Autor Wątek: Studio One - Pitch Shifter i opóźnienie - potrzebna pomoc!  (Przeczytany 10430 razy)

bandit112

  • Gość
Jak w tym dziadostwie ustawić opóźnienie albo przyspieszenie danej ścieżki suwakiem jak w Cubase 5 po lewej stronie?

Bo nagrywam coś mikrofonem, ale dźwięk jest opóźniony i chciałem zrobić latencje -22ms żeby się wyrównało. Jak? :(

edit:

jeszcze jedno pytanko, czy jest tam wbudowany pitch shifter (też jak w cubase) - nie jako plugin vst tylko żeby wykonał operacje na zaznaczonym śladzie audio i już go przerobił?


edit:

prosiłbym jeszcze, aby ktoś mnie poinformował jak zmieniać tempo w różnych częściach kawałka, żeby np. refren był w 190 a zwrotki w 160? Jak nagram coś i zmienię time warp to się track już nagrany albo przyspiesza albo zwalnia, po prostu to ingeruje w ślady czego ja nie chcę...
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2011, 18:54:53 wysłana przez bandit112 »

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
prosiłbym jeszcze, aby ktoś mnie poinformował jak zmieniać tempo w różnych częściach kawałka, żeby np. refren był w 190 a zwrotki w 160? Jak nagram coś i zmienię time warp to się track już nagrany albo przyspiesza albo zwalnia, po prostu to ingeruje w ślady czego ja nie chcę...

Magiczny skrót klawiszowy ctrl+t, czek dys ałt :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
edit:

jeszcze jedno pytanko, czy jest tam wbudowany pitch shifter (też jak w cubase) - nie jako plugin vst tylko żeby wykonał operacje na zaznaczonym śladzie audio i już go przerobił?


Przecież VST też tak mogą...

bandit112

  • Gość

bandit112

  • Gość
prosiłbym jeszcze, aby ktoś mnie poinformował jak zmieniać tempo w różnych częściach kawałka, żeby np. refren był w 190 a zwrotki w 160? Jak nagram coś i zmienię time warp to się track już nagrany albo przyspiesza albo zwalnia, po prostu to ingeruje w ślady czego ja nie chcę...

Magiczny skrót klawiszowy ctrl+t, czek dys ałt :)

Wyskoczyło mi jakieś goto time

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
to ja bym patrzył w tutoriala albo na googlach. Zresztą, ja się na tyle nawkurwiałem na studio one, że przesiadłem się na cubase i nie żałuję, chociaż teraz to czekam na logica.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Po lewej u góry musisz sobie kliknąć na guzika, żeby pokazać tempo track. Pojawi Ci się nowa ścieżka po której sobie możesz rysować. Wyżej=szybciej, niżej=wolniej. Manual nie gryzie :) a na youtube jest masa tutoriali.

bandit112

  • Gość
Ok dzięki, a co z opóźnianiem ścieżki? Po prostu wyrównanie w czasie żeby pasowała do perki w midi (no i metronomu ;) ).

Posty połączone: 20 Paź, 2011, 16:39:51
to ja bym patrzył w tutoriala albo na googlach. Zresztą, ja się na tyle nawkurwiałem na studio one, że przesiadłem się na cubase i nie żałuję, chociaż teraz to czekam na logica.

Ja się przesiadłem z cubase na studio one bo jest dużo wydajniejsze, szybciej chodzi. Ale zobaczę ile jeszcze w nim pociągnę...

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Ok dzięki, a co z opóźnianiem ścieżki? Po prostu wyrównanie w czasie żeby pasowała do perki w midi (no i metronomu ;) ).

Posty połączone: 20 Paź, 2011, 16:39:51
to ja bym patrzył w tutoriala albo na googlach. Zresztą, ja się na tyle nawkurwiałem na studio one, że przesiadłem się na cubase i nie żałuję, chociaż teraz to czekam na logica.

Ja się przesiadłem z cubase na studio one bo jest dużo wydajniejsze, szybciej chodzi. Ale zobaczę ile jeszcze w nim pociągnę...

Właśnie też mnie to swego czasu jarało, ale jednak wygrał cubase ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Ok dzięki, a co z opóźnianiem ścieżki? Po prostu wyrównanie w czasie żeby pasowała do perki w midi (no i metronomu ;) ).

Ja nie miałem z tym problemu, przy nagrywaniu nie miałem żadnych opóźnień. To raczej kwestia sterownika/interfejsu.
A jeżeli chcesz dopasować ręcznie zawsze możesz wyłączyć alignment, powiększyć wystarczająco ścieżkę i przesunąć ścieżkę myszą.

bandit112

  • Gość
Ale przecież każdej nie będę tak przesuwał.

Posty połączone: 21 Paź, 2011, 21:18:45
Dobra, poradziłem sobie. Jeszcze tylko pozostał problem pitch shiftu żeby clean obniżyć o oktawę żeby był bas ;) Jakieś pomysły?
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2011, 21:18:45 wysłana przez bandit112 »

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Nie wiem jak jest w studio one, ale w reaperze można obniżyć jakimkolwiek vst a potem prawy klik na ścieżce i "Apply track FX to item".
Ogólnie polecam ci Reapera, chodzi sprawniej niż Cubase a obsługa jest prosta.

bandit112

  • Gość
Nienawidzę reapera, miałem 3 podejścia do niego i nie ma chuja, za chiny mi nie podchodzi :D A co do pitch shifta to nie chcę nakładać go jako efekt, tylko zaaplikować na ślad audio żeby się sam ślad audio już zmienił o oktawę w dół.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Nienawidzę reapera, miałem 3 podejścia do niego i nie ma chuja, za chiny mi nie podchodzi :D A co do pitch shifta to nie chcę nakładać go jako efekt, tylko zaaplikować na ślad audio żeby się sam ślad audio już zmienił o oktawę w dół.

Nie można w PreSonusie kliknąć prawym na śladzie i założyć efektu vst? Muszę sprawdzić, chociaż nie pracuję w nim, ale zobaczę.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Albo nałóż VST i wyrenderuj, a później załaduj wyrenderowany track do projektu.
facebook.com/Musza.MorningWood

bandit112

  • Gość
Ale jakie VST? Btw to jest dużo roboty z tym, a cubase mi przerabiało od razu 2 kliknięciami myszki ślad audio o oktawę w dół i tylko EQ, pakę basową i kompresor nakładałem i była malina.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ale jakie VST? Btw to jest dużo roboty z tym, a cubase mi przerabiało od razu 2 kliknięciami myszki ślad audio o oktawę w dół i tylko EQ, pakę basową i kompresor nakładałem i była malina.

Jakie VST? Pitch shifter.
Czemu nie możesz założyć pitch shifter, EQ, paka basowa i kompresor?
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Ale jakie VST? Btw to jest dużo roboty z tym, a cubase mi przerabiało od razu 2 kliknięciami myszki ślad audio o oktawę w dół i tylko EQ, pakę basową i kompresor nakładałem i była malina.

Jakie VST? Pitch shifter.
Czemu nie możesz założyć pitch shifter, EQ, paka basowa i kompresor?

Do tego dołożyłbym symulację ampa basowego z Ampire. Jestem teraz w pracy i Ci nie powiem dokładnie, gdzie to jest w Studio One, ale basowe symulacje są tam całkiem całkiem (czego nie można powiedzieć o gitarowych :D )
weimar guitar gently weeps

bandit112

  • Gość
Ale jakie VST? Btw to jest dużo roboty z tym, a cubase mi przerabiało od razu 2 kliknięciami myszki ślad audio o oktawę w dół i tylko EQ, pakę basową i kompresor nakładałem i była malina.

Jakie VST? Pitch shifter.
Czemu nie możesz założyć pitch shifter, EQ, paka basowa i kompresor?

Bo mi procka zżera, ale jeśli jest jakiś lekki pitch shifter to bardzo bym prosił, pobrałem dwa i jakieś dziwne te wtyczki, nie spełniały zadania.

bandit112

  • Gość
Odśnieżam z prośbą o jakiś sprawdzony dobry pitchshifer albo coś w stylu transcribe tylko w vst, bo żeby obniżyć gitarę o oktawę jak to zawsze robiłem muszę exportować ścieżkę basu i obniżać ją o oktawę w (Transcribe), potem wklejać znów w program :(

bandit112

  • Gość
Pamięta ktoś o mnie? :(

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
nie lubie placki

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Raz kiedyś pamiętam robiłem tym bas, na sucho brzmiało chujowo, ale w miksie (szumnie powiedziane) usiadło przyjemnie, jutro postaram się tym znowu pobawić jeśli znajdę chwilę. Mogę tu potem wrzucić nawet efekt końcowy :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2507 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2010, 03:30:43
wysłana przez g-zs
25 Odpowiedzi
9728 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2013, 23:45:48
wysłana przez b3ny666
15 Odpowiedzi
7231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2015, 23:02:57
wysłana przez Mother Puncher
5 Odpowiedzi
1943 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2016, 18:19:14
wysłana przez kermcio
8 Odpowiedzi
2338 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2016, 15:49:04
wysłana przez Fizyczny