Autor Wątek: Merlin Eclipse VS Merlin Hellfire  (Przeczytany 7939 razy)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Merlin Eclipse VS Merlin Hellfire
« 12 Maj, 2012, 17:18:30 »
Krótki, kompletnie niemiarodajny teścik mojegoż autorstwa. Najogólniej rzecz biorąc ustawiłem sobie Ibka i Łośka w DropB i porównałem w tych samych warunkach. Czyli to samo ustawienie PODa* i te same riffy.

Gitary:
Ibanez 321MH - mahą - Merlin Eclipse (Bridge)
Washburn Wi14 - lipa - Merlin Hellfire (Bridge)

Zatem jedziem!
Wlacz osadzony player soundcloud


Każda gitara gra na początku całkowicie sama. Pojedyncza ścieżka, ten sam riff przez 8 taktów - najpierw jedna, potem druga - zero edycji. Potem wchodzi dokładnie to samo, ale już w pełnym miksie - dwie ścieżki gitar, perkusja, bas, jakiś tam miks i mastering, ale kolejność ta sama.

Cóż, zatem zapraszam do zgadywania gdzie-która-gitara-i-jaki-pickup grają oraz dzielenia się opiniami/wnioskami. Osobiście mam już parę spostrzeżeń, ale w zasadzie nic nadzwyczajnego mi się w głowie nie zrodziło przez to ;)


*symulacja Bo(n)era dopalona TSem na paczce ENGLa

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Pierwszy Ibek?

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Jakieś uzasadnienie, czy zgadywanie w ciemno?
Odpowiem, jak się trochę więcej opinii zbierze.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Różnice są minimalne, na moje ucho Ibek ma "więcej" wszystkiego, 2 próbka ma trochę więcej góry. Ale mój odsłuch jest raczej średni, nie znam się i mam słaby słuch.

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Ta perka to tragiczna, jak jakieś techno, albo Desdemona. Co do gitar to 1 próbka mi bardziej leży i lepiej się przebija, ale nie jestem w stanie ocenic jaka to gitara.

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Pierwszy Washburn z helfajką jeśli miałbym obstawiać.

EDYTA: kompletnie nie znam Eclipse, dlatego to taki strzał po moich doświadczeniach z helfają.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Na POD Farmie wszystko brzmi tam samo :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Ta perka to tragiczna, jak jakieś techno, albo Desdemona. Co do gitar to 1 próbka mi bardziej leży i lepiej się przebija, ale nie jestem w stanie ocenic jaka to gitara.
A tam, perka i reszta to jeden chuj. Miało być prostacko i jest, o granie tu nie chodzi.

Dobra, nie chce mi się czekać i trzymać w niepewności, pierdole to. Nagroda w postaci czarnego dildo leci do crushingattack!

Moim zdaniem różnicy nie ma praktycznie żadnej, jakieś tam lekkie niuanse i hellfajer mi nieco bardziej się podoba. Dlatego stwierdziłem, że drogie, aktywne pickupy to dla mnie zbytek ;)

Na POD Farmie wszystko brzmi tam samo :D
I see what you did here!

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Czekam na nagrodę w takim razie :P

Różnica jest w sumie niezbyt duża. Głównie w dole pasma i nieco inaczej w górze, ale na ile kwestia lipy/mahoniu a ile kwestia pickupa to trzeba by było pozamieniać miejscami i jeszcze raz nagrać. Osobiście, w miksie bardziej podoba mi się Eclipse.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No cmon, ja na laptopie słyszę, które jest które. Aktywy jak świat światem mają takie rozmazane nieco DŻDŻ na PM'ach, z tym, że EMG mają rozmazane jak jasny chuj, a Blekoty tylko trochę. Na Eclipsach nie grałem, ale nie mogę tego nie usłyszeć.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Serio słyszysz takie rzeczy? Osom w sumie, zazdroszczę - ale jak dla mnie to jest jeden chuj wszystko. Jako że jestem zwolennikiem możliwie najtańszych rozwiązań, to wolę sobie walnąć pod most helfajera za 150 niż eklipsa za 250 - bo skoro mogę brzmieć "całkiem dobrze" albo "tylko trochę inaczej" to pierdolę. Jakieś tam niuanse i harmoniczne, które miks zniweluje w pizdu. Zresztą w miksie i tak mi helfajer się podoba bardziej :D

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
JZ, bardzo zdrowe podejście, popieram.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Przy takim presecie, miksie, stylu gry niuanse przestają być istotne. Jebnięcie jest z obu, a który lepszy to kwestia mocno dyskusyjna. Eclipse czulej reaguje na atak ale w tym konkretnie przypadku gdzieś to zeszło na drugi plan.
synkopy to guwno

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Przy takim presecie, miksie, stylu gry niuanse przestają być istotne.
No dokładnie o tym mówię - czyli akurat mi totalnie nie opłaca się bawić w jakieś aktywy 6 stów za set czy jakieś tam bernakle i inne pierduty;) Co zostanie wydam na piwo i czipsy.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Fajno, taki teścik. Miałem obama pikapy i nie wiem, czemu nie robią karjery na świecie...
Paczki z głów!


Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Serio słyszysz takie rzeczy? Osom w sumie, zazdroszczę - ale jak dla mnie to jest jeden chuj wszystko. Jako że jestem zwolennikiem możliwie najtańszych rozwiązań, to wolę sobie walnąć pod most helfajera za 150 niż eklipsa za 250 - bo skoro mogę brzmieć "całkiem dobrze" albo "tylko trochę inaczej" to pierdolę. Jakieś tam niuanse i harmoniczne, które miks zniweluje w pizdu. Zresztą w miksie i tak mi helfajer się podoba bardziej :D

No słyszę, choć w dobrym miksie te różnice się zatracają jeszcze bardziej i wtedy to już w sumie jeden chuj ;D

I w pełni się zgadzam, ba, wybrałbym, gdybym mógł, eclipse'a tylko po to, żeby spylić i kupić hellfajkę. I mieć to 100 zł na czipsy ;D
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2012, 23:12:37 wysłana przez Rachet »
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Bo się nie nazywają drogo

powiedz to BKP
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Czyli druga próbka to Eclipse w mahoniu? Jak tak, to brzmi fajniej, nie ma tyle w dole, ostrzej kurwi.

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Nie no od 0:01-0:17 leci Hellfire, potem 0:17-0:33 Eclipse.
Dalej 0:35-0:51 znowu Hellfire, no i do końca Eclipse.

Eclipse w mahoniu, zgadza się.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
1588 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2012, 17:27:46
wysłana przez Vicol
0 Odpowiedzi
1235 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2012, 10:44:47
wysłana przez october
2 Odpowiedzi
3085 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2013, 21:56:51
wysłana przez chronix1
12 Odpowiedzi
2953 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2013, 19:26:02
wysłana przez g-zs
1 Odpowiedzi
1717 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2014, 20:04:14
wysłana przez sevenstringdjentlemen