Autor Wątek: Siódemeczka początki  (Przeczytany 7681 razy)

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Siódemeczka początki
« 31 Sty, 2012, 22:21:08 »
Witam!
Ostatnimi czasy coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem siedmiostrunowej gitary elektrycznej. Jako, że nie miałem do tej pory z takową styczności, to proszę o pomoc. Wiem, że podobnych tematów było już sporo. Do rzeczy. Wymagania: 24 progi, raczej Floyd, gryf bez żadnego malowania na czarno itp. Myślałem nad zakupem jakiejś taniej, budżetowej nówki, np. na Thomman był Harley Benton hbr7-450 za 160€, ale będzie dopiero w maju, ale ludzie raczej odradzają takie wynalazki. Z drugiej strony ok 650zł to średnie ryzyko, jak coś to spróbowałbym zbyć.  Marzy mi się Ibek S7420, wcześniej myślałem o jego 6 strunowej wersji S420, ale teraz są problemy z dostępnością, a dwa to wysoka cena takiej 7-mki. Proszę o pomoc, co wybrać, czego unikać, itp.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #1 31 Sty, 2012, 22:30:48 »
Jak Ci sie marzy ten ibek to kup go ;) Może nie ode mnie (bo teraz nie bede go sprzedawal, dopiero pewnie po wakacjach) ale warto porobić podchody na allegro czy na ebayu.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline KoValus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 49
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #2 31 Sty, 2012, 22:31:20 »
Zaraz na Ciebie nakrzyczą:D Ja niedawno kupiłem Washburna WG 587 od Jakuba Z. za podobną kwotę. Porozglądaj się za używkami , to coś na pewno się znajdzie:)

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #3 31 Sty, 2012, 23:09:48 »
Kupiłbym tego Ibka, ale cena 666€  :devil: przy kursie 4,23zł/1€  trochę mnie odstrasza. Tak jak wcześniej napisałem nie miałem styczności z 7-ką, dlatego też nie chcę walić dużej kasy na początek, żeby się nie rozczarować. Z drugiej strony jakbym miał kupić polecanego na tym forum Flame EXG 7 za około 1600zł, to z pewnością dozbierałbym kasę do S7420

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #4 31 Sty, 2012, 23:56:29 »
Używane flame EXG 7 kupuje się zdecydowanie taniej niż 1600 zł ;) 1200 z wymienionymi pickupami to pewnie standard, a i dałoby się taniej. I tę opcję raczej polecam :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #5 01 Lut, 2012, 08:01:50 »
Jak chcesz floyda to obchodź z daleka wszelkie wynalazki bo jest nikła szansa ze spotka Ciebie z ich strony jakieś dobro, pomijając fakt ze dla wiekszości tutaj flojd to samo zło :P. Jeśli chcesz tego flojda to szukaj gitar ze sprawdzonymi  mostami czyli OFR lub cos w zjebanezie, ESp, ltd.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #6 01 Lut, 2012, 11:06:57 »
hm.... a nie chciałbyś Schectera Omena 7 ?

jak na początek może byk

jak zdążę zebrać kasę zanim pójdą Malwoody z naszej giełdy , to mogę ci zrobić na niego promocję :D
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #7 01 Lut, 2012, 16:25:12 »
@Isurez
Niestety wymiana nie wchodzi w grę, bo nie mam nic do zaoferowania, gdyż z moim Ibanezem RG570DX nie zamierzam się rozstawać, a i dla Ciebie taka wymiana nie miałaby większego sensu.

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #8 01 Lut, 2012, 22:25:14 »
Chyba znalazłem coś, co spełnia postawione wcześniej warunki, a mianowicie Schecter Demon 7 FR (2x Duncan Designed Active HB-105, 24 progi, korpus z lipy, Floyd Rose Special, 26,5"). Ktoś posiada może takie wiosełko i podzieli się wrażeniami? Wiem, że mogą być problemy z zakupem, bo już chyba nie produkują tej serii.

Offline KoValus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 49
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #9 01 Lut, 2012, 22:29:21 »
Daruj sobie Floyd Rose za taką cenę, lepiej weź coś ze stałym mostem. Commelina Ci już zresztą napisał:) Z tego co ostatnio wyczytywałem, to Demon jest całkiem spoko (ponoć lepszy od Omena).

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #10 02 Lut, 2012, 08:47:30 »
Jeśli zależy Ci na dłuższej skali i FR, to spróbuj obejrzeć Ibaneza RGD7320. Ma takiego Hesu, sprawdzaliśmy go na ostatnim party w Warszawie, bardzo przyjemna siódemka. Jest też wersja 7321 ze stałym mostem. Uderz do Hesu for moar info.
weimar guitar gently weeps

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #11 02 Lut, 2012, 12:06:02 »
@drozdu
Ten RGD7320 jest dość ciekawą propozycją, ale raczej to za drogi sprzęcior jak na początek, a i chyba problemy są z dostępnością, bo na stronce Ibaneza widzę tylko model RGD7421 . Poza tym, jak już pisałem wcześniej jakbym wyrzucał taką kasę na 7-kę, to na 98,653% kupiłbym S7420. Szkoda tylko, że Ibanez montuje te swoje pickupy. W średniej klasie cenowej mogliby już chociaż wstawiać Dimarzio/Ibn.
Myślę, że chyba moją pierwszą 7-ką będzie Schecter Demon 7 - teraz się tylko zastanawiam czy brać z Floydem czy bez.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #12 02 Lut, 2012, 12:12:46 »
Nie wiem jak z dostępnością, ale Hesu ma swojego na sprzedaż :D

Ed: oferta (oczywiście nie w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) padła tu http://forum.sevenstring.pl/kupie/ibanez-rgd2127z-13216/
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2012, 12:21:51 wysłana przez drozdu »
weimar guitar gently weeps

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #13 14 Lut, 2012, 23:54:46 »
chcesz J&D za mniej niż 500zł?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #14 15 Lut, 2012, 00:59:46 »
@Johnny
Obecnie czekam na dostawę Schectera model Demon 7 FR i cenę tej gitary oraz na nowe ceny Ibanezów na polskim rynku jakie zaoferuje np. guitarcenter. Niemniej dobrze byłoby gdybyś podał model tego J&D albo wysłał linka do specyfikacji.

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #15 15 Lut, 2012, 16:44:25 »
Mam pytanie do użytkowników Schecterów: jak się ma gryf w Schecterze do tego z Ibaneza czy LTD. Wiem, że gryf 7 leży inaczej niż w 6-strunówce. Jednak mogę się odnieść jedynie do gryfu Ibanezowskiego z RG570 i tego z LTD KH-602, bo na tych wiosłach miałem okazję trochę dłużej grać. Ten w LTD szczerze jakoś mi nie leży, więc stąd moje pytanie. Szukałem na stronce Schectera i nie mogłem nic znaleźć o profilach gryfu. Jak ktoś ma do tego link, to będę wdzięczny.

Posty połączone: 15 Lut, 2012, 16:49:04
@Isurez
Raczej już podjąłem decyzję i chyba pierwszą mą 7-mką będzie Schecter (o ile nie przypiżdzą z cenami z kosmosu dla najnowszej dostawy). Ewentualnie wypatruję jakiegoś Flame EXG-7, ale ostatnio straszna posucha. Tak jak wcześniej pisałem, gdybym brał Ibaneza, to byłby to S7420, czyli raczej nówka, bo używkę wyhaczyć w Polsce, to graniczy z cudem. W każdym razie dzięki za propozycję tego RG7620.
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2012, 16:49:04 wysłana przez mwczesniak »

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #16 15 Lut, 2012, 16:55:36 »


Mimo wszystko rozważ opcję Isureza, bo gitarę ma w stanie idealnym, klasę wyżej niż S7420, a pod mostem siedzi D-sonic. Lubisz czy nie lubisz - to wartościowy przetwornik.

Jednak mogę się odnieść jedynie do gryfu Ibanezowskiego z RG570 i tego z LTD KH-602, bo na tych wiosłach miałem okazję trochę dłużej grać. Ten w LTD szczerze jakoś mi nie leży, więc stąd moje pytanie.

Co do gryfów, to obadaj siódemki, ponieważ bez względu na profil i grubość, to jednak zupełnie inne gryfy niż w szóstkach [ CAPTAINOBVIOUS.JPG ]. Powiedz skąd jesteś, łatwo możesz obadać jakiegoś Iba 762x, bo jest ich trochę na forum.
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2012, 17:07:24 wysłana przez drozdu »
weimar guitar gently weeps

Offline xanateros153

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Re: Siódemeczka początki
« Odpowiedź #17 17 Lut, 2012, 09:52:36 »
W sumie mam niedrogo (800) omena 7 z evo pod mostem, fajny patyk o ile ten fr to nie mus...

Wysłano z GT-S5660 z użyciem Tapatalk

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
33 Odpowiedzi
6228 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2015, 21:41:10
wysłana przez Intruz_PL