Autor Wątek: Problem z BUGERA 333 xl  (Przeczytany 5871 razy)

Offline hhomer

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Problem z BUGERA 333 xl
« 12 Mar, 2012, 20:13:38 »
Witam wszystkich. Pewien czas temu kupiłem heada Bugery 333 xl i od pewnego czasu mam z nim mały problem. Przez pierwszą godzinę gry wszystko jest ok i piec gra jak trzeba, lecz po pewnym czasie gasną mi wszystkie kontrolki oprócz głównych od zasilania i standby. piec wyłącza się na parę sekund po czym sam się ponownie włącza. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!!!

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #1 12 Mar, 2012, 20:25:01 »
Może jakieś problemy z instalacja elektryczną?

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #2 12 Mar, 2012, 20:55:55 »
Sprawdź  kolego  czy  na  100%  masz  uziemienie  w  gniazdku......  mi  Bugera  paliła  bezpiecznik  szklany , sporo  ich  zjarałem  zanim  się  okazało , że  mam  w  gniazdku  nie  podpiety  bolec. Załozylem  uziemienie  i  problem  zniknął.

Offline hhomer

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #3 12 Mar, 2012, 21:39:36 »
Dzieki. W najblizszym czasie sprawdze gniazdka

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #4 12 Mar, 2012, 22:03:59 »
A jakby Bugera całkiem padła, to chętnie odkupię uszkodzoną :)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #5 12 Mar, 2012, 22:21:12 »
Witam wszystkich. Pewien czas temu kupiłem heada Bugery 333 xl i od pewnego czasu mam z nim mały problem. Przez pierwszą godzinę gry wszystko jest ok i piec gra jak trzeba, lecz po pewnym czasie gasną mi wszystkie kontrolki oprócz głównych od zasilania i standby. piec wyłącza się na parę sekund po czym sam się ponownie włącza. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!!!


Pewnie typowa przypadłość Buger - zimny lut w zasilaczu albo jakaś złączka w zasilaniu traci styk po nagrzaniu.

Sprawdź  kolego  czy  na  100%  masz  uziemienie  w  gniazdku......  mi  Bugera  paliła  bezpiecznik  szklany , sporo  ich  zjarałem  zanim  się  okazało , że  mam  w  gniazdku  nie  podpiety  bolec. Załozylem  uziemienie  i  problem  zniknął.

Większej bzdury dawno nie czytałem.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #6 12 Mar, 2012, 22:33:44 »
To w  takim razie mało czytałeś. To jest zdarzenie  autentyczne w mojej Bugerze 333. Była nówka sztuka nie śmigana a  po  5 min  grania  paliła  mi  bezpiecznik. Po  wymianie  kilku  sztuk  zadzwoniłem  do  sklepu  a  tam  mi  powiedzieli  , zebym  sprawdził  czy  na  100 %  mam  w  gniazdku  uziemienie , okazało  się , ze  mam  bolec  ale  nie  podpięty.
Od  momentu  jak  podpiąłem  przewód  pod  bolec  nie  spalił  się  ani  jeden  bezpiecznik  przez  5  lat.
Twoim  zdaniem  co  to  jest ?  Może  cud  ...

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #7 12 Mar, 2012, 22:48:57 »
  Moim zdaniem to jest bzdura.
 A co ma twoja historyjka do awarii opisywanej przez założyciela wątku?  Jak sadzę uziemienie to twoim zdaniem remedium na każdą usterkę...
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline hhomer

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #8 12 Mar, 2012, 22:51:23 »
Kolego a możesz stwierdzić w czym tkwi problem?

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #9 12 Mar, 2012, 23:00:39 »
 Napisałem w swoim pierwszym poście - najprędzej jakaś złączka zasilaniu traci styk i któreś z napięć (albo nawet kilka z nich) nie dochodzi do obwodów. Częsta przypadłość w Bugerach.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #10 13 Mar, 2012, 08:20:40 »
  Moim zdaniem to jest bzdura.
 A co ma twoja historyjka do awarii opisywanej przez założyciela wątku?  Jak sadzę uziemienie to twoim zdaniem remedium na każdą usterkę...

Nie , nie  jest  remedium....  coś  mu  się  dzieje  z  napięciem , ja  podsunąłem  tylko  pomysł , nie  musi  tego  sprawdzać .

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #11 13 Mar, 2012, 11:14:04 »
 Pewnie, że nie musi. Brak uziemienia nie powoduje wywalania bezpieczników czy wadliwego działania wzmacniacza tylko przydźwięk i niebezpieczeństwo porażenia grającego w razie  jakby wzmacniacz dostał przebicia. Poza tym zawsze istnieje jakiś niewielka upływność napięcia do masy i jeśli grając na nieuziemionym wzmacniaczu dotknie się np. metalowej futryny czy instalacji wodnej lub C.O. to też może nieźle trzepnąć.

EDIT. Odradzam grzebanie we wzmiacniaczu osobom, które nie mają w temacie zielonego pojęcia. W środku występują napięcia stałe rzędu kilkuset V, również przez dłuższy czas po wyłaczeniu zasilania,  co w razie przypadkowego dotknięcia moze zakończyć się porażeniem, nawet śmiertelnym.
Nie masz pojecia - nie pchaj pazurów, zanieś do serwisu, dłużej pożyjesz. 
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2012, 11:22:38 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #12 13 Mar, 2012, 12:04:06 »
Zimny lut lub zjebane trafo sieciowe, to drugie to czesta usterka w Bugerach.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #13 13 Mar, 2012, 12:15:30 »
Pewnie, że nie musi. Brak uziemienia nie powoduje wywalania bezpieczników czy wadliwego działania wzmacniacza tylko przydźwięk i niebezpieczeństwo porażenia grającego w razie  jakby wzmacniacz dostał przebicia.

Nie  wiem  jaka  jest  przyczyna  u  kolegi  ale  z  tym  zdaniem  się  nie  zgodzę , to , że  brak  uziemienia  wywalał  mi  bezpieczniki  to  jest  FAKT ,  nie  usłyszałem  tego  od  kogoś  tylko  zdarzyło  mi  się  to  osobiście.....  także  w  tej  kwestii  mnie  nie  przekonasz..

Nie  będę  się  mądrzył  o  awarii  u  kolegi  bo  to  wcale  nie  musi  byc  to , ale  nie  zarzucaj  mi  kłamstwa  i  fantazji  co  do  mojego przypadku...

Koniec  tematu....

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #14 13 Mar, 2012, 15:25:59 »
Pierwsze słyszę żeby brak uziemienia wywalał bezpiecznik. Chyba że masz spier...ną instalacje el. na chacie. Wzmacniacz tak samo powinien grać na instalacji z uziemieniem jak i bez, oczywiście pomijając szumy i brum.
W wielu klubach nie ma uziemienia a graty jakoś grają.

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #15 13 Mar, 2012, 16:10:07 »
Pierwsze słyszę żeby brak uziemienia wywalał bezpiecznik. Chyba że masz spier...ną instalacje el. na chacie. Wzmacniacz tak samo powinien grać na instalacji z uziemieniem jak i bez, oczywiście pomijając szumy i brum.
W wielu klubach nie ma uziemienia a graty jakoś grają.

Uwierz  mi , mnie  też  to  zaskoczyło , choć  wiele  już  widziałem  bo  z  wykształcenia  jestem  elektrykiem.....nie  wiem , od  czego  to  zależy , może  taki  egzemplarz  heada...
Poważnie ,  po  kilku  minutach  grania  paliło  bezpiecznik  w  headzie , wymieniłem  kilka  sztuk , aż  wreszcie  zadzwoniłem  do  sklepu  z  reklamacją , bo  head  był  nowy. Tam  Pan  mi  powiedział  żebym  sprawdził  czy  mam  uziemienie  w  gniazdku , sprawdziłem  i  okazało  się  że  mam  pusty  bolec  , nie  podpięty.....  podpiąłem  i  przyrzekam  od  tamtej  pory  nie  spalił  mi  ani  jednego  a  to  już  z  5  lat...
Kuźwa...no  przecież  wariatem  nie  jestem , nie  wymyśliłem  sobie  tego...

Posty połączone: 13 Mar, 2012, 16:11:50
Zresztą , skoro  Pan  ze  sklepu  podał  mi  od  razu  taką  przyczynę  , to  nie  był  to  pierwszy  przypadek..
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2012, 16:11:50 wysłana przez dziador1 »

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #16 13 Mar, 2012, 16:34:52 »
Raczej to mi wygląda na wykręcanie się sprzedawcy - "Bugera Ci nawala, bo masz złe gniazdka w domu" - pewnie nie jedną taką historyjkę wymyślili :)

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #17 13 Mar, 2012, 17:01:36 »
Raczej to mi wygląda na wykręcanie się sprzedawcy - "Bugera Ci nawala, bo masz złe gniazdka w domu" - pewnie nie jedną taką historyjkę wymyślili :)

No  jak  pragnę  zakwitnąć.....   To  w  takim  razie  jak  wytłumaczycie , że  po wpięciu  uziemienia  problem  znikł ?

Cud ?  Zbieg  okoliczności   , że  akurat  z  5  bezpieczników  spaliło  i  nagle  nie  pali ? 

Posty połączone: 13 Mar, 2012, 17:02:41
Zaraz  mnie  chyba  do  wariatkowa  wywiozą  :) ???

Offline Badyl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • Steel Velvet Hard Rock Band
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #18 14 Mar, 2012, 08:27:02 »
musisz napisać do inżynierów bugery :D koniecznie po chińsku :D .. albo zgłosić to do pogromców mitów, bo takie dochodzenie zrobiliście że aż miło poczytać!

Co do bugery to ja jestem skłonny ci uwierzyć bo 2 znajomych ma i ich historie plus to co w internecie wyczytać można wskazuje na cudowne właściwości tych konstrukcji :] ..

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #19 14 Mar, 2012, 14:17:58 »
O Bugerach jest tyle historii dlatego, że są tanie i dużo ludzi je ma. Na 1 posiadacza Mesy przypada 50 użytkowników Bugery i dlatego na 10 historii o zepsutych mesach przypada 500 opowiadań o lipnych Bugerach. Liczby oczywiście z dupy wzięte, ale tak to sobie mniej więcej wyobrażam :)

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #20 14 Mar, 2012, 14:47:04 »
Na 1 posiadacza Mesy przypada 50 użytkowników Bugery i dlatego na 10 historii o zepsutych mesach przypada 500 opowiadań o lipnych Bugerach
Twierdzisz, że jakość Bugery jest porównywalna do jakości Mesy?  :P

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Problem z BUGERA 333 xl
« Odpowiedź #21 14 Mar, 2012, 14:52:51 »
Nie mam pojęcia o jakości jednych i drugich, bo nie mam dostępu do rzetelnych statystyk tylko do internetowych mitów. Chodzi mi o to w jaki sposób te legendy powstają :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
18331 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2009, 21:43:10
wysłana przez slayer-66669999
26 Odpowiedzi
14782 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2012, 23:33:08
wysłana przez Aston
7 Odpowiedzi
3130 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2013, 11:52:50
wysłana przez xaperfly
15 Odpowiedzi
4558 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2014, 16:22:38
wysłana przez aQQ
9 Odpowiedzi
3022 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2014, 00:22:10
wysłana przez lefty