Autor Wątek: Jak rozpisujecie druga gitare w harmoni- szukam porad  (Przeczytany 6872 razy)

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Witam, gram juz troche na gitarze ale nigdy nie musialem rozpisywac drugiej sciezki gitary w harmoni, a wiec szukam porad jak rozpisujecie druga gitare zeby nie  napierdalaly tego samego najlepszym przykladem jest chyba iron maiden i kapele metalcorowe, narazie doszedlem do tego ze jest mozliwosc rozpisywania drugiej sciezki na akordach, np gama amoll a,c,e czyli jedna gitara gra a a druga np c i tak kazdy kolejny dzwiek w kazdej gamie innego dzwieku?? czy jaki macie na to sposob?? Aha prosze Az wiem jakie masz zdanie i podejscie i wiem ze twoje tlumaczenie jest ciezkie wiec chcial bym uslyszec porady innych kolegow
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Zrób tak, żeby brzmiało zajebiście. Moooożesz jeszcze się pokusić o jakiś ogólny brejkfru w muzyce światowej, ale to nie jest przymus na początek :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Układaj wszystko w tercji. Ew jesli podejście teoretyczne jest dla Ciebie zbyt skomplikowane to rób to na ucho - jesli brzmi jak w krainie jednorożców, to znaczy że jesteś na dobrej drodze i metalkór jest blisko
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Spoko Michale, niech reszta forum Ci poradzi :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ja się na teorii nie znam. Ale bardzo lubię stare ajenmeidn. I wydaje mi się, że jak zagrasz równocześnie gamę c-dur na jednym wieśle, a gamę a-moll na drugim (zatrudnij kolegę, samodzielnie może być kłopot), to wyjdzie Ci dokładnie to, o co Ci chodziło, tercje ułożą się tak, jak chciałeś.

Nic więcej w harmoniach spod znaku ajenmeidn nie ma. Czasami się chłopaki wygłupiajo, bo jest ich trzech. Wtedy grają na tych grubszych strunach to samo, co jeden wyżej. I jest naprawdę pięknie.

W Slejerze jest inaczej, bo to są sataniści.
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2012, 23:30:06 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
« Ostatnia zmiana: 14 Mar, 2012, 08:09:39 wysłana przez pivovarit »

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
jak zawsze wiecej pierdolenia niz przydatnych informacji, dzieki pivovarit za wkazowke jest najbardziej przydatna i praktyczna, ale interesuje mnie jeszcze jakich wy konkretnie lubicie uzywac czesto stosujecie itd
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

bandit112

  • Gość
Tylko uszy jeśli chodzi o harmonie ;)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
W swoich rzeczach różnie, czasem oktawę, kwintę, tercję wyżej, niżej. Czasami po prostu chromatycznie wystarczy przesunąć lub dać inne brzmienie plus granie wybranych dźwięków z akordów/riffów :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
6362 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2011, 13:10:41
wysłana przez guitarmajster
28 Odpowiedzi
12654 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2012, 13:24:23
wysłana przez crowley
5 Odpowiedzi
6116 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2013, 15:44:40
wysłana przez grz_ost
23 Odpowiedzi
42387 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2018, 10:38:32
wysłana przez Aremenius
12 Odpowiedzi
6227 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2015, 16:42:45
wysłana przez Razor89