Autor Wątek: Jak nauczyć się dżentu?  (Przeczytany 19366 razy)

bandit112

  • Gość
Jak nauczyć się dżentu?
« 11 Mar, 2012, 16:47:24 »
Jak w temacie, jakie grać ćwiczenia, aby z łatwością przychodziło mi granie randomowych zer w rytm stopy? Zrobiłem sobie dziś bębny w dawie, jakoś stopę sobie rozmieściłem i za cholerę nie mogę się wpasować.

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #1 11 Mar, 2012, 17:00:58 »
Naucz się matematyki dobrze i gotowe.
A tak serio to nichuja nie wiem, musisz sobie dokładnie patterny obczajać i wymyślać takie, które w głowie możesz jako tako policzyć. A jak nie to nagrywaj pojedyncze zera i jedynki i równaj w DAWie jak Ci się podoba. True Story :D

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #2 11 Mar, 2012, 17:01:34 »
Bo moim zdaniem jest tak że dźenty nie każdy grać potrafi :)
Zresztą jak to z każdym gatunkiem muzycznym bywa.

Ja miałem zajawkę na dżentowe riffy w zeszłym roku i w końcu doszedłem do wniosku ze za chuja nie umiem tak grać ja Bulb, więc powróciłem do death/trash/core czegoś tam i znowu fajne riffy mi wychodzą :)

A jak już koniecznie chcesz grać te dżenty to dużo słuchaj i naśladuj, przynajmniej na początku.
Jak już będziesz miał taki dźentowy sposób myślenia to może coś od siebie dodasz żeby nie być kolejną kalką i będzie git :)


Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #3 11 Mar, 2012, 17:01:37 »
Jaja   se   robisz?   :D   Grasz   tak  dlugo   az  zagrasz,   nic   nowego  :P   Mi   pomaga  po   prostu   zapamietanie   rytmu   wbybijanego   przez   stope,  ale   chyba   inaczej   sie  nie   da   nauczyc.   No   chyba   ze   porozrzucales  zera  calkowicie  randomowo   poza   taktem   :P
mniut i piah

bandit112

  • Gość

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #5 11 Mar, 2012, 20:14:30 »
Włącz metronom, nagraj jakies zera, co Ci slina na język przyniesie i potem poukładaj do tego stopę. :)

Offline Damianaz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #6 11 Mar, 2012, 20:35:37 »
Napisz w Gp ćwiczenia w 16, Najpierw graj co 2 potem co 3 i 4. Wymyśl wariacje takich ćwiczeń i ćwicz aż Ci wejdzie w krew to co napisałeś.  I nie wierz w te bzdury że tylko wybrańcy mogą grać dżenty.

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #7 11 Mar, 2012, 20:40:19 »
przeciez tu nie chodzi o zadne randomowe zera tylko o "wyczucie" tego stylu. trzeba złapać groove i tyle.

złap ten groove men  ;D

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #8 11 Mar, 2012, 21:08:09 »
Wytłumaczę Ci to poprzez analogię.
Spoiler
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

bandit112

  • Gość
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #9 11 Mar, 2012, 22:16:02 »
No dobra, jako tako rozjaśniliście mi sytuacje. Zawsze się chciałem nauczyć i grania i komponowania, bo IMO bardzo rozwija to timming i równą grę.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #10 11 Mar, 2012, 22:40:25 »
ja pie*dolę, co za temat
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #11 11 Mar, 2012, 22:52:30 »
Lepszy niż walenie konia z Fredem i Olą :P
mniut i piah

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #12 12 Mar, 2012, 08:07:40 »
A co zazdrościsz ? :P 

Niestety, niektóre tematy coraz czesciej przypominaja tematy rodem z Pigmeja.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #13 12 Mar, 2012, 08:20:30 »
Wroobel pokazywał jak się gra takie coś. Całkiem zgrabnie to zrobił :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #14 12 Mar, 2012, 09:58:50 »
Po   to   jest   forum,   zeby   czasem   odpowiedziec   na   pytania   dla   niektorych   banalne.   W   koncu   to   nie   pytanie   o   gitare   do   grania  mietaliki   czy   kopie  Blackata   zrobiona   przez   Skervesen   i  przerobiona   przez   Lootnicka.
IMO  przesadzacie   ze   swoja   profesjonalnoscia   i   wyzszoscia.
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #15 12 Mar, 2012, 10:08:14 »
Wroobel pokazywał jak się gra takie coś. Całkiem zgrabnie to zrobił :D

Mnie to, kuffa, nie pochwalisz... ;)
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #16 12 Mar, 2012, 10:24:29 »
Po   to   jest   forum,   zeby   czasem   odpowiedziec   na   pytania   dla   niektorych   banalne.   W   koncu   to   nie   pytanie   o   gitare   do   grania  mietaliki   czy   kopie  Blackata   zrobiona   przez   Skervesen   i  przerobiona   przez   Lootnicka.
IMO  przesadzacie   ze   swoja   profesjonalnoscia   i   wyzszoscia.

Nie, nie tendy droga, jeśli masz doczynienia z człowiekiem który po primo cos tam gra, po drugie primo kazdego w twórczości opierdala za byle "G" i czepia sie bzdetów a potem po trzecie primo zadaje infantylne pytania.
Zupełnie inne mam podejście,  do nazwijmy to zielonego jak np ja w dżencie i nie tylko, a inne do kogos kto wydawało by sie jest w temacie i nagle takie pytanie jakby nigdy niczego wczesniej się nie uczył i ma pierwszy raz gitare w łapie a na dodatek nie próbował nidgy uczyć sie swych szatańskich riffów. Toć nie urodził się z nimi ... chyba, bynajmniej nic na to nie wskazuje :P.

@ Baciu, Twoje nie były tak klasyczne :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #17 12 Mar, 2012, 11:02:47 »
@ Baciu, Twoje nie były tak klasyczne :D

Zawsze, kuwa, coś! :P
Paczki z głów!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #18 13 Mar, 2012, 08:21:37 »
A ja tam mam dobry nastrój to odpiszę ze sensem ;)

1) uczysz się dżętu tak samo jak wszystkiego - wolno i systematycznie. Ułożyłeś połamane bębny i chcesz napiździalać do nich random-ziroł a się nie wyrabiasz? ZWOLNIJ. Nawet o połowę. I ewentualnie ucz się po kawałkach taktu a potem je składaj razem. Jak pojmiesz wszystko, przyspieszaj. Ja miałem swego czasu taki problem z głównym riffem do (od 1:04)* ale w sumie szybko poszło.

2) w międzyczasie rozkmniniaj cudze kawałki w podobnym stylu, samo zacznie wchodzić. Najprościej nauczyć się thrashu zrzynając z Mety czy innego Slejera, NFBHM męcząc Ironów, a poweru z w/w Helloween i innych niemieckich klonów. Przestawisz się szybko, palce same zaczną chodzić, zobaczysz ;)

3) a po chuj się uczyć dżętu skoro zaraz będzie (o ile jużnie jest) nie-tr00? Tera to dubstep panie! ;D

*wiem, to nie dżęt, do tego pewnie dla dżętowców to jest banalnie proste, ale jestem zasiedziały w zupełnie innej muzyce więc...
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #19 13 Mar, 2012, 08:28:22 »
Cytuj
Nie, nie tendy droga, jeśli masz doczynienia z człowiekiem który po primo cos tam gra, po drugie primo kazdego w twórczości opierdala za byle "G" i czepia sie bzdetów a potem po trzecie primo zadaje infantylne pytania.

Sorry, nie mam czasu na śledzenie na forum kolegi Bandita.
mniut i piah

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #20 13 Mar, 2012, 11:09:22 »
Bo to trzeba sobie tak życie ułożyć, by był czas na wszystko :P

Offline Fred the Shred

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #21 13 Mar, 2012, 15:44:09 »
Lepszy niż walenie konia z Fredem i Olą :P

And worse than not checking the tutorials on the subject online, which even include my own webcasts on tuesdays, that happen to be free. I've taught many tricks and cleared many doubts since I started those, as I believe it is positive for an artist to relate to the community and help people - it's not all about money or having people licking my ass, thank you.

As for Ola, apart from free patches for every main modeller unit and the Kemper, recording tutorial, an authentic encyclopaedia of recording tips and tricks on his site, etc., which are also free, nothing special... oh, wait.

As for playing djent (or any prog, for that matter), it's the same as quite literally everything: metronome, starting slow, and playing with subdivisions. Most djent is actually 4/4, only using odd subdivisons inside the same bar. For example, 4/4 is the same as 8/8 (doh!), so you can create an odd time feel by splitting a couple bars in 11/8 and 5/8 in alternate fashion, or spread that across more beats. Technically, you're still in 4/4, but you removed the linear feel from it as you are accenting odd notes within the bars. Start slow, and learn to feel the odd beats. When going above the "8", like the 11/8 thing, understand that you DON'T count to 11, but go 1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 instead. If you take your time and be patient, then you're fine.

As for the right hand, mute further away from the bridge than on traditional metal types to have a more percussive tone, and take advantage of emphasising the upstrokes (which will happen often due to the way you're accenting notes).

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #22 13 Mar, 2012, 16:14:20 »
Dobra kurwa, koniec żartów. Tutorial specjalnie dla założyciela wątku:

1. Musisz mieć Axe-Fx 2, bez tego ani rusz. Tylko na aksie będzie powstawać prawdziwy djent, reszta to pozerstwo i gówno.
2. Musisz mieć gitarę z 20 strunami. Tak, z 20. Nie 6, nie 7, nie 8 - tylko 20. Poniekąd znane są djentowe kapele takie jak Vildjacośtam czy Papa Dance, ale to pozerzy grający na 9 strunach. Prawdziwy djent powtaje na 20, w podziemiach. Jest przy tym tak undergroundowy, że słuchają go tylko jego twórcy.
3. Za mało Reverbuuuuuuuuuuuuu uu i delaya-eya-eya-eya-geja. Co to za djent jak nie ma w nim efektów przestrzeni? Gówno, nie djent.
4. Piosenka musi być o kosmosie.
5. Gitary stroimy do drop Z.

Ale, żeby nie było, że pierdolę nie popierając dowodami - oto przykładowy djent do posłuchania.

Wlacz osadzony player soundcloud
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Fred the Shred

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #23 13 Mar, 2012, 16:20:43 »
^ Hahahahahah!  ;D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Jak nauczyć się dżentu?
« Odpowiedź #24 13 Mar, 2012, 16:22:48 »
:D :D   Az, za ładnie Ci to wyszło , liczyłem na coś Wrooblowego, na taki organiczny djent z dorzecza Orinoko :D
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2012, 16:24:48 wysłana przez commelina »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
28 Odpowiedzi
13038 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2008, 18:47:25
wysłana przez maarioo
5 Odpowiedzi
3915 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2010, 16:52:32
wysłana przez terrormuzik
4 Odpowiedzi
3549 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2011, 21:57:55
wysłana przez Vertigo
30 Odpowiedzi
14400 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2011, 23:23:33
wysłana przez Leon
14 Odpowiedzi
4833 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Wrz, 2012, 09:28:52
wysłana przez Dale Cooper