Autor Wątek: Gibson i podstrunnice baked maple  (Przeczytany 12596 razy)

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
Gibson i podstrunnice baked maple
« 07 Gru, 2011, 11:38:41 »
http://www.magazyngitarzysta.pl/sprzet/newsy/8649-nowy-gibson-sg-standard-juz-dostepny.html
wygląda na to, że gibson mając jakieś prawne sprawy z wujkiem samem w nowych swoich gitarach stosuje klon ale nie byle jaki tylko opiekany, pojawia się też drewienko o nazwie obeche. Z tego co poczytałem takie podstrunnice dotyczą serii: studio, linii sg, classic plus oraz custom http://rnr.pl/p12683.893_gibson_les_paul_classic_custom_wr_gitara_elektryczna.html
Opinie są póki co różne, że gibson tnie koszty, że wraca do starych rozwiązań (?), że custom bez hebanu to nie custom itd.
Ot taka ciekawostka   
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2011, 11:41:25 wysłana przez oz »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Custom tańszy od standarda. Świat się kończy.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Mam prawdziwy mahoń, prawdziwy heban, prawdziwą macicę perłową i żadnych zbędnych frezów w desce. Uff...

To tak jak ja, tylko bez logo "G" ;).
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wujek Sam najechał na fabrykę Gibola i zabezpieczył cały heban jako kontrabande z Madagaskaru, z którego to heban był najciekawszy ale sciśle reglamentowany przez tamtejszy rząd. Co ciekawe nie ichny rząd i słuzby ,podpierdolił Gibsona, jeno ktoś bliżej nie sprecyzowany, pewnie troskliwa konkurencja. Swoja droga jesli faktycznie odwalali lewiznę na taka skalę, to ja juz sie nie bede niczemu dziwił, choć i tak nie wiele mnie dziwi. No może kosmici mówiący po polsku to by mnie wprawili w zakłopotanie ;)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Stawiam na Pola z PRS. Ma kosę z gibem za SC. 

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Niedługo zacznie robić zamrażarki i panele podłogowe.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Nie, no bez przesady. PRS to jednak sam coś wykminił, chociaż wzorował się na gibach. No i nie uczył się u kogoś, tylko na swoim błędy robił.

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
gibson podobno od kilku lat regularnie z roku na rok coraz bardziej leci w dół z jakością

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Gib ma takie stany regularnie. '56-'68 - generalnie the best. Potem '70-'90 zasadniczo krap. '90-'2005 znowu zajebioza. A teraz rzeczywiście różnie to bywa.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Od którego roku Szczur działa ?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To takie głowki robiliśmy od 92r a powiedzą ze zerzneliśmy od szura, ot przewrotność dziejowa.
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2011, 13:51:38 wysłana przez commelina »

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Gib ma takie stany regularnie. '56-'68 - generalnie the best. Potem '70-'90 zasadniczo krap. '90-'2005 znowu zajebioza. A teraz rzeczywiście różnie to bywa.




DZIĘKUJEMY!


Spoiler
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2011, 14:19:14 wysłana przez drozdu »
weimar guitar gently weeps

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Drozdu - więcej ironii pierdolnij jeszcze.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair

offtop


ładny tyłeczek.
/offtop
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To takie głowki robiliśmy od 92r a powiedzą ze zerzneliśmy od szura, ot przewrotność dziejowa.

Rudy Pensa od 1980.

A no widzisz pan ;)

A tyłeczek faktycznie ładny

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
To takie głowki robiliśmy od 92r a powiedzą ze zerzneliśmy od szura, ot przewrotność dziejowa.
( Obraz usunięty.)

Takom główkie miałem w moim Mayo, co go w napadzie debilium tremens sprzedałem za 600 zł i była pikna, a te co Siur robi, to som brzydkie i do dupy i nie wiem czym się ludzie podniecajom globalnie z tymi siurami.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
To takie głowki robiliśmy od 92r a powiedzą ze zerzneliśmy od szura, ot przewrotność dziejowa.
( Obraz usunięty.)
Ja mam gryf z taką  główką, tylko że w rewersie i z klonem na podstrunnicy dokładnie z 92r.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Wujek Sam najechał na fabrykę Gibola i zabezpieczył cały heban jako kontrabande z Madagaskaru, z którego to heban był najciekawszy ale sciśle reglamentowany przez tamtejszy rząd. Co ciekawe nie ichny rząd i słuzby ,podpierdolił Gibsona, jeno ktoś bliżej nie sprecyzowany, pewnie troskliwa konkurencja. Swoja droga jesli faktycznie odwalali lewiznę na taka skalę, to ja juz sie nie bede niczemu dziwił, choć i tak nie wiele mnie dziwi. No może kosmici mówiący po polsku to by mnie wprawili w zakłopotanie ;)

To byla znowu jakas akcja?
Bo ostatnie (~miechy temu?) to im palisander z Indii skonfiskowali.

A dlaczego? Bo wg prawa indyjskiego obrobka drewna musi zostac wykonana na miejscu.
W ogolnie nie chodzi o sama legalnosc pochodzenia skonfiskowanego drewna (bo jest legalne).
Lacey Act jest jednak tak skonstruowany po ostatnich zmianach, ze firmy z USA musza rowniez
przestrzegac prawa z kraju pochodzenia, nie tylko z USA. Stad problemy.
Ciekawe jest, to ze Indie maja to w nosie i same przymykaja oko na wymog miejscowej obrobki.


Polecam uwadze, ostatnio duzo sie na ten temat pisze:
https://www.google.com/#hl=en&cp=11&gs_id=1m&xhr=t&q=lacey+act+gibson&tok=0V9s4R2uENSMdV7_RhfW2w&pf=p&sclient=psy-ab&safe=off&source=hp&pbx=1&oq=lacey+act+g&aq=0&aqi=g4&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.,cf.osb&fp=27aa9d05d4a0686f&biw=1497&bih=848
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Andertonsy nagrały dobry filmik, troche przydługi, ale strój straży wiejskiej mnie rozśmieszył.

Cytuj
Cieszę się, że ja swojego VOSa wyjąłem zanim ceny pójdą w kosmos. Mam prawdziwy mahoń, prawdziwy heban, prawdziwą macicę perłową i żadnych zbędnych frezów w desce. Uff...

Te ceny i tak zawsze były kosmiczne... żeby kupić VOS'a musiałbym sprzedać wszystkie wiosła i boję się zaryzykować.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
No tak, teraz już wiem dlaczego mój koreański ESP zagrał lepiej niż Gibson Les Pol, z którym go ostatnio porównałem.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
Bo to taka sama chujoza jak Dżon Szur. Tamten wyuczył się u Fendka zawodu, a potem spierdolił na swoje, trzaska to samo tylko dwa razy drożej i odgraża się, że takie rewolucyjne pomysły ma. Bo co? Bo upierdolił cycek z główki od Fendera i to już taka insza inszość?



pudło, Suhr miał w momencie przyjścia do Fendera na tyle mocne nazwisko i referencje (Pensa-Suhr, czy robota z Bobem Bradshaw'em), że od razu dostał fuchę senior master builder'a... u Fendka wyuczył się marketingu, plus podjebał Fenderowi do swojej firmy paru co bardziej zdolnych kolesi :)

http://www.suhrguitars.com/aboutJS.aspx


Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ja tam nie wiem z tymi Shurami. Wzbudzają we mnie podobne emocje, co ESP, czyli żadne. Deska do mięsa ze strunami za 15k :D


Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Wiem, że przetestowaliście więcej gratów niż ja, ale  :))

Też trochę sprzętu przerzuciłem i ostatnio miałem okazję bawić się tele Suhra. Zajebista jest :) Szredzi się cieżko, ale dżęci całkiem przyjaźnie. Wyglądał też całkiem... ale nie za te pieniądze. Była to z pewnością jedna z lepiej brzmiących gitarek z jakimi miałem do czynienia.

Z chęcią spróbowałbym coś szybszego z ich stajni. Taki mały GAS

Spoiler
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ja do nich nic nie mam i nie mówię, że są chujowe, po prostu nie dyga mi na ich widok, ani jak biorę do ręki.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2010, 21:19:34
wysłana przez MrJ
3 Odpowiedzi
2101 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2011, 15:50:47
wysłana przez Thoth
Gibson V 7

Zaczęty przez mondomg « 1 2 » Gitary 7-strunowe

27 Odpowiedzi
15195 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2011, 01:45:31
wysłana przez mondomg
7 Odpowiedzi
3059 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2012, 10:36:35
wysłana przez BetoNova
13 Odpowiedzi
4368 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2015, 18:21:45
wysłana przez bleedinhammer