Autor Wątek: Która higainowa głowe wybrać?  (Przeczytany 19066 razy)

Offline Sogaroth

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Która higainowa głowe wybrać?
« 03 Paź, 2011, 22:00:09 »
Witam.
Poszukuję taniej(do 2000,2200 zł) dobrej,hi-gainowej,głowy gitarowej.Moje typy to :Marshall MA100,Peavey ValveKing100,Crate V 100 oraz Line 6 Spider IV HD150.Jestem początkującym gitarzystą(gram trochę ponad rok),wzmaka potrzebuje do małych koncertów,prób i czasami nagrywanie.Bardzo mile widziane wzmianki o paczce która by pasowała do głowy.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
A może POD (rackowy, podłogowy) + końcówka? Zmiescisz sie w budżecie, a wypadnie lepiej niz cokolwiek z tych, które wymieniłeś. Za tę cene, o ile chcesz konkretnie heada, to mozesz ew jeszcze szukac Laneya GH50L, Basha Dorico MK III / IV+, MG Fendmess etc.
B ( o ) ( o ) B S

Zomballo

  • Gość
Do tego co g-zs dorzucę Marszczala JCM900 i DSL50. Świetne i bardzo uniwersalne wzmaki.

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
imho nie warto kupować heada w takiej cenie. lepszą opcją i bardziej uniwersalną może się okazać fajny preamp albo procesor typu pod + lampowa końcówka

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Bullshit!

Nowe 100W full lampa MG Fendmess tyle kosztuje. Miałem X ofert odkupienia na koncertach i w bezpośrednim starciu z Meską ani na pół stopy nie odpuściła.
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jedyny problem to strata przy odsprzedaż...ale kto kupuje nówki ;)
Jedyna kwestia to taka, czy kolega woli heada czy rack, ktory upraszcza kilka rzeczy i tyle.
B ( o ) ( o ) B S


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
jedyny problem to strata przy odsprzedaż...ale kto kupuje nówki ;)

Totalnie bez problemu sprzedałem w dobrej cenie. Można kupić tego Ravena z allegro - sam widzisz jakie są ceny, to nie połowa nowego.
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
W dobrej cenie, ale takiej jaka za niego dałeś, czy może nawet wyższej?
Przy odsprzedazy nówki zawsze się traci*, mniej lub więcej ale zawsze coś. Tak więc polecam wszelkie wynalazki typu MG, ale tylko używki. Zresztą to sie tyczy każdego wzmacniacza i nie tylko wzmacniacza.




* po za Sajdem, którego można było sprzedac nawet z zyskiem, co zresztą zrobilem
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
W dobrej cenie, ale takiej jaka za niego dałeś, czy może nawet wyższej?

No jasne, 3x drożej niż kupiłem, Panie Upierdzie - jak każdy, sprzedając cokolwiek ;).
Win, że sprzedałem szybko i nie za okolice 50% ceny, tylko lekko niżej niż nówka. Tym sposobem MG przestało być IMO wynalazkiem.
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No ok, ale tylko o to mi chodzi - kupujesz nówkę - tracisz i tyle. To że sprzedałes po dobrej cenie nie znaczy że wyszedłes na tym na plus. Mnie np nie satysfakcjonuje strata ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
To rzuć granie, samochody, AGD i weź się za ziemię, nieruchomości, rękopisy i ew. wydaj moje cytaty ;).
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
popadasz ze skrajnosci w skrajność ;) A mi po porstu chodzi o rozwiązanie pośrednie - kupić używke i nie stracić.
Cytatów wydawac nie trzeba, w pewnych kregach rozejda sie i przetrwaja jako legenda ludowa ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
OK - to na zgodę powiem Tobie, że LTD Vipera sprzedałem po 2 latach o 50zł drożej, niż kupiłem ;). I jeszcze Majora 2 nówkę - nawet parę stów drożej, bo ściągnąłem ze z USA. Ale to wszystkie sukcesy, w globalnym rozrachunku jestem w plecy. I oczywiste dla mnie jest, że nie może być inaczej.
W temacie: jak kolega kupi np. tego Ravena, to za prawie tyle samo sprzeda za rok, czy dwa, one gadają mega zawodowo.
Paczki z głów!

Offline Sogaroth

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Wszyscy wypowiadali się na temat innych wzmacniacz a co sądzicie o Line6 Spider IV HD 150H?Ktos wspomniał o P.O.D.'zie a jakby nie spojrzeć to podłogowe POD HD 400 kosztuje tyle samo co Spider,bazuje na tych samych wzmacniaczach jedynie posiada mniej presetów bo 126 a Spider posiada ich aż 512.POD HD 500 ma tyle samo presetów,tylko troszkę dłuższy loop ale kosztuje o 500 drożej także jak dla mnie nie opłacalne.Hmm...Rac k pomysł ciekawy ale POD X3 Pro kosztuje 2800zł czyli troszkę dużo że o POD HD PRO kosztującym ponad 3000zł nie wspomnę,Ale jako ze jestem kompletnie zielony w wiedzy o rackach to mam parę pytań.Po pierwszę chciałbym wiedzieć czy jeśli mam np.POD X3 Pro to muszę mieć takżę końcówkę mocy aby w ogolę cokolwiek grało?I czy z tej końcówki mocy jest wyjście do kolumny?Aha no i jakie są ,,korzyści ułatwiające kilka spraw"?
Pozdrawiam.
PS.Polecano mi takżę Bugerę 6262?Z tego co słyszałem na próbkach z neta brzmi nieźle.A co Wy o tym sądzicie?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Moje skromne zdanie jest takie:

Wzmacniacze MG w tej cenie są BEZAPELACYJNIE najlepsze. Znajomy ma akurat na sprzedaż MG Raven I 100W lekko w customowym wykończeniu, mogę Ci podać kontakt, cena pewnie ok 1900PLN. Wzmacniacz brzmi bliźniaczo podobnie do Laboga Mr Hector, a jest 3x tańszy (miałem bezpośrednie porównanie, i to nie raz). Pamiętam też koncert, gdzie znajomy gitarzysta miał pożyczoną MESA Dual Recto 2ch, a obok stał mój ex MG Raven II 100 (grałem na czerownym "mesowym" kanale), owy guitarman podszedł do mnie, i stwierdził, że ta mesa nie daje rady przy MG, a nie był to człowiek który gra od święta, a osoba która tworzyła muzykę HC w PL od 20 lat.

ps. Zauważyłem, że pytasz też o paczkę? Otóż ja używałem do mojego MG paki Marshall 1960A i niszczyło! Bardzo dobrze dogaduje się z też ta paka z Peavey Valveking i Marshall DSL/TSL. Teraz mam na sprzedaż, niestety z moim obecym ENGL'em Savage 120 nie łapie wspólnego jezyka.
Do MG odradzam paki na gośnikach Celestion Rocket 50, Seventy 80, Randall Jaguar i generalnie low-end, nie zagada. Nie miałem okazji posłuchać na V30, a szkoda. Choć w sumie na 1960A... miodnie, polecam tę kombinację!

Z Bugerami mam/miałem sporo doczynienia, fajnie brzmią jak na taką cenę, ale jak masz okazję brać MG, to bierz, nie ma co porównywać.

Pzdr!
« Ostatnia zmiana: 04 Paź, 2011, 19:03:31 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Skoro piszesz, że jesteś początkującym gitarzystą to polecam Ci właśnie MG. zanim kupiłem pierwszą lampę grałem tylko na tranzystorach i dopiero na MG wyrobiłem sobie prawą rękę. Tranzystor czy cyfrę można ustawić tak, że będziesz brzmiał dobrze, a na prostej lampie wyłażą wszystkie błędy. ;) (jakby co to sam właśnie przesiadłem się na cyfrę, ale piszę tylko o moich doświadczeniach) A przede wszystkim jest to po prostu zawodowy wzmak, który można wyrwać w śmiesznych cenach - patrz Allegro (sam swojego opchnąłem za 1700 i to taka wersja z kilkoma dobrymi ficzerami). Co do paczki mam do opchnięcia dobrze łojącą kolumnę od Noisybox (jest temat w giełdzie), ale to możesz uderzać na priv jak już wyrwiesz jakąś głowę. :)
do widzenia.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Wszyscy wypowiadali się na temat innych wzmacniacz a co sądzicie o Line6 Spider IV HD 150H?Ktos wspomniał o P.O.D.'zie a jakby nie spojrzeć to podłogowe POD HD 400 kosztuje tyle samo co Spider,bazuje na tych samych wzmacniaczach jedynie posiada mniej presetów bo 126 a Spider posiada ich aż 512.POD HD 500 ma tyle samo presetów,tylko troszkę dłuższy loop ale kosztuje o 500 drożej także jak dla mnie nie opłacalne.Hmm...Rac k pomysł ciekawy ale POD X3 Pro kosztuje 2800zł czyli troszkę dużo że o POD HD PRO kosztującym ponad 3000zł nie wspomnę,Ale jako ze jestem kompletnie zielony w wiedzy o rackach to mam parę pytań.Po pierwszę chciałbym wiedzieć czy jeśli mam np.POD X3 Pro to muszę mieć takżę końcówkę mocy aby w ogolę cokolwiek grało?I czy z tej końcówki mocy jest wyjście do kolumny?Aha no i jakie są ,,korzyści ułatwiające kilka spraw"?
Pozdrawiam.
PS.Polecano mi takżę Bugerę 6262?Z tego co słyszałem na próbkach z neta brzmi nieźle.A co Wy o tym sądzicie?

Trolololo,  http://www.thomann.de/pl/line6_pod_x3_pro.htm POD X3 PRO za 2145. Ale możesz wyhaczyć poda XT Pro za ok 1000-1100, do tego jakas niedroga końcówka i sterownik MIDI - w 2000 się zmiescisz. Ale mozesz tez za 1100 kupić PODa XT / X3 Live i odpada kwestia sterownika, więc 1700 dajesz i masz sprawę zalatwioną.

Nagłosnienie poda można załatwić przez POD - końcówka - paka lub POD - kolumna aktywna. Obydwa sposoby sa dobre, tu juz zależy od osobistych preferencji (np swojego poda puszczam przez lampowa końcowke bo lubię to co robi z cyfrą).

To ulatwianie kilka spraw to brak koniecznosci posiadania kostek które też swoje kosztują, ważą i zabieraja miejsce. Idac w racka możesz mieć wszystko w jednym i za pomoca jednego klikniecia kapciem
B ( o ) ( o ) B S

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
http://allegro.pl/bogner-alchemist-head-40w-full-lampa-i1850047716.html
Za 2 tysie zawodowy head +podstawowe efekty
no i oczywiście wspomniane wczesniej MG fendmes lub raven oraz Bash studio 20 za ok 1500

Offline Sogaroth

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Hmm,a więc do racka potrzeba jeszcze jakiś sterowników midi?Po co one sa?I czy ten ,,signal chain" w racku ma wygladać tak?,,gitara - POD - końcówka mocy - kolumna?I jeszcze gdzieś pomiędzy sterowniki midi...Byłbym bardzo wdzięczny gdyby mi ktoś wytłumaczył ponieważ jestem zielony jeśli chodzi o racki.Niestety jak widzę jest troszkę złożone,a ja wolał bym zacząć klasycznie od główki,jakiegos efektu i paczki.Zastanawiaja mnie te głowy MG ale dziwi mnie to że skoro są takie świetne to dlaczego dopiero teraz o nich usłyszałem?Mam na mysli to ze nie spotkałem z tą nazwą chociażby w żadnym piśmie gitarowym ani nie słyszałem zeby jacys znani gitarzysci na nich grali.No cóz pomyślę.Jak na razie z tego co mówicie to powinienem wykluczyc Marshala MA i Crate V100 czyli w oficjalnej czwórce pozostaje : Line 6 Spider,Burgera 6262,Peavey ValveKing oraz MG Raven albo Fendmessa.Którego byscie wybrali jeśli byście mieli TYLKO te do wyboru?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Więc tak:
- Line 6 Spider - dla mnie plastik, nie umywa się do reszty w zestawieniu.
- Burgera 6262 - fajny wzmacniacz, uważaj na serię, starsze miały skłonności do usterek, generalnie wiele osób się nim jara, ja nie. Warto wymienić lampki na wstępie.
- Peavey ValveKing - w wersji head jest mniej gówniany od combo, jedyna fajna kombinacja  w jakiej go słyszałem to z podpiętym TS808 i pod paką Marshall 1960A.
- MG Raven (lub Fendmess) - wyraźnie ponad resztę tu przedstawionych, jedyny z nich "pro". Ręczna robota, dobre trafa, solidny, a co najważniejsze POTĘŻNE brzmienie, masywne i jednocześnie dość selektywne, bardzo ładnie gada z moją paką, wręcz jakby były "mached". Do tego bardzo fajnie dogaduje się z dopałkami, sam próbowałem z TS808 i było bardzo miło, choć wolałem czysty bez dopałek.

Wejdź sobie na http://www.mgamp.com/ tu się dowiesz więcej o tych wzmakach ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline maestro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
MG Raven lub Fendmess. Line6 Spider nawet nie podskoczy do nich, Valveking podobnie, Bugera awaryjna. To tak ogólnie mówiąc ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Osobiście brałbym MG.

Sterowniki midi to takie zaawansowane footswiche do obsługi wszelakich funkcji nafaszerowanego elektroniką rackowego badziewia, da się bez nich żyć, ale co to za życie, kiedy musisz paluchami wciskać milijon guzików, żeby zmienić kanał i wlączyć delay.

Do tego przy PODach nie musisz mieć kolumny i końcówki mocy, cała ich frajda polega na tym, że ustawiasz w nich łańcuch z symulacją końcówki i kolumny i grasz koncerty/próby wpięty w mikser, a w domu w kolumny/słuchawki.

Dodam, że mogę Ci sprzedać kombo Spider Valve zmodowane, zapłacisz połowę tego co za head+pakę, a starczy Ci z nawiązką skoro (bez obrazy, ale to naprawdę trochę tak działa) grasz dopiero rok.

Posty połączone: 04 Paź, 2011, 22:29:57
Osobiście brałbym MG.

Sterowniki midi to takie zaawansowane footswiche do obsługi wszelakich funkcji nafaszerowanego elektroniką rackowego badziewia, da się bez nich żyć, ale co to za życie, kiedy musisz paluchami wciskać milijon guzików, żeby zmienić kanał i wlączyć delay.

Do tego przy PODach nie musisz mieć kolumny i końcówki mocy, cała ich frajda polega na tym, że ustawiasz w nich łańcuch z symulacją końcówki i kolumny i grasz koncerty/próby wpięty w mikser, a w domu w kolumny/słuchawki.

Dodam, że mogę Ci sprzedać kombo Spider Valve zmodowane, zapłacisz połowę tego co za head+pakę, a starczy Ci z nawiązką skoro (bez obrazy, ale to naprawdę trochę tak działa) grasz dopiero rok.
« Ostatnia zmiana: 04 Paź, 2011, 22:29:57 wysłana przez Rachet »
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Zastanawiaja mnie te głowy MG ale dziwi mnie to że skoro są takie świetne to dlaczego dopiero teraz o nich usłyszałem?
Widzisz - dopiero teraz Bash zrobił pierwszą (z nowych firm) profi akcję prezentacji lampiaka, reklama kosztuje. Zapewniam Cię, że w (ciężkim) boju Fendmess mnie nigdy nie zawiódł. I teraz dojechał nietknięty na drugi koniec Polski. Pisałem też reckę na głównej stronie portalu.

Wejdź sobie na http://www.mgamp.com/ tu się dowiesz więcej o tych wzmakach ;)
Nawet cień wuja się tam jeszcze ostał ;).

Rack:
cyfra-> power amp -> paka
   |
   '-> sterownik
« Ostatnia zmiana: 04 Paź, 2011, 22:40:02 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Sogaroth

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi,cieszę się ze jest tylu miłych ludzi chetnych pomóc początkujacemu.Jesz cze ostatnie pytanie.Wydaje mi sie że wybrał bym Bugere lecz zaciekawił mnie jeszcze model 333.Którą Bugerę byście wybrali? 6262 czy 333 ew.333XL...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2009, 10:40:29
wysłana przez Leon
7 Odpowiedzi
5931 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2009, 21:37:00
wysłana przez daniel.iron
21 Odpowiedzi
16066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2020, 07:43:05
wysłana przez macko9393
4 Odpowiedzi
3241 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2013, 01:08:15
wysłana przez harry_manback
20 Odpowiedzi
6366 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2017, 21:21:04
wysłana przez ciechoslovacja