Autor Wątek: PEAVEY 5150 ŚCISZANIE SYGNAŁU  (Przeczytany 5762 razy)

Offline shogun616

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
PEAVEY 5150 ŚCISZANIE SYGNAŁU
« 26 Lut, 2012, 13:58:16 »
Witam! Pozwolę sobie przejść do meritum. Otóż zauważyłem kilka dni temu, że mój 5150 po około 40 minutach grania po prostu ' traci' sygnał - najzwyczajniej w świecie się ścisza i to bardzo wyraźnie. Nie chcę domniemywać czy to lampy czy jeszcze coś innego - nie znam się. Jestem tylko gitarzystą i dlatego zwracam się do Was.
Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam

shogun616
Nie jest najważniejsze, żeby być lepszym od innych lecz żeby być lepszym od siebie z wczoraj

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Zimny lut?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
W petle cos wpiete?

Offline shogun616

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Pętla wyłączona. Ale kable są podpięte  - benkai sugerujesz, że może trzeba odłączyć wszystko od pętli efektów? Tj wypiąć te kable?
Nie jest najważniejsze, żeby być lepszym od innych lecz żeby być lepszym od siebie z wczoraj

Offline puffmajster

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
Witam.
Prawdopodobnie padają lampy na końcówce mocy (pewnie pod wpływem temp. się któraś rozszczelniła?) Zobacz czy wewnątrz bańki nie ma białego osadu.

pozdro

Offline shogun616

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Zawsze miałęm podpięte do Heada kable żeby nie musieć za każdym razem powtarzać tej czynności i nigdy nie miałem "ściaszania" sygnału


Posty połączone: 26 Lut, 2012, 14:19:17
Właśnie sprawdziłem lampy i nie ma w żadnej białego osadu

« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2012, 14:19:17 wysłana przez shogun616 »
Nie jest najważniejsze, żeby być lepszym od innych lecz żeby być lepszym od siebie z wczoraj

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 859
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Prawdopodobnie padają lampy na końcówce mocy (pewnie pod wpływem temp. się któraś rozszczelniła?)

4string

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Zimny lut?
To by raczej skutkowało trwałym wyciszeniem wzmacniacza, a nie ściszaniem po 40 minutach za każdym razem.

@shogun616, czy podłączasz wzmacniacz do kolumny specjalnie do tego przystosowanym kablem?

Offline shogun616

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Tak mam kabel laboga specjalnie do podłączenia paczki
Nie jest najważniejsze, żeby być lepszym od innych lecz żeby być lepszym od siebie z wczoraj

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
lampy to by dawały znać o sobie wcześnie, czy słyszysz trzaski, pierdzenia?

odłącz wszystko z pętli i przetestuj sama gitara kabel wzmak kabel kolumna

zobacz czy żarzą ci się wszystkie lampy te na preampie też

zjawisko takie jest raczej podobne do zimnego lutu ale najlepiej oddaj wzmaka komuś kto będzie w stanie go przebadać miernikami itp czyli do fachowca bo tak to do niczego nie dojdziemy
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline shogun616

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Drevniak masz całkowitą rację

Co do trzasków itd to nic nie ma poza tym ściszaniem po pewnym czasie

Będę musiał udać się do jakiegoś speca

Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi!
Nie jest najważniejsze, żeby być lepszym od innych lecz żeby być lepszym od siebie z wczoraj

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
nie zapomnij napisać co było ;)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Badyl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • Steel Velvet Hard Rock Band
Ja bym najpierw sprawdził lampy, jak masz taką możliwość - już trzy wzmaki w tym edek (5150) sprawiały mi problemy, mniej więcej tego pokroju - sciszanie, odcinanie wogóle sygnału do paczki, grzanie -  w dwóch przypadkach lampy w jednym transformator zasilający do wymiany :) .. więc moje zdanie takie - zanim oddasz do naprawy - sprawdź lampy.
Nie koniecznie muszą ci dawać inne sygnały w postaci właśnie trzasków czy innych, po za tym edek to pancerna konstrukcja - "tam sie nie ma co zepsuć" :)

pozdroo

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
mialem to samo w 5150, po wymianie lamp i ustawieniu biasu wszystko ok
myspace.com/drownmyday

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Witam! Pozwolę sobie przejść do meritum. Otóż zauważyłem kilka dni temu, że mój 5150 po około 40 minutach grania po prostu ' traci' sygnał - najzwyczajniej w świecie się ścisza i to bardzo wyraźnie. Nie chcę domniemywać czy to lampy czy jeszcze coś innego - nie znam się. Jestem tylko gitarzystą i dlatego zwracam się do Was.
Bardzo proszę o pomoc!

To pewnie spowodowane Caps Lockiem przy zakładaniu tematu.
Łe tej.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Ja miałem podobny patent tylko w randomowym czasie, po wymianie lamp wszystko wróciło do normy. Co nie zmienia faktu że i tak warto oddać ampa do szpeca raz na jakiś czas (np 10 lat :D)

Offline shogun616

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
No właśnie speca...macie może jakieś namiary na kogoś konkretnego w okolicach Zakopanego?

Co do czasu to u mnie jednak const. na granicy 40minut
Nie jest najważniejsze, żeby być lepszym od innych lecz żeby być lepszym od siebie z wczoraj

Offline Crank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 122
  • 7
    • Made Of Hate - Facebook
jak dla mnie to lampy. Trafo czy inne pierdoły byłyby proste do zdiagnozowania. Zmień końcowe na nowe i powinno być git. Preampowe byś słyszał inaczej, bo by Ci zmieniały EQ sygnału nawet po ściszeniu (nawet gdyby to była lampa na wejściu: eg. gubienie gainu).
made of hate

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Reasumując i tak musi iść do specjalisty, bo się sam nie zna :P

Sam nie sprawdzi czy ot lampy na końcówce itp :P

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
jak dla mnie to lampy. Trafo czy inne pierdoły byłyby proste do zdiagnozowania. Zmień końcowe na nowe i powinno być git. Preampowe byś słyszał inaczej, bo by Ci zmieniały EQ sygnału nawet po ściszeniu (nawet gdyby to była lampa na wejściu: eg. gubienie gainu).
Ew. można to sprawdzić podłączając inny wzmacniacz pod końcówkę Peaveya i odwrotnie - preamp Peaveya pod końcówkę innego wzmacniacza.

Offline maestro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Kiedyś miałem podobny problem, który znikał... po podłączeniu footswitcha :)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
to masz super sprawny wzmacniacz
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
11814 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2013, 15:43:53
wysłana przez g-zs
5 Odpowiedzi
4785 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2009, 12:33:15
wysłana przez Pneumonia2
25 Odpowiedzi
13760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2010, 21:14:32
wysłana przez daniel.iron
3 Odpowiedzi
3589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2018, 12:44:20
wysłana przez Aremenius
6 Odpowiedzi
3130 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2021, 21:31:01
wysłana przez OMSON