Autor Wątek: Zachar Liquiton I (100 wat, trzy kanały, 11 lamp) - schemat budowy  (Przeczytany 5769 razy)

Offline rooback

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Witam. Mam problem ze swoim wzmacniaczem gitarowym (ZACHAR Liquiton I). Wystąpiła w nim jakaś usterka, oddałem wzmaka do naprawy, ale potrzebny mi jest schemat budowy tego wzmacniacza (bardzo ułatwiłoby to sprawę). Niestety próby skontaktowania się z konstruktorem tego wzmacniacza zakończyły się fiaskiem (mail podany na stronie internetowej nie działa, nr tel. także nieczynny). Jeżeli ktoś coś ma, lub orientuje się w temacie będę wdzięczny.

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Z tego co wyczytałem, jest to układ wzorowany na Mesie DR.

BTW Czym się objawia ta usterka?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
To jest ten z panelem? I opisz dokładnie usterkę. Starsze Zachary to były DR'ki, ale ten był już dość znacznie rozbudowany, więc nie wiem czy sprawa będzie taka prosta.
Bynajmniej to nie przynajmniej!


Offline rooback

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Tyle to wiem że wzorowane były na Messa DR.
Z tego co powiedział mi pan, któremu oddałem wzmaka do naprawy to problem jest gdzieś przy przełączniu kanałów. Poprosze go jeszcze aby mi to dokładniej opisał w mailu i wrzucę to na forum wraz z fotkami Head'a.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Weź napisz do Zachara. Wiem że gość teraz pojechał za chlebem do niemiec, wzmaków już nie robi, ale jest to bardzo otwarty człowiek i raczej na lodzie Cie z problemem nie zostawi ;)).

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
NIe wiem jaki jest mail na stronie - mi na (zacharzewski at gmail.com) odpowiedzial jakis czas temu.

Offline rooback

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Cała historia z usterką w moim Zacharze zaczęła się od tego, że w kwietniu tego roku udostępniłem jednemu koledze z zaprzyjaźnionej kapeli swoją paczkę. Niestety, wiadomo żeby kolega mógł podpiąć swojego head'a, musiał odpiąć od paczki mojego Zachara. I tu moja wina, zgubiła mnie moja nieuwaga, lampiaki nie mogą być odpalane, gdy nie są podłączone do kolumny. Ja zwyczajnie zapomniałem, że użyczyłem swojej paczki i bez sprawdzenia połączenia włączyłem mojego head'a, i co się stało strzeliła mi jedna lampa na końcówce mocy. Znalazłem taką samą lampę jak moja przepalona w necie i zakupiłem egzemplarz (i tu także popełniłem błąd, ponieważ jak strzeli jedna lampka to wymienia się cały komplet w tym przypadku cztery, wtedy jeszcze o tym nie wiedziałem). Włożyłem nową lampę w miejsce spalonej, podłączyłem wszystko jak trzeba i włączam Zachara, czekam parę min. (żeby lampki się pogrzały). W końcu odpalam standby'a i ku mojemu zaskoczeniu z paki zaczęło wydobywać narastające "buczenie". Szybko więc wyłączyłem głowę. Myślę, co jest. Postanowiłem zaryzykować, wszystko sprawdziłem jeszcze raz, czy właściwie podpięte i ponownie powtórzyć całą operację wystartowania swojego head'a. Niestety wszystko było jak za pierwszym razem, po włączeniu standby'a narastające „buczenie”, ale tym razem wszystko nagle zgasło samo. Sfajczył się bezpiecznik. Wyjąłem go i w sklepie elektrycznym nabyłem identyczny o takiej samej specyfikacji. Niestety drugi bezpiecznik również trafił szlag. Więc oddałem wzmaka do serwisu, gdzie przebywał ponad dwa miesiące i nic. Pan powiedział, że coś jest nie tak w miejscu gdzie przełącza się kanały, z prądem wszystko jest OK, wszędzie jest taki jak powinien być. Zawiozłem, więc do następnego serwisu tym razem już do stolicy. I ten drugi pan powiedział mi to samo, co pan w pierwszym serwisie. Prąd wszędzie jest taki jak ma być i że coś nie gra przy przełączaniu kanałów.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
A pokusił się któryś sprawdzić czy trafo wyjściowe jeszcze żyje ;P?
Ssiecie.

Offline rooback

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Witaj Hesu.
Możesz podać mi jeszcze raz ten adres e-mail do p. Zacharzewskiego?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
zacharzewski at gmail.com
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A pokusił się któryś sprawdzić czy trafo wyjściowe jeszcze żyje ;P?

Obstawiam, że umarło. Bo to Ono umiera pierwsze przy takim postępowaniu jak kolega opisał, dopiero potem obrywają lampki. Prawda? Swoją drogą, kto buduje jeszcze wzmaki bez zabezpieczenia, przed włączeniem wzmaka bez podpiętej kolumny.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
A pokusił się któryś sprawdzić czy trafo wyjściowe jeszcze żyje ;P?

Obstawiam, że umarło. Bo to Ono umiera pierwsze przy takim postępowaniu jak kolega opisał, dopiero potem obrywają lampki. Prawda? Swoją drogą, kto buduje jeszcze wzmaki bez zabezpieczenia, przed włączeniem wzmaka bez podpiętej kolumny.
Ten, który z kabli umie zrobić spaghetti.
Swoją drogą, niskie basowe buczenie świadczy pewnie też o problemach w obwodzie żarzenia lamp.
Ssiecie.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A pokusił się któryś sprawdzić czy trafo wyjściowe jeszcze żyje ;P?

Obstawiam, że umarło. Bo to Ono umiera pierwsze przy takim postępowaniu jak kolega opisał, dopiero potem obrywają lampki. Prawda? Swoją drogą, kto buduje jeszcze wzmaki bez zabezpieczenia, przed włączeniem wzmaka bez podpiętej kolumny.
Ten, który z kabli umie zrobić spaghetti.
Swoją drogą, niskie basowe buczenie świadczy pewnie też o problemach w obwodzie żarzenia lamp.

Niby specjaliści sprawdzali, że elektrycznie jest ok w obwodzie, myślę, że żarzenie to pierwsza sprawa w sprawdzaniu wzmaka. Jak jest ok, to zostaje trafo głośnikowe. Szkoda, bo to największy wydatek.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Spodziewałem się czegoś lepszego w środku. Kumpla Kisel lepiej wyglądał pod względem estetyki. Części widzę, że te same :D

Offline rooback

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Wygląda jak wygląda. Ja jak zobaczyłem tego head'a po raz pierwszy to wygląd szału na mnie wielkiego za bardzo nie zrobił, ale jak go wystartowałem i zacząłem ogrywać to stwierdziłem, że to narzędzie samego szatana. Bardzo zależy mi na tym wzmaku, ma bardzo rasowe brzmienie. Brzmi tak doskonale, jak nie wygląda, a nawet jeszcze lepiej.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Zadzwoń do Gierszewskiego i pogadaj z nim, niech chociaż to nieszczęsne trafo wyeliminuje lub wymieni. Co smutne, inny model trafa = nie co inne brzmienie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline rooback

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Rozważałem na początku taką opcje, jak tylko schrzanił mi się Zachar żeby skontaktować sie z p. Markiem w tej speawie. Jednak chciałem najpierw poszukać gdzieś bliżej, potem dostałem namiary od znajomego z Łorsoł na p. Wojciecha, a że dość często zdarza mi się być w stolicy, to tam zawiozłem. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Posty połączone: 07 Wrz, 2012, 08:53:54
Jeszcze tył
« Ostatnia zmiana: 07 Wrz, 2012, 08:53:55 wysłana przez rooback »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2130 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2008, 15:24:22
wysłana przez dom?n
70 Odpowiedzi
27405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2010, 20:21:31
wysłana przez Aston
4 Odpowiedzi
1753 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2011, 16:02:03
wysłana przez gkoz
3 Odpowiedzi
3428 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2011, 01:01:48
wysłana przez Pneumonia2
8 Odpowiedzi
4520 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2012, 04:59:46
wysłana przez mlodysatan