Autor Wątek: Mixer Peavey PV 8 a karta dźwiękowa w komputerze  (Przeczytany 3703 razy)

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Po pierwsze chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum. :)

Wracając do tematu: Posiadam laptopa Asus 1215N, do niego podłączony interfejs Lexicon Alpha, z którym pracuje Shure Beta 58A ściągając dźwięk z wzmacniacza (mi tam się nawet podoba. :D) ale oczywiście pragnienie rozwoju nie daje mi spokoju i pragnę kupić coś, by móc nagrać też (byle jak, ale jednak) perkusje, bas, wokal oraz czasem więcej niż jeden instrument na raz. Zdecydowałem się już prawie na http://www.musicexpress.pl/mikser/2113-peavey-pv--8-usb.html taki mixer, ale jedno czego nie jestem pewien, to to, czy jakość dźwięku będzie dobra.
Mój interfejsik, choć bardzo amatorski, posiada wbudowaną kartę dźwiękową, która pozwala na rejestrowanie naprawdę niezłej jakości materiału i obawiam się, że tę jakość mogę stracić przez kartę dźwiękową w laptopie. Czy po podłączeniu do USB ten mixer da zadowalającą jakość dźwięku? Czy przebije Lexicona?

Dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi, które mogą mnie przybliżyć lub oddalić do/od tego sprzętu. ;)

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Skoro jest to mikser USB - To do lapka trafia sygnał cyfrowy - więc zwalniasz już z roboty układy A/C C/A w zintegrowanej karcie. To co jest (jak dla mnie) bardzo dużym ograniczeniem - to o ile mi wiadomo ten Peavey wyśle Ci już zmiksowane 2 kanały, co raczej nie pozwoli na późniejszy porządny miks nagranego materiału.

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Dzięki wielkie za odpowiedź. Znasz może jakąkolwiek inną możliwość nagrania wielościeżkowego do mniej więcej 1000 zł gdzie każdy ślad zgrywałby się osobno? Zależy mi na tym, żeby móc robić nagrania gitary (przede wszystkim), wokalu (więc phantom jest raczej niezbędny) oraz na poglądowych nagraniach perkusji w ustawieniu takim jak w nagraniu na setkę czyli stopa, werbel + 2x overhead.

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Fast Track ultra albo Presonus AudioBox 44VSL ale to jednak już ponad 1000.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2012, 17:55:04 wysłana przez Marc!n »

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Mi udało się kupić używanego Presonusa Firestudio Project za 900 zł. 8 kanałów.

Także jest to wykonalne :)

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Jestem totalnym laikiem w tych sprawach, więc wybaczcie ignorancje, ale z takim interfejsem w DAWie typu Mixcraft 5 będę miał możliwość nagrania 4+ ścieżek, każdej z danego kanału, tak? Ahh, no właśnie. Problemem jest też to, że w komputerze mam tylko porty USB. :s

@SolarisP, gdzie wyrwałeś takie cacko? :p


Kolejny apdejcik. Czytałem, czytałem, patrzyłem i doczytałem, że takie możliwości miałbym też w Lexiconie Omega, czy ktokolwiek może to potwierdzić?
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2012, 18:51:24 wysłana przez Yakus »

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Od użytkownika Grzgrz tutaj na giełdzie.

Ja osobiście polecałbym rozejrzeć się za używanym, bądź nowym Tascamem us-800. Nowe widziałem za ok. 950zł nawet. Mógłbyś nagrać na nim 6 kanałów, no i chodzi na USB. Nagrywałem na nim kiedyś bębny garażowo - trigger na stopę, werbel, 2 tomy + 2 overheady i do nagrania poglądowego dema sprawowało się świetnie.

Co do portów firewire - to nie jest żaden problem (no, może niewielki...) wystarczy dokupić kartę z wyjściami Firewire (30zł), albo rozejrzeć się, czy nie ma się przypadkiem na płycie głównej kontrolera Firewire.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
35 Odpowiedzi
35180 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2010, 10:32:46
wysłana przez Groszek
28 Odpowiedzi
15899 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2011, 23:12:42
wysłana przez firejump
7 Odpowiedzi
2530 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2012, 16:28:44
wysłana przez indabrain
6 Odpowiedzi
2724 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2013, 19:20:06
wysłana przez Pan Sinner
1 Odpowiedzi
1979 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2015, 19:45:32
wysłana przez g-zs