Autor Wątek: Toontrack Metal Machine EZX  (Przeczytany 8469 razy)


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Toontrack Metal Machine EZX
« Odpowiedź #1 23 Lis, 2011, 19:49:38 »
yyy...to chyba metal foundry nie jadłeś ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline grunio

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
Odp: Toontrack Metal Machine EZX
« Odpowiedź #2 24 Lis, 2011, 13:29:19 »
yyy...to chyba metal foundry nie jadłeś ;)
Sory ale moim zdaniem metal foundry to kupa w porównaniu z tym dodatkiem. Mam go od kilku dni i gorąco polecam :). Panowie z Toontracka naprawdę się postarali.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Toontrack Metal Machine EZX
« Odpowiedź #3 24 Lis, 2011, 14:26:12 »
A uzytkowałeś presety Sneapa w MF?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Toontrack Metal Machine EZX
« Odpowiedź #4 24 Lis, 2011, 14:38:21 »
A uzytkowałeś presety Sneapa w MF?

G-zs, ale używałeś Metal Machine EZX i masz porównanie? Mnie Lord ostatnio pokazał te gary i uważam, że brzmią na prawdę w pyte.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline grunio

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
Odp: Toontrack Metal Machine EZX
« Odpowiedź #5 24 Lis, 2011, 14:46:41 »
A uzytkowałeś presety Sneapa w MF?
Używałem presety sneapa, bulba i zbyszka żaka i wszystkie średnio mi podeszły – szczególnie werbel i stopa. W metal machine na dzień dobry dostajemy dobrze brzmiące gary.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Toontrack Metal Machine EZX
« Odpowiedź #6 24 Lis, 2011, 15:29:38 »
Oka, pytalem z ciekawosci, bo imo MF jest swietnt ale na presetach albo jak sie posiedzi nad konfigiem troche. Ale jeszcze dzisiaj obadam ten nowy wypust, jesli faktycznie taki dobry to troche rewolucjonizuje rynek bebnow softowych. 25 GB metal foundry vs 500 mb metal machine, ktory by lepiej mial zabrzmiec - me gusta
B ( o ) ( o ) B S

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Toontrack Metal Machine EZX
« Odpowiedź #7 24 Lis, 2011, 15:34:18 »
Oka, pytalem z ciekawosci, bo imo MF jest swietnt ale na presetach albo jak sie posiedzi nad konfigiem troche. Ale jeszcze dzisiaj obadam ten nowy wypust, jesli faktycznie taki dobry to troche rewolucjonizuje rynek bebnow softowych. 25 GB metal foundry vs 500 mb metal machine, ktory by lepiej mial zabrzmiec - me gusta

Ja wolałem Stevena Slate'a niż Metal Foundry, a też dużo mniej zajmuje. Gdzie ta rewolucja? IMO najlepiej mieć kilka tych VSTi i brać z każdego co najlepsze :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Toontrack Metal Machine EZX
« Odpowiedź #8 24 Lis, 2011, 15:49:50 »
Kurwa, wcielo mi polowe posta. Jeszcze raz. Odnosilenm się do produktow toontracka w kwestii rewolucji, slate zajmuje jeśli dobrze pamietam jakies 3 gb? To jednak troche wiecej niż te metal machine. Co do rewolucji to tak jak wyzej wspomnialem - kuźnia po instalacji ma 40 gb, jest drozsza nic MM, wiec jeśli okaze się jeszcze gorzej brzmiaca, to jest to ciekawe zjawisko, ktore sporo zmienia w kwestii softowych bebnow. Te 70 euro za mm to na srerio niewiele, zwazywszy że dobra wtyczka vst komercyjna to koszt 50-100 euro.

Prywatnie też uwazam że fajnie miec kilka roznych i z kazdego brac to co najlepsze, ale to sa drogie zabawki i chcac pozostac oryginalnym, trzeba isc na kompromisy i czesto wybrac jeden. W tym momencie toontrack pokazal że najdrozsze nie znavzy najlepsze oraz że dbaja o klientele o różnej zasobnosci portfela

A uzytkowałeś presety Sneapa w MF?

G-zs, ale używałeś Metal Machine EZX i masz porównanie? Mnie Lord ostatnio pokazał te gary i uważam, że brzmią na prawdę w pyte.

Jeszcze nie, dzisiaj wieczorem to zrobie. Dociekalem bardziej kontrolnie, zeby się dowiedziec czy kolega ma porownanie do MF, bo kuźnia jest na tyle duza że nie kazdemu chcę się w nia zaopatrywać. Ale generalnie jestem bardzo podjarany tymi bebnami że wzgledu na cene, wielkosc i opinie. Nie dyskfalifikuje ich, pomimo że takiue wqrazenie mogles odniesc z moich powyzszych postow.
« Ostatnia zmiana: 24 Lis, 2011, 16:03:33 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Toontrack Metal Machine EZX
« Odpowiedź #9 01 Gru, 2011, 22:45:20 »
Dla mnie nadal najlepszy z tych tanich jest claustrophobic, z odpowiednio nałożoną korekcją, kompresją i.t.p. robią mi w każdej muzie jaką nagrywam.

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Jakieś próbki tej Metal Maszyny już ktoś może pokazać?
Bo jeszcze nie miałem okazji przetestować osobiście :)

Offline grunio

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
Próbka gitarzysty Red Seas Fire:

I've been sneakily using it on some recent productions of mine, including this demo in which the ONLY thing I did to the kit sound was blend 30% of another snare sample in there. Zero processing, not even any levelling

Wlacz osadzony player soundcloud


Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Brzmi nieźle, ale tutaj to mix swoje zrobił.
Dzisiaj będę miał się okazję pobawić, więc jak coś sensownego ukręcę to wrzucę.

EDYTKA:
Wlacz osadzony player soundcloud


Dobra, taka próbka na szybko:
na początku przez pierwsze cztery takty gra sam plugin rozwalony na kanały, trochę pokręcony na mixerze etc. Po czterech taktach wchodzi już kompresja na cały master. Na końcu powtórzone to samo, ale już z pseudo-basem, gitarkami i chujowym mixem.

Coby nie było podoba mi się, chyba nawet bardziej niż SD.
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2011, 15:16:43 wysłana przez Jakub_Z. »

bandit112

  • Gość
Czym/jak zrobiłeś to zajebiste wejście gitar? :)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Przyciąłem równiutko do siatki lewą i prawą ścieżkę i wstawiłem na zmianę to lewą to prawą :D
Żeby się nie męczyć to w FLStudio jest taka opcja jak STUTTER. Przycina ścieżki do konkretnego patternu.

bandit112

  • Gość
Myślałem, że to jakiś vst zajebisty Autopan, a tu proszę, ręcznie też się da :D

Offline evi

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Podepnę się z trochę innym pytaniem.

Póki co nie udało mi się uruchomić Metal Machine pod EZDrummer, pewnie to kwestia czasu ;)

Czy jeśli mam już ułożone gary w EZX Drumkit From Hell to kiedy zainstaluję Superior Drummer2 i The Metal Foundry będę musiał pozmieniać rozkład midi? Jak wygląda kompatybilność EZDrummer z SD2?

bandit112

  • Gość
Zobacz sobie na stronach producentów albo poszukaj na google grafika mapowania klawiszy tu i tu :) A jak będą inne to sobie możesz w SD2 przemapować tak, jak ma być.

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Czy jeśli mam już ułożone gary w EZX Drumkit From Hell to kiedy zainstaluję Superior Drummer2 i The Metal Foundry będę musiał pozmieniać rozkład midi? Jak wygląda kompatybilność EZDrummer z SD2?

Ja sobie kupiłem update do EZdrummera właśnie w postaci SD2:

Po instalacji (biblioteka z brzmieniami: 20Gb!) wszystkie wcześniej kupione/uklepane bity grały identycznie (jeśli chodzi o rytmikę, rzecz jasna). Biblioteki rytmów grają i w jednym i drugim i trzecim zestawie  (EZdrummer, DFH, SD2). Rzecz jasna, rytmy optymalizowane do zestawu typu MetalFoundry nie zagrają identycznie na EZdrummer czy Avatarze SD2, jeśli brakuje konkretnych, wyspecjalizowanych instrumentów.
Moje muzowanie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3735 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2011, 20:59:49
wysłana przez mondomg
4 Odpowiedzi
3019 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2012, 01:39:32
wysłana przez mlodysatan
0 Odpowiedzi
1974 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2013, 19:28:19
wysłana przez MackaSFB
3 Odpowiedzi
3857 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2013, 18:32:28
wysłana przez MackaSFB
6 Odpowiedzi
4280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2013, 13:25:58
wysłana przez Matt-Carnage