Autor Wątek: Co myślicie o ósemkach Rotera?  (Przeczytany 8247 razy)

Offline MetalSK8

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Co myślicie o ósemkach Rotera?
« 20 Sty, 2012, 18:44:43 »
No więc jak w temacie jestem ciekaw jaka jest opinia stałych bywalców forum i wyjadaczy na temat lutniczych gitar rotera. Interesuje mnie to ponieważ dostałem ostatnio dość ciekawą propozycję zamiany mojej kilku miesięcznej ESP LDT CS-207 na ósemkę rotera, wiosło ładnie się prezentuję, ma przetwornik merlina przy moście i właściciel ceni je sobie na 1450zł z reszta jak ktoś zajrzy na allegro to na pewno znajdzie.

Pozdrawiam

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Radzę poszukać na forum, znajdziesz sporo informacji :)
power to a being never dies

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
95% uzytkowników napisze że są chujowe, chociaz grały na nich 3 osoby
B ( o ) ( o ) B S

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Ja mam I sobie chwalę... (czekam na hejting) Zaryzykowałem wymieniając się wiosło za wiosło, ale nie żałuję. (chciałem zasmakować ósemki) Mój egzemplarz jest udany, niemniej biorąc pod uwagę ilość złych opinii i to myślę, że uzasadnionych nie polecam kupna w ciemno bo można się mocno zawieść. Wiosło mam zamiar zupgrejdować o normalny hardłer, roter idzie po taniości strasznie jeśli chodzi o standard wyposażenie. Generalizując biorąc pod uwagę że czasem mu się udaje to jest światełko w tunelu :D

Nie było NGD bo nie...












Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
mnie tu tylko zastanawia konstrukcja mostka. jak to się deski trzyma? :O
i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
taśmą klejącą dwustronną
B ( o ) ( o ) B S

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Ja mam I sobie chwalę... (czekam na hejting)
Ale chujnia. Najgrubsza struna wystaje poza główkę :D :D :D

Taaa, kurwa... a ze mnie to siem śmiali, że prawie całe z klona wiesło se robiem :P :lol:
synkopy to guwno

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
można jakieś próbki na czystych i przesterach? zawsze byłem strasznie ciekaw, jak gra wiosło zrobione w całości z klonu i czy aż zęby bolą od tej szklanki :D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Bas sześciostrunowy cały z klonu brzmiał bardzo dobrze, nie kuł niczym w uszy. Na solidnym drajwie na najcieńszych strunach można było jechać powerchordy gitarowe i też brzmiał dobrze ;)

Co do Rotera - polecam poszukać u nas i na www.sevenstring.org , opinii jest wiele. Do tego, standardowo, pod rozwagę: http://www.rotersucks.com/

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ta ósemka ma zajebiste drewno. Na strunach też chyba oszczędza - Poliński?

Online Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Mi też się podoba (z wyjątkiem mostka ale to można zmienić ) drewno wygląda bardzo  przyzwoicie  . Może mógłbyś coś nagrać najlepiej bez żadnego podkładu .   Tak jak napisał Lupus ,na czysto i w przesterach . Jeżeli gada tak jak wygląda to może być ciekawie !

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Fullklonowa decha zupełnie inaczej się odzywa niż gdy jest tylko tyle ile w 1-2centymetrowym topie. Jako top rozjaśnia brzmienie. Ale samodzielnie daje mocny zwarty dół. I o dziwo nie jazgocze. Owszem, to dźwięczne drewno, szczególnie na wiolinach słychać to nasycenie alikwotami i długie równe wybrzmienie. Ale bassowe chodzą znacznie pełniej i ciut mniej jazgoczą niż w podobniej konstrukcji z dechą olchową. Jest to cholernie dziwne ale i cholernie fajne, bo tej ''pełni'' nie towarzyszy efekt zamulenia ataku. Ani utraty flażoletów wszelkiej maści. :D
synkopy to guwno

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Struny nie przechodzą równolegle przez siodełko do klucza, co wygląda tak chujowo, że chyba tylko mocowanie ich na krzyż wyglądało by gorzej. Płytka od elektroniki wycinana z dokładnością chyba do 0.5cm. Jak się tak patrzy daleka to wygląda nawet fajnie.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Yo Hajetry :D Mostek jest roter custom z szopy więc nikt nie wie jak się trzyma, ale się trzyma jak w tanich jebanezach, da się z tym żyć. Co do brzmienia to jest fajny midle punch i powiem, że pomysł wiosła z klona do ósemki jak najbardziej dobry. Ma zajebisty sustain. Na czystym jest fortepianik, po rozłączeniu cewek w merlin s8 można Hendrixa pomykać bez wstydu, na czystym fendkowo jest fajnie. Na przesterach jest tak jak lubię czyli niema buły i zmuły. Struny te na fotach były cienkie i z dupy, jak przyjechało do mnie wiosło od Valentine najcieńsza była zepsuta (stąd moje prooby ustawiania dziwnie mostka w poszukiwaniu stroju), po wymianie na GHS 11-80 jest grejt.
Proobki jakieś mam, ale z podkładami a na razie nie nagrywam więcej. Kiedyś zrobię sound test
klin
Wlacz osadzony player soundcloud

drajw
Wlacz osadzony player soundcloud
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
hej, fajnie się odzywa. myślę, że jakby to dobrze zmiksować i poprzeć konkretnym, warczącym, niskim basem, to będzie przecudnie ;)

może nie od razu zgasowało, ale nagrałbym coś na klonowym wiośle.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Ja tam powiem, że wszystko zależy od ceny... I na mój gust to nie są gitary dla estetów. Roter robi masę baboli estetycznych :)
Ssiecie.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Zawsze mnie przerażał taki gajowy stosunek do wiosła u pedantów:) Gitara jak dla mnie ma grać, ta gra. Jasne można się płytki czepić, że koślawa, ale po chuj?
Mostek prawdopodobnie jest wpuszczony w gryf a w środku szerszy, myślę że wystawał na boki zanim doklejono skrzydełka i w nich jest wpust bo inaczej już dawno by wypadł.
Struny nie przechodzą równolegle przez siodełko do klucza, co wygląda tak chujowo, że chyba tylko mocowanie ich na krzyż wyglądało by gorzej. Płytka od elektroniki wycinana z dokładnością chyba do 0.5cm. Jak się tak patrzy daleka to wygląda nawet fajnie.
Taka perspeptywa foty, na wprost jest równo.
Znalazłem jakąś proobkę bez garów jeszcze, Pierwszy riff dedykuję tym co nie grali a hejtują :D
Jak mawiał poeta ... nierówno ale za to chujowo...
Lupus dograj basa i gary to zobaczymy jak to żre:)

Wlacz osadzony player soundcloud
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ja mogę dograć bo mi się nudzi. Tylko nie ma za bardzo opcji jak pobrać.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
no tak, jak się nie ma sesji to się nagle nudzi :P

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Nope, ferie mam ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
5565 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2010, 15:21:35
wysłana przez ftideus
7 Odpowiedzi
4192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2011, 15:26:43
wysłana przez Lothar
45 Odpowiedzi
18712 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2012, 18:34:27
wysłana przez Orange
4 Odpowiedzi
1940 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2011, 21:23:09
wysłana przez coin777
11 Odpowiedzi
1799 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2014, 09:04:25
wysłana przez Człekozębny