Autor Wątek: Gibson LP vs reszta świata (ESP, Orville, Burny, Tokai, Greco)  (Przeczytany 8197 razy)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Przeglądając stronę HR Guitars/Alledrogo, natrafiłem na sporo japońskich kopii starego poczciwego Les Paula. Przeczesując internet i inne fora natrafiłem na sporo pozytywnych opinii na temat w/w Les Pauli oraz sporo porównań do Gibsona LP Standard wraz z ogólnym wnioskiem, że wcale nie ustępują mu wykończeniem ani brzmieniem. Jak to jest z tym naprawdę? Może ktoś bezpośrednio porównywał Gibsony z ich klonami? Pozdrawiam tutaj serdecznie nasze szerokie grono Gibsoniarzy :D Każde info mile widziane.

Dlaczego o to wszystko pytam, się zapytacie. Ano przeszło mi ostatnio przez myśl, że może bym też dołączył do grona szanownych Gibsoniarzy, niestety rzeczywistość okazała się jak zwykle brutalna i sprzedała mi soczystego kopa w ryj. Jedyny Gibol z jakim bym się widział to jakieś czarne cudo bez dziur rezonansowych z koniecznie białym bindingiem i koniecznie złotym osprzętem, czyli Standard albo Custom w wersji Ebony. Wynalazłem taki: http://allegro.pl/gibson-les-paul-custom-ebony-2001-black-beauty-i2095952372.html
Niestety, jeszcze długo nie będzie mnie na niego stać :D stąd szukam jakiejś alternatywy, a Studio jest jakieś takie ble...

Aha, zakładam, że wszystko odbywa się w półce cenowej 3.5-4.5k, zakładam, też, że obracamy się w gitarach bez "dziur".
« Ostatnia zmiana: 09 Lut, 2012, 12:45:13 wysłana przez zerotolerance »

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Ja podpisuję się rencyma i nogyma pod japońskimi kopiamy- burny, greco, orville. Miałem w łapach ze 4 modele burny i orvili. Każdy praktycznie inny. Porównywanie było z czarną pięknością za której wartość można by kupić 3 wyżej wymienione. IMO lepiej mieć 3 wiosła praktycznie niczym nieustępujące tej jednej, ale każde w innym kierunku. Słyszałem też, że w HR różne modele się trafiają, więc warto ograć, lub ewentualnie zaciągnać jakieś opinii.

Sam posiadam Burny LP Customa.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Też się podpisuję pod tym, że niczym nie ustępują, a przynajmniej te egzemplarze które sam testowałem i porównywałem. W puli były dwa japońce i dwa Gibsony i gdybym miał wybrać mojego faworyta to byłby jeden z japońców - Burny. Tak jak i u Gibsona tak i w Japońskich wszystko zależy od konkretnego egzemplarza i jego rozegrania.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
« Ostatnia zmiana: 09 Lut, 2012, 00:10:31 wysłana przez oz »

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
już było trochę na ten temat, musisz skorzystać z wyszukiwarki
edit
http://forum.sevenstring.pl/gitary-barytonowe-i-inne/greco-les-paul-od-hr-guitars-i-inne-japonskie-lp/msg181844/#msg181844

Aw, shi... Ale wtopa. Jak będzie mocno bolało to można zamknąć :(

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Też się podpisuję pod tym, że niczym nie ustępują, a przynajmniej te egzemplarze które sam testowałem i porównywałem. W puli były dwa japońce i dwa Gibsony i gdybym miał wybrać mojego faworyta to byłby jeden z japońców - Burny. Tak jak i u Gibsona tak i w Japońskich wszystko zależy od konkretnego egzemplarza i jego rozegrania.

/thread
Łe tej.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Spoiler

/thread

Que?

Aniłej, swego czasu Testorrob sprzedawał ESP Eclipse (nie pamiętam, która wersję), która jak by nie patrzeć, spełnia założenia LP. Czy ktoś porównywał to wiosło do "standardowego" LP? Jedynym minusem tego wiosła to to, że wypada od razu wywalić pickupy. I nie jestem pewny czy przypadkiem nie ma dziur rezonansowych.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Łe tej.

Offline Gołąb

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Z tego co wiem, Wojtek Jabłoński z Kultu używa praktycznie tylko starych Greco.
Miałem okazję grać na jednej z gitar które sprzedał, i trzymała poziom Gibsonów z lat 70-tych (też miałem okazję grać).

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
47 Odpowiedzi
15639 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2011, 21:44:48
wysłana przez commelina
14 Odpowiedzi
12234 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2013, 11:24:23
wysłana przez saurus
4 Odpowiedzi
2840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2013, 17:53:05
wysłana przez Stivo2005
14 Odpowiedzi
5899 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2013, 21:51:46
wysłana przez lopatron
3 Odpowiedzi
1284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2015, 07:20:55
wysłana przez FlyingV