Autor Wątek: RAN Guitars- THE CRUSHER- cała prawda....  (Przeczytany 37516 razy)

Offline sverige

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • Play loud and always low..
RAN Guitars- THE CRUSHER- cała prawda....
« 24 Sty, 2012, 11:53:30 »
Witam!

Trochę czasu mi zajęło zebranie się by wynieść tę sprawę na światło dzienne. Nie daje mi to jednak spokoju i z dniem dzisiejszym opiszę to co miało miejsce niespełna 2 lata temu...

Szukałem lutnika, który wykonałby instrument wg moich specyfikacji rzecz jasna ale i wg mojego upodobanego shape'u. Od zawsze uważałem za ideał korpus wzięty żywcem z schectera Hellrisera oraz główkę typu Devil's Tail- Caparisonową ... Mail poszedł m.in. do Mayonesa, który posiada model w miarę podobny do mojego wymarzonego oraz a może przede wszystkim do RAN Guitars. Wypełniłem formularz ze specyfikacjami. Dostałem odpowiedź z wyceną i modelem na bazie, którego rzekomo mieliby wykonać instrument. Cena mi wówczas nie pozwoliła na wykonanie gitary... 8 miesięcy później dostałem (jak i większość użtkowników) maila z ofertą RAN Guitars na ich NAJNOWSZY i unikalny model Crusher.... Wgniotło mnie w krzesło.... Przecież dokładnie to im pokazałem, tego chciałem.... Moja gitara... Niestety firma RAN Guitars nawet nie pofatygowała się by podziękować za inspirację, pomysł... Cokolwiek. Ja pieniędzy ani gitary za to nie chciałem. W życiu ! Czy to wstyd się przyznać, że ktoś ich bardzo mocno zainspirował? A właściwie podał gotowy produkt, w którym tak na dobrą sprawę nic nie zmienili? Wyostrzyli minimalnie shape główki i wprowadzili żłobienia w skrzydłach korpusu... Czy tylko na takie innowacje stać renomowaną polską firmę lutniczą ???? Jestem dumny z tej gitary i wiedziałem, że ludziom się spodoba!!

Dla ciekawostki i pootwierdzenia zaistniałych faktów wklejam screenshoty maili, które oczywiście i na szczęście zachowałem:

http://img689.imageshack.us/img689/4721/ranopis.jpg

oraz mail który wszyscy znają:

 http://img862.imageshack.us/img862/9890/ran8mscypozniej.jpg


Kończąc- nie domagam się od firmy RAN Guitars zadośćuczynienia w żadnej formie materialnej... Mogliby jedynie się przyznać czyje to dziecko, które było tworzone i płodzone w mojej głowie parę ładnych lat. Jest mi przykro....


PS. W dniu dzisiejszym wysłałem maila do RAN Guitars odnośnie powyższej sprawy.

Pozdrawiam i na wszelkie wpisy na pewno odpowiem,

Peter
If you have any questions Ill answer them...

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
A Ty podziękowałeś Caparisonowi i Schecterowi za inspirację listownie? :D

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Jak dla mnie to korpus Hellraisera (poza generalną formą superstrata) nijak się ma do Crushera. Poza tym kolego ameryki specjalnie też nie odkryłeś ze swoją koncepcją więc nie wiem o co bulwers :)

Offline sverige

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • Play loud and always low..
Korpus Schectera C7 Loomisa do Crushera uważam za bliźniaczy. A co do podziękowań  dla frim Schecter i Caparison- jestem gitarzystą a nie firmą produkującą gitary- podziękowania więc same się nasuwają z tego, że doceniam ich pracę i inspiruję się ich instrumentami. Poza tym wszystkie firmy powinny dziękować jak piszesz Gibsonowi, Fenderowi i Ibanezowi nieprawda? To co zrobił RAN uważam za naprawdę nie  fair i polecam przemyśleć sprawę rzetelnie czy każdy z Was przeszedłby obojętnie wobec takich kwestii.
If you have any questions Ill answer them...

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
boję się tu cokolwiek komentować bo zaraz się okaże, że to jakaś prowokacja  ;D

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2012, 12:13:45 wysłana przez sogard »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Sverige, weź się zastanów co Ty piszesz?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Za eb cza by podać jeszcze czarnego świeżo objawionego kota ;) pociagnąć do odpowiedzialnośći , ESP ze swoim Carpenterem i wymieniać można dalej. Może i faktycznie ich zainspirowałeś ale Wróó ujął to bardzo wymownie i bardzo delikatnie. Tak niestety czesto mamy, ze zgodnie z chetnie tu przez wszystkich cytowana Ewangelią :P  " u  bliźniego drzazgę dostrzegł a u siebie w oku,  belki ni chuja nie widzi " ( no to juz było mniej ewangeliczne ).

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Sorry przyjacielu, ale ten projekt jest tak mało oryginalny, że naprawdę nie ma się o co pieklić. Podobnie wyglądających double cutów super stratów jest jak mrówków i wszystkie są jakąś wariacją na temat Jacksona Soloista/Ibaneza RG. Wszyscy się wszystkimi inspirują, a Ran od kilku lat robił główki pointed, tylko może nie zakręcone jak w Caparisonie (ale nadal główka Crushera nawiązuje do tej, która jest w ich V). Kształt korpusu podobny do Rana robi na przykład Jaden Rose w UK. Jestem niemal pewien, że Ran takich maili jak Twój dostawał 1500 dziennie i stąd wykombinowali taki model. Bardzo fajny model zresztą.

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Topic mnie wbił w fotel :D Jak wejdzie ACTA to będziesz mógł się domagać zadośćuczynienia. Wybacz ale totalnie nie rozumiem problemu.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Spoko, przecież to Ola Englund se jaja robi.

Offline sverige

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • Play loud and always low..
Nic nie wywalczę i nic nie chcę. A o drzazgach w oczach i innych też wiem. Chodzi tu o sam fakt. Nie jestem jedyną osobą na globie, która w podobnych kwestiach się źle czuje. Polecam więcej zrozumienia a to, że masa firm się inspiruje innymi modelami- WIEM I O TYM PISAŁEM WYŻEJ.... W dalszym ciągu widzę, że nikt nie rozumie sprawy a to przykre. Doskonale liczyłem się z wywołaniem burzy i gromów lecących w moją osobę tu na tym forum. To, że firma RAN zrobiła taki instrument i wszyscy uważają, że na pewno to ich prywatna inicjatywa i, że dostają 1500 maili w sprawie takiego modelu.... cóż...  Tego nikt się nie dowie. Moje stanowisko wobec tej sprawy pozostanie jedno.

A kształ korpusów- WOW !! No tak !! Innowacje firmy ran- wydłużone ramiona korpusu i minimalnie zmieniony shape oraz minimalnie zmieniony kształt główki z Caparisona.... I co? RAN by nie zmienił tych elementów pod swoją długoletnią tradycję ???? Nie rozumiem tego.. Sorry.... Dla mnie body jest te same co w Schecterze. Ramiona każdy głupi może wyostrzyć główkę też ! to oczywiste..
If you have any questions Ill answer them...

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Sverige, dawaj więcej! :D

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Ramiona każdy głupi może wyostrzyć główkę też ! to oczywiste..

Masz rację, projektowanie kształtów gitar tak, żeby były wygodne i ładne jest tak proste, że każdy głupi to potrafi.

Offline sverige

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • Play loud and always low..
Sverige, dawaj więcej! :D

Super, że Cię to śmieszy :) Czytaj dalej i śmiej się więcej, śmiech to zdrowie.
If you have any questions Ill answer them...

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Sverige, opowiem Ci coś w postaci allegorii: kiedyś napisałem piosenkę, w refrenie miała C, D, G i Am. Miałem ją w głowie kilka lat. A potem piosenkę z IDENTYCZNYMI akordami nagrała Doda. I teraz jest mi przykro.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
dodajmy jeszcze korpus ESP Horizon. Co było wcześniej? ESP czy Schecter :):):):) te firmy musza ostro wojować o kształt.
Swoja droga ESP jest bardziej zbliżony do Crushera.

Ale nie martw się ja dawno temu wymyśliłem sobie Vke - King V z główka szektera i co ? hmm potem wyszedl ESP Hex-7 :) Nergal mnie ubiegł :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ameryki nie odkryłeś może , jak wspomiałem zainspirowałeś ich tego sie nigdy nie dowiemy, a nawet jakby RAN to zdementował to i tak niewiele by to znaczyło no chyba zeby się przyznali ale po dwóch latach nie sądzę. Zawracasz tylko kijem wode w Wiśle. Zrób to co zrobił Didejek, nic prostszego masz zajebiste pole do popisu.
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2012, 12:39:56 wysłana przez commelina »

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
sverige czy ty w ogóle nie widzisz głupoty jaką teraz wypisujesz? ten kształt, czyli superstrat jest tak popularny, że wszędzie na globie znajdziesz jakieś wariacje na jego temat, a twoje argumenty są ni w dupe ni w oko, dla mnie jesteś zwykłym trollem...

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
To jeszcze to:)

Offline sverige

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • Play loud and always low..
sverige czy ty w ogóle nie widzisz głupoty jaką teraz wypisujesz? ten kształt, czyli superstrat jest tak popularny, że wszędzie na globie znajdziesz jakieś wariacje na jego temat, a twoje argumenty są ni w dupe ni w oko, dla mnie jesteś zwykłym trollem...
( Obraz usunięty.)

Kultury więcej człowieku...
If you have any questions Ill answer them...

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Dobry boże. Jeśli dla Ciebie główka Kraszera różni się "minimalnie" od caparisonowej, to jesteś w pełni usprawiedliwiony, pisząc te głupoty. Po prostu nie powinieneś się w ogóle zajmować projektowaniem, czy też zlepianiem gitar z elementów. Za mało doświadczeń, za wąska perspektywa. Nic dziwnego, że Cię zabolało to pozorne podobieństwo do "Twojego" konceptu.

A, i jeszcze jedno - kiedy miałem trochę hajsu i chciałem "wyprodukować" znane, ale lekko customowe wiosło w bardzo limitowanej serii (dla przyciągnięcia uwagi klientów do mojego niepowstałego sklepiku), poprosiłem Mayonesa o zrobienie kilku Setiusów z mahoniu bez nakładki, w surowym, ciemnym, otwartoporowym naturalu jak PRS charcoal black albo Gib faded. Rozpisałem się nad tym, jak to nie byłoby fajnie, gdyby gryf był wklejany i grubszy, stroiki vintage'owe, pikapy w puszkach, etc.. Dostałem odpowiedź, że to chyba telepatia, bo oni właśnie takie coś planują wypuścić, zatem nie ma sensu podchodzić do tematu customa ku glorii i chwale mojego sklepiku.

I co? Myślisz, że będę lamentował, jeśli faktycznie niebawem zobaczę takiego Setiusa na stronie Mayo? Sorry, dude, ale seriously Cię przegrzało. Ochłoń.
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2012, 13:05:43 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Dla mnie sprawa jest prosta :
Ran dostając kilkadziesiąt(kilkaset) zapytań o gitary, o podobnych kształtach z taką a nie inną główką postanowił wprowadzić do oferty nowe wiosło , które spełnia kryteria potencjalnych nowych klientów . Najnormalniejszy ruch marketingowy . Podejrzewam, że na tym forum znalazło by się jeszcze parę osób urażonych faktem, że to też mógł być ich projekt - a nie jest !
Nikt nic z tego nie robi , ba - nawet zamawiają Crusher-y.
A ty się mażesz jak dziecko . "Nie płacz - chłopaki nie płaczą "
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
A gdzie tu jakiś brak kultury? Prawda kole w oczy? Schowaj dumę do kieszeni i nie wymyślaj, bo każdy głupi mógł przed Tobą wpaść na taki pomysł i może ktoś inny ich zainspirował.
Dla mnie to szczyt bezczelności wypisywać publicznie na jakąś firmę, że "odgapiła" mój pomysł. Masz problem to rozwiąż go u źródła, bo nie wiem co ma Ci dać ten topic na forum. Że reputacja firmy zmaleje, że nagle nikt Crushera nie będzie chciał? Czy może będziesz się jakiś creditsów domagał? Trochę przyzwoitości...
Dla wyjaśnienia, nie posiadam gitary RAN i nikogo nie bronię.
EoT Dziękuje.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ale sverige skup się!
Zauważ, że Ran bezczelnie zgapił z twojego pomysłu jeszcze ilość strun, ilość przetworników, przetworniki nawet posunął się tak daleko, że umożliwił za wzorem twojego projektu możliwość zamówienia gitary praworęcznej :/
Ci lutnicy wszyscy to złodzieje, wiem bo znałem kiedyś jednego :/

Łączę się z tobą w bólu. Co ty na to, żeby wystosować jakąś petycję w tej sprawie, ewentualnie pozew?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline WojciecheM

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
hahaha! Ale się uśmiałem :D A w sumie najśmieszniejsze jest to:
Moje stanowisko wobec tej sprawy pozostanie jedno.
Chłopaki wcześniej powiedzieli wszystko to co ja bym powiedział.
superstrata jest pół świata. (tak jakoś to było? :D )

BTW, Wróbel może byś nagrał z Dorotą i wyniósł ją znowu na szczyty? :D
w moim chainie płynie Rocket Fuel, a nie jakieś tam dziadostwo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
RAN Crusher 8

Zaczęty przez Sloma « 1 2 ... 14 15 » Gitary 8-strunowe

374 Odpowiedzi
180161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2012, 10:43:02
wysłana przez xaper
1 Odpowiedzi
6573 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2010, 20:23:07
wysłana przez Yony
24 Odpowiedzi
7675 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 13:17:39
wysłana przez mondomg
Ran Crusher 7 FT (video)

Zaczęty przez Franq « 1 2 » Gitary 7-strunowe

42 Odpowiedzi
22426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2013, 11:15:05
wysłana przez Franq
22 Odpowiedzi
11726 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2015, 20:21:45
wysłana przez krzy1125