Autor Wątek: Zewnętrzna karta dźwiękowa do homerecordingu  (Przeczytany 35171 razy)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
W lapku to nawet nie jest kwestia FW w ogóle.. tylko odpowiedniego chipsetu FW. W tosi miałem TI i było fajnie, w lenovo już jest Ricoh i jest raczej gorzej ;)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Hmm... No to jednak nad tym USB pomyślę prędzej. Jakoś toneport mi dobrze nawet robił kiedym pożyczony miał, więc takie cuś się sprawdzi ;)
Dzięki za opinię panowie, będę w kontakcie :D

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Jeśli chodzi o laptoka to mam starego wrzoda toshibe co ma 5 lat, i jest tam expresscard slot 34 przez którego podpinam firewire solo. Mam to narazie od 2 tygodni i śmiga ok. Karta właśnie na chipie TI.

Jeśli chodzi o stacjonarki to chyba takie coś musisz sobie zapodać: http://allegro.pl/karta-pci-firewire-4-porty-sklep-krakow-i1370255454.html

Rozglądałem się kiedyś za lapkiem do powiedzmy 2000-2500zł na allegro, ale nie pamiętam żeby jakiś miał w sobie FW lub chociaż ten slot na EC. Wszystkie są na USB. Chooynia z grzybnią...

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Raczej takie coś: allegro.pl/kontroler-firewire-ieee1394-pci-4-zlacza-i1355514508.html - ta ma chip od TI, tamta wyzej VIA.

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
allegro.pl/kontroler-firewire-ieee1394-pci-4-zlacza-i1355514508.html
oczywiście na szybko wrzuciłem link żeby dać tylko przykład, ten z TI nawet tańszy jest i właśnie takiego trzeba szukać :)

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
A za 430 masz Alesisa IO/2, który jest niebo lepszy od m-audio. Wiem, bo miałem fast tracka i teraz mam alesisa :)

A co działa na korzyść alesisa? poczytałem trochę po sieci, i się okazuje, że ludzie strasznie klną na sterowniki. Część ludzi z firmowych przesiada się na asio4all, żeby karta stabilnie pracowała..

Jestem szczerze ciekaw różnic pomiędzy Alesisem i M-audio.

Minus taki, że F.Track 2 nie ma chyba wejścia stereo, ani line in.. Ale w domowym nagrywaniu wokali i gitar to nie powinno przeszkadzać.

Puściłem TP UX2 do ludzi, ale chcę jednak przymierzyć się do czegoś do domowych nagrywek 'pomysłów'. Zależy mi przede wszystkim na dobrych trackach DI. Ta karta będzie chodzić na lapku, więc w grę wchodzi tylko USB.. :( Kasa ~400zł. Przez skromne potrzeby (w sumie instrument in, i mic in + 2xout mi starcza) baaardzo rozważam Fast Tracka v2 z Guitar Center. I będę się mógł za 'free' podstaw protoolsa pouczyć. :) Dobry pomysł?

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Ja w lapku mam przejściówkę pcimcia firewire, i śmiga pięknie, więc nie jesteś skazany na USB...

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
z jednej strony nie jestem, a z 2giej jestem.. ;)

1) to dodatkowe koszty, które pewnie przyniosą mały zysk..
- koszt zakupu dodatkowej karty
- interfejsy FW są zazwyczaj droższe.
2) nie będę nagrywał więcej niż jednego tracku na raz, więc USB sobie spokojnie powinno poradzić. :)

Czy to wejście instrumentalne w Fast Tracku, jest jakiejś rozsądnej jakości?

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Ja w lapku mam przejściówkę pcimcia firewire, i śmiga pięknie, więc nie jesteś skazany na USB...
Problem w tym że teraz chyba ciężko kupić lapka który ma w sobie choćby slot na pcimcia. Rozglądałem się na aledrogo ostatnio i wszystkie mają jakąś w miarę dobrą grafikę, duży dysk, po 4 usb, hdmi, itp itd a tego co naprawdę potrzeba to już nie montują...

oczywiście mam tu na myśli lapka tak do 2000zł. droższych nie sprawdzałem... wiem że Toshiby jeszcze mają jakieś modele do wyboru, ale chyba nie w tej cenie...

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
A powiedźcie mi Panowie czym się różni Alesis iO2 od iO2 Express? Expres jest nowszy, tańszy, ma inną obudowę. A jakieś inne różnice? W expressie nie ma SPDIFa, którego i tak nie wykorzystam i nie daja Cubase LE?

Pytanie głównie takie - preampy są te same? :)

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Szczerze mówiąc to różni się praktycznie tylko obudową, brakiem Cubka i braku SPDIFa. No i wygląda gorzej :P

Co do preampów to musiałbyś chyba napisać do alesisa, bo wątpię aby ktoś to wiedział.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
8092 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2010, 15:47:48
wysłana przez Tolein
19 Odpowiedzi
13665 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2012, 20:50:04
wysłana przez Groszek
28 Odpowiedzi
15898 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2011, 23:12:42
wysłana przez firejump
6 Odpowiedzi
2724 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2013, 19:20:06
wysłana przez Pan Sinner
1 Odpowiedzi
1979 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2015, 19:45:32
wysłana przez g-zs