Autor Wątek: Problem z kupnem gitary  (Przeczytany 4453 razy)

Offline khx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Problem z kupnem gitary
« 26 Gru, 2011, 23:04:17 »
Witam, Panowie i Panie pomóżcie bo już kurde nie wiem co robić, otóż kupiłem gibola expo w znanym polskim sklepie muzycznym. Dokonałem przelewu wszystko z mojej strony na tip-top. Następnego dnia otrzymuje maila: "Gitara ta nie pojawi się u nas w najbliższym czasie ze względu na zmianę polityki dystrybucji. Co zatem robić z zamówieniem ? " Odpisałem im, że gówno mnie to obchodzi i że chce gitarę. Gitara w momencie kupna miała status "produkt w drodze - dla produktów zamówionych u dystrybutora" więc spodziewałem się trudności w momencie zamówienia ale nie tego, że nici z prezentu na gwiazdkę. Co sugerujecie żebym zrobił? kłócić się i straszyć urzędem ochrony praw konsumentów czy zwyczajnie odzyskać kasę i kupić squier`a ?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #1 26 Gru, 2011, 23:23:55 »
Nie kłócić się i nie straszyć, tylko to zrobić.
Ale przygotuj się na to że i tak nie dostaniesz jej prędzej niż oni ja beda mieli więc w najlepszym przypadku poczekasz tyle co byś czekał, ale narobisz im trochę pod górkę i na tym koniec. Bierz kase spowrotem i kombinuj z innego sklepu a jeszcze lepiej kup gdzies za granica uzywańca
B ( o ) ( o ) B S

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #2 26 Gru, 2011, 23:25:55 »
Chcesz wymusić od nich, żeby wysłali Ci gitarę, której nie mają? A jak naślesz na nich urząd to naglę ja wyczarują? Nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć...

czy zwyczajnie odzyskać kasę i kupić squier`a ?

do widzenia.

bandit112

  • Gość
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #3 26 Gru, 2011, 23:27:43 »
Kłóć się i wymuś zamknięcie sklepu + odszkodowanie ;) :D Jak oni robią klienta w chuja, to czemu Ty masz im nie dogryźć? :D Wkurwia mnie strasznie takie zlewanie kupujących. Barany jebane sobie myślą "a dobra, pewnie to następny nie grzeszący inteligencją chłoptaś, zwróci mu się kasę i po problemie". Najlepsze są małe sklepiki, tam najczęściej dbają o ludzi.

Offline khx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #4 26 Gru, 2011, 23:31:18 »
chce dostać zamówioną gitarę dodam, że podkreśliłem iż jestem w stanie poczekać na nową dostawę (btw jak w każdym sklepie teraz) tylko nie chce żeby ktoś mnie w chuja robił i handlował towarem po starej cenie gdy nie mają fizycznie instrumentu a oferta wisi sobie ot tak.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #5 26 Gru, 2011, 23:35:20 »
pamiętaj o takim sprytnym dopisku w każdym sklepie, że to "nie jest oferta w rozumieniu..." Bo właśnie tym dopiskiem wywiną się każdemu urzędasowi
B ( o ) ( o ) B S

Offline khx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #6 26 Gru, 2011, 23:37:14 »
no właśnie o to się martwię, ale z drugiej strony kolesie wyrazie handlują towarem którego nie mają:I no kurwa, szanujmy się.  Odpuściłbym gdyby nie to, że zależy mi na tym patyku

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #7 26 Gru, 2011, 23:57:23 »
Bandit, postaw się z drugiej strony.
Ja wiem, że dbanie o klienta i szacunek i bycie poważnym handlowcem i w ogóle, ale było ostrzeżenie, że mogą być problemy z dostępnością. A teraz wyobraź sobie, że nie masz skąd towaru wyczarować, bo choć dystrybutor miał ci zapewnić dostawę, to poleciał w chuja i taki łepek zacznie ci robić nagle koło dupy, bo dystrybutor dał swojej i masz związane ręce.
khx, myśląc realistycznie, ja chyba jednak bym wziął kasę z powrotem i próbował uderzać w zamówienia gdzie indziej.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline khx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #8 27 Gru, 2011, 00:06:51 »
sylkis ja nie próbuję na siłę robić problemu, i uderzył bym w zamówienie gdzie indziej gdyby nie to, że cena oferowana przez w/w sklep sprzedawała expa w starej cenie przed podwyżką która wynosi ponad tysiak, poza tym nie mówimy o gitarze jakiejś mega egzotycznej gdzie na Polskę idą 3 egz.
Prawda jest taka, że sklep dostał nową ofertę od dystrybutora gdzie jest mocno wyższa cena na instrument i sklep próbuje się wypiąć na nowe instrumenty sprzedawane w ciemno po starej cenie.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #9 27 Gru, 2011, 00:10:12 »
No chyba, że jednak mają te wiosła na stanie. To zmieniałoby postać rzeczy, a polityka cenowa no to ich zobowiązania i ewentualne niedopatrzenia/ryzyko poniekąd. Myślałem, że właśnie nie mają szans na dostawę w ogóle, tak to nie wiem w sumie jak to należałoby rozegrać.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

bandit112

  • Gość
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #10 27 Gru, 2011, 00:27:57 »
 
Bandit, postaw się z drugiej strony.
Ja wiem, że dbanie o klienta i szacunek i bycie poważnym handlowcem i w ogóle, ale było ostrzeżenie, że mogą być problemy z dostępnością. A teraz wyobraź sobie, że nie masz skąd towaru wyczarować, bo choć dystrybutor miał ci zapewnić dostawę, to poleciał w chuja i taki łepek zacznie ci robić nagle koło dupy, bo dystrybutor dał swojej i masz związane ręce.
khx, myśląc realistycznie, ja chyba jednak bym wziął kasę z powrotem i próbował uderzać w zamówienia gdzie indziej.

No ale autor podał, że mieli napisane "produkt w drodze". To jest też trochę niejasne, bo oni po prostu mogli sobie tak napisać, bo lepiej wygląda jak "produkt niedostępny". A klientowi z osobna kopiują pewnie tą samą bajkę z notatnika z super tajnego firmowego folderu o zmianie polityki dystrybucji - a tak na prawdę pewnie ją dopiero zamawiają gdy ktoś chcę ją kupić żeby w razie czego nie było strat i zleżałego sprzętu.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #11 27 Gru, 2011, 00:29:47 »
Kryształowej kuli nie mam, aby móc coś takiego stwierdzić.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #12 27 Gru, 2011, 01:35:32 »
khx: pokaż co to za sklep i jaki regulamin zaakceptowałeś robiąc tam zakupy. Myślę, że wiele się w taki sposób wyjaśni.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #13 27 Gru, 2011, 03:09:16 »
Primo regulamin jak mowi Dex.
Jesli masz napisane, ze produkt w drodze to pamietaj, ze kupiles cos czego obecnie nie maja na stanie ! Patrzac na odpowiedz z ich strony wg mnie wyrazili sie jasno. Maja problem z dystrybucja i tego nie przeskocza, chyba w zaden inny sposob.
Bandit to co piszesz tez jest bardzo mozliwe. Sprzedawca ze sklepu internetowego musi Ci dostarczyc produkt w ciagu 30 dni jesli jest dostepny na stanie (tu chodzi mi o status internetowy) ! Jesli masz, ze protukt w drodze to niestety, ale chyba nie ma na to limitu czasu.

Masz dwie opcje. Zapytac sie kiedy bedzie dostepna ta gitara, badz zarzadac zwrotu kasy w ciagu 14 dni roboczych (jesli to nie koliduje z ich regulaminem).

I Pamietaj ze kupujac gdzies w necie akceptujesz regulamin, nawet jesli on jest sprzeczny z prawami konsumenta ! Klikajac kupuje, robiac przelew znaczy ze zapoznales sie z warunkami i "podpisujesz umowe" z dana firma - sklepem.
Jest tez jedno, ALE ! Mozesz i tak to zglosic do praw konsumenta, ze regulamin sklepu jest sprzeczny, tylko nie wiem czy cos wywalczysz dla siebie i czy ten urzad w ogole cos zrobi w kierunku, aby zmienic ten regulamin.

Mam nadzieje ze mnie zrozumiesz :P

Offline khx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #14 27 Gru, 2011, 09:43:45 »
reg.
4. Niektóre produkty w ofercie Sklepu Internetowego Guitar Center posiadają oznaczenie dostępności. Oznaczenie to może przyjmować następujące wartości:
* produkt dostępny - dla produktów znajdujących się w magazynie sklepu
* produkt w drodze - dla produktów zamówionych u dystrybutora
Brak oznaczenia dostępności nie jest równoznaczny z brakiem produktu w magazynie sklepu.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #15 27 Gru, 2011, 10:12:59 »
z tym sklepem kumpel , który ze mną gra miał podobny problem
Zakupił LTD 351 FR bo cena byłe 400 stówki niższa niż w innych sklepach .W momencie zakupu towar był dostępny , a na dostawę czekał 1,5 miecha !!!!!!
Okazało się, ze problem z dystrybucją, że brak na magazynie , ze to i owo i tysiąc problemów po drodze . Zacisnął zęby ze złości ale czekał . Nękał ich mailami i telefonami .
Po kilku konkretnych rozmowach , patyk dojechał zgodny z zamówieniem , ale czas oczekiwania kosmos .
Może warto z nimi negocjować jeszcze .
Bo w zasadzie jak zrobisz awanturę , to oddadzą ci kasę i temat spalony a przy negocjacjach można coś tam zyskać .
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #16 27 Gru, 2011, 10:21:43 »
ale czy nie jest tak, że jak zostało kliknięte kupuję i przelane pieniądze to sklep zobowiązany jest sprzedać właśnie po tej cenie?

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #17 27 Gru, 2011, 11:52:02 »
Tak jest OZ - sklep winien być zobowiązany do sprzedaży przedmiotu za taką cene za jaką został "kliknięty" - ewentualne roszczenia sklepu wobec klienta byłyby niezgodne z prawem i wtedy można się pultać do biura ochrony praw konsumenta. Jest to coś w rodzaju rezerwacji.

Na daną chwile skarżenie się do BOPK chuja da, bo wszystko jest ok - zawodnik kupił przedmiot, który jest w drodze, którego nie maja - płaci z góry, tymsamym rezerwuje/kupuje za tą kase. Jak dostaną pake z jego gitarą to wyslą (lub też nie) :p. Takie coś daje przedsiębiorcy kasiore do obrotu - jest to coś w rodzaju kredytu kupieckiego tylko w drugą strone :P, no i bez określonej daty "zapłaty" (dostarczenia):P

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #18 27 Gru, 2011, 12:02:14 »
więc póki sklep prosi by poczekać to czekać, tu nie widzę problemu

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #19 27 Gru, 2011, 12:18:36 »
ale z drugiej strony kolesie wyrazie handlują towarem którego nie mają

To jest właśnie polityka  firmy . Chodzi o to żeby zwabić klienta do sklepu zajebistym towarem w atrakcyjnej cenie . Póżniej się okazuje że tego towaru już niema (może go nawet nigdy nie było ) a klient z braku laku może kupi coś innego ? Olej tych buraków i tak z nimi nie wygrasz bo regulamin też pewnie mają zrobiony pod siebie. Wiele sklepów tak robi i nie tylko w Polsce . Na Szczęście istnieje konkurencja .
« Ostatnia zmiana: 27 Gru, 2011, 13:20:01 wysłana przez Algiz »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #20 27 Gru, 2011, 15:39:44 »
Złożenie przez Klienta zamówienia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

2. Złożenie zamówienia za pośrednictwem strony internetowej www.guitarcenter.pl jest podstawą zawarcia transakcji, ale nie stanowi umowy kupna-sprzedaży w świetle prawa handlowego. Sklep Internetowy Guitar Center zastrzega sobie prawo potwierdzenia złożonego przez Klienta zamówienia telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Sklep Internetowy Guitar Center zastrzega sobie jednocześnie prawo do zmiany cen i odmowy realizacji zamówienia bez podania przyczyny.

To skoro już się zgodziłeś na ten regulamin to po co zakładasz temat, że wszystko jest zgodnie z nim?

Jak się nie podoba krzywdzący zapis(który spotkasz w każdym sklepie internetowym) to rób zakupy gdzie indziej. Przecież nikt ci na siłę nie kazał tam kupować.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #21 27 Gru, 2011, 17:00:26 »
Niby masz rację..ale nie do końca.
Nie jest tak, że sklep może sobie napisać w regulaminie co tylko chce i albo go akceptujesz albo nie. Przy zawieraniu transakcji przede wszystkim obowiązuje prawo polskie, które nakłada pewne obowiązki na obie strony...i nie można od tych obowiązków uciec pisząc "jaki mi pasuje" regulamin. Znajomy opowiadał o wielu sprawach, gdzie mimo wyrażanych zapisów w regulaminie na niekorzyść klienta, ten wygrywał sprawę bo po prostu zapis był niezgodny z polskim prawem.

Nie wiem jak jest w tym przypadku. Wiele sklepów wymiguje się pisząc, że to co widzisz to nie jest ofertą handlową w rozumieniu prawa...

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #22 27 Gru, 2011, 19:58:20 »
Sklepy takie cos pisza, aby klient nie chodzil do BOPK i nie donosil.
Panowie prosta pilka... Nieznajomosc prawa szkodzi. Dlatego tak wiele osob zostaje latwo wyjebane w dupke przez sklepy internetowe.
Przy okazji z tego co wiem, sklep nie moze zmienic ceny ot tak klientowi jesli ten towar za dana kwote u nich kupil.
A jak ich regulamin mowi
"produkt w drodze - dla produktów zamówionych u dystrybutora"
Produkt zamowiony, to juz znaja cene jego zakupu, jesli firma nie zmienila cen na stronie to nie jest to wina klienta tylko sklepu i klient ma prawo domagac sie towaru za cene, za ktora ja kupil.

Ale tez Donnie ma racje bo sklep ma tu linie obrony bardzo latwa, czyli towar w drodze.

Tutaj moge miec skleroze, ale jesli bys kupil produkt DOSTEPNY to ceny nie moga zmienic jak i musza sie trzymac terminu dostawy produktu. Ale kupiles rzecz ktorej nie mieli wiec opcja KWOTY STALEJ ( w tym wypadku zastrzeganie sobie przez firme zmiany ceny ) jest zgodnie z prawem jak dobrze pamietam.

Dodatkowo po kiego grzyba robiles przelew ! Mogles kliknac i poprosic o informacje kiedy produkt bedzie dostepny, dwa samemu codziennie wertowac strone i sprawdzac czy jest ! A tak to dales firmie kaske, ktora beda sobie obracac.

Offline khx

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #23 27 Gru, 2011, 20:22:59 »
No masz rację, że pośpieszyłem się z przelewem:/ ale kurde nie spodziewałem się takich jaj. Linia obrony sklepu jest taka: "Gitary nie pojawią się u nas w najbliższym czasie. Termin dostaw nie jest znany" Czyli mogę czekać na nią nieskończoność i nie mam jak wymusić na nich konkretnego terminu. Skoro mam w opcji czekanie bez gitary i bez kasy, zaproponuje im zamianę na inną gitarę.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Odp: Problem z kupnem gitary
« Odpowiedź #24 27 Gru, 2011, 20:48:54 »
Skoro mam w opcji czekanie bez gitary i bez kasy, proponuje im zamianę na inną gitarę.

Napisałem ci wyżej że na tym polega ich promocja . Jeśli kupisz u nich inną gitare to potwierdzisz to  i z innymi tęż będą tak pogrywać .Szkoda na nich prądu . Zresztą zrobisz jak uważasz .