Autor Wątek: Combo + Head + efekty w pętli. Jak to poskładać?  (Przeczytany 2699 razy)

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Panowie, od jakiegoś czasu mam pewną zagwozdkę i chyba sam nic nie wymyślę w tym temacie więc zwracam się o radę.

Ostatnimi czasy dokonałem całkiem fajnego deal'u z Arturem i wszedłem w posiadanie comba Mesa Boogie Express 5:50.
Jako, że posiadam również head Kocha a chętnych na jego zakup brakuje to postanowiłem poeksperymentować z miksowaniem wzmacniaczy. Chciałbym połączyć combo z headem i Kocha wykorzystać do tego  co potrafi najlepiej, czyli w cleanach a za kanały przesterowane odpowiadała będzie Mesa. Na pierwszy rzut oka zadanie całkiem wykonalne i już rozglądam się za jakimś przełącznikiem A/B, ale problem pojawia się przy podłączeniu do takiego rigu efektów przestrzennych ( Holy Grail + Line6 DL4 ). Używam ich w pętli i  kompletnie nie mam pomysłu jak to rozwiązać. Może jakieś pomysły:)?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Hm, a może spróbować kablami Y? Send z jednego, send z drugiego do inputu, z outputu, return pierwszego, return drugiego, ja bym pewnie tak to spróbował :)

Albo jakieś splittery lehle czy czegośtam..
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Takim chyba najbardziej oczywistym rozwiązaniem byłoby używanie na stałe końcówki mesy, a zmienianie jedynie preampów. Tylko to już twojej ocenie podlega, czy cleany ze względu na inną końcówkę nie poniosą dla Ciebie uszczerbku.

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Takim chyba najbardziej oczywistym rozwiązaniem byłoby używanie na stałe końcówki mesy, a zmienianie jedynie preampów.
Jak wyglądałoby to technicznie? Wyjściem efektów do 'return' Kocha, a 'send' z Kocha do return Mesy?

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Ogólnie schemat wygląda pi razy oko tak: input gitary -> preamp -> pętla efektów send -> pętla efektów return -> power amp wzmaka. Czyli jeżeli chcesz czysty z preampu Kocha to z senda Kocha musiał byś się wpiąć w return Mesy.

Edit:

Gitara -> splitter sygnału na dwa wzmacniacze ->

-> Input Mesy -> send Mesy -> A/B selector -> efekty -> return Mesy
-> Input Kocha -> send Kocha -> ten sam A/B selector co w przypadku mesy, dalej tor sygnału idzie jak wyżej.

Wtedy na jednym wzmaku ustawiasz czysty, na drugim przester i A/B selectorem zmieniasz "kanał".
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2012, 18:27:02 wysłana przez zerotolerance »

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Ok, dzięki za rady na szybko. Spróbuję skombinowć coś w tym kierunku i poinformuję o efektach walki:)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Może spróbować z jakimś małym miksrem, wtedy sendy z wzmacniaczy do miksera, to do efektów, a że DL4 ma stereo to po jednym kanale do returna wzmacniaczy. Pytanie dla bardziej kumatych, ma to sens ?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
POD 2.0 w pętli

Zaczęty przez Maro Efekty

20 Odpowiedzi
13597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2009, 21:54:13
wysłana przez wal24
3 Odpowiedzi
3034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2012, 12:54:19
wysłana przez Orange
6 Odpowiedzi
5803 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2012, 14:36:36
wysłana przez Michau
17 Odpowiedzi
3289 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2013, 17:45:21
wysłana przez bamse
0 Odpowiedzi
2019 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2015, 09:29:54
wysłana przez Kudlathy