Autor Wątek: Wat Bass  (Przeczytany 4944 razy)

Offline Lamassu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Nie ma czegoś takiego jak "za dużo dołu"
Wat Bass
« 03 Kwi, 2012, 18:25:44 »
No to jak w temacie. Mam narazie crapowego ibaneza Gsr190 , i pewnie sprzedam go i wzmak do gitary , bo zacząłem basić w Lamassu. Więc szukam :
- 5 strunowego basu NTB
- najchętniej w naturalu
- i nie Cort ;D
Bas ofc do stoner , post metalu i gęstych jak gówno sludgeów.
A i najlepiej żeby zmieścić się 2500 zł
Tak się fajnie cieszyłem, A TU KURWA BENC!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Wat Bass
« Odpowiedź #1 03 Kwi, 2012, 18:50:12 »
Kup sobie Ibaneza BTB 675. Ten bas brzmi i można z niego ukręcić b dużo. Temat można zamknąć ;)

Takiego jak ma Stefan:
http://forum.sevenstring.pl/gitary-barytonowe-i-inne/nbd-czyli-nju-basia-dej/msg148753/#msg148753

Nowy troche przekracza Twoj budżet, ale używane, jak trafisz, chodzą znacznie taniej

http://kami.sklep.pl/towar-3904-ibanez_btb675_ntf_gitara_basowa.html
007

Offline Lamassu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Nie ma czegoś takiego jak "za dużo dołu"
Odp: Wat Bass
« Odpowiedź #2 03 Kwi, 2012, 18:59:12 »
hm , raczej aż tyle nie uzbieram , a tak szybko patrząc to najtaniej jest za 2900 to raczej podziękuję.
Tak się fajnie cieszyłem, A TU KURWA BENC!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Wat Bass
« Odpowiedź #3 03 Kwi, 2012, 19:09:29 »
Musiałbyś posiedzieć trochę na basoofce i popytać. Pewnie ktoś by Ci sprzedał egzemplarz bo to raczej popularne basy.  Jak za nowy 2,9k to trochę dużo, ale kupując używany za 1,8k to jak najbardziej się opłaca.

jak nie BTB to szukaj Spectora :)
007

Offline Stefan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Wat Bass
« Odpowiedź #4 03 Kwi, 2012, 19:14:06 »
Te ibki są naprawdę przyzwoite - poszukaj używek na allegro - co jakiś czas się coś pojawia. Są warte swojej ceny, z tego mojego jestem zadowolony.
Myślałem o zmianie na szóstkę z tego samego modelu - jakby mi się coś w niedługim czasie trafiło to moglibyśmy się dogadać. Póki co szperaj na allegro, może coś się trafi.
Znalazłem takiego GMRa - obadaj go sobie http://allegro.pl/gitara-basowa-gmr-v-custom-jak-nowa-osp-warwick-i2243085703.html

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Wat Bass
« Odpowiedź #5 03 Kwi, 2012, 20:21:47 »
Z tego co kojarzę ten temat jest widoczny bez rejestracji: http://basscity.eu/thread-3.html

To jest byłe woobiedoobie ( ;) ) - a w ogóle to się zarejestruj na szybko i wrzuć ofertę. Jak ja kiedyś szukałem to mi odpisali od ręki.

Ode mnie - wspomniany BTB, może jakiś Mayo się trafi, GMRy, klasyki w postaci Fendera nawet, może jakieś starsze japońce... Aha, sludge/stoner wychodzi ponoć bardzo ładnie na Epi T-Birdzie PRO V, ale to kupisz za niewiele ponad połowę swojego budżetu. Jak masz więcej, to i lepiej trafisz :)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Wat Bass
« Odpowiedź #6 03 Kwi, 2012, 20:39:02 »
Panie, wez sobie odpuść BTB, bo znawcy go 'jebią' za plastikowy środek :)
Aczkolwiek jak chcesz taki kornowy gulgot, to mozesz się pokusić.

Dlaczego NTB?

Zgadzam się, że GMR to może być dobry kierunek, bassforce standard na EMG, ovangkolowe body, celuj w wersję z gryfem z wenge/mahoniu - mam takiego bezproga i 5 struna brzmi tak, że klękajcie narody. A struny mają z 1,5 roku.

Spectory są w pyte, ale od czeskich wzwyż - ergo nie twoja półka cenowa.

Albo patrzaj pan jakie mayo chcą pogonić:
http://dbcenter.pl/komis-sprzet-basowy-mayones-be-5-custom/p,235808

Bombon, wszystko jak chcesz :)  Co prawda bartolini nie robi aktywnych przetworników, wszytkie są pasywne, ale za to jest agilar na pokładzie, a z ego ukręcisz dużo ciekawych rzeczy.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2012, 20:49:20 wysłana przez benkai »

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Wat Bass
« Odpowiedź #7 03 Kwi, 2012, 20:45:38 »
Pierwsze słyszę. BTB 675 nie ma plastikowego środka, mój były 405 QM też nie brzmiał w środkowym paśmie plastikowo. Do mocnego grania te basy są b dobre, dostateczne.
Tylko ja nie jestem znafcom, a oni się znają.
007

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Wat Bass
« Odpowiedź #8 03 Kwi, 2012, 20:47:34 »
Pierwsze słyszę. (...)
Tylko ja nie jestem znafcom, a oni się znają.

Widać nie bywasz na 'odpowiednich' forach :) Ale tam znawcy słyszą diametralną różnicę po odkręceniu płytki w jazzbasie :)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Wat Bass
« Odpowiedź #9 03 Kwi, 2012, 20:55:31 »
Pamiętam jak kiedyś na basoofce uderzyłem z tematem to polecili mi ten bas. Wizualnie leżał, kupiłem, podłączyłem, uśmiechnąłem się. Była moc :).

Później Stefan kupił swój model wyższy na pickupach bartolini i jeszcze większa petarda. Nie będe się mądrzył bo to nie moja działka, ale te basy fajnie się nagrywają, są wygodne i z czystym sumieniem polecam.

Dla wyrównania bilansu. GMRy też bardzo różne opienie zbierają po forach i nie wszystkie są bałwochwalcze :)
007

Offline Stefan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Wat Bass
« Odpowiedź #10 03 Kwi, 2012, 21:00:16 »
A można wiedzieć co to za znawcy?? Czy to znawcy na zasadzie - kolega mi mówił że jebie plastikiem więc pewnie jebie......
Do stonera, metalu, styknie jak najbardziej. Poza tym jak pisali koledzy wyżej GMRy, Spectory, Epiego nie ogrywałem więc się nie wypowiadam..
Ja nie zauważyłem żeby miał "plastikowy środek" ale może jestem głuchy. Zresztą co by nie paczeć każde wiesło najlepiej ograć i samemu organoleptycznie stwierdzić czy coś jebie czy nie jebie... :D

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Wat Bass
« Odpowiedź #11 03 Kwi, 2012, 21:05:31 »
Może to kwestia typu EMG, nie każdy lubi aktywną elektronikę.

Zupełnei subiektywnie. W BTB sprawdza się przyjemnie.
007

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Wat Bass
« Odpowiedź #12 03 Kwi, 2012, 21:12:00 »
Szukaj na allegro Peaveya Cirrusa BXP5, używki 5strunowe chodzą w granicach 1200-1600 pln. Jednak zanim kupisz zapytaj sprzedawcę ile trzyma bateria bo była seria z jebniętym preampem i wpierdalało baterię w kilka godzin.

Swojego kupiłem w zajebistym stanie za 1400, do obejrzenia tutaj: http://forum.sevenstring.pl/gitary-barytonowe-i-inne/%28nbd%29-peavey-cirrus-bxp-5-darkwood/

A za tym basem przemawia jeszcze przedłużona menzura. Od siebie jeszcze moge polecic żebyś poszukał Cirrusa w wersji darkwood. Nie ma co prawda ozdobnego topu, ale body ma z mahoniu. Te z topami mają jakieś inne coś. Co nie zmienia faktu że wszystkie gadają zajebiscie (Musza i Lothar potwierdzą)
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2012, 21:15:39 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Wat Bass
« Odpowiedź #13 03 Kwi, 2012, 22:49:21 »
@stefan @october - panowie spokojnie :) moja wypowiedź o BTB była bardziej w kategorii żartu związanego z jego opinią na tzw. forach 'specjalistycznych'. Basisci to dziwny naród, spuszczają się nad przeróżnymi pierdołami, nie mającego żadnego wpływu na brzmienie w kontekście miksu czy kapeli :) Na forach  basowych puszczane są opinie podparte 'latami doświadczeń' (głównie w czytaniu innych for) na temat tego, że coś tam jebie plastikiem czy kartonem,  że ten kompresor brzmienie jebie, a tamten mniej, że paczki neodymowe to chujnia, bo z pełną lampą w zakresie histerezy się nie zgadzają, tu że płytka, tam że mostek etc, etc.

do sedna:

BTB - ma parametryczny środek o dużym zakresie korekcji i podbicia. Jak napisałem - daje to brzmienie w typie 'korna' - taki wilgotny bulgot, trudno mi to słowami opisać. Sam bas jest i ładny, i wygodny, i rzetelnie wykonany, sam ogrywałem tylko jeden egzemplarz, toteż trudno mi pisać o całej serii, modeli tam jak psów.  Wadą jest najczęściej wykończenie  - bo takiego  dla czczenia szatana jeszcze nie widziałem, a z naturalem to można najwyżej się pokazać z tiną turner :)

EPI T-bird V - manualnie dziwaczny, rewers klucza na główce tragiczny. Sam bym wziął 4 i zestroił niżej. Kto z tych cienkich strun korzysta w końcu.

Niemniej - od siebie polecam GMR (bo mam dwa).
Ponadto wydaje mi się, że to mayo be5 z linku który podałem jest bardzo rozsądne i mieści się w zakresie cenowym. Poza tym nie ma wstydu się z tym pokazać, bo czarny. Tylko ten pipek na główce mnie osobiście odrzuca.

Ale się rozpisałem  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2012, 22:53:07 wysłana przez benkai »

Offline Stefan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Wat Bass
« Odpowiedź #14 04 Kwi, 2012, 21:49:29 »
@Benkai spoko - nie ma napinki, mnie tylko ciekawiło co to za "specjaliści" się wypowiadali hehehe. Ja zanim kupiłem BTB spotkałem się z samymi pozytywnymi opiniami na jego temat, do tego wygoda 405QM Octobera utwierdziły mnie że 675 będzie mi pasił bo niestety wcześniej nie miałem możliwości ogrania go  :facepalm:
Co do brzmienia - ja jestem zadowolony a to przecież najważniejsze żeby być zadowolonym ze swojego wiosła, nawet natural pozwala mi czcić szatana w najlepsze hehehehe :)
Co by już nie zaśmiecać i zebrać jakoś to w kupę - Spectory, GMRy, Mayo - tego szukać - no i ja nadal polecam BTB :P
Amen!!!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
1778 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2011, 16:02:03
wysłana przez gkoz
1 Odpowiedzi
2775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2011, 15:42:11
wysłana przez Pneumonia2
17 Odpowiedzi
5849 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2012, 12:03:36
wysłana przez rooback
5 Odpowiedzi
1419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2015, 18:24:52
wysłana przez Amal_68
17 Odpowiedzi
6060 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2015, 16:52:27
wysłana przez Bjørn