
wysłana przez Aston
46 Odpowiedzi
24433 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2016, 23:42:39
wysłana przez baz0k
2 Odpowiedzi
5082 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2016, 21:22:25
wysłana przez lokasz