Autor Wątek: Dobre kable  (Przeczytany 21245 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #25 01 Kwi, 2012, 14:18:01 »
Too long, didn't read.

Ale i tak faza, że Ci się chce pisać elaboraty Vicol. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #26 01 Kwi, 2012, 15:12:11 »
Sorki za hektar wypocin
Spoiler
synkopy to guwno

Orange

  • Gość
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #27 01 Kwi, 2012, 15:47:55 »
A ja przeczytałem. I zrozumiałem, żeby sobie kupić klocki i neutriki i samemu lutować, a nie w sklepowe bzdury wierzyć :D

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #28 01 Kwi, 2012, 16:17:09 »
Jak wyżej wielu już wspomniało spokojnie wystarczy Klotz AC110 (10zł/m) +2 neutriki i troche lutownicy. Sam używam tych kabli zarówno do podłączenia gitary jak i efektów w łańcuch i zapewniam że nic wiecej nie potrzeba. Porównywałem też z kablami "lepszymi" kosztującymi dużo więcej i różnic nie stwierdziłem. Co do aktywnych kabli to tez badałem temat tylko ze podłączałem do tego pasywne humby. Gitara dostała więcej sygnału, moim zdaniem zbyt skompresowanego przez co gitara straciła na dynamice i stała sie z lekka przymulona. Wywaliłem więc to ustrojstwo bo nic dobrego do sygnału nie wnosiło.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #29 01 Kwi, 2012, 17:21:30 »
Kabli aktywnych nie ogrywałem ale robiłem już doświadczenia z buforami wszelkiego typu montowanymi bezpośrednio w gitarze. W sumie to nie mam nic przeciwko ale muszą to być układy:
-proste i transparentne
-zasilane przynajmniej 18V dla jak najlepszego hedrómu
-niskoszumne

No i nie w każdej gicie dają pozytywny efekt. Jeżeli pickupy zajebiście dźwięcznie chodzą już na zwykłym kablu, to podpinanie ich przez bufor lub kabel aktywny może popsuć ich brzmienie. Z kolei niektórym bardziej zamulaszczym konstrukcjom lekkie podwyższenie częstotliwości rezonansowej bardzo by pomogło.
synkopy to guwno

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #30 01 Kwi, 2012, 18:07:55 »
Te aktywne kable to właśnie kabel z buforem typu Discrete FET Preamp upchanym do jacka. Wiec lepiej trzymać takie rzeczy w desce bo i tak mamy tam elektrownie która to zasili.

Posty połączone: 01 Kwi, 2012, 18:15:33
Tu przykład:

http://www.till.com/articles/PreampCable/

Najlepsze zastosowanie tych kabli to nagrywanie w linie bo sygnał robi się wtedy "pełniejszy" Sprawdzone w praniu :)
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2012, 18:15:33 wysłana przez dromee »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #31 01 Kwi, 2012, 21:18:17 »
Kable na baterie? :D:D:D

A jak z zakłóceniami z sieci elektrycznej? Czy są też specjalne ekranowane zasilacze?

...
mniut i piah

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #32 01 Kwi, 2012, 21:53:44 »
Nie wiem, czy bezpiecznie będzie coś od siebie jeszcze tu pisać (:) ), ale ja przed zakupem przetestowałem kable od Arini. Ponagrywałem trochę, pograłem - słychać różnicę. Do tego dostałem różne modele kabli od nich, każdy się w jakiś sposób różnił.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #33 01 Kwi, 2012, 22:01:16 »
W porządku ziom. Tylko w tym miejscu trzeba sobie zadać jedno, ale to zajebiste ważne pytanie.
Czy przeciętny odbiorca, zwykły zjadacz chleba, słuchając Twojej muzyki będzie się zastanawiał nad tym czy Ty nagrałeś ten numer na kablu Arini czy Klotz?
Niech będzie że kupił Twoją płytę. Na tylnej okładce masz nawet banerek z reklamą Arini. Czy odbiorca będzie wiedział o co biega? Aj dont fink soł :P
Nawet idąc dalej, wrzucając numer tutaj, wśród szalonych geeków i kanapowych wyjadaczy i nie podpisując na jakich kablach to nagrywałeś, ktoś napisze że powinieneś zmienić kable?
A jak nawet wrzucisz dwie wersje na różnych kablach, to czy każdy powie że ta na Arini jest lepsza? :D

Bo w końcu słuchamy muzyki czy grających kabli z dużą ilością wysokiego środka? :P

Się rozpisałem, ale po prostu czasami dziewczęta przesadzacie chyba :D
mniut i piah

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #34 01 Kwi, 2012, 22:05:51 »
Ja je sobie kupiłem dla własnego komfortu nagrywania. Domyślam się, że nikt się tym jarać nie będzie ;). Fajniej mieć lepszy sygnał niż gorszy w końcu.
A co do różnych wersji na różnych kablach - było już tak, nie tylko w moim przypadku i ludzie słyszą różnicę. Tak pierwszy z brzegu - scorpien nagrywał próbki na Proelu i Hesu.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #35 01 Kwi, 2012, 22:13:44 »
Nie skumałeś, nic nie szkodzi. Dzisiaj trochę bez sęsu piszę bo mam zły dzień. Pozdro.
mniut i piah

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #36 01 Kwi, 2012, 22:18:43 »
No w skrócie chodzi o to, że nie mam racji i samoróbki są lepsze ;). Pisenlow

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #37 01 Kwi, 2012, 22:18:44 »
Ja je sobie kupiłem dla własnego komfortu nagrywania. Domyślam się, że nikt się tym jarać nie będzie ;). Fajniej mieć lepszy sygnał niż gorszy w końcu.
A co do różnych wersji na różnych kablach - było już tak, nie tylko w moim przypadku i ludzie słyszą różnicę. Tak pierwszy z brzegu - scorpien nagrywał próbki na Proelu i Hesu.

Różnice są, czy lepsze czy gorsze  to już każdy powinien sam osądzić.

Ważna rzecz, na którą mało kto zwraca uwagę przy zakupie kabli to "wygoda gry", ja to nazywam "spływaniem kabla po nodze", nie ma nic gorszego niż skręcające się sztywne kable.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #38 01 Kwi, 2012, 22:30:09 »
No w skrócie chodzi o to, że nie mam racji i samoróbki są lepsze ;). Pisenlow

Nie właśnie. Chodziło mi o poszukiwanie granicy między tworzeniem muzyki, a narzędziem. O to co jest ważniejsze dla słuchacza i jaki ma na niego faktyczny wpływ.
mniut i piah

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #39 01 Kwi, 2012, 22:37:26 »
Muzykę tworzysz przy użyciu narzędzi w końcu. Men, nie ma co się kłócić bo do niczego nie dojdziemy. Zawsze będzie grupa lajkerów i hejterów. Ja jestem na tak dla dobrych kabli, ale też miliardów bym nie wydawał na to.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #40 01 Kwi, 2012, 22:48:55 »
Ja się nie kłócę, chciałem skonfrontować nasze punkty widzenia, ale nie pozwalasz na to omijając co drugie słowo w moich wypowiedziach :D
mniut i piah


Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #42 01 Kwi, 2012, 23:04:16 »
TrÓ :D
mniut i piah

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #43 02 Kwi, 2012, 10:58:38 »
Tylko w tym miejscu trzeba sobie zadać jedno, ale to zajebiste ważne pytanie.
Czy przeciętny odbiorca, zwykły zjadacz chleba, słuchając Twojej muzyki będzie się zastanawiał nad tym czy Ty nagrałeś ten numer na kablu Arini czy Klotz?

Moim zdaniem to nie ma znaczenia, bo najważniejsze jest, żebyśmy byli ze swoim kabelkiem pogodzeni i szczęśliwi (jakkolwiek to brzmi). Tęcza i jednorożce. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #44 02 Kwi, 2012, 14:08:19 »
A co do różnych wersji na różnych kablach - było już tak, nie tylko w moim przypadku i ludzie słyszą różnicę. Tak pierwszy z brzegu - scorpien nagrywał próbki na Proelu i Hesu.

A ja wyczytałem całkiem coś innego pod filmikiem z tego testu ;)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #45 02 Kwi, 2012, 14:46:57 »
Mi się Musza przypomniał, coś pisał na ten temat :)

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #46 05 Kwi, 2012, 16:35:13 »
Ja kupiłem kabel Klotza 2 x porządne wtyki neutrika polutowałem i mam zajefajny kabel. Miałem juz Planeta najwyższe serie, Proele itp wszystko kupa-padały prędzej czy później.

Offline zietek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #47 15 Kwi, 2012, 21:10:09 »
Ja polecam Sommera. Wytrzymały i co ważne na scenie nie zwija się jak pojebany.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #48 15 Kwi, 2012, 23:07:42 »
Ja polecam Sommera. Wytrzymały i co ważne na scenie nie zwija się jak pojebany.

Szczególnie serię XXL :tak:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: Dobre kable
« Odpowiedź #49 16 Kwi, 2012, 00:18:54 »
Ja od jakiś 4 lat lecę na tych samych Monster Rockach, i mi z nimi dobrze, ani razu się żaden nie rozjebał, zarówno te w racku jak i te które po podłogach się wiją... a właśnie cholerstwa skręcają się jak pojebane i to duży minus. Jakiś czas temu porównywaliśmy z naszym basistą kilka kabli m.in klotz, sommer, proel i poważnie te na których gram są np. głośniejsze :D no i lepiej przekazują dźwięk i wiem że to temat dla koniobijców ale jakoś tak mi lżej wiedząc że kabel jest dobry :facepalm:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Dobre!

Zaczęty przez DeathMaster Muzyka

5 Odpowiedzi
3184 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2007, 15:44:53
wysłana przez DeathMaster
Dobre i tanie efekty.

Zaczęty przez mleko « 1 2 3 4 » Efekty

93 Odpowiedzi
62170 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2011, 14:59:36
wysłana przez sylkis
13 Odpowiedzi
7591 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2010, 23:03:32
wysłana przez Vertigo
9 Odpowiedzi
2802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2014, 11:39:08
wysłana przez ITHMW
10 Odpowiedzi
3447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2016, 15:18:27
wysłana przez Radek M